Pojďme je poslouchat spolu! Zprávy z tisku, novinky, události a vše podobné.

Připravená rodina

Příspěvekod Gloch » pát 23. bře 2012 12:38:47

http://www.novinky.cz/koktejl/262742-ro ... tosti.html
Zatím ještě si z toho někteří dělají srandu- doufejme, že nebudou muset někdy litovat.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Připravená rodina

Příspěvekod End » pát 23. bře 2012 17:23:22

no ja bych si z toho srandu nedelal zacatkem 2013 ma opravdu takova boure prijit a jelikoz pristroj Harp ktery slouzi...... nikdo vlastne nevi k cemu slouzi...... ponicil el.magt. pole zeme tak mame ochranu na pytel v lepsim pripade bude jen vypadek na par let a anarchie v tom horsim bude zanik zivota na zemi
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Připravená rodina

Příspěvekod prochazka85 » sob 24. bře 2012 22:31:23

EDIT:uvedeno do souladu s pravidly fora postapo.cz
Naposledy upravil prochazka85 dne ned 01. dub 2012 17:29:32, celkově upraveno 1
prochazka85
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 05. úno 2012 15:22:12

Re: Připravená rodina

Příspěvekod End » ned 25. bře 2012 5:38:23

prochazka85 píše:
End píše:zacatkem 2013 ma opravdu takova boure prijit

Zdroj?


nejaky cas to bylo na nove a na novinky.cz a tady je to celkem dobre vysvetleno http://ulozto.cz/x34zggS/apokalypsa-rok ... ery-cz-avi
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Připravená rodina

Příspěvekod matlafous » ned 25. bře 2012 15:55:11

Pár drobností.

1. Není dané konkrétní datum nějaké konkrétní solární bouře. 2012 - 2013 jsou roky kdy vrcholí perioda základního (jedenáctiletého) solárního cyklu (v kombinaci s dalšími cykly - variacemi), proto se mluví o vysoké pravděpodobnosti takového trablíku :) . Mimochodem, nedávno tu takový trablík byl, nakonec byla erupce o něco slabější a ve finále do nás netrefila úplně přesně a spíš nás to jen lízlo.

2. Ten dokument je super. Sice se snaží velice šikovným způsobem navodit fakt, že vlastně o nic nejde, ale docela objektivně v některých částech odkrývá karty. Zasloužil by si rozebrat a očistit od balastu - udělat z toho prostě jen takový přehled top 10 největších rizik pro civilizaci, ale jinak jsem zatím nic rozumněji zpracovaného neviděl.

3. Ohledně toho týpka, je to od něj odvaha s tím takhle otevřeně vystoupit na veřejnost, protože to se prostě dneska nenosí. Celkově se tady i ve světě vypěstovala nálada, že něco takového je pitomost pro "nadšence". Možná proto, aby se nemuselo utrácet za prevenci, ta se pánům politikům blbě obhajuje.

4. Největší problém je podle mě v tom cíleném se zaměřování na konkrétní události. Ano, vrcholí nám solární cyklus zrovna když končí máyský kalendář, ale ono u toho slunce nebo u supervulkánu je vážně úplně jedno co se děje a to riziko je tu non-stop. Stále je tu riziko facky, kterou civilizace šeredně odnese.

Dotaz na admina, nemělo by smysl vytvořit tu nějaký systém včasného varování před konkrétními hrozbami :) ?
Klackama a kamením.
matlafous
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 01. bře 2012 16:14:03

Re: Připravená rodina

Příspěvekod Tenktery » ned 25. bře 2012 20:26:56

Ten odkazovaný dokument jsem viděl a je zajímavý, jen tam podle mě kluci z NASA trošku mlžej a jestli si vzpomínám dobře, tak tam bylo i něco o planetě X - o té jsem nedávno čet v jednom tištěném lehce konspiračním, chcete-li pohledu z druhé břehu, měsíčníku. A o té planetě X tam bylo zajímavé čtení a pár fyziků, kteří se tím zaobírali nečekaně potkala smrt(nahlas zveřejňovali své závěry) a zbytek týmu potom dostal strach a už své závěry a pozorování, tak moc neprezentují, spíš jsou v režimu tichosti. Takže člověk vlastně neví, kde je pravda.
Tenktery
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 26. led 2012 0:31:40

Re: Připravená rodina

Příspěvekod End » pon 09. dub 2012 12:32:45

http://www.novinky.cz/veda-skoly/203239 ... kturu.html je to stary clanek nahodou jsem na nej narazil tak ho sem davam
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Připravená rodina

Příspěvekod kublaj-chan » stř 25. črc 2012 22:02:33

End sa spamätaj, slnečná búrka je výtrysk hmoty zo slnka do nejakého smeru, z nejakého miesta na slnku a mi chceš nahovoriť že niekto vie dopredu že aká to bude búrka a že trafí zem nežartuj, maximálne vedia odhadnúť čo a ako keď to začne a potom sa upresňuje. V dnešnej dobe nevieme ani odhadnúť cykly na slnku aké budú(dlhodobé a krátkodobé), môže to mať súvis s ochladzovaním zeme alebo s otepľovaním.
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Připravená rodina

Příspěvekod End » čtv 26. črc 2012 8:39:55

ja to taky presne nechapu ale uz se na to narazil ve vice zdrojich nekdy v roce 2009 to jsem jeste chodil na stredni tak jsem se zeptal fyzikaze jak to dokazou predpovedet a on mi rekl ze se vsechny reakce na slunci se deji pod povrchem a na povrch to za nekolik let vybubla a ze prave nejaka velka reakce pod povrchem vznikla ze to zachytila nasa a ze je to spocitany ze to vybulbla na prelomu 2012/2013 tak jsem se ho zeptal jestli veri ze to doopravdy vyradi el. proud na nekolik let a on se zasmal a odpovedel chlapce tohle vyhubi zivot na zemi. no doufam teda ze se pletl
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Připravená rodina

Příspěvekod babybliss » čtv 26. črc 2012 17:02:11

babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Připravená rodina

Příspěvekod babybliss » čtv 26. črc 2012 17:02:34

babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Připravená rodina

Příspěvekod jack-3d » pát 27. črc 2012 10:11:44

End píše:ja to taky presne nechapu ale uz se na to narazil ve vice zdrojich nekdy v roce 2009 to jsem jeste chodil na stredni tak jsem se zeptal fyzikaze jak to dokazou predpovedet a on mi rekl ze se vsechny reakce na slunci se deji pod povrchem a na povrch to za nekolik let vybubla a ze prave nejaka velka reakce pod povrchem vznikla ze to zachytila nasa a ze je to spocitany ze to vybulbla na prelomu 2012/2013 tak jsem se ho zeptal jestli veri ze to doopravdy vyradi el. proud na nekolik let a on se zasmal a odpovedel chlapce tohle vyhubi zivot na zemi. no doufam teda ze se pletl

Mohl bys to trochu rozvést? Několik dokumentů, které se o slunečních erupcích zmiňovaly, byly ve směs jen o vlivu na elektroniku, o vlivu na organismy jsem ještě neslyšel.
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Re: Připravená rodina

Příspěvekod End » pát 27. črc 2012 11:31:20

dokumenty uz nenajdu jsou to 3 roky spatky. erupce muze byt udajne tak silna ze nejaka ochrana vrstva zeme to nevydrzi a bude sem proudit radiace ktera nas potom zahubi. no doufam ze se nekdo spetl a neni to pravda. astrofyzice vubec nerozumim takze vic to asi nerozvedu.
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Připravená rodina

Příspěvekod babybliss » pát 27. črc 2012 22:23:59

to o com hovoris je ovsem radiacia zo supernovy ak sa nemylim. ide o to ze ak aj vo velkej vzdialenosti desiatky svetelnych rokov vybuchne hviezda (supernova) vyluci gama ziarenie no a ak by sme boli v jeho ceste tak v podstate ziadna priprava na VP nie je potrebna lebo to budeme mat spocitane :(

ak si o tom chcete precitat viac tak potom http://space.about.com/od/deepspace/a/C ... -Earth.htm
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Připravená rodina

Příspěvekod kublaj-chan » pát 27. črc 2012 23:30:04

Preto aj naša galaxia má zónu života a blízko jadra ak nejaký život je, tak len nejaké mikroorganizmy alebo baktérie(najme pod zemou), lebo to tam rachne raz za niekoľko miliónov rokov a život sa nemá kedy poriadne vyvinúť.
http://www.daviddarling.info/images/gal ... e_zone.jpg

Dĺžka života hviezdy typu G2 je približne 10 miliárd rokov a Slnko vzniklo asi pred 4,5 miliardami rokov. Najznámejším žltým trpaslíkom je Slnko. Žltý trpaslík je malá žltá hviezda (1 - 1,4 hmotnosti Slnka) hlavnej postupnosti v procese spaľovania vodíka na hélium vo svojom jadre vplyvom jadrovej fúzie.
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Připravená rodina

Příspěvekod End » sob 28. črc 2012 11:38:03

babybliss píše:to o com hovoris je ovsem radiacia zo supernovy ak sa nemylim. ide o to ze ak aj vo velkej vzdialenosti desiatky svetelnych rokov vybuchne hviezda (supernova) vyluci gama ziarenie no a ak by sme boli v jeho ceste tak v podstate ziadna priprava na VP nie je potrebna lebo to budeme mat spocitane :(

ak si o tom chcete precitat viac tak potom http://space.about.com/od/deepspace/a/C ... -Earth.htm


ne ja nemyslim vybuch supernovy. nevim jestli to reknu spravne. kolem nasi planety jsou radiacni prstence. ty prstence pusobi napriklad velice slabou a neskodnou davkou i na piloty letadel co litaj vysoko a pred tou radiaci z prstencu nas chrani el magt pole. kdyz prijde dostatecne silna slunecni erupce ktera dokaze pole podkodit tak sem pusti smrtelnou davku radiace a prave na severni polokouli je pole velice oslabene a nemuselo by vydrzet nakej vestsi napor
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Možnosti

Zpět na Rolničky Apokalypsy