Survival návody, pořady Discovery, dokumentární a dobrodružné filmy... Pohyblivé obrázky o Velkém Průseru patří sem.

The Divide (2011)

Příspěvekod Wack » pon 16. dub 2012 21:12:15

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává „zlo“, které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít?

http://www.csfd.cz/film/268638-divide-the/

Trailer http://www.youtube.com/watch?v=qKBClBhQ ... re=related

online ke shlednuti http://www.sledujfilmy.eu/the-divide-2011/
Wack
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 06. dub 2012 18:19:03

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Bazmeq » pon 16. dub 2012 22:51:13

Opravdu velice zajímavej film ale chtěl bych mu vytknout dvě věci. *SPOILER*
Zaprvé úplná absence jakékoliv informace o tom co se dělo přímo za dveřmi a na povrchu. Já mám opravdu dobrou představivost a mužů vymyslet desítky scénářů ale nehorázně mě štve že nevím co se opravdu stalo. Mluvily tam o atomovkách ale ty to určitě nebyly. Nebo proč si ty skafandráci daly tu práci aby odklidily tisíce tun sutin původního činžáku aby tam vystavěly ty karanténí tunely a aby jim ty dveře nakonec zapečetily. Za další nesmyslnost považuju velice velice přehnaně narušené chování většiny postav ke konci filmu.
Toť asi vše co jsem měl na srdci a omlovám se za případné chyby,a nesrozumitelnost, píšu mírně intoxikovanej a z founa.
Bazmeq
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. úno 2012 15:41:31

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Artifex » pon 16. dub 2012 23:29:27

Já bych celý děj shrnul do názvu filmu:
Deset důvodů proč si nepouštět cizí lidi do krytu a radši jim urazit pazoury jak tam prosí.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Lucius » stř 18. dub 2012 23:21:58

Na tenhle film jsem se těšil už od okamžiku, kdy vypustili teaser, ale pak se mi podařilo na něj úplně zapomenout. Díky vám, pánové, dnes půjdu spát hodně pozdě :D
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Nasgol » čtv 19. dub 2012 17:41:02

Esi si muž v době rozpadu neudrží tělesné touhy na uzdě, tak to bude chudák :). A nejen to, chladnou hlavu, rychlé uvažování atd.. :) a hlavně pořádek a disciplínu (aspoň trochu, v tom bordelu, který by mohl nastat)

To mi připomíná slova z filmu - Ninja Assassin: "Tělo se musí podřídit vůli. Hlad a žízeň, dokonce i vaše krev v žilách, je vaší slabinou. Ovládněte je a ovládnete sebe" ... oh so epic! ♥
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Artifex » čtv 19. dub 2012 23:26:09

No, oni se ani ty touhy nesnažili udržet, někteří tvorové tam na tom "byli špatně" už od začátku, jen společnost a společenská pravidla je držela v rámci normálu, jakmile ale za zadkem není policajt, vypustili prostě to, co v nich je. Dalo by se říci, že kdyby dva dotyčné sígry místní zpacifikovali tak by tam bylo přežitelno.
Celkově hlavně vidím ale problém v bandě neznámých lidí ve vlastním, člověk si buduje kryt, zásoby a dokonce se podělí s bandou nevděčníků, kteří mají problém s tím, že mají jíst plechovkové jídlo. Člověk rozděluje zásoby aby vydržely a blbečkům se to nelíbí a valí sežrat všechno najednou...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Nasgol » pát 20. dub 2012 0:30:05

Artifex píše:Celkově hlavně vidím ale problém v bandě neznámých lidí ve vlastním, člověk si buduje kryt, zásoby a dokonce se podělí s bandou nevděčníků, kteří mají problém s tím, že mají jíst plechovkové jídlo. Člověk rozděluje zásoby aby vydržely a blbečkům se to nelíbí a valí sežrat všechno najednou...


To určitě ano, ale taky sem viděl velký problém v komunikaci..

Proboha, tak málo informací, kdyyb mi řekl někdo, kdo tomu rozumí, asi bych mu ojebal hlavu o zeď :D v uvozovkách... To nemohli hrát logický hry na zabavení, nebo hromadně posilovat? ... :D
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Artifex » pát 20. dub 2012 1:10:59

No, tak málo informací... mám pocit že tam nikdo nějak nevěděl o co jde, padaly atomovky? Meteority? Byly ty meteority nakažené nějakým virem že tam chodili vojáci ve skafandrech? Je vlastně OK vylézt ven nebo je lepší schovávat se? Jak dlouho se budeme muset schovávat? To nevěděl ani vlastník krytu ani obyvatelé a vojáci jim toho taky moc nepověděli. Jelikož jim ale začaly slézat vlasy, je dle mne jasné, že se jim nějak utěsnit moc nepodařilo (Slézaly vlasy, proto si ti dva sígři ten zbytek oholili a tvrdili, že se to přenáší vlasy-záměna následku a příčiny), pravděpodobně bych řekl, že jim to něco proniklo záchody, protože východ nebyl nijak pod hladinou že by se tam udělal sifon a nijak jej neutěsňovali jako hlavní dveře.

Nějak celkově mám pocit, že ani autoři filmu neměli jasno co chtějí aby tam propuklo, protože
a) na začátku poměrně pomalu padají ohnivé koule, to by svědčilo pro meteority, stejně tak, jako poměrně malé pocity výbuchů v podzemí
b) jak prozkoumávali laboratoře vojáků kteří brali vzorky tak to vypadalo na kontaminaci virem/bakterií
c) na konci jak vylezla z kanálu to vypadadalo spíše jako po atomu, spad popele+ definitivně a pravidelně rozbitá veškerá architektura

A jinak je mi vcelku nejasné, proč vojáci zvolili na průzkum bílou barvu, pochopil bych tmavěšedou jako městskou nebo hnědozelenou jako erární ale laboratorně/sněžně bílou? A bílé pušky?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod End » pát 20. dub 2012 6:00:34

ta radiace se tam dotala jak tam vlitli ti korejci dverma a taky nechapu proc ty barvy proc zakladna zrovna tam ale kdyz ta holha na konci vylezla tak to vlastne skoncilo v pulce deje proto muzem doufat ze bude pokracovani
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Nasgol » pát 20. dub 2012 9:12:58

Artifex píše:No, tak málo informací... mám pocit že tam nikdo nějak nevěděl o co jde, padaly atomovky? Meteority? Byly ty meteority nakažené nějakým virem že tam chodili vojáci ve skafandrech? Je vlastně OK vylézt ven nebo je lepší schovávat se? Jak dlouho se budeme muset schovávat? To nevěděl ani vlastník krytu ani obyvatelé a vojáci jim toho taky moc nepověděli.


Ale ten vlasnník krytu, pořád mlel, že to byly atomovky.. Tak měli počkat +- 2 týdny, dokud nespadne spad a pak to jít prozkoumat, tím kanálem. Všechno by se to dalo řešit jaksi jednoduše, kdyby tam nebyli tak extrémní povahy a extrémně debilní situace - v tomto mi to příjde, jako hodně přestřelený
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Artifex » pát 20. dub 2012 14:48:40

End píše:ta radiace se tam dotala jak tam vlitli ti korejci dverma

To IMHO nebyli korejci, byl tam i nějaký černoch a kromě jednoho asiata snad všechno euroamericky vypadající tváře a stejně tak i v laboratoři byly anglické nápisy já jsem pochopil, že to byla jejich vlastní armáda
Dál si myslím, že se tam (pokud to byla radiace) nedostala dveřmi když tam vlítli, protože tam měli přece laboratoř, ta vypadala docela utěsněná, pochybuju, že ji stihli vybudovat za těch pár hodin, než se rozhodli z krytu vylézt ven na obhlídku.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Tommy-K » pát 20. dub 2012 14:56:12

A koukám vzrušená debata, tento snímek si tedy budu muset také shlédnout :-) I když mě taky docela rozčiluje, když se nevysvětlí o co jde, i když to dává dost prostoru fantazii člověka a tu já mám bujnou,cítím takové neuspokojení z toho že neznám tu "pravdu". Ale ve skutečnosti by to zřejmě nebylo jiné s tou nevědomostí...
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Nasgol » pát 20. dub 2012 17:43:18

Tommy-K píše: I když mě taky docela rozčiluje, když se nevysvětlí o co jde, i když to dává dost prostoru fantazii člověka a tu já mám bujnou,cítím takové neuspokojení z toho že neznám tu "pravdu".


Tak tak a ten majitel toho bunkru měl aspoň tucha, že jsou to atomovky.. Tak jim mohl vysvětlit jak a co se děje při atomovém útoku a co následuje po něm... :) mno prostě film zřejmě ukazuje to, jak by to určitě nemělo chodit :D
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Lucius » pát 20. dub 2012 22:05:06

Artifex píše:
End píše:ta radiace se tam dotala jak tam vlitli ti korejci dverma

To IMHO nebyli korejci, byl tam i nějaký černoch a kromě jednoho asiata snad všechno euroamericky vypadající tváře a stejně tak i v laboratoři byly anglické nápisy já jsem pochopil, že to byla jejich vlastní armáda


V jedné scéně (po prvním útoku vojáků), kde zkoušeli vysílačku, bylo řečeno, že nemůže navázat kontakt, jen že chytil nějaké útržky komunikace o "čištění" a že tam mluvili s jednoznačným americkým akcentem...

Film obecně mrazivý a ne špatný, i přes nějaké ty nedotáhnuté věci (jinak já bych byl pěkně nasr.ný, kdyby mi někdo vtrhnul do mého krytu a choval se tak, jak se chovali oni...asi bych to rychle vystřílel...)

A propo...odhadnete časový horizont, v kterém se ten film odehrává? tzn. jak dlouho byli "dole"?
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Artifex » pát 20. dub 2012 22:33:39

Myslím, že tak měsíc, maximálně dva.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Vladius » sob 21. dub 2012 9:49:03

Sakra, to je snad nejvíce diskutovaný film o postapo vůbec. :). Jdu si ho pustit.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Vladius » sob 21. dub 2012 13:56:30

Člověk bez naděje se stává zvířetem. Nikdo z nich nebyl takový hajzl, jak se snažili působit. Problém byl v nedostatku discipliny a absenci společného cíle.
Bohatě stačilo například vysvětlit, co znamená spad, jak dlouho se drží radiace a jakou úměrností klesá nebezpečí. Pak nasadit tupý vojenský dril, aby nepřemýšleli. Posilování, zacházení se zbraní, apod. Vydat potraviny na těch potřebných dejme tomu 20 dní, nastavit konkrétní datum odchodu. A byla by z toho rodinná telenovela.
Překvapuje mě, že nikoho nenapadlo očistit obleky, ve kterých přitáhli vojáci. Nechat mrtvoly ve společenské místnosti také nebylo moc chytré.
Ale takových logických chyb tam bylo dost, to by bylo na dlouho.
Ve druhé půlce filmu následuje naprosto klasická šikana, resp. Základní rozdělení rolí v lidské smečce. To znáte všichni ze školy, vojny, táborů. Tam to šlo řešit jen za pomocí síly. Když reakce bude dvakrát ničivější, než akce, šikana přestane.
Viz například sekání těla Devlina. Zabodnout jednomu sekeru do hlavy a druhý padne na kolena. Hned a bez diskuzí. Jenže to by ten film pak byl mnohem kratší.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Artifex » sob 21. dub 2012 16:24:05

Však můžeme natočit vlastní verzi jak to vypadat má. Příručka pro 21. století ;)
Těch efektů tam také zas tak moc nebylo, to zvládne průměrně zkušený uživatel v Adobe After effects.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod Vladius » sob 21. dub 2012 18:47:59

Artifex píše:Myslím, že tak měsíc, maximálně dva.


10-14 dní. Všimněte si účesů nakrátko ostřihaných chlapů, hlavně Joshe. Nevyrostly ani o centimetr. Navíc pokud vojáci přišli dejme tomu druhý den, tak pak dalších pár dnů leželi v hale. A velmi brzo potom začal hnisat Devlin, který ke konci byl stále v docela slušném stavu.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: The Divide (2011)

Příspěvekod matlafous » sob 21. dub 2012 19:42:04

Artifex píše:Však můžeme natočit vlastní verzi jak to vypadat má. Příručka pro 21. století ;)
Těch efektů tam také zas tak moc nebylo, to zvládne průměrně zkušený uživatel v Adobe After effects.


To zní jako výzva! Myslím, že se to tu už i někde probíralo. Každopádně už třeba jen výběr žánru by byl oříšek. Postapo akce? drama? dokument? horor? psycho? Ale je fakt, že i bez efektů se na podobné téma dá za málo peněz s hodně velkým nadšením a rozumným technickým zázemím něco stvořit :) .
Klackama a kamením.
matlafous
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 01. bře 2012 16:14:03

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Video materiály

cron