Jak a kde najit troud, jaké křesadlo použit a mnoho dalšího o rozdělání ohně.

Kresadlo firesteel

Příspěvekod matus » ned 10. dub 2011 12:47:30

ahojte ! Dúfam ze vam nevadí že je tu aj slovák . Ale k téme . Asi každý poznáte firesteel. Táto tyčinka je vraj zo švédska . v súčastnej dobe je na trhu veľmy veľa firesteelov.
Ale originál je light my fire (LMF) a fireflash . dá sa nimi kresat aj na konci čo je asi centimeter a menej! Čím šetríte kresadlo . Ja mám fireflash od kamaráta . pochválte sa aj vy čo používate
matus
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10. dub 2011 12:40:58

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod alibaba » ned 10. dub 2011 13:00:14

Kresadlo se tu prodava v kazdem obchode jako tkz Magnesium a kazdy US zoldak je ma ve sve vybave tedy v plne polni a civilisti nosi zapalovac nebo sirky co jsou ve vakouvych igelitovych pytlicich ,ale tam nosi i ponozky proti navlhnuti......
alibaba
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod Reiser » ned 10. dub 2011 13:14:54

matus píše:ahojte ! Dúfam ze vam nevadí že je tu aj slovák . Ale k téme . Asi každý poznáte firesteel. Táto tyčinka je vraj zo švédska . v súčastnej dobe je na trhu veľmy veľa firesteelov.
Ale originál je light my fire (LMF) a fireflash . dá sa nimi kresat aj na konci čo je asi centimeter a menej! Čím šetríte kresadlo . Ja mám fireflash od kamaráta . pochválte sa aj vy čo používate


Mám firesteely dva jeden od Light My Fire (Army verzi) a druhý od Coghlan's a musím říct, že LMF je bezkonkurenčně lepší. LMF vychází sice o 100-200 CZK dráž ale rozdíl v kvalitě tam fakt je.
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod Vladius » ned 10. dub 2011 14:11:33

Taky mam Light My Fire a zatim si nemuzu stezovat. I kdyz pro mne je to spise takova hricka do prirody.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod engys » ned 10. dub 2011 20:41:44

No tak já mám firesteel od JATAGAN. Jsem s ním spokojený, ale koupím si další originál švédské. To co mám je sice dobré, ale je to spíše na způsob MIL-TEC. Je prostě takový měkčí a nedá se škrtnout jen na konci. Zkrátka moje příští volba je jasná.
engys
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod dawe » čtv 14. dub 2011 8:16:17

já jich vyzkoušel už několik bohužel mé první na kterém jsem se učil a tedy jsem ho i zničil :) byl originál LMF.
teď jsem si koupil mé čtvrté na odzkoušení na tomto webu www.martinhybler.com líbí se mi moc design tak jsem zvědavý kolik toho vydrží - pak napíšu na forum.
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod Gray » čtv 14. dub 2011 8:32:46

dawe píše:já jich vyzkoušel už několik bohužel mé první na kterém jsem se učil a tedy jsem ho i zničil :) byl originál LMF.
teď jsem si koupil mé čtvrté na odzkoušení na tomto webu http://www.martinhybler.com líbí se mi moc design tak jsem zvědavý kolik toho vydrží - pak napíšu na forum.


Vypadá to fakt luxusně.To titanové je moc drahé, ale ta druhá verze je za dobrou cenu.Těším se na recenzi
Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Gray
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22
Bydliště: Olomouc

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod Vladius » čtv 14. dub 2011 8:33:50

dawe píše:já jich vyzkoušel už několik bohužel mé první na kterém jsem se učil a tedy jsem ho i zničil :) byl originál LMF.
teď jsem si koupil mé čtvrté na odzkoušení na tomto webu http://www.martinhybler.com líbí se mi moc design tak jsem zvědavý kolik toho vydrží - pak napíšu na forum.


Obavam se, ze to bude nejaky levny cinsky firesteel vse slusivem kabatku. Schvalne bych ho porovnal s Light My Fire co se tyce tvrdosti a efektivnosti.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod dawe » čtv 14. dub 2011 10:43:53

admin píše:
dawe píše:já jich vyzkoušel už několik bohužel mé první na kterém jsem se učil a tedy jsem ho i zničil :) byl originál LMF.
teď jsem si koupil mé čtvrté na odzkoušení na tomto webu http://www.martinhybler.com líbí se mi moc design tak jsem zvědavý kolik toho vydrží - pak napíšu na forum.


Obavam se, ze to bude nejaky levny cinsky firesteel vse slusivem kabatku. Schvalne bych ho porovnal s Light My Fire co se tyce tvrdosti a efektivnosti.


je to možné, v květnu se chystám na vandr, tak vezmu obě křesadla sebou a zkusím porovnat, bohužel foťák jsem musel reklamovat, tak je zkusím porovnat alespoň písemně.
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod alibaba » pát 22. dub 2011 18:15:12

Kupte si kresadlo na kterem je napsano US-Army a to maji ve sve vybave dnesni zoldaci ,jinak vsechny jsou kopie a nerikam cinske kopie ty jsou asi nejhorsi .....
alibaba
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod engys » pát 22. dub 2011 20:04:41

Já si zase myslím, že kopie je to US-ARMY. Podle mě je originál jen jeden a to ze švédska.
engys
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod alibaba » pát 22. dub 2011 21:01:08

Ale neni, zde to zoldaci nosi v batohu uz nejmene 30 let od te doby kdy bylo jasne jak pracuje magnesium a tu cele bylo zjisteno na zaklade prace hliniku a to bylo zjisteno za 2 svet valky . To se jednou take stalo mne i kdyz to vim, nekdy v roce 1989 jsem makal ve spolecnosti a delali jsme skrine na pocitace a tak jsem brousil hlinikove platy a ocelove platy a vse to bylo chlazeno vodou a tak jsem musel cas od casu vycistit mokry prach co jasne byl smichany vlhky byl neskodny, ale jak uschnul sam od sebe se vznitil a ja to podcenil a ten plastikovy pozarem rozpadnul a nemel jsem cas ani jej vytlacit 20 m z fabriky a tak na tomto principu funguje magnesium naskrabeme nozem z tycky magnesia nejaky prach a tim zapalovacem kresneme jiskru a ta zapali magnesium a vse kolem a tak takove kresadlo vydrzi velmi dlouho . I kdyz ja bych daval prednost ocilce ,co muzeme improvizovat starym pilnikem .....
alibaba
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod matus » sob 23. dub 2011 11:52:41

aj ja si myslím že originál je fireflash a lmf aj sa to hovorí
matus
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10. dub 2011 12:40:58

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod Vladius » pon 25. dub 2011 17:09:59

http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod punta9 » čtv 28. dub 2011 21:06:35

Ja osobne pouzivam LMF army a mini jeste skrtadlo od Gerber Strike Force.U vsech max spokojenost.Ten Gerber ma i schranku na podpalovac.
Přílohy
P4280003.JPG
P4280003.JPG (143.35 KiB) Zobrazeno 25880 krát
punta9
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 16. dub 2011 23:35:14

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod Reiser » čtv 28. dub 2011 22:01:06

Koukám, že LMF už dělá nějakou novější verzi..je to v něčem lepší? Na té staré mi vyhovuje ten půlkruhovej výbrus na plechu do kterýho pak firesteel krásně zapadne a díky větší třecí ploše se s ním líp zapaluje..
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod Vladius » čtv 28. dub 2011 22:05:05

A zkousel uz nekdo z vas takove udelatko? Docela rad bych ho osahal.

BlastMatch
http://www.youtube.com/watch?v=CYRKzdSXH34
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod punta9 » čtv 28. dub 2011 22:08:12

radek píše:Koukám, že LMF už dělá nějakou novější verzi..je to v něčem lepší? Na té staré mi vyhovuje ten půlkruhovej výbrus na plechu do kterýho pak firesteel krásně zapadne a díky větší třecí ploše se s ním líp zapaluje..


Nemohu moc slouzit,ten starsi typ LMF jsem nemel.U tohodle je v drzadle toho plisku integrovana pistalka.
punta9
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 16. dub 2011 23:35:14

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod Reiser » čtv 28. dub 2011 22:28:53

punta9 píše:
radek píše:Koukám, že LMF už dělá nějakou novější verzi..je to v něčem lepší? Na té staré mi vyhovuje ten půlkruhovej výbrus na plechu do kterýho pak firesteel krásně zapadne a díky větší třecí ploše se s ním líp zapaluje..


Nemohu moc slouzit,ten starsi typ LMF jsem nemel.U tohodle je v drzadle toho plisku integrovana pistalka.

To je praktický!..až tohle zničim koupim si stejně zase LMF takže to se bude hodit. ono to jde samozřejmě škrtat i tou rovnou částí..co mám druhej firesteel od Coghlan's tak ten má na tom plíšku jestě takový malý vroubky, takže s tím rozdělat oheň je fakt peklo, protože ty styčné plochy nemají skoro žádné tření.
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod dawe » pon 02. kvě 2011 13:27:10

radek píše:
punta9 píše:
radek píše:Koukám, že LMF už dělá nějakou novější verzi..je to v něčem lepší? Na té staré mi vyhovuje ten půlkruhovej výbrus na plechu do kterýho pak firesteel krásně zapadne a díky větší třecí ploše se s ním líp zapaluje..


Nemohu moc slouzit,ten starsi typ LMF jsem nemel.U tohodle je v drzadle toho plisku integrovana pistalka.

To je praktický!..až tohle zničim koupim si stejně zase LMF takže to se bude hodit. ono to jde samozřejmě škrtat i tou rovnou částí..co mám druhej firesteel od Coghlan's tak ten má na tom plíšku jestě takový malý vroubky, takže s tím rozdělat oheň je fakt peklo, protože ty styčné plochy nemají skoro žádné tření.


mě zase vyhovují ty zoubky, jde mi to snimi lépe než, když je škrtadlo hladké - jako vždy je to velmi individulání a člověk by si měl vyzkoušet různé varianty a pak si vybrat ta která mu nejvíce sedne :)
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod dawe » pon 02. kvě 2011 13:32:10

admin píše:A zkousel uz nekdo z vas takove udelatko? Docela rad bych ho osahal.

BlastMatch
http://www.youtube.com/watch?v=CYRKzdSXH34


měl jsem možnost vyzkoušet, ale moc mi nevyhovovalo, škrtadlo (plíšek) je umístěn uvnitř palcem se musí stlačit (velmi pevně) a pak už jen stačítlačít dolů - zde mi to také moc nesedlo, rozházel jsem si většinou troud... protože klasické škrtadlo tahám směrem od troudu nebo škrtám poue špičkou škrtadla takže plíšek opřu o palec a principem páky škrtnu daří se mi tak nejlépe usměrnit jiskry.
dawe
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08
Bydliště: Plzeň

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod Pecan » pon 16. led 2012 11:49:26

admin píše:A zkousel uz nekdo z vas takove udelatko? Docela rad bych ho osahal.

BlastMatch
http://www.youtube.com/watch?v=CYRKzdSXH34


Teda abyhc řekl pravdu tak se mi to moc nezdá, vypadá to že se to rychle opotřebuje a když člověk řozdělává na měkém podloží tak je v koncích. (dalo by se podložit kůrou, nebo kamenem)
Pecan
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 16. led 2012 10:31:30
Bydliště: Zlín

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod sahaw » pát 03. úno 2012 7:27:20

Jaky firesteel byste doporucili lidem?
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod Artifex » pát 03. úno 2012 8:27:57

Takový co zvládou použít.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Kresadlo firesteel

Příspěvekod kublaj-chan » stř 25. črc 2012 13:36:29

U mňa to vidím takto, vo vačku zapík Zippo a na krku LMF kresadlo a keď človek leží na chate na deke a nemá do čoho pichnúť, tak potom doporučujem sa pozabávať napríklad ohňovým pluhom alebo doštička, vrták, luk alebo len doštička a vrták.
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Oheň

cron