První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

Zánět slepého střeva

Příspěvekod End » ned 10. čer 2012 8:59:30

Jaké nemoci by ste se v postapo světě nejvíc bály. Já osobně se nejvíc bojím klíštové encefalitidy a zánetu slepého střeva. Mylíte si ze je zvýšené ryziko zánetu pří konzumaci určítých potravin? Já slysěl že to přý způsobí neztrávené kousky potravy například pecky, špatně rozkousaná jablka, a podobně, tak že ucpou slepé střevo a vyvolaji následný zánět. Nemáte nějakě rady jak snížit ryziko zánetu?
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Zánět slepého střeva

Příspěvekod sahaw » ned 10. čer 2012 9:52:54

Pokud zanet slepeho streva dela to co popisujes,tak staci to nedelat.:) Poradne rozkousat potravu.Nejist pecky atd.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Zánět slepého střeva

Příspěvekod Hankye » ned 10. čer 2012 20:10:15

zaplať pánbůh, mam ho venku . Sice byli poop. komplikace ale sem za to rád :)
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Zánět slepého střeva

Příspěvekod Lucius » ned 10. čer 2012 22:38:41

Podle posledních teorií je slepé střevo útočištěm pro střevní bakterie (takový "protiatomový kryt" :D ), když nastane v trávicí soustavě nějaký VP...proč dojde k zánětu? vícero důvodů (jeden ze strašáků - kousání nehtů, že se pak dostanou do slepáku a zanítí se to...), ale nedokonale rozkousaná potrava typu jablka a tak podobně, je kravina - než dojde takový kus potravy k danému místu, je tak zpracován, že nemůže ublížit (samozřejmě se to asi nevztahuje na nestravitelné věci, typu pecička apod. - ale ruku na srdce...kolik jste snědli peciček třeba od melounu a kolikrát vás chytnul slepák? ;) ) Jinak apendiktomie prý není nijak složitá operace a dá se zvládnout "podle učebnice"...samozřejmě to platí v porovnání vůči jiným operativním zákrokům a hlavně za zachování primárních podmínek pro úspěšnou operaci (sterilita, nástroje, minimální znalost lidské biologie,...) Sám bych si na ní asi netroufnul ;)
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: Zánět slepého střeva

Příspěvekod End » pon 11. čer 2012 8:06:07

nevite nekdo kolik procent lidi zhruba za svuj zivot prodela zanet slepaku? urcite je nejaka statistika na netu ale bohuzel se mi ji nedari najit.
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Zánět slepého střeva

Příspěvekod Lucius » pon 11. čer 2012 11:48:41

Mrkni sem: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2239906
nějaké info tam je, ale nevím, nakolik je vypovídající pro naše středoevropské prostředí...
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: Zánět slepého střeva

Příspěvekod curiousman » pon 11. čer 2012 17:15:10

Duvodu a teorii o vzniku /stejne jako smyslu cervu/ je bezpocet. Praxe je takova, ze s apendicitidou chodi mladi, stari, nemocni, zdravi, masouzravci, vegani, proste vsichni.

O slozitosti operace bych se radsi nerozpisoval.

Encephalitidy bych se nebal, bud ses ockovanej a mel bys byt v cajku. Pokud ne a dostanes tezsi formu, tak ti nic nepomuze ani dnes. Ja bych se bal kazdeho chirurgickeho onemocneni. Hlavne zlomenin, uz jen kvuli zakladni diagnostice. Standard RTG / po VP nebude/ , konzervativni lecba vesmes jen u nedislokovanych fraktur, pomerne dost se dnes operuje / opet po VP nebude/.
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: Zánět slepého střeva

Příspěvekod Luscinia » pon 02. črc 2012 15:19:05

Lucius píše:Jinak apendiktomie prý není nijak složitá operace a dá se zvládnout "podle učebnice"...samozřejmě to platí v porovnání vůči jiným operativním zákrokům a hlavně za zachování primárních podmínek pro úspěšnou operaci (sterilita, nástroje, minimální znalost lidské biologie,...) Sám bych si na ní asi netroufnul ;)


Víš co je dneska minimální znalost biologie? :D :D Že si třeba někdo neplete bakterie s viry a tak podobně (stačí si přečíst pár článků na novinky.cz). Nedokážu si představit, jak by takový člověk na někom prováděl apendiktomii. Ale to jsem možná ovlivněná tím, jaké vidím u ostatních základní (ne)znalosti o přírodě... S bižulí na gymplu je to jako s ostatními předměty - jakmile jste na vejšce, je to jako by vám někdo otevřel oči.
Jinak krom slepáku (nechci aby se ve mně hnípal někdo, kdo v druhé ruce drží učebnici) se bojim rakoviny a taky amputací - sice to není nemoc, ale představa, že mi někdo pilkou něco uřezává, a to bez umrtvení, protože nebudou anestetika, mi fakt nahání hrůzu.
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Zánět slepého střeva

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » úte 31. črc 2012 17:44:49

End píše:Jaké nemoci by ste se v postapo světě nejvíc bály. Já osobně se nejvíc bojím klíštové encefalitidy a zánetu slepého střeva. Mylíte si ze je zvýšené ryziko zánetu pří konzumaci určítých potravin? Já slysěl že to přý způsobí neztrávené kousky potravy například pecky, špatně rozkousaná jablka, a podobně, tak že ucpou slepé střevo a vyvolaji následný zánět. Nemáte nějakě rady jak snížit ryziko zánetu?


Hm, apendicitida nejčatěji postihuje děti a mladé dospívající, i když samozřejmě i dospělé. Moji mamce to zklidnili ledem, takže na operaci nemusela. Pak jsem to chytla já, když mi bylo asi 10. Mohla jsem domů, musela jsem si pořád měřit teplotu a neustále podbřišek ledovat, ledovat, ledovat - ne studit, ale ledovat. Kostky ledu zabalené do utěrky. Když to znecitlivělo a pak to skoro začalo až bolet - spíš pálit, na chvilku pauzu a zase led. Kůži jsem pak měla pěkně podrážděnou, ale operace se nekonala.

Jinak se bojím mých cév. Už jsem prodělala krvácení do mozku a dvě operace aorty, protože se mi trhala. Tohle je prokletí, jediné co můžu je mít krevní tlak pod kontrolou a nic těžkého nezvedat. Jo, a taky nepiju tvrdé a nežeru hormonální antikoncepci. Víc není v mých rukách.
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: Zánět slepého střeva

Příspěvekod sadlos » úte 29. led 2013 18:07:30

Jo, slepé střevo je hodně špatné, to ani nemrkneš a je to. A nijak to vlastně ani neovlivníš... A to aby pak člověk dělal rychlokurz na chirurga a zřídil si chirurgická ordinace.
sadlos
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 29. led 2013 17:59:54

Re: Zánět slepého střeva

Příspěvekod stepan-hawk » úte 29. led 2013 19:56:08

Já myslím, že tím výše popsaným se to ovlivnit dá.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Medicína