Survival návody, pořady Discovery, dokumentární a dobrodružné filmy... Pohyblivé obrázky o Velkém Průseru patří sem.

Zvládneme vyrobit vlastní film o přežití?

Příspěvekod Vladius » úte 26. dub 2011 10:50:21

Docela dlouho nad tím přemýšlím a jsem schopen pro to něco udělat.
Mám k dispozici profesionální techniku a důležité lidí ze štábu – kameramana, režiséra, střihače atd.
Kluci s teamu Jak přežít jsou ochotní to před kamerou předvést. Nejspíše to bude Lukáš, jejich team leader.
Co je potřeba:
Kvalitní scénář, který zahrne veškeré aspekty přežití. V tom bych potřeboval pomoct. Dát to nějakým způsobem dohromady. Pokud se to povede a film bude mít úspěch, není problém v tom pokračovat a točit i postupy lovu a rybolovu, výroby zemnice, primitivních nástrojů, a dalších radostí bushcraftu. Zkusíme to?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Zvládneme vyrobit vlastní film o přežití?

Příspěvekod Vladius » úte 26. dub 2011 10:54:31

Je potřeba sepsat opravdu kvalitní scénář, proto prosím každého, kdo má nějaké odborné znalosti, ať je uvede tady, nebo soukromou zprávou či mailem. Jinak bych to řešil formou kolektivního vědomí, kdy každý navrhne něco, co se pak spojí do zajímavého celku.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Zvládneme vyrobit vlastní film o přežití?

Příspěvekod dawe » úte 26. dub 2011 13:18:56

osobně myslím, že je nejdůležitější si ujasnit jakým stylem se film bude točit.
pro lepší pochopení uvedu dva známe případy:
styl ala Ray Mears - poklidnější a naučný styl
styl ala Bear Grylls - adrenalinový outdoor

také jak dlouhá bude stopáž - to záleží na scénáři, ale myslím, že by vždy stačilo co nejvíce probrat jedno téma.
Asi bych začal úplnými základy jako je oheň, voda, jídlo, přístřešky, atd...
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: Zvládneme vyrobit vlastní film o přežití?

Příspěvekod Vladius » úte 26. dub 2011 13:28:09

Vidim tu dve moznosti:
1. Ztraceny v lese jde z bodu A do bodu B.
2. Ztracený v lese zůstává na místě po dobu jednoho týdne.

Styl samozrejme poklidny a poucny. Rad bych vysvetlil základy preziti a zivota v prirode.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Zvládneme vyrobit vlastní film o přežití?

Příspěvekod Reiser » úte 26. dub 2011 14:47:49

Co to pojmout jako příběh? O vojákovi nebo skupině vojáků co utekli ze zajetí prakticky s žádnou výbavou a potřebují si na cestě domů obstarat jídlo, postavit přístřešek, vyrobit různé provizorní nástroje, řešit zranění, nemoci, hygienu, rozpadající se oblečení a boty a já nevim co..jasně filmů s obdobnou tématikou už bylo natočeno asi hodně, většinou ale jde jen o efekty, napětí apod. tady by bylo všechno deilně zaměřené na řešení těch jednotlivých situací. Příběh by tomu dodal na zajímavosti, určitě budete ve vymýšlení kreativnější než já.. :D
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: Zvládneme vyrobit vlastní film o přežití?

Příspěvekod Vladius » úte 26. dub 2011 14:56:53

Zatím se rýsují dvě možnosti, které bych rozpracovával vedle sebe.
1. Cyklus cca 40minutových filmů o jednotlivých potřebách v přírodě: Oheň, Potrava a Voda, Zbraně a pasti, přístřeší a dlouhodobé úkryty atd.
2. cca 90 minutový film o přežití v přírodě, kde všechny ty dovednosti použijeme v praxi a kam zabudujeme i nějaký příběh.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Zvládneme vyrobit vlastní film o přežití?

Příspěvekod dawe » úte 26. dub 2011 20:00:31

mě se líbí myšlenka kterou navrhuje radek, nemusí to být vojáci může to být skupinka turistů, nejlepší by byla rodina s dětmi, ale to je asi nereálné :)
představte s jak by bylo obtížné postarat se i o děti a ne pouze sám o sebe... zatím jsem žádný takový dokument neviděl, dokonce jsem narazi lpouze na jediný seriál, kde vystupovala i ženy (Man, Woman, Wild)
tak by možná bylo zajímavé zapojit i nějakou ženu. Také by mohlo být zajímavé jak přežít zraněný např. zlomená ruka nebo noha.
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: Zvládneme vyrobit vlastní film o přežití?

Příspěvekod Lukáš Ž. » úte 26. dub 2011 20:15:24

dawe píše:mě se líbí myšlenka kterou navrhuje radek, nemusí to být vojáci může to být skupinka turistů, nejlepší by byla rodina s dětmi, ale to je asi nereálné :)
představte s jak by bylo obtížné postarat se i o děti a ne pouze sám o sebe... zatím jsem žádný takový dokument neviděl, dokonce jsem narazi lpouze na jediný seriál, kde vystupovala i ženy (Man, Woman, Wild)
tak by možná bylo zajímavé zapojit i nějakou ženu. Také by mohlo být zajímavé jak přežít zraněný např. zlomená ruka nebo noha.


Nápad je to hezký .. Ale je potřeba vzít v potaz, že to není tak jednoduché, nejdříve bych začal jednoduchými minifilmy, návody a později třeba něco většího. Ale vemte si, že natáčet něco co se týká přežití je obtížné a to nejde jen tak někde v lese se sejít byť s sebelepším scénářem. Alespoň né tady v ČR, kde jsou zákony neúprosné a nemůžeš zde dělat prakticky nic a to, že by se to prezentovalo na internetu by tomu moc nepomohlo.
V naší společnosti je bohatý ten, kdo má peníze, naopak v přírodě je největším bohatstvím váš rozum.
Lukáš Ž.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09
Bydliště: Zlín

Re: Zvládneme vyrobit vlastní film o přežití?

Příspěvekod Váňa » úte 26. dub 2011 21:54:33

Nejdřív to chce začít s něčím menším jak říkal Lukáš, postupně ty návody zlepšovat atd a pak se uvidí. Na filmy s příběhem bych vůbec nespěchal....
Váňa
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 03. úno 2011 17:31:00

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Video materiály

cron