Pojďme je poslouchat spolu! Zprávy z tisku, novinky, události a vše podobné.

Indie

Příspěvekod matlafous » úte 31. črc 2012 15:04:40

Indie má dost velký blackout na to, aby se o tom i psalo http://www.rozhlas.cz/zpravy/asieaustra ... va/1092169 ... co by jste udělali, když by vypadla elektřina v půlce Evropské unie?
Klackama a kamením.
matlafous
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 01. bře 2012 16:14:03

Re: Indie

Příspěvekod babybliss » úte 31. črc 2012 16:36:56

asi by som zacal varit na prenosnom plynovom sporaku :), nie teraz vazne. musime si uvedomit ze tento vypadok elektriny ma aj dalsie dosledky (ak nemate po ruke peniaze ziadne si nevyberiete lebo automaty nebudu fungovat. do banky sa nedostanete (a aj keby hej ) tak teminaly nebudu fungovat takze zasa ziadne peniaze. hovorim o peniazoch z jedneho dovodu a to ze bez nich si nekupite zasoby a tym padom ak nemate nieco doma pripravene tak za par dni (ak tento vypadok nebude opraveny) mozeme ocakavat protesty na uliciach a rabovanie (velke protesty su len tri jedla daleko). samozrejme je tu dlasi problem v mestach dojde voda( nebude mat co pohanat pumpy) takisto kanalizacia pociti (lepsie povedane ludia) svoje. okrem toho ak by aj telefonne linky fungovali (mam na mysli pevne linky) ak mate bezdrotovy telefon tak mozete volat akurat z okna. nehovoriac o tom ze rafinerie potrebuju elektricku energiu na vyrobu benzinu, nafty atd. nemocnice budu fungovat niekolko hodin(max dni) pretoze generatory minu vsetko polivo. no a ked som uz pri tom palive (benzinove pumpy nebudu fungovat taktiez pretoze) pumpa ako taka potrebuje elektricku energiu.

nad touto moznostou som sa uz dlhsiu dobu zamyslal a chystam sa napisat mensi clanok o podobnej udalosti
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Rolničky Apokalypsy

cron