Vše o posilování těla a duše.

1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Vladius » pon 14. kvě 2012 21:17:25

Pojďme si zahrát hru. Přichází Velký Průser a musíte okamžitě opustit místo, kde se pravě nacházíte. Kam půjdete, to je jedno. Dejme tomu za město, nebo do 50 km vzdáleného úkrytu, kde nějakou dobu setrváte. Přesně teď, jak sedíte, porozhlédněte se a napište, co máte potřebného v dosahu dvou metrů kolem sebe a co byste z toho sbalili za minutu, která zbývá do útěku. Ukažte, jak jste připraveni :)
Za sebe mohu říct, že se takto občas kontroluji a jsem docela spokojený s výsledkem :-D
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Artifex » pon 14. kvě 2012 21:30:49

Jelikož jsem ve svém trezorovém doupěti, mám po ruce vlastně všechno. Po své pravé straně 2x geiger, pouzdra na pistole, mačetu a trezor s dlouhými zbraněmi, nade mnou plynové masky a polský protichemák, baterky, dalekohledy, vysílačka. Za mnou moje EDC už někde popsané, po pravé ruce 2x bal, vesta a 2x helma, trezor s krátkými zbraněmi, 2x český protichemák, asi 20 filtrů do masek, čutora s vodou, nějaké nože, mobily, hromada nábojů, pohotovostní hadry, zbytek je jinde... a snad jen pro jídlo bych se stavil do spížky.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod babybliss » pon 14. kvě 2012 21:43:49

BOB 2m za mnou, peniaze a drahe kovy pod stolom, rozchodene turisticke boty pred dverami, kozenka, berghaus bunda na vesiaku, takze uz len manzelka a mozeme ist
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Rase » úte 15. kvě 2012 0:40:55

Zalamovací řezák, lžička, propiska a vývrtka na stole, pod ním petka a kousek dál švédská maskáčová bunda, mikina a bágl (v podstatě prázdný, jen s tupým vrhačákem - dloubal sem s ním do pískovce), boty jen kecky, nebo nízké kožené botky. No nic moc...
asi to bude tím že to mám 300km domů :D
ps. jo vedle bundy mám na věšáku ještě protiplynovou masku, ale bez filtru...
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Vladius » úte 15. kvě 2012 0:46:46

Ale i to jsou předměty které se dají využít. Navíc teď máš možnost se zamyslet, co ještě by se ti teď hodilo v takové situaci. Příště si třeba takové věci dáš blíž k sobě, nebo je budeš mít někde na těle. Třeba u mě to je vždy ostrý jak břitva nůž a oheň. Vše ostatní už jsou bonusy, kterých mám také obvykle plno.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Nobody » úte 15. kvě 2012 9:24:29

Jelikož jsem ve škole tak bych na tom nebyl moc dobře :D Nůž, Pár propisek , litr a půl pití , pár sušenek , bageta , batoh a noťas. Domů to mám kolem 200-250km ale kdyby náhodou tak mám tu kolo (v případě nefunkčnosti normální dopravy :D ) a todhle by mi stačilo abych se domů za den dostal kde už je vše co potřebuji :) .
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Lucius » úte 15. kvě 2012 11:08:47

Pdobně jako Nobody - jsem teď v práci, takže mám k dispozici několikero nůžek, standartní ulamovací řezáčky, standartní oblečení do nepohody, několik klubek provázků, ne plně nabitý noťas :), autolékarna a několik desítek metrů obinadel, gázy a další zdravotnický materiál a pak to co mám ve své pracovní tašce - nějaké obvazy, pepřák, několikero nožů...to je asi vše...
Sakra to je dost těžká hra :)
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Matysek » úte 15. kvě 2012 13:05:49

prakticky pořád mám u sebe boker+ AK 74, a v tašce A1, kapesní lékarničku a made me KPZ: baterka, 1x chemické světlo, otvírák na konzervy, tablety na vodu, drátová pilka, 2x alu folie, sirky + křesadlo, svíčka, vata, kondomy, šití, pončo. Na skříňce teleskop a boxer s ostny, ve skříni rádio se svítilnou na kličku, to je tak do minuty co mám teď vyloženě po ruce a na očích.
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod KwokMan » úte 15. kvě 2012 17:52:16

Nooo, jelikož sem spíš teoretik, tak vlastně nic moc :D. Na stole dva notebooky, asi 5 flashek, Mp3, mobil, klíče,hafo tužek a propisek, slunečni brýle a tužkovy baterky.Ve skříni po pravici maskáčová souprava a bágl, na chodbě mám kudlu, v autě autolékárničku. Po kapsách zapalovač, žvykačky, peněženku a cigára. V baru nějaky trvanlivy jidlo a asi 20l vína :D.
KwokMan
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 02. kvě 2012 16:48:32

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Tommy-K » stř 16. kvě 2012 12:18:01

Když jsem právě teď u sebe mám v dosahu této místnosti téměř všechno své skromné základní vybavení, snad krom jídla,které je ve spíži o patro níž. Minuta je opravdu minimum času, batoh teď nemám předzabalený, ale věci mám ve skříňce přehledně srovnané, tudíž je otázkou chviličky je přesunout do báglu,alespoň ten základ,který nená cenu moc popisovat. Z věcí které jdou použít jako zbraně, tu mám pouze nože, mačetu, pepřák s 15% roztokem a teleskopické domlouvátko, střelné zbraně nemám. Za tu chvilenku se nestíhám převléct,ale věci mám sbalené v jezevci u dveří, na sebe to hodím až budu na bezpečnějším místě, boty jsou u zadního vchodu,který vede přes malou zahrádku pryč, předním nepůjdu, vede do ulice. Mimo město mohu být za cca 5 minut, bydlím na kraji,nemusím vstoupit vůbec na silnici, ovšem potom mě čeká oblouk kolem půl města do lepších pozic a zalesněnější krajiny.
Myslím si, že kdyby mě taková událost přepadla doma, šance na úprk jsou slušné, ale spoléhat se na takové štěstí nedá. Rozhodně jsem si teď například uvědomil, že neustále zapomínám udělat si pořádek v dokumentech, vytvořit si jednu dobře zabalenou složku abych jí mohl přihodit do báglu, ne vždy se musí jednat o nebezpečí nějakého globálního charakteru,ale stačí požár, a v tom případě jsem právě přišel o všechny papíry a strávím příští dva měsíce běháním po úřadech...
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod ladijego » úte 02. dub 2013 23:54:48

Peřinu :-)
A tet vážne vzhledem k tomu že je půlnoc tak ležím jenom v trenkách v posteli (není dobrá situace) takže maskáče na sebe odhazovák první pomoci bagl karimatka spacák stan a du jako zbraně beru můj tomahawk a sekaček na maso (s oboma vrham) potom možná moji kuši pudu 500 metrů po silnici a sem v lese :-). Asi to není minuta ale.....
Dead zombie is good zombie
ladijego
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 19. led 2013 12:02:47
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Vladius » stř 03. dub 2013 0:29:31

Sice je to offtop, ale koukám, že ti došly vlastní, tak tady máš do zásoby - ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Zantur » stř 03. dub 2013 0:57:43

A já nikam nepůjdu :-D nejbližšího souseda mám půl km daleko a to je ještě k tomu stará paní s pořádně vypaseným psem :-D Na druhé straně baráku mám hned cestu a za ní les a potok.. Otočka o 90° a vidím bývalé JZD, kde mají majitelé uskladněné dřevo, obilí a seno pro krávy, které jsou v kravíně 200 m od mojeho domu. Takže to tu mám jistý.. a nikam nejdu :-D

Ale kdybych musel, jakože to pravidla hry určují, tak vstanu od pc, obléknu si maskáč, vezmu batoh i se sešitama, páč není čas, obuju nejspíš tenisky, na kanady není čas, i když je mám hned vedle tenisek... Seběhnu po schodech, otevřu dveře, vezmu mojí rezavou mačetu z pilového pásu katru :-D, vodítka a baterku, které jsou hozené na skříňce a vyběhnu z domu.. hm... no dobře.. možná polovinu věcí zapomenu, páč není čas, ale buďme idealisti ;-)
Venku hóknu na psy, otevřu branku a upaluju do lesa ;-)

celkový čas? tak 2 - 3 minuty.. s kanadama tak 10, páč mám staré 60-tky bez přezek.. jenom takové ty staré, ale nerozbitné stahovací proužky ;-)

Co všechno mám pravidelně v báglu? Tož.. učení, vesměs prázdnou peněženku :-D, doklady, ve spodní kapsičce 3 nesterilní obvazy různé šířky a délky, nějaké prášky (tuším pár brufenů, nějaký paralen a acylpyrin + doporučené dávkování z krabičky) starý švýcarák se třemi tupými čepelemi a jedním otvírákem na konzervu :-D, napůl vybitá čelovka, rezavá žiletka v takovém fajném pouzdře (používá se v supermarketech na rozřezání fólií palet), trojcípý šátek, dva sáčky lahodného čaje pickwick, PE rukavice na jedno použití, pár knoflíků, lžičku na obouvání ( tak 10 cm ;-) ), gumička do vlasů, dále něco, co vypadá jak guma ze starých zavařovaček, nicméně pruží a je docela pevná (dobré škrtidlo na rány), dva kolíky na prádlo, pinzeta, malý křížový šroubováček, malá přívěsková 1 led diodová svítilnička vydávající modré světlo, 3 špulky nití (zelená, modrá a černá), jehla, skládací cestovní kartáček na zuby, kus černé izolačky, malý koník (pro Pražáky sešívačka na papír :-D ), 3 svíčky, 2 větší náplasti, svinovací metr, vojenské kamuflážní barvivo mil-tek (zeleno hnědé a fakt nejde dolů :-) ), rouška pro dýchání z plic do plic, kousek cínu, cca 20 sirek, škrkátko, dva kousky mýdla, zapalovač a párátka :-D

Vím, že je to vybavení hodné Mc Gyvera, nebo jak se ten chlap píše ,ale i takové drobnosti občas pomůžou..A navíc.. jako chudý student si nějaké extra vybavení taky dovolit nemůžu.. když přesáhnu svůj měsíční rozpočet, tak su hlady.. ;-) Nicméně když to denně nosím všude s sebou ( v batohu) tak si na to člověk zvykne. Akorát, jak to všechno vybalím před spolužákama, tak se jenom diví, proč s sebou tahám např. prášky, nebo obvazy, nožík, atd.. ale já vím své.. ono to jednou přijde :-D
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod haunter » stř 03. dub 2013 9:13:07

Já su v práci, dole je kolega co má doma menší arzenál, šel bych za ním, (pokud by byl jaderný útok, schoval bych se na gymnázium vedle do krytu - nebo do díry, záleží na času), s ním bychom šli pro jeho zbraně, cestou se stavili do obchodu pro náboje, obchod pro konzervy a hurá na naši zahradu (cca 9 km) v tomhle sněhu by to byla sranda, tam bychom se zabednili v nedostavěné chatě, utěsnili okna a udělali provizorní bydlení... Jakmile by opadl sníh zasadili bychom a čekali co sklidíme :-D No a pokud by to byl útok nekonvenční municí, myslím že ve zbraních a střelivu by mohli mít nějaké chemické obleky ale tam bych skočil asi až po čekání v díře (ve skladu díra na papír čekající na recyklaci) dokud by to všecko nepopadalo. Největší výhodu vidím v kolegovi se zbraněmi :D:D

Jako extrémní nevýhodu vidím potencionální vojenský cíl na chemičku DEZA ve městě :-D
haunter
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 28. bře 2013 13:30:43
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 16:34:46

Podobne jako v ostatnich podobnych trenincich mi tu chybi vic informaci. Proc tak rychle pryc z mesta a kam? Proc to dvoumetrove omezeni?
Pro podobny pripad me napadaji pro dnesni dobu nasledujici priciny:
1) lupici: neztracim ani minutu casu, beru mobil lezici vedle me, vzhledem k tomu, ze by nejspis prichazeli dvermi, lezu ven oknem oknem
2) plyn ci jine zamoreni bytu: kabelka s penezenkou, platebni kartou, doklady psacimi potrebami, kabat s peprakem v kapse, mobil
3) ohrozujici clovek, ktery byl v byte s mym svolenim (pribuzny, kamarad): podle stupne ohrozeni bud jedno z predchotich reseni, je-li nebezpeci nizsi, jeste doklady, notebook
4) bombardovani a podobne utoky: silne nepravdepodobne, beru veci z varianty 2, nuzky a manikuru, nekolik kusu obleceni, igelitku, pokud by mi prosel limit 3 metru, beru jeste jeste nuz, zapalovace, lahev vody. Pokud by mi prosel limit ctyr metru, potom jeste kastrol a chleb.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Vladius » stř 03. dub 2013 16:52:58

Informace je většinou pravě to, co v takových případech nejvíce chybí.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 17:09:14

Formuluji to jinak: PROC mam rychle uprchnout? Musi byt k tomu nejaky duvod.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Vladius » stř 03. dub 2013 17:49:48

Protože před barákem stojí kolona autobusů a vojáci nařizují povinnou evakuaci, hned a bez vysvětlení.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 18:00:06

Fajn, to hned meni situaci. Priste to prosim upresni podobnym zpusobem, protoze je to celkem dulezity udaj. V realnem zivote nas tezto potka situace, kdy bez jakehokoli voditka k tomu, co se deje, proste jen vime, ze je treba behem minuty opustit byt a s sebou si muzeme vzit veci, ktere od nas nyni nejsou dal, nez dva metry.
Ale nechapu ty dva metry omezeni. Vojaci vyhlasi ampliony, ze musime byt do tri minut v buse, ale nechapu, co by melo vadit na tom, ze si vezmu evakuacni zavazadlo z komory, ktera by v danem scenari mela byt dosazitelna behem par sekund (s faktem, ze je zamorena ci rozbombardovana v dane dobe nepocitam a ze scenare to taky nevyplyva).
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod babybliss » stř 03. dub 2013 18:26:22

Co keby si nechcela ist do toho autobusu a potrebovala by si sa vyparit co najrychlejsie?
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 18:36:50

Potom stale nechapu dvoumetrove omezeni.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Zantur » stř 03. dub 2013 18:56:14

Zkus si vzít stopky a měř jednu minutu.. za tu dobu někteří nedojdou z obýváku do kuchyně.. natož aby ještě něco na sebe oblékali, nebo se obouvali. Proto máš vzít to, co máš nejdále dva metry od sebe (protože to do té minuty stihneš) a odejít, utéct, prostě se dostat ven z domu. :-)
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 19:07:56

To samozrejme zalezi na dispozicich bytu. Muj cely byt je siroky asi pet metru, od stolu, kde sedim, musim jit pres temer celou delku bytu ke dverim. To, ze z trasy mezi mnou a dvermi vybocim o par metru, me zpomali max. o deset sekund, coz mne prijde v podobnem scenari za zanedbatelne, porovnam-li tuhle casovou ztratu s benefity.
Neco jineho je samozrejme bezet do jineho patra nebo vytahovat zavazadlo z horni casti vestavene skrine v jine mistnosti.
Starat se v soucasne dobe neustale o to, zda mam v dosahu dvou metru (!) s sebou vse, co bych potrebovala, kdybych musela nahle na delsi dobu opustit byt bez moznosti ubytovat se u znamych nebo na jinem srovnatelnem miste, mi prijde ponekud paranoidni.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 19:16:02

Ale prave odzkouseno:
Lezim na posteli, pustim stopky, vstanu, jdu do komory, vezmu zavazadlo, oblecu kabat, cepici, vratim se pro mobil, obuji boty a otevru dvere od bytu. To trva jednu minutu v beznem tempu v malem byte, kde vite, kde co mate.
A neni to o nic pomalejsi nez vybirani veci v kruhu o polomeru dvou metru.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod haunter » stř 03. dub 2013 19:42:25

Jejda ty jsi ale ukecaná žena :-D Ale dobrý, sám bych to nedal líp :-D
haunter
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 28. bře 2013 13:30:43
Bydliště: Valašské Meziříčí

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Fyzická a psychická průprava

cron