Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Pust

Příspěvekod sahaw » čtv 02. úno 2012 21:47:53

Jak dlouho jste vydrzeli bez jidla? A kolik dni byste podle Vas mozna vydrzeli?
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Pust

Příspěvekod Artifex » pát 03. úno 2012 8:31:34

Něco přes týden jsem vydržel při méně náročných činnostech. Takže při náročných činnostech si dovedu představit že by to ten týden šlo a při "kempování" kdy člověk nikam nevylézá klidně těch 14 dní.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pust

Příspěvekod jack-3d » pát 03. úno 2012 16:43:14

To bych rád vyzkoušel, třeba na 3-5 dní, ale předpokládám, že to bude mít i nějaké následky (unavenost, zcvrklý žaludek, pálení žáhy, ...), že?
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Re: Pust

Příspěvekod Artifex » pát 03. úno 2012 17:00:19

No, jelikož jsem ten týden ani nespal tak nevím jak to korespondovalo s unaveností, každopádně potom jsem byl utahaný řádně, poslední den už se začaly sny snoubit s realitou, vysvětluju si to tak, že prostě část mozku v daný moment spala...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pust

Příspěvekod Tommy-K » pát 03. úno 2012 17:10:54

A to jsi měl půst schválně jen tak, nebo kvůli tomu, že jsi nebyl v pořádku,žes ani nespal?
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Pust

Příspěvekod sahaw » pát 03. úno 2012 17:14:49

Artifex píše:jsem ten týden ani nespal

Moje maximum byli 2 dny bez spanku. Pak jsem byl brutalne unaveny.

Edit: Myslel jsem,ze clovek po nekolika dnech nespani umre vycerpanim.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Pust

Příspěvekod Artifex » pát 03. úno 2012 17:24:07

Tommy-K píše:A to jsi měl půst schválně jen tak, nebo kvůli tomu, že jsi nebyl v pořádku,žes ani nespal?

Byla prostě nějaká práce takže nebyl čas ani chuť.
Ohledně toho umření na vyčerpání, záleží jak to člověk zvládá a je trénovaný, předtím jsem jel občas 3-5 dní, ten týden byl fakt vyzkoušený max. Ty dva týdny jsem asi přestřelil, těch 10 dní možná.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pust

Příspěvekod Nasgol » ned 05. úno 2012 14:32:58

Ono je důležitý při půstu pít hodně vody, já když sem držel půst 24 hod. tak jsem přes den vypil i 6 litrů vody. Samozřejmě, že jsem pořád chodil na WC, jinak se organismus zavodní a zemřete na převodnění organismu vodou, což není kec, ale fakt a stává se to :)

Vše ohledně půstu:
http://www.pust.cz/
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Pust

Příspěvekod sahaw » ned 05. úno 2012 14:35:57

Nasgol píše:Vše ohledně půstu:
http://www.pust.cz/


Clovek tam musi byt opatrny. Pokud clovek bude verit http://exotopedia.org/wiki/Pavel_M%C3%A1cha ,tak to muze byt jen reklama a destilacni prostredky a knizku. Tu stranku vytvoril on. Tak jen si dat pozor.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Pust

Příspěvekod Nasgol » ned 05. úno 2012 14:41:33

sahaw píše:Clovek tam musi byt opatrny.


Tak samozřejmě :D..
Třeba na konci 1. dne, mého prvního půstu, se mi motala šíleně hlava a to jsem pořád pil a pil a pil a čůral a čůral :D. Jedna paní mi to vysvětlila tak, že se mi začaly otvírají čakry.. Neměl jsem s tím nikdy zkušenosti, tak jsem přestal a napil se ovocné šťávy a začal jíst kompot, aby se mi náhodou něco nestalo.

Měsíc na to jsem držel další 1 dení půst a to bylo v cajku.. Mám v plánu vyzkoušet 3 dení a pak někdy i 7 dení :)
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Pust

Příspěvekod sahaw » ned 05. úno 2012 14:43:47

Nasgol píše:Měsíc na to jsem držel další 1 dení půst a to bylo v cajku.. Mám v plánu vyzkoušet 3 dení a pak někdy i 7 dení :)


Budes doma a nebo budes prevazne venku,kde nebudes mit lednicku a tak nebudes moc hned neco zakousnout? Kdyz jsem byl v pohybu a mel jsem jine myslenky,tak to o dost lehci nez sedet doma a mit stale pocit hladu.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Pust

Příspěvekod Nasgol » ned 05. úno 2012 14:44:44

sahaw píše:Budes doma a nebo budes prevazne venku,kde nebudes mit lednicku a tak hned neco zakousnout? Kdyz jsem byl v pohybu a mel jsem jine myslenky,tak to o dost lehci nez sedet doma a mit stale pocit hladu.


Pravda, ten můj první jednodení půst jsem byl doma. Kde jsem si fakt totálně prožil ten hlad..
Ten druhý jednodení půst jsem byl ve škole, a večer na tréninku. Takže jsem měl jiné myšlenky... ;))
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Pust

Příspěvekod sahaw » ned 05. úno 2012 14:51:56

A kdyz prijdes domu pozde a pujdes brzo spat,tak nebudes mit chut k jidlu. A rano ma malokdo hlad,tak se projevi hlad az budes nekde v klidu. Pokud mas stesti a ve ctvrtek vecer se naposledy najis,tak patek udelas v pohode a diky tomu,ze sobotu a nedeli je volno,tak budes treba na klidnou prochazku ty dny s pritelkyni a hned mas 3denni pust a jeste si splnes u pritelkyne,ze se ji venujes. Tak 3 dny pustu by mel jit po masle.:)

Jen nezapomenout poradne pit cistou vodu.(hlavne dehydratace a ledvinam).
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Pust

Příspěvekod Nasgol » ned 05. úno 2012 14:53:28

sahaw píše:Jen nezapomenout poradne pit cistou vodu.(hlavne dehydratace a ledvinam).


Vodu piju pořád :), vlastně na nic jinýho nejedu :D...
A přítelkyni teď nemám a dlouhou dobu nechci mít nic vážnýho :)), chci mít čas na sebe a své záliby
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Pust

Příspěvekod sahaw » pát 10. úno 2012 12:08:07

Nasi predkove byli experti na pust.:) Tedy pust bylo jen prijimani suche stravy.
http://www.pravoslav.gts.cz/kalendar/jak_pust.htm

40denni pust co provozuji kazdy rok http://www.pravoslav.gts.cz/kalendar/velpust.htm .

MYslim,ze hlavni duvod pustu bylo,ze v tom obdobi byl velky nedostatek potravin,tak se udelal pust.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Pust

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 12:46:27

jestli vám můžu poradil, tak s tím tréningem opravdu opatrně a velmi zodpovědně. Já dřív vydržel bez jídla i vody celý den a pokud jsem hodně pil tak i klidně dny 2 . A jednou jsem to dal i tři dny, ale to k dispozici bylo pivo a to může člověka solidně zasytit - to vše bez tréningu. Ale jelikož tělo si pamatuje, jakpak se k němu chováte, tak mě za odměnu "obdařilo" hypoglikémií (je mi 27) a teď jsem, co se půstu týče, docela v pr**li. Takže teď místo půstu trénuju, jak bez jídla vydřet alespoň ten jeden den (je to dost těžký, protože už kolem oběda začíná peklo a jelikož dělám ve stavebnictví, tak si nemůžu dovolit, aby se mi půl šichty točila někde hlava a musím si pomáhat různýma musli tyčinkama). Pokud tedy chcete půst trénovat, tak určitě podle odborníků, začít jen tak hladovět vám v důsledku může mnohem víc uškodit, než pomoct. No a jestli vám může radit někdo, kdo si poradit nenechal (já), tak je to, že si nechte poradit.
Naposledy upravil Solomon dne pát 10. úno 2012 13:34:38, celkově upraveno 1
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Pust

Příspěvekod sahaw » pát 10. úno 2012 12:53:18

Musim souhlasit s Solomonem. Musite si davat velky pozor a jit na to velmi pomalu.

jojo efekt,vredy,poskozeni vnitrnich organu...
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Pust

Příspěvekod Nasgol » sob 18. úno 2012 21:21:41

Taky se spíš držím, když si vybírám kdy půstovat, toho, že na to dostanu samovolně chuť - nejíst...
Ne, že si dám nějaký termín a ten striktně dodržím.. Ostatně tohle popisoval i Henry Monfort, že je lepší na to jít, nějak tak automaticky, když není hlad... A ne se do toho nutit :)

I při častém tělesném tréninku platí, poslouchej své tělo ^^
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Pust

Příspěvekod iviak » ned 06. kvě 2012 12:16:22

Opíšem svoju vlastnú skúsenosť s asi týždńovým pôstom
Došli prachy, takže som bol bez peňazí (moja vlastná hlúposť a nezodpovednosť) Požičiavať som si nechcel aj keď do výplaty bolo ďaleko... cca týždeň
Prvý deň som bol fakt hladný, ale potom si telo asi zvyklo, takže niečo ako hlad som nepociťoval, pil som veľa vody, aby som oklaml žalúdok, čo malo za následok veľa moču a potom aj sračku, ak sa to tak dá nazvať, jednoducho som čúral cez riť. do práce som chodil normálne, akurát som sa snažil obmedziť fyzickú námahu na minimum. asi na tretí deň ma začala bolieť hlava, ale nebolo to nič hrozného, čo by sa nedalo prežiť. bol som unavený a strašne sa mi chcelo spať. Občas som si dal z cukru, ktorý sme mali v práci ku káve na doplnenie energie, čo veľmi pomohlo. keď som prišiel domov tak som sa snažil hneď zaspať, aby som nemyslel na to kedy som naposledy jedol, alebo kedy budem najbližšie jesť. (kto spí akoby jedol) V posledný deň v práci si kolega všimol že nejak chudnem (spľaslo brucho a prepadnuté líca). ďalším príznakom na tretí deň (a ostalo až do konca) boli závrate, jednoducho sa mi točila hlava zakaždým keď som sa postavil zo stoličky, sadol si na posteľ vybehol po schodoch. Krvný tlak som si meral každý deň (mali sme v práci tlakomer) a ku koncu (posledné dva dni) mi začal klesať (mám ideálny, čo mi mnoho ľudí závidí). Víkend som samozrejme prespal. spal som čo najviac.
Keď som sa mal prvý krát po tomto najesť bál som sa že všetko vyvrátim. Nevrhol som sa na jedlo ako to vidieť vo filmoch, naozaj som si neuvedomoval že som hladný, ako som písal hlad trval len prvý deň. takže som sa normálne najedol, samozrejme pomali, aby som si vychutnal každé sústo... a nepozvracal som sa. bez problémov som prešiel na 3-5 jediel denne bez toho aby som sa musel nejak "aklimatizovať".
Moja skúsenosť hovorí že týždeň bez jedla sa dá kľudne prežiť, ale nejaké následky určite ostanú a viem že to viac nechcem zažiť.

PS: Keby som robil fyzicky ako Solomon tak to nedám.
Ten kto obetuje slobodu v mene bezpečnosti si nezaslúži ani slobodu, ani bezpečnosť
B. Franklin
iviak
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 04. kvě 2012 18:04:44

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Možnosti

Zpět na Potrava a voda

cron