Jste v tísni? Jde do tuhého? Potřebujete rady pro přežití? Popište své trápení zde! Jinak tu budeme kreslit černé scénáře, vymýšlet problémy a způsoby řešení a vůbec všelijak chytračit.

Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod jack-3d » ned 15. led 2012 17:18:54

Tématu "VP" se nevěnuji dlouho, do té doby jsem jen sledoval politiku země a EU, avšak dnes vidím budoucnost černě, a začínám se připravovat... nemám ještě prolezlé a pročtené veškeré weby s touto tématikou (to chce trochu více času).

Chci se zeptat, jestli někdo nemáte seznam nutného vybavení na přežití. Mám na mysli materiální stránku zásob jako jsou nože, sekery, ohřívače, speciální hrnce, rádia/vysílačky, oblečení, obuv, deky, ... Pokud to máte někdo sepsané komplet, možná bychom to tu mohli rozebrat, seznam promyslet, něco doplnit apod... Rád už bych začal s nákupem, dokud mám ještě práci a peníze ;o)
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod sahaw » ned 15. led 2012 17:23:13

S nakupovanim bych pockal. Nejdriv bych si popremyslel kde clovek chce zit.S kym zit. A na jaky typ VP se pripravuje. A nakonec jak chce,aby jeho zivot po VP vypadal. Pak se udela seznam sam. Je skoda vyhazovat za veci penize,ktere clovek nikdy nepouzije.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod jack-3d » ned 15. led 2012 18:08:30

Každý můžeme mít představu co a jak, ale jsi si jistý, že představu naplníš všas? Neustále tu jsou varianty "3.sv.", "ekonom krize", "klima, sluneční erupce či přepólování zeměkoule" a adaptovat se na eventuelní variantu podle mého nelze zavčasu. Já si myslím, že by měl člověk být připraven nějak univerzálně na všechny možnosti. Má představa začíná utěkem z města (mám přítelkyni, 2leté dítě, několik věrných přátel), mít připraveno bezpečné útočiště se zásobami a zbraněmi. Ale připravovat se na konrétní variantu je podle mého ztráta času.

Proto bych rád univerzální seznam. Svou představu zatím dávám dohromady a seznamy bych rád porovnal a doplnil.
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod sahaw » ned 15. led 2012 19:47:31

Nastesti univerzalni seznam ma jen 2 polozky pro pripad,ze se stane neco co jsi uvedl. Je to voda a jidlo. Tolik ti staci k preziti.


Pokud nastane situace,ktere jsi napsal,tak tu pujde o holy zivot. Jedine reseni co mne napada je schovat se a byt nevidelny. Mas jine reseni?

O techto variantach jsem premyslel a vymyslel jsem,ze je nejlepsi si koupit(nebo pokud jde mi povoleni byt)pozemek a tak si vybudovat nadrz na vodu a zasoby na 30 let. Udelat z pozemku nepropusnou dzungli. Svuj ukryt zamaskovat a zit schovane. A uz jen cekat az umru starim.

Pokud tohle budes mit a zustanou ti nejake penize,tak si muzes rozsirit seznam o to,abys mel pekny zivot.


Z toho planu jsem casem ustoupil a rozhodl si uzit svuj zivot na plno,abych az budu umirat mohl ric,ze jsem si zivot uzil.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod Gloch » pon 16. led 2012 0:05:24

sahaw píše:Nastesti univerzalni seznam ma jen 2 polozky pro pripad,ze se stane neco co jsi uvedl. Je to voda a jidlo. Tolik ti staci k preziti.


Pokud nastane situace,ktere jsi napsal,tak tu pujde o holy zivot. Jedine reseni co mne napada je schovat se a byt nevidelny. Mas jine reseni?

O techto variantach jsem premyslel a vymyslel jsem,ze je nejlepsi si koupit(nebo pokud jde mi povoleni byt)pozemek a tak si vybudovat nadrz na vodu a zasoby na 30 let. Udelat z pozemku nepropusnou dzungli. Svuj ukryt zamaskovat a zit schovane. A uz jen cekat az umru starim.

Pokud tohle budes mit a zustanou ti nejake penize,tak si muzes rozsirit seznam o to,abys mel pekny zivot.


Z toho planu jsem casem ustoupil a rozhodl si uzit svuj zivot na plno,abych az budu umirat mohl ric,ze jsem si zivot uzil.


Autor dílka "Jak přežít ekonomický kolaps" píše: "Jak to vidím já: survivalista je vitální, v kondici, zvědavý a osoba s humorem. Je v kondici, protože se stará o své tělo a jeho tělo se stará o něj, je zvědavý, protože si myslí, že je důležité se celou dobu učit novým věcem a to učení si užívá, má smysl pro humor, protože si je sám se sebou jistý a zachází s druhými tak, jak chce aby bylo jednáno s ním." S tvou poslední větou se nedá než souhlasit. Říká se, že nejhorší je smrt z vyděšení. A proč? Protože mrtvola má tak vyvalené oči, že nejde dovřít víko rakve.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod marish » pon 16. led 2012 12:14:14

jack-3d píše:Tématu "VP" se nevěnuji dlouho, do té doby jsem jen sledoval politiku země a EU, avšak dnes vidím budoucnost černě, a začínám se připravovat... nemám ještě prolezlé a pročtené veškeré weby s touto tématikou (to chce trochu více času).

Chci se zeptat, jestli někdo nemáte seznam nutného vybavení na přežití. Mám na mysli materiální stránku zásob jako jsou nože, sekery, ohřívače, speciální hrnce, rádia/vysílačky, oblečení, obuv, deky, ... Pokud to máte někdo sepsané komplet, možná bychom to tu mohli rozebrat, seznam promyslet, něco doplnit apod... Rád už bych začal s nákupem, dokud mám ještě práci a peníze ;o)


Vyjdi v pátek odpoledne za město na kopec, do lesa. Vezmi si nějaké jídlo, pití, sirky, nůž... dobré oblečení a zkrátka co tě napadne. Do neděle budeš mít zárodek seznamu co potřebuješ pro sebe na víkend v přírodě. Na tom můžeš začít stavět. Nemá smysl mít v paneláku plnou skříň "nezbytností", které neumíš použít a často nejsou k ničemu.
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod Pecan » pon 16. led 2012 12:53:15

marish píše:
jack-3d píše:Tématu "VP" se nevěnuji dlouho, do té doby jsem jen sledoval politiku země a EU, avšak dnes vidím budoucnost černě, a začínám se připravovat... nemám ještě prolezlé a pročtené veškeré weby s touto tématikou (to chce trochu více času).

Chci se zeptat, jestli někdo nemáte seznam nutného vybavení na přežití. Mám na mysli materiální stránku zásob jako jsou nože, sekery, ohřívače, speciální hrnce, rádia/vysílačky, oblečení, obuv, deky, ... Pokud to máte někdo sepsané komplet, možná bychom to tu mohli rozebrat, seznam promyslet, něco doplnit apod... Rád už bych začal s nákupem, dokud mám ještě práci a peníze ;o)


Vyjdi v pátek odpoledne za město na kopec, do lesa. Vezmi si nějaké jídlo, pití, sirky, nůž... dobré oblečení a zkrátka co tě napadne. Do neděle budeš mít zárodek seznamu co potřebuješ pro sebe na víkend v přírodě. Na tom můžeš začít stavět. Nemá smysl mít v paneláku plnou skříň "nezbytností", které neumíš použít a často nejsou k ničemu.



Nemohu než souhlasit, věcí Ti každý může doporučit plný kýbl, ale vlastní zkušenost je k nezaplacení!!!
Pecan
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 16. led 2012 10:31:30
Bydliště: Zlín

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod marish » pon 16. led 2012 14:15:06

Ono je dnes survájvl velkej byznys. Spousta věcí je prezentována jako nezbytnost. Armyshopy mají žně, už dávno jim nestačí věci z armádních přebytků, je mnoho firem které dělají napodobeniny army věcí... Nevím ani jestli tohle forum je nekomerční... Důležité je se nenechat moc ovlivnit, a info z netu brát jen s rezervou.
Když máš chuť a prostředky, nakupuj, hromaď zásoby, udělej si různé kurzy od zdravotnických přes sebeobranu po přežití, nauč se být soběstačný- ušetříš peníze i přírodu, pořiď si ZP a jezdi na střelnici... Dělej to ale s reálným pohledem na svůj život, ne jen s výhledem na apokalypsu v příštím desetiletí.
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod Gloch » pon 16. led 2012 21:17:05

S tím se nedá než souhlasit - nůž za několik tisíc je na nic někomu, kdo si neumí sám ukrojit chleba (nehledě na to, že by si ho upekl)
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod Reiser » pon 23. led 2012 15:17:44

marish píše:
jack-3d píše:Tématu "VP" se nevěnuji dlouho, do té doby jsem jen sledoval politiku země a EU, avšak dnes vidím budoucnost černě, a začínám se připravovat... nemám ještě prolezlé a pročtené veškeré weby s touto tématikou (to chce trochu více času).

Chci se zeptat, jestli někdo nemáte seznam nutného vybavení na přežití. Mám na mysli materiální stránku zásob jako jsou nože, sekery, ohřívače, speciální hrnce, rádia/vysílačky, oblečení, obuv, deky, ... Pokud to máte někdo sepsané komplet, možná bychom to tu mohli rozebrat, seznam promyslet, něco doplnit apod... Rád už bych začal s nákupem, dokud mám ještě práci a peníze ;o)


Vyjdi v pátek odpoledne za město na kopec, do lesa. Vezmi si nějaké jídlo, pití, sirky, nůž... dobré oblečení a zkrátka co tě napadne. Do neděle budeš mít zárodek seznamu co potřebuješ pro sebe na víkend v přírodě. Na tom můžeš začít stavět. Nemá smysl mít v paneláku plnou skříň "nezbytností", které neumíš použít a často nejsou k ničemu.


S tím rozhodně souhlasím. Navíc bych začal s tím, co ti začne chybět nejdřív. Můj příklad. Bydlím momentálně v paneláku = málo místa, bez zahrady apod. Začal jsem hromaděním trvanlivého jídla a balené vody, schovávám si větší plastové nádoby na vodu, kanistry apod. Kupuju minimum věcí, které nejím běžně a spotřebované věci průběžně dokupuju. Dál doporučuju kvalitní zásobu léků, nosím s sebou lékárničku i na výlety apod. Pokud máš děti, tak bych se hodně zamyslel nad jejich potřebami, protože v případě VP budou nejzranitelnější článek. Dál jsem investoval do zbraní a kvalitního nářadí - kvalitní zavírák / menší nůž s pevnou čepelí a velký nůž / kukri poslouží jako zbraň a nouzově nahradí sekeru, dál doporučuju pilku a sekeru, možná najdeš využití i pro multitool. Určitě se vyplatí investovat do zbrojáku, s výběrem pistole ti poradí Artifex. ;) Těch věcí je celá řada a seznamů na internetu požehnaně. Já začínám s vybavením, které využiju v běžném životě a i doma, až potom bych přemýšlel o vybavení na ven. Dům nebo byt dobrovolně neopustíš pokud opravdu nebudeš muset, ale je dobré připravit se i na to. Hlavně se snažím pořád se učit..první pomoc, protože se můžeš snadno dostat do situace, kdy to budeš muset zvládnout sám, zemědělství - všechno o pěstování úpravě půdy, potravinářství - trvanlivost jídla, co a jak uchovat, energetika (stavba vodních a větrných elektráren, solární energie), sebeobrana, boj s nožem, teleskopem, lovení, pasti, metody rozdělání ohně a další bushcraft dovednosti. Rozhodně trénuj fyzičku, protože to bude jedna z mála věcí, co bude na tvé straně. Vybuduj si kontakty v komunitě, lidi z okolí se stejným způsobem myšlení. Je to celoživotní proces učení a co se vybavení týče - předně je to otázka finančních prostředků a priorit. Moje dlouhodobá strategie je koupit si domek někde za Brnem s větší zahradou, vlastní studnou apod. To už ti poskytne daleko více možností, větší prostor, možnost pěstování ovoce, zeleniny, pitná voda ze studny apod. Tohle všechno ale jsou věci, které chce většina lidí, ať už přemýšlejí o VP nebo ne. Takže já osobně si ze zásady nekupuju věci, které neumím používat nebo mi budou ležet několik let ve skříni a možná je za celý život nepoužiju. Hrozeb je hodně, ale připravit se na všechno jednoduše nejde a pořád je tu docela slušná možnost, že prožiju normální život. :)
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod Kůča » pon 23. led 2012 21:16:04

jack-3d píše:Každý můžeme mít představu co a jak, ale jsi si jistý, že představu naplníš všas? Neustále tu jsou varianty "3.sv.", "ekonom krize", "klima, sluneční erupce či přepólování zeměkoule" a adaptovat se na eventuelní variantu podle mého nelze zavčasu. Já si myslím, že by měl člověk být připraven nějak univerzálně na všechny možnosti. Má představa začíná utěkem z města (mám přítelkyni, 2leté dítě, několik věrných přátel), mít připraveno bezpečné útočiště se zásobami a zbraněmi. Ale připravovat se na konrétní variantu je podle mého ztráta času.

Proto bych rád univerzální seznam. Svou představu zatím dávám dohromady a seznamy bych rád porovnal a doplnil.




Ahoj jsem tu nový je to zajímavé co tu řešíte všechny tři scénáře jsou možné ale v každém z nich budeš potřebovat zbraň lidi jsou mrchy už teď co potom až jim poteče do bot? Takže první univerzální věc máme.
"Za slávu za vlast, za ženský a za chlast"
Kůča
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 22. led 2012 22:12:25
Bydliště: Most

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod jimmyjazz » úte 24. led 2012 15:43:21

je to jednoduche. Staci si uvedomit, co vsechno potrebuje clovek k preziti:

1. vodu - tzn. sehnat a naucit se pouzivat prostedky k cisteni vody a jeji preprave/uchovani. Dale zmapovat vyskyt studanek a pramenu v okoli bydliste.
2. jidlo - tzn. zjistit (nejlepe z vojenskych tabulek z obdobi WW2 a vynechat nektere veci [typicky tabak]) vyzivove poterby cloveka a dle toho se zaridit. Dale nastroje pro lov z zpracovani potravy. Pusku, munici, kvalitni nuz(ci vice), brousek. Dale poteby pro vareni - potreby k rozdelani ohne(firesteel/plynovy zapalovac a damsky tampon jako troud), nejaky typ varice(nejlepe na prirodni paliva), nadobi a pribory.
3. obleceni a obuv - zde to zalezi plne na vkusu kazdeho jednotlivce. Volil bych casem proverene veci v prirodnich barvach. Rozhodne ne moderni maskace. Jednak to prilaka pozornost a za druha to rika, ze mate 'penize'
4. pristresi - pila, sekera, lana/snury, plachty/celty.
5. lekarna - osobni leky plus bezny obsah lekarnicky co doporucuje cesky cerveny kriz (CCK).
6. neco v cem to odnest - zde plati to, co bod 3. Osvedcene vyrobce v prirodnich barvach, nic vojenskeho.
7. drobnosti - kompas, mapa, baterie, svitilna, toaletni potreby apod.

kurzy ktere se vyplati:

obranne pouziti pistole/pusky, zavody v prakticke strelbe, nejaky druh kontaktniho boje (box a jeho ruzne odvozeniny, krav maga), skoleni boje nozem ci tyci, zdravotnicky vycvik u CCK, pro majetnejsi pak kurz ridice zachranky, horolezectvi, apod.

Kdyz se nad timto clovek trochu zamysli, projde internet, tak da dohromady zakladni obsah batohu. Pak nezbyva nez se ridit doporucenim kolegu vyse a vyrazit na polni testovani. Protoze jedine to opravdu proveri pripravenost na VP.
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod Halouzka Milan » pon 20. úno 2012 19:32:25

Náš instruktor přežití nám říkával.
" Les vám, jako vašim prapředkům, dá vše, co potřebujete pro přežití. Co v něm není, nepotřebujete."
Třicetiletá praxe mi to potvrdila.
Halouzka Milan
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 28. led 2012 23:09:12

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod kublaj-chan » úte 24. črc 2012 19:32:08

-ruksak 80-90 litrový
-pištoľ a 100-200 nábojov
-spacák do -10 až -15
-celtu
-zásobu potravín aspoň na mesiac(ryža, obilie(ovsenne vločky, pšenica ak máte mlynček na múku), špagety, konzervy, sušené mäso, sušené ovocie, orechy, strukoviny sušené(bôb, fazuľa, hrach, ...), med, ...
-zásobu liekov(antibiotiká, ...)
-zásobu alkoholu
-nôž(na tábornícke práce a do lesa)
-papierovú formu rád(survival, bushcraft)
-zásobu pitnej vody na 2-3 dni(balená voda/minerálka 3litre na deň a osobu)
-kanister čistý na pitnú vodu(min. 10 litrový,) počet kanistrov a obsah(voda na 2-3 dni)
-termofor aspoň 2-3 kusy
-drievkač alebo plynový varič(na ohriatie vody)
-obranný sprej(kapsaicin)
-menší obuch(teleskop, vodárska trubka, el. kábel, rúčka zo sekery,...)

A najme sa troška venovať survivalu a bushcraftu(aspoň na chate alebo doma ak máte rodinný dom) a niektoré veci si aj natrénovať, napr. čo nacpať do ruksaku(čas 5-10 min.) a keď máte rodinný dom tak namiesto trávy a kvetín pestovať zeleninu a ovocné stromy, popr. sliepky.
-----------------------------
-elektrocentrálu(dá sa potom prerobiť na drevo plyn)
-zásobu nafty a benzínu
-poriadne bezpečnostné dvere a rodinný dom vchodové dvere(aj ostatné vstupy do domu) čo niečo znesú, plot okolo domu a poriadna brána.
Naposledy upravil kublaj-chan dne stř 25. črc 2012 9:07:42, celkově upraveno 4
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod babybliss » úte 24. črc 2012 20:12:33

Pocuj a to vsetko co si vymenoval chces napchat do 80l batohu? teda hlavne to jedlo na mesiac ma zaujima.
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod kublaj-chan » úte 24. črc 2012 20:45:45

babybliss nie to nechcem všetko napchať do batoha, ale len píšem čo by bolo dobré mať doma na to že keby niečo a k ruksaku, treba mať nacvičené a najme zhruba pripravené veci čo si dáme do ruksaku, poprípade aj nejaké oblečenie(ono tých problémov je viacej napr. :výpadok plynu na niekoľko dní, výpadok elektriny, vody, evakuácia a vaše obľúbené zdrhanie do lesa a samozrejme ďalšie ...).
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod Nobody » stř 25. črc 2012 0:16:15

Obecně souhlasím s tím co napsal jimmyjazz.

Osobně do úplného základu mám

-nůž (asi nejdůležitější věc , vždy mám jeden u sebe - nikdy nevíš kdy se může hodit a už několikrát jsem se do takovích situací dostal)
-pevná , kvalitní obuv
-nepromokavé hadry - nejlépe vojenské
-KPZ (sestavenou dle vlastní potřeby - ne tu debilní "univerzální" ...je totálně na hovno)
-filtračné brčko (jestli sen neplutu zvládne cca 200 litrů vody - to ti stačí 80 dní a můžeš pít vodu třeba z kaluže)
-křesadlo (ale bez toho by jsi se měl umět obejít..je to spíše zpříjemnění)

pak už jen znalosti , znalosti , znalosti , mít trošku fyzičku , hodně dobrý zdravotní stav (žádná chronická onemocnění kdy potřebuješ pravidelné léky)

todhle je podle mě základ ...měl by jsi se i obejít bez těch posledních 3 položek. a stím zvládnou přežít v lese ... je tam vše co k životu potřebuješ i přes zimu , je to přesně jak psal

Halouzka Milan

Náš instruktor přežití nám říkával.
" Les vám, jako vašim prapředkům, dá vše, co potřebujete pro přežití. Co v něm není, nepotřebujete."
Třicetiletá praxe mi to potvrdila.
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod Nobody » stř 25. črc 2012 0:25:26

babybliss píše:Pocuj a to vsetko co si vymenoval chces napchat do 80l batohu? teda hlavne to jedlo na mesiac ma zaujima.


Jídlo na měsíc tam narveš když máš to správné a víš jak s jídlem šetřit a zacházet.
Koukni třeba sem na 7 minutu http://www.youtube.com/watch?v=IAMIwifgnJU
a to se jedná opravdu o extrém.
I to vybavení co psal tam dáš teda bez tý vody a kanystru...na to zas máš filtr a tablety.
Ale je zas pravda že na to musíš mít fyzičku utáhnout cca těch 80kg na zádech.
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod End » stř 25. črc 2012 8:11:52

Já mám ve výstroji něco okolo 20kg a nikdy mi nic mechybělo.
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod Hankye » stř 25. črc 2012 10:53:49

Pokud budeš chtít zůstat na nohách, začni trénovat chůzi s těžkým batohem. Nutno dodat, že je potřeba koupit kvalitní vojenský batoh který něco snese (koupil jsem používanej bergen, hodně doraženej, přesto pořád bezproblému drží až 40Kg). Outdoorovým nevěřím, ikdyž se zde najde mnoho zastánců. Obecně platí, že nejdůležitější je obuv a batoh. Bez toho jsi k prdu. Zainvestuj do pořádný obuvi a dobře si ji prošlápni. Nemusí být extra drahá, mam německý kanady (vyrábí prabos) a chodí se v nich úplně úchvatně. Už je mam čtvrtý roh a ještě pořád chodí. Pořádně se o svý boty starej, na to spousta lidí zapomíná
Když jezdím na 7dmi dení akce (cvičení/MilSi airsoft), nikdy jsem neměl problém s jídlem a vždy mi minimálně půlka zbyla a to se jednalo o 4 balíčky KD. Jedl jsem málo a hodně shodil, nicméně dalo se tak žít. Největším problémem je, jak zde bylo psáno, voda. Já sem osobně nesl ze začátku 7 litrů vody + 2 litry na opasku. Tohle je absolutně nedostačující, 10 litrů v batohu ber jako nejnižší základ, spíš ale 15(Na vodu můžu hodně vřele doporučit vak http://www.e-outdoor.cz/produkty/vak-na ... 10l-11869/).
7 litrů v létě ?to je hnedka prázdný (čerstvá zkušenost - nepřeju nikomu zažít). Proto určitě investuj do filtračních zařízení s pumpičkou. Přefiltruješ toho hory než najdeš místo, kde se usadit.
Se všemi věcmi, které jsem měl s sebou vážil batoh ještě přijatelných 35 kilo, 10 kilo vážila vesta. Je to velká váha, nicméně bylo tam vše co potřebuješ- seznam sem tu někde postoval, je to dlouhý tak zkus hledat ;) .
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod Hankye » stř 25. črc 2012 10:56:17

Halouzka Milan píše:Náš instruktor přežití nám říkával.
" Les vám, jako vašim prapředkům, dá vše, co potřebujete pro přežití. Co v něm není, nepotřebujete."
Třicetiletá praxe mi to potvrdila.


Zajisté máte pavdu, nicméně je potřeba zkušeností a praxe. To že si zde spousta lidí vyčte věci v knížkách popř. seriálech je nespasí. Máte-li kvalitní základ, podělte se s námi :)
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Nutné materiální vybavení pro přežití

Příspěvekod kublaj-chan » stř 25. črc 2012 13:12:13

Hankye stále je lepšie ak si o survivale a bushcrafte niečo prečítaš a pozrieš a nevenuješ sa tomu(nespíš týždeň v lese, v zime keď je -10), ako nič !!!
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Rady pro přežití

cron