Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod End » ned 22. črc 2012 7:20:07

vzdyt vis jak to myslim. ja to uvadel jen jako priklad. tech moznosti je x. muze stat cokoliv co ti znemozni pobyt ve mestech
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod kublaj-chan » ned 22. črc 2012 9:22:34

Skorej ako riešiť soľ, by som prijal keby všetky dôležité veci z tohto servera a zo servera napr. bushcraft.cz niekto dal do kopy a potom sa to prekonzultovalo čo tam je zbytočne a čo tam chýba a spravila sa kniha a e-kniha. Ide mi o to že najme papierovú knihu treba, max. vo veľkosti A5 a troška kvalitnejšie vydanie, lebo povedzme si že kto si to všetko má pamätať. A v podstate to bola výzva adminovi nech mu pomôže pár dobrovoľníkov a niečo zosmolia aj keby to malo trvať niekoľko rokov a určite by to potom malo aj nejaký finanční efekt pre admina. Lebo povedzme si to ako je to, všetky postrehy z takýchto fór a stránok mám v elektronickej forme a ak budem musieť utekať alebo bude EMP pulz tak by mi to bolo nanič, najme my ide a o prvú pomoc a liečenie po prúsere bez lekárov a o jedlé rastliny a liečivé rastliny(s primárnym zameraním na strednú Europu, poprípade pár slov o stredomorskej flóre), ... , kto by si to všetko pamätal!!!
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod sahaw » ned 22. črc 2012 9:33:47

Knizky jsou. Staci hledat. Dokonce se da stahnout i cele forum do pocitace a pak pomoci Ctrl+C a Ctrl+V udelat zapisnik.

Hacek je v tom,ze kazdy hleda neco jineho. A to,ze clovek ma neco v knizce neznamena,ze to pouzije. Musi si to vyzkouset,protoze pak se okopiruji jen nejake famy,ktere nebudou pravdive. A pro kazdou situaci je jine reseni.

Vim,ze to zni moc negativne,ale mne vychazi,ze by si mel kazdy clovek sam napsat knizku a pak ji prezentovat. Jako milan-milli-halouzka-myty-a-omyly-v-survivalu-t277.html
Tedy byl by to jen nejaky zapisnik.

Ono nestaci jen precist knizku, ale clovek musi ote veci premyslet a pokusit tomu i dat nejakou praxi.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod kublaj-chan » ned 22. črc 2012 10:53:59

Takže dík sahaw mám zase čo čítať ale dosť bolo off topicu, takže naspäť k soli, sú dve situácia a to pravek (zberač a lovec) vtedy sa soľ pre organizmus získavala z krvi zabitých zvierat a to buď priamo že ste ju vypili alebo najpravdepodobnejšie tím že väčšina zabitej zvery nebola poriadne stečená z krvi, tak tú krv dostali do seba v mäse a teraz situácia, poľnohospodár vtedy sa bez soli neobídeš musíš soľ dávať hospodárskym zvieratám ale keďže sa situácia po apokalypse stabilizovala že máš čas orať a chovať zvieratá, tak pravdepodobne sa aj ľudia začnú dávať do skupiniek, dediny, mestá, kraje a s návratom začína aj obchod. Prvé komodity určite budú soľ, benzín, nafta, lieky, munícia, potraviny, ... . Poviem to takto naposledy čo ľudstvo dostalo na frak bolo to v praveku keď odhadom z našich predchodcov prežilo tak 3.000 praľudí(výbuch super vulkánu), odhaduje sa že pri podobnej katastrofe by to prežilo dnes niekoľko percent ľudí a to sú minimálne niekoľko desiatok miliónov ľudí, na Európu by to bolo(obyvateľov Európy napr. 500 mil. a zostane 10% ak to buchne v Azii alebo Amerike) a to je 50 miliónov takže zo soľou by som si nerobil starosti, skorej by som mal starosť či ČR má v zásobe dosť obilia na 3-4 roky pre obyvateľstvo(u nás v SR o tom dosť pochybujem).
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod Gloch » ned 22. črc 2012 12:51:33

kublaj-chan píše:..... skorej by som mal starosť či ČR má v zásobe dosť obilia na 3-4 roky pre obyvateľstvo(u nás v SR o tom dosť pochybujem).

Ropa a ropné produkty na 110 dní spotřeby, obilí na měsíc a potraviny na tři dny. To vše má stát nachystáno v utajovaných skladech pro případ velkých krizových situací nebo živelních pohrom.
No - moc toho není http://byznys.lidovky.cz/prisne-tajne-s ... _domov_jkz
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod kublaj-chan » ned 22. črc 2012 14:02:34

tak to má váš štát len pre papalášov a časť polície a armádu, plebs nech sa o seba postará sám!!! A že soľ bude problém, takže ako som si myslel, po apokalypse to bude občianska vojna o žvanec a papaláši opevnení v menších sídlach chránení armádou a častou polície budú čakať čo sa bude diať ďalej(samozrejme sklady obilia, potravín a pohonných hmôt budú tiež strážené a armáda bude rekvirovať sklady obilia, potravín a pohonných hmôt súkromníkom) !!!
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod stepan-hawk » stř 21. lis 2012 22:02:53

Oni v pravěku a chudí ve středověku sůl nepotřebovali. Ony se jim ty problémy do těch 35 co žili neprojevily. A do kolika plánujete po Vp žít vy? :-D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod Akenai » čtv 22. lis 2012 15:18:44

sůl člověk potřebuje. Ale v polsku jsou doly. A určitě bude nějaký ten obchod. Jde o to, jak rychle půjde svět do kopru a kolik lidí přežije. A jak dlouho chceme přežít. Každopádně, pokud nebude systém tak lidi budou rabovat obchody, a myslím, že sůl půjde jako poslední tak jí bude relativně dost.

Také je otázka, kolik člověk potřebuje soli. Pro jednoho člověka kilo na rok ? Sůl se nekazí, s vodou jenom ztvrdne. Hlodavec ani brouci do toho nevlezou. Takže stačí 10 kilo ve sklepě a je vystaráno na hodně dlouho.
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod sahaw » čtv 22. lis 2012 15:32:52

Pokud clovek nedela kvasenou zeleninu,susene maso a proste nekonzervuje, tak ma velmi malou spotrebu soli. To 1kg na rok staci v pohode. Overeno a testovano. Jinak asi az 20kg/rok,kdyz dela s ni veci co jsem popisoval na zacatku.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod Akenai » čtv 22. lis 2012 16:26:12

Tak kvašení je super věc. Kort zelí. Hodně živin a minerálů, a také způsob jak uchovat zeleninu. Každopádně, by člověk musel začít šetřit. My doma jsme nějak moc nesolili. Teď Máme doma malé děcko (3 roky), čímž jsme solení ještě více omezili. A opravdu to jde. A na to kvašení by holt člověk musel taky ubrat. Ale sůl je potřeba, o tom žádná. Ale když to srovnám s kamarádem, tkerý solí jídlo které ani neochutnal. Tak to je zas extrém.
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod sahaw » čtv 22. lis 2012 16:47:32

Akenai píše:Ale sůl je potřeba, o tom žádná.

Vyptaval jsem a nasel jsem par lidi,kteri nepouzivaji sul v nicem. Tak jsem klidny,kdybych nemel sul.

Ja nepouzivam vubec sul,ale je to to kratka doba,tak jako u vseho se ptam lidi,kteri praktikuji roky a nebo cely zivot. Beru,ze je lepsi se nekoho zkuseneho zeptat,kdyz to sam clovek nemuze otestovat.

A casto knizky a prirucky jsou zavadejici.:(
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod Akenai » čtv 22. lis 2012 17:00:57

[quote="sahaw"Vyptaval jsem a nasel jsem par lidi,kteri nepouzivaji sul v nicem. [/quote]

Tak ono můžeš dostávat sůl a ani nevíš jak. Jídlo v restauracích, pečivo nebo chipsy .... že, člověk nesolí neznamená, že tam není sůl.
Podívej se kolik je podíl soli v namýchaném koření, nebo v buřtech, či salám.
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod sahaw » čtv 22. lis 2012 17:08:42

Vyptaval jsem se lidi,kteri vedi co jedi.

Ono je to jen dulezite,kdyby fakt clovek nemohl ziskat sul a bal se,ze na to umre. Tak se nemusi bat.Proste neumre.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod Akenai » čtv 22. lis 2012 17:24:27

Jasně nechci nic vyvracet, jenom, že i když človek nesolí doma, to neznamená že nemá přísun soli. A myslím, že každý dostává sůl do sebe pokud 100% jídla nepochazí přímo z jejich produkce.

A jasně, člověk nezemře ale jde o to dostat jód.

Jinak pokud chceš zkusit opravdu jídlo bez soli, tak si kup jídlo pro děti. Vyrabí to například Hamé. Vypadá to jak přesní dávka. Jenom je to větší, ale stejný typ sklenice. Je to regulérní jidlo, jenom víc nadrcený. Takže maso, těstoviny a omáčka. A to je bez soli :)
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod sahaw » čtv 22. lis 2012 17:29:32

Jod je ve vsem. To same prvky slozene ze soli. I rostliny potrebuji k zivotu to co my. Kdyz jime ovoce,zeleninu,obiliny,maso atd, tak dostavame tyhle prvky normalne.

Ja jim prumyslove neupravovane potraviny a varim si,tak presne vim co jim jako ostatni. :)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Sůl z rostlin

Příspěvekod Akenai » čtv 22. lis 2012 17:38:53

tak to klobouk dolů. Ale holt, krabičku do práce si neberu a jdem do hospody. A to víme z čeho se tam vaří.

Jinak já také se snažím kontrolovat co jím (eko+bio) respektivě dřív to bylo NORMÁLNÍ jidlo. GMO mi nesmí do baráku, a chemie v podání Éček taky ne. (Vím, že kód E má všechno - jde mi hlavně o té nepříliš dobré přídavky). Problém je ten, že člověk neví, čím žíví například zvířata. Což bezproblému bude GMO vojtěžka či GMO sója. A to jím maso jednou či dvakrát za týden. Ale to je už offtopic.
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Potrava a voda

cron