Vše ostatní, co se pořádného vybavení týče!

Chemické světlo / Lightstick

Příspěvekod Tommy-K » pát 03. úno 2012 0:44:02

Používáte? Máte v nouzovém batohu,vozíte v autě, válí se vám v šupleti? Jaké máte zkušenosti s výdrží a svítivostí tyčinek od různých výrobců?

Světélka na bázi chemiluminiscence se mi vždy moc líbila už jako malému, kdy jsem je bral jen jako svítící hračku,když jsem pak začal chytat ryby kupoval jsem si ty malé 4,5 x 39mm které šli vložit do jednoho mého nočního "policajta".
Teď jsem se rozhodl,že si jich pár kousků pořídím v té klasické verzi 15x150mm, do batohu jako nouzovku,a protože s přítelkyní jezdíme pod stan a vůbec ven,tak tam by také uplatnění našlo(tlumené osvětlení vnitřku)apod. Tak jsem se začal rozhlížet po armyshopech a zjistil akorát to, že za ně chtějí docela přehnané ceny na můj vkus, po delší chvilce hledání a porovnávání cen jsem narazil na stránky lightstick.cz které mě příjemně překvapily. Nakupujete někdo odtud,nebo máte zkušenost s jejich výrobky? Mě se líbí hlavně cena u těch 15x150mm je to 15Kč a pokud vezmete 100 a víc kusů, tak 10Kč za Ks, což kdybych měl s kým se domluvit bych neváhal vzít, sám bych jich totiž tolik těžko upotřebil :-) Ty maličké mají také, za 9Kč za balení 2Ks,to je docela dost,ale tam také mají při větším odběru pěknou slevu, pak může balení vyjít na 4Kč a to už je méně než jsem tak většinou našel . Po těch cenách co jsem všude viděl (zřejmě se také dost platí značka výrobce) tohle mě vychází nejlépe. Neberte to prosím jako reklamu,s uvedeným webem nemám nic společného,ale dost mě zaujal a zřejmě si odtud objednám, třeba seženu někoho na dosažení těch 100ks pro lepší cenu, škoda že tu asi není nikdo moc z mého okolí :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Chemické světlo / Lightstick

Příspěvekod Hankye » pát 15. čer 2012 18:34:36

Hodně je s klukama používáme na nočních pochodech připlý vzadu na batohu. Taky sou hodně dobrý na čtení z map, na to mam ale tritiovou kapsli. Jinak existují i v IR podobě na rozlišení přátel nepřátel při použití s NV . Jinak ubec nevim naco bych je použil .)
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Chemické světlo / Lightstick

Příspěvekod Vladius » pát 15. čer 2012 21:22:38

Ideální na ryby! :). A pak je to přece tak sladký pocit, když to rozlomíte a ono to začne svítit. :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Chemické světlo / Lightstick

Příspěvekod Hankye » pát 15. čer 2012 22:24:49

Ryby asi jo ... já ale do ryb fakt nevidim :) .... Sedět a tvrdnout není zrovna 2x muj styl :);)
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Chemické světlo / Lightstick

Příspěvekod Artifex » pon 03. zář 2012 5:51:48

Jinak pozor, dělají se 2(základní) typy chemických světel, takové co svítí přiměřeně silně a hodně dlouho (až 24 hodin) a takové, co svítí extrémně jasně a za hodinku až dvě jsou fuč. Takže je vhodné vědět, jaký máme a jaký potřebujeme (signalizace? svícení celou noc při výpadku?)

Tu je dokonce jen pětiminutová extrasvítící:
http://www.alliancze.cz/illumiglow-lama ... s/d-69893/
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Chemické světlo / Lightstick

Příspěvekod Tommy-K » čtv 06. zář 2012 15:01:33

Vidíš to jsem nevěděl, že vyrábějí i extrasvítivé na pár minut. Naštěstí tu dobu svícení tam udávají. Co je docela nevýhoda u těchto světel je omezená životnost udávaná třeba u těchto na cca 2 roky, což moc nepřeje skladování většího množství pro strýčka příhodu.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Chemické světlo / Lightstick

Příspěvekod Artifex » čtv 06. zář 2012 19:34:15

Na tu životnost nemusíš dbát, měl jsem 12hod. svítící skladované přes 10 let a svítily něco přes 13 (jistěže ke konci slabě, ale fungovaly). Když jsou uchovávány v temnu tak, že chemikálie nemají možnost se rozkládat tak nevidím problém.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Chemické světlo / Lightstick

Příspěvekod Tommy-K » pát 07. zář 2012 13:09:39

Tak to rád slyším, netroufl jsem si odhadnout jak je to po víc letech, takhle dlouho jsem žádné neměl.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Chemické světlo / Lightstick

Příspěvekod Artifex » pát 07. zář 2012 14:21:50

U těchhle životností se v podstatě jen výrobce jistí, že po ty dva roky bude všechno fungovat na 100% tak, s jakou funkčností byl výrobek zamýšlen. To je to samé s plechovkami, pokud je kvalitně vyrobena, není nafouknutá, což by svědčilo o bakteriální nákaze nebo rezavý obal, což by mohlo znehodnotit obsah tak po chuťometrické zkoušce jestli třeba nezkvasila není problém je sníst i po 20 letech, také jsem pár takových (40+ let) ochutnal bez úhony, maso bylo trošku šedé ale skvěle proleželé, chuť dobrá. Dokonce i na jedné krabičce s náboji zahraniční výroby jsem viděl expirační datum a přitom jsem bez nehody střílel druhoválečné lugry. Prostě je na spotřebiteli, aby si určit, zdali po lhůtě mu stojí za to danou věc použít i když její vlastnosti budou lehce změněné (lugry mi přišly trošku silnější, pravděpodobně díky sublimaci třaskavé slože v zápalce, maso v omáčce nemělo barvu dle norem EU a tyčinky svítily možná trošku jiným odstínem, než výrobce předpokládal, cojávím.)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Veškeré ostatní vybavení