I ve stanu řešíte "co na sebe"? Pak jste tu správně! Bundy, mikiny, kalhoty, boty, ponožky, šátky a také všelijaké Super-Hyper-Mega-Bomba-Texy!

Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod sahaw » pát 03. úno 2012 7:34:11

V jakych situacich ma vyznam mit satek(suchy a nebo mokry) pres oblicej(myslim tim pusu a nos)?
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Satek pres pusu

Příspěvekod Nasgol » ned 05. úno 2012 17:33:07

sahaw píše:V jakych situacich ma vyznam mit satek(suchy a nebo mokry) pres oblicej(myslim tim pusu a nos)?


Např. suchý používám teď v zimě (je to teda pravý Tuniský šátek z bavlny - je moc tlustý na naše podmínky, tak si koupím ještě klasický látkový)
- chrání mě před mrazem (pusu, nos)
- na poušti proti prachu
- v létě chrání proti úpalu/úžehu

....V létě třeba já proti Slunci nic nenosím (brýle, šátky na hlavu) vůbec nic :))) - miluji Slunce ♥. A světe div se, při západech/východem Slunce se do něj dívám a pozoruji jej klidně i 30-50 minut :), btw nejsem v tom sám, kdo tohle praktikuje a má vyzkoušené léčivé účinky Slunce.. Ale to je kapitola sama pro sebe


Vlhčený/mokrý:
- chrání před kouřem
- zachycuje, kde jaký bordel ve vzduchu
Nasgol
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 24. led 2012 21:22:53

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Vladius » pát 11. kvě 2012 22:27:04

Dám sem jeden z návodů na uvázání shemagu. Dá se využít pro přespání v chladnějším počasí.
Přílohy
shemag.jpg
shemag.jpg (66.44 KiB) Zobrazeno 14818 krát
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Vladius » pát 11. kvě 2012 22:28:42

A zkopíruji také popis od našého FB fanouška Adama B. Tento způsob je mnohem vhodnější pro denní nošení zvláště v létě, neutahuje tolik hlavu a přes obličej jde pouze jedna vrstva látky:

Adam B. píše:Zkusim to popsat: Palestinu si rozložíš do toho pravidelnýho čtverce (pokad nemáš tu origo obdélníkovou) dáš si to na hlavu jak to váže ten frajer na fotce a sruluješ jí předek nad obočí do takový "ruličky" pak stáhneš ty konce,svážeš je na temeni hlavy. Zbytek arafaťáku si přetáneš přez gezicht a zastrčíš ho za ten uzel vzadu :) snad to někdo pochopí :D
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Lucius » pát 11. kvě 2012 22:30:59

Ten návod od Adama je stejný jako ukazuje Bear Grylls poušti Moab, ne?
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Vladius » pát 11. kvě 2012 22:32:33

Jaké šátky nosíte vy? Jaké způsoby vázání ještě znáte? Já zase půjdu příkladem a zkusím vyfotit svůj hippie šátek, co běžně nosím do přírody.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Vladius » pát 11. kvě 2012 22:34:10

Lucius píše:Ten návod od Adama je stejný jako ukazuje Bear Grylls poušti Moab, ne?



Teď si to nevybavím, nemáš link?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Lucius » pát 11. kvě 2012 22:42:25

Tak ne, přes ruličku to ukazoval v jiném díle - zkusím se po tom mrknout a hodím sem odkaz třeba z youtube...

Jinak já jsem dostal kdysi od přítelky takový šátek už rovnou sešitý do "hlavovýho" tvaru a opatřený gumičkou, i přesto že jsem dlouhovlasáč, si na něj nemůžu stěžovat a osvědčil se mi v horku a slunci (třeba na vodě) i ve větru při horských procházkách :) Ale palestinu mám samozřejmě taky ;)
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Vladius » pát 11. kvě 2012 23:04:15

Šátek na hlavu používám specializovaný. Výrobcem je česká firma Infit, která si pravidelně hraje s materiály a vzory, tudíž si každý vybere dle potřeby. Kupoval jsem ho před dvěma lety spíše z nouze a a zrovna tento jsem si vybral kvůli jeho ujetému vzoru. Jelikož nesnáším klasické čepice a přitom pravidelně, jednou za půl roku, mívám dlouhé vlasy, byl jsem k němu původně velmi skeptický. Ale vůbec mi nevadí, spíše naopak. Dnes už mám zažitý a osvědčený seznam hadrů, bez kterých obvykle nelezu do přírody. Šátek je v něm taky. Dokonce má i nějakou tu zevnitř všitou sací látku, jež mě má chránit a pomáhat v těžkých chvílích, ale nějak ji ani nevnímám. Veškeré oblečení do přírody posuzuji z čistě subjektivního hlediska vadí/nevadí a šátek mi zatím nevadil za žádného počasí v žádné situaci.
Mimochodem, teď jsem sháněl produktové fotky svého šátku na webu výrobce a koukám, že tam mají výprodej - šátek za kilo. Já jsem ho původně kupoval za tři, tak neváhejte, doporučuji.

Viz link: http://www.infit.eu/katalog/pirat-satek ... vuprodej-0
Přílohy
shemag 1.jpg
Vnější strana se zábavným crazy vzorem
shemag 1.jpg (172.16 KiB) Zobrazeno 14811 krát
shemag 2.jpg
Vnitřní strana s nějakou tou hyper sací látkou
shemag 2.jpg (79.31 KiB) Zobrazeno 14811 krát
shemag 3.jpg
Takto většinou nosím šátek a shemag.
shemag 3.jpg (56.37 KiB) Zobrazeno 14811 krát
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Tommy-K » sob 12. kvě 2012 20:05:55

Já když někam vyrazím pocourat, tak si vždy sebou beru palestinu, je taková univerzální,jak na krk, tak na hlavu,dle potřeby. Dřív sem takovýhle doplněk moc nemusel, ale pak na festivalu mi nabídka jednoho stánkaře, zda je libo arafatku, přišla vhod, byl ohromný pařák a namočená palestina mi ho pomohla ustát bez úhony, tak sem si na ni potom tak nějak zvykl.
To je také pěkný šátek ten Infit a za dobré peníze, to mě vždycky naštve to pitomé poštovné,když bych chtěl jen jeden kousek.
Apropo používáte někdo šátek takového toho rourového tvaru? Na různých outdoorových obchodech je prezentován jako velice univerzální doplněk, ale ještě jsem to v ruce neměl. Taky se mi ho povedlo najít už od kilča výše. Tady pár příkladů použití, kdyby někdo nevěděl co mám přesně na mysli:
Přílohy
tek.jpg
tek.jpg (16.37 KiB) Zobrazeno 14756 krát
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Vladius » sob 12. kvě 2012 20:11:22

Ten rourový jsem nedávno zkoumal a nijak extra se mi nelíbil. Ona přílišná univerzálnost škodí a zrovna v tomto případě to platí dvojnásob. Zkoušel jsem několik způsobů, které bych využil a pokaždé mi přišla daleko lepší kombinace mého šátku a shemagu, než tohle. A jinak se dají za cca 150kč koupit v síti Tchibo Shopů, které jsou teď hojně umísťovány do Bill, drogérií atd.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Rase » ned 13. kvě 2012 0:08:17

Pokud nakupuješ na armyshopech, tak se dá často najít i tam. Svou rouru mám taky z jednoho armyshopu. Palestiny nenosím, jsou na mě moc hutné, velké a těžké, akorát překáží. Roura je lehoučká, dá se zmuchlat do miny tvaru a nosím ji jak přes zimu, tak i na podzim. Jezdil sem s ní na běžky, kolo, ale i normálně ven, kdy mi chránila krk u tenké bundy. Navíc jde použít i jako podhelmovka. Člověku přijde na první pohled jen jako tenký kus čehosi, ale já sem s ní spokojený a díky své lehkosti sem ji nosil místo normální šály.
Obličej chrání svěle i v marazech, jelikož je prodyšná - sice nějak extra nehřeje, ale před mrazem chrání (člověk si vydýchá vlastní mikroklima).
Jo a lezou z ní fousy, což je někdy vtipné :D
Zkuste si palestinu smotat do kapsy, když ji nepotřebujete...
ps. V Evropě přeci jen nikdy není takové horko abychom se museli chránit jak arabáši, nebo taková zima že by nám upadl nos. Takové hutné šály a pletence jsou zbytečné - dle mého
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Vladius » ned 13. kvě 2012 0:25:38

A jak tu rouru nosíš? Když jsem ji měl na hlavě, tak to byl velký nezvyk, na jednu stranu skoro nebyla cítit, ale na druhou vzadu divně plandala. A při představě, že tahám z vody velkého kapra/lezu do nějakých rozpadlých sraček a do toho mi leze do očí šátek a padají vlasy, jsem tu rouru odložil. Byla prostě taková nějaká nezvykle lehká a zvláštní, což mi nějak moc nesedlo. Přece jen u toho mého klasického mám větší jistotu, že mi nikam nesklouzne, nespadne atd. Dost často ho mám třeba i 36-48 hodin non-stop na sobě a jsem v klidu. Jinak shemag, pokud ho nepotřebuji, obvykle vážu buďto na popruh FatBoy tašky, nebo uklízím do batohu. Někdy zkus strávit pár nocí venku u vody, nejlépe bez stanu, pod plachtou, pak ten shemag také velmi oceníš. Zvlášť na jaře/podzim.:)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Rase » ned 13. kvě 2012 1:11:23

Je fakt že bych shemag mohl nosit v batohu místo osušky, kterou tam pořád mám. Výhody nepopírám, mě jen ta roura nějak vyhovuje.
Nejčastěj ji nosím "sklouznutou" až u ramen, kdy není skoro vidět a čikovně ucpává mezeru mezi krkem a lehkou bundou (taková skoro větrovka). Hodí se to, když máte pod bundou jen tričko s krátkým rukávem a trochu pofukuje (rozdíl je znát). zastupuje tedy funkci roláku. Běžně ji nosím i tak, že mi buď zakrývá bradu a krk, nebo i nos, když mám čepici. Když je velká zima, nosím ji i pod beranicí (vázání typ balaclava a někdy si ji posunu i přes nos). Někdy by bylo fajn, kdyby bylo v zadu nějaké stahování (třeba sucháč) ale to bychom chtěli asi moc. Mě vyhovuje, jelikož je taková civilní (ke sportu i do města).

- mám černou, tak je decentní a nenápadná (barevným ujetostem moc neholduju).
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Improvizované přikrývky hlavy - šátek, shemag, palestina

Příspěvekod Tommy-K » ned 13. kvě 2012 22:11:10

No až na nějakou "rouru" narazím zkusím si ho osobně, nějak si nedovedu představit jak by se nosil, tak uvidím jak sedne.
Jinak se skladností šemagu opravdu problémy nemám, pokud ho nemám na sobě,nebo uvnitř báglu, nosím ho také omotaný kolem popruhů, u kalhot ve kterých sem nepoužíval pásek sem ho prostrkával zase poutky kolem pasu a když mám jen kraťasy a triko a není potřeba, třeba než začne pařák, jen ho jednoduše sroluju a převážu přes rameno jedné ruky a pod paží ruky druhé, tak mi nepřekážel a nemusel sem ho cpát do kapes :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Oblečení a obuv

cron