Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Artifex » čtv 23. srp 2012 2:19:17

Já dávám kurzy na ZP v Brně, stačí se domluvit.
Co je potřeba?
21(18) věk
Bezúhonnost a spolehlivost
Znalost zákona a příslušných vyhlášek upravujících a upřesňujících zákon + některé vybrané části trestního zákoníku
Znalost bezpečné manipulace, konstrukce zbraní a střeliva a rozborky základních zkouškových zbraní
Nastřílet dle jednotlivých skupin ZP určitý počet zásahů z definovaných zbraní na definovanou vzdálenost.
Podat si přihlášku na inspektorátu (odboru) PČR pro zbraně, střelivo a bezpečnostní materiál příslušný k trvalému bydlišti
Neříkat tomu zbrojní pas, protože to je pojem z dob Masaryka, kdy byl v knižním vydání a jednotlivé zbraně na povolení se do něj dopisovaly, pas je mezinárodní doklad pro identifikaci jednotlivce v knižním vydání, jedná se o zbrojní průkaz a průkazy zbraní.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod duski » čtv 23. srp 2012 9:42:42

Hlavne si treba uvedomit ze v dnesnej dobe ak niekde vytiahnes zbran, musis byt odhodlany ju aj pouzit. To si vela ludi neuvedomuje. Kedysi to bolo tak ze ked niekdo na teba zobral palicu, ty si vytiahol noz, on vytiahol noz, ty tasis on uteka.....dnes je postup podobny az na to ze sa ti moze stat ze ty tasis a on tasi dve....
Ja osobne mam ZP uz roky a nikdy som netasil aj ked som mal pri sebe.
duski
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 27. čer 2012 16:35:34

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod jack-3d » pát 24. srp 2012 16:46:55

Ještě bych doplnil, že je potřeba si alespoň párkrát zajít na střelnici a zkusit si vystřelit ze všech zbraní určených pro zkoušku, udělat rozborky/sborky a hlavně prakticky nacvičit bezpečnou manipulaci.

Teorii se naučí každý, ale prokázat před komisařem a policistou praktické znalosti to už je těžší a vyžaduje to nácvik.
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Artifex » pát 24. srp 2012 17:51:26

No vidíš, Jacku, pochlub se se zážitky ze zkoušky, přeci jen ZP máš (pamatuju si dobře, rok?), tak aby všichni věděli aspoň, jak to chodí v Krně.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod jack-3d » sob 25. srp 2012 11:46:03

Rok ještě ne, papíry mám 7 měsíců.

Ve zkratce:
2 měsíce přípravy
6x návštěva střelnice (nemusí se tak často, ale mě to prostě bavilo)
příprava na zbranekvalitne.cz webu (testování nanečisto a mentor pro praktickou část)
ZP vyhotoven za 9 dní od zkoušky

Celé přípravě jsem se věnoval asi dva měsíce, tedy otázky jsem piloval dokud jsem je neuměl na 99.5% (na webu zbranekvalitne.cz). Paralelně s tím jsem navštěvoval střelnici, někdy s kamarády, někdy s Artifexem, kterého jsem také našel na ZK webu. Artifex občas zpestřil návštěvu tím, že přinesl něco ze svého arzenálu (kosu, škorpa, ...) což ještě více prohloubilo můj zájem ;o)

Zkouška z odborné způsobilosti se konala na střelnici Trigger v Brně a zabrala celé dopoledne. Zkoušku teoretickou nezvládli pouze dva lidé, jeden, co přišel pozdě a druhý, který si špatně zvolil skupiny a test nepsal. Všichni ostatní byli velmi dobře připraveni, při vyhlášení se většinou jednalo o plný počet bodů.

Praktickou zkoušku nejprve zahájila seance s komisařem, který prozkoušel jak umíte manipulovat se zbraní, rozborku a sborku (v mém připadě se jednalo o CZ75, malorážku a brokovou kozlici). Také chtěl vidět jak se všechny zbraně drží při střelbě a požádal o ránu jistoty. Pokud bylo vše vpořádku, přešlo se ke střelbám, kde jsem nastřílel z "devítky" samé devítky a s úsměvem na tváři odešel čekat na potvrzení o úspěsném složení zkoušky. Ještě doplním, že praktickou část udělali všichni.

Další na řadě bylo potvrzení od doktora, doktorka se nejprve trochu zděsila, ale širší dialog na téma sportovní střelba, česká tradice, olympijské úspěchy jí dokonale přesvědčily ;o)

Oba papíry pak čekala cesta do Liberce, kde mi ZP udělali za 7 dní a průkazy zbraní za 20 minut. Navíc policajti jsou tam příjemní a o zbraních si s vámi rádi poklábosí.
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Tenktery » úte 28. srp 2012 18:47:06

Artifex píše:Já dávám kurzy na ZP v Brně, stačí se domluvit.
Co je potřeba?
21(18) věk
Bezúhonnost a spolehlivost
Znalost zákona a příslušných vyhlášek upravujících a upřesňujících zákon + některé vybrané části trestního zákoníku
Znalost bezpečné manipulace, konstrukce zbraní a střeliva a rozborky základních zkouškových zbraní
Nastřílet dle jednotlivých skupin ZP určitý počet zásahů z definovaných zbraní na definovanou vzdálenost.
Podat si přihlášku na inspektorátu (odboru) PČR pro zbraně, střelivo a bezpečnostní materiál příslušný k trvalému bydlišti
Neříkat tomu zbrojní pas, protože to je pojem z dob Masaryka, kdy byl v knižním vydání a jednotlivé zbraně na povolení se do něj dopisovaly, pas je mezinárodní doklad pro identifikaci jednotlivce v knižním vydání, jedná se o zbrojní průkaz a průkazy zbraní.


Díky všem za tipy.
to Artifex: škoda, že zrovna nepobývám v Brně, by jsem se domluvili, ale teď tam bývám minimálně a asi to není záležitost na jedno odpoledne :-))
Tenktery
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 26. led 2012 0:31:40

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Artifex » úte 28. srp 2012 19:17:20

Ale jo, šikovné studenty zvládnu za jedno odpoledne současně s návštěvou střelnice, podmínkou je, nadrtit se zákon a otázky předem a připravit si otázky a nejasnosti. Případné druhé návštěvy střelnice dělám pro zájemce po dohodě třeba týden před zkouškou na zopakování si manipulace i skillů ve střelbě.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Akenai » pát 30. lis 2012 21:12:21

Ahoj,

Byl jsem zatím jen jednou střílet, a to právě v Triggeru. Bohužel, s člověkem který sice má ZP ale šli jsme jen zastřílet, a jediné "praktické" info řekl, "miř tam, ne sem". Takže bych byl rád kdyby mi někdo lépe vysvětlit např. rozborku a prostě víc věcí okolo zbraní. Takže kdyby byl někdo ochotný, si zastřílet v Brně a k tomu sdílet rady tak budu velmi rád :)
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Artifex » pát 30. lis 2012 21:28:25

Chceš získat ZP nebo si jen zablbnout na střelnici?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Akenai » sob 01. pro 2012 3:42:23

no, spíš se seriózně naučit se zbraní. Což vede pak k BEZPEČNÉMU "blbunutí" na střelnici. Byl jsem zatím jednou střílet, a jeden kolega "blbnul" u toho, a nebylo to moc příjemné. Takže spíše hledám seriozní pomoc, který si uvědomuje co nabitá pistole dokáže udělat protože tady nejde už o žert a přece jenom nejsme na divokém západě :) . Například mám papíry na motorovou pilu, a když vidím jak někdo řeže, tak jdu radši do bezpečné vzdálenosti, kort když někdo se nechová ohleduplně a bezpečně ve svém okolí a hlavně nechce pomoc.

Takže spíš chci legálně sám střílet na střelnici a hlavně jí bezpečne ovládat. A ne jen, chytit do ruky a bum bum bum. :) Nejde o to se naučit teorii, ale i praktické věci. Jak a co čistit, co se může "po...t" a co dělat když se něco stane nejde o to jen zvednout ruku a zavolat "závada" i to bohužel nezvláda každý.

Samořejmě, pomoc se dá vykompenzovat (finančně) a nebo v pivě :)
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Artifex » sob 01. pro 2012 5:42:38

No, pokud tvrdíš "Takže spíš chci legálně sám střílet na střelnici " takže kompletní kurs na ZP protože bez ZP tě samotného na střelnici stejně nepustí, buď si budeš muset zaplatit instruktora který za tebou bude stát nebo musíš s někým se ZP.
Jasně, bezpečnost v tom probírám dopodrobna takže se domluvíme po SZ.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí