První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

Cévy-já musím být fatalista

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » sob 08. zář 2012 20:59:13

Jak to tak vidím,tak po VP jsem stejně v čoudeli.Mám Ehler-Danlos syndrom IV.typu a tzn. cévy v háji.Už mi prasklo aneurysma na mozkové tepně,krvácení do mozku jsem přežila tak tak.Nedávno mi měnili část aorty,která se mi začala trhat (disekce).Jsem po selhání srdce.Mám v háji chlopně,mám dilataci hrudní aorty. Aneurysma můžu mít kdekoliv, je to časovaná bomba. Takže čas,který je mi po VP souzen, je daný a s tím nic neudělám. Utíkat nemůžu, můžu nést max. 5-7 kilo, nesmím nic těžkého tahat ani tlačit. Ale zase ujdu nekonečně daleko, jsem dobrý chodec. Takže máme pouze variantu opěvnění našeho RD a neutíkáme.
Mňo, tak si zasadím šišák bajkalský, hloch,jmelí nám tu roste všude, na digitalis (náprstník) nemám odvahu...a budu doufat. Na druhé straně mám vždy v lékárně ATB,protože i sundávání zubního kamene se u mě musí dělat pod ATB clonou kvůli chlopním.Máte jiný nápad jak posílit cévy, cévní stěny, držet tlak pod kontrolou a nezatěžovat srdce a chlopně? Pohanka je na cévy báječná, ale s pěstováním nemám zkušenosti, navíc ji zatím nemám jak pěstovat ve velkém,aby se dala zpracovávat do kaše apod.
Apaji
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: Cévy-já musím být fatalista

Příspěvekod Gloch » ned 09. zář 2012 7:22:37

Co Routa vonná?? Ta by mohla taky pomáhat na cévy a žíly.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Cévy-já musím být fatalista

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » ned 09. zář 2012 8:57:37

Gloch píše:Co Routa vonná?? Ta by mohla taky pomáhat na cévy a žíly.


Děkuji za tip,zařadím do bylinkové zahrádky. Ono, lepší mít více variant než jen jednu. Každý jsme jiný,nemusím zareagovat na jednu bylinu hned a okamžitě a nebo mi prostě nemusí sednout. To víš, teď mám léky, ale když pak nebudou,musím být připravena. Jinak bez cibule a česneku, které jsou také výtečné na normalizaci tlaku, u nás není nic - tedy až na vánoční cukroví.
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: Cévy-já musím být fatalista

Příspěvekod alive » úte 11. zář 2012 21:15:06

Máte jiný nápad jak posílit cévy, cévní stěny, držet tlak pod kontrolou a nezatěžovat srdce a chlopně?



Kopriva, jmeli,petrzel,pupalka,horec,pohanka,boruvky,jinan,kastan, preslicka.....

nebo: http://www.prozdravi.cz/byliny-na-srdce ... onova.html
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

Re: Cévy-já musím být fatalista

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » stř 12. zář 2012 13:47:38

alive píše:Máte jiný nápad jak posílit cévy, cévní stěny, držet tlak pod kontrolou a nezatěžovat srdce a chlopně?



Kopriva, jmeli,petrzel,pupalka,horec,pohanka,boruvky,jinan,kastan, preslicka.....

nebo: http://www.prozdravi.cz/byliny-na-srdce ... onova.html


Děkuji i Tobě. Část z nich mám, část doplním a budu doufat. Cévy jsou prostě svinstvo
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: Cévy-já musím být fatalista

Příspěvekod babybliss » čtv 11. říj 2012 15:37:07

babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Cévy-já musím být fatalista

Příspěvekod Misazap » pon 25. úno 2013 0:44:03

Pohanka roste dobře a docela i všude. Roste i na mé "zahrádce", kde zplesniví i odolné plevele, takže vydrží opravdu dost. Je to pěkná docela vysoká bylina, listy má v tvaru srdce, květy jsou malé bílé a rostou v hroznech. Její semena se dají koupit i v obchodech se zdravou výživou, příp. můžu dodat. Nevýhodou je že se musí loupat a nevím jestli je nějaký mechanický fígl, zatím jsem po tom nepátrala. Ale zase na druhou stranu, pokud máš takové problémy, rutin, který je v pohance, je i v jejích listech a stoncích. Mladé listy se dají jíst přímo syrové, ze stonků a starších listů se vaří čaj ..
Misazap
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 24. úno 2013 23:23:59

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Medicína