Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Dilema - co s rodinou v případě VP

Příspěvekod Luscinia » čtv 27. zář 2012 22:52:13

Zdravím,
není to dávno, co jsem se tady zaregistrovala a tak vůbec co se zajímám o VP. Už toho mám celkem slušně načteno a začínám své okolí přizpůsobovat na případ nouze (přechod z teorie do praxe), nicméně tu mám ještě velké mezery. Nad čím si ale nejvíc lámu hlavu je následující věc - jak pořešit rodinu a kamarády? Co mám dělat, až to vypukne a budu si muset vybrat mezi příbuznými, resp. nejbližší rodinou (které mám nade všechno ráda), ale kteří jsou naprosto imunní vůči jakýmkoliv myšlenkám o zlých dobách, natož přípravám na ně (takže s nimi bude těžké pořízení a šance na přežití je daleko nižší), a nejlepšími kamarády, se kterými je lehčí komunikace, na které je spoleh a kterým prostě víc věřím (nepotopili mě, chápou moji paranoiu a dokonce podporují). Je mi jasné, že se oni třeba budou chtít raději zdržovat u svých rodin, ale po nedávné diskusi s nimi to vypadá, jako by chtěli utvořit malou partu bez rodin. (Až na jednu kamarádku, její tatínek se zdá být rozumnější než všechny naše rodiny dohromady.)
Je mi proti mysli opouštět rodiče, kteří by v danou chvíli byli docela bezradní (i když částí svou vinou), na druhou stranu mí přátelé jsou prostě rodina, kterou jsem si vybrala a velice nerada bych je ztratila.
Jedním z řešení, co mě napadá, je šoupnout naše k příbuzným (táta je ze sedmi sourozenců, členů v rodině máme požehnaně) a pak vyrazit na vlastní pěst.
Mám fórum pročtené a nevšimla jsem si žádného podobného příspěvku - mám tohle dilema opravdu jenom já?
Jak to pořešíte vy?
P.S.: Jsme klasická tříčlenná rodina a pes. Dělat zásoby na měsíce dopředu pro všechny, aniž by se toho naši aktivně nezúčastnili, nepřipadá v úvahu.
P.P.S.: Am I doomed?
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Dilema

Příspěvekod Artifex » čtv 27. zář 2012 23:18:32

U vlastní rodiny pomůže jen osvěta, dej schválně tátovi přečíst ten článek o přežití reálného velkého průseru v Bosně. Ono to není zas tak daleko a člověku zatrne, když si přečte jaká zvěrstva se děly nedávno a tady v Evropě. Pokud je tatínek aspoň trošku rozumný, vysvětli mu, že to chceš brát zodpovědně a jestli by se toho také trošku nechtěl účastnit. Když už budete dva blázni doma, mateřská a psí část si možná o vás bude myslet, že jste se zcvokli ale víc asi neudělá. Kamarádům doporuč naprosto to samé, ať se tu objeví, přečtou si to tu a informují rodiny, tatínkové vždycky bývají vůči takovýmto věcem opatrnější a snadněji se zapálí pro věc. Tím budeš mít aspoň částečně vyřešené rodiny a pak se můžete dát dohromady jako větší skupina.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dilema

Příspěvekod kublaj-chan » čtv 27. zář 2012 23:19:57

Vlčí zákony

Vlk chodí přírodou s instinktivní znalostí několika základních zákonů, které sama matička příroda svojí brutální
neúprosností vymyslela. Kdo je v extrémním boji o holý život pochopí, přežije – kdo nikoliv, bídně zahyne.

1.Každý se o sebe musí postarat sám. Nečekej záchranu ani spásu. Vlk musí být silný, chce-li přežít.

2.Sežrat, nebo být sežrán.

3.Lhostejnost k osudu obětí je nezbytná. Potravní řetězec je neúprosný, silní požírají slabé. Vlk neřeší krásné oči
laní, co srazil k zemi a prokousl jim hrdlo, ani žalostné bečení oveček. Je jeho přirozeností zabíjet a požírat.
Nikoliv nad někým litovat. Zabije, sežere, jde dál.

4.Kdo žije v lese, musí si hlídat záda. Vlk je srozuměn s tím, že i pro něj jako predátora skýtá příroda některá
nebezpečí, která by pro něj mohly znamenat až smrt. Nelze nikoho podceňovat, nelze odkládat opatrnost, ani
na vteřinu.

5.Kdo neumí být sám, nebude nikdy svobodný. Sám znamená být volný. Vlk je připraven lovit sám, bez cizí
pomoci. Ovšem jedině tak může řídit svůj život a jít za svými instinkty, netrpět špatnými rozhodnutími smečky
či stáda.

Luscinia ide hlavne o zásady prvých niekoľko mesiacov – rokov kým sa ako tak situácia stabilizuje(potom je iná situácia a treba sa navonok začleniť do komunity) po VP(záleží po akom VP) ale dôležite je si uvedomiť že ktorú DNA chceš šíriť, či niekoho v rodine uprednostníš, alebo len svoju a dobré je aj (nielen po VP) riadiť sa Lstí a klamem :D
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Dilema

Příspěvekod Luscinia » čtv 27. zář 2012 23:46:19

Pánové, díky za rychlou odpověď :)
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Dilema

Příspěvekod Artifex » pon 01. říj 2012 11:43:46

Tak jak pokračuješ?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dilema

Příspěvekod Luscinia » pon 01. říj 2012 18:37:14

Jdu na všechno z druhé strany - neříkám jim nic :D a tajně v kuchyni doplňuju skříně. A byla jsem se podívat do SUPRA v Budějcích. Pán byl víc než ochotný a vysvětlil mi všechno okolo zbrojáku :) dokonce mi vymluvil autoškolu. Co je pravdy na tom, že by s v blízké době mohla změnit legislativa ohledně vlastnictví zbraní? (já jenom, pokud se mi nesnažil nějak nahnat strach, aby měl kšeft nebo tak něco)
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Dilema

Příspěvekod kublaj-chan » pon 01. říj 2012 19:14:03

Luscinia presne tak, ber Survival počas a po VP ako hoby a netreba tlačiť na rodinu, lebo sa len s nimi pohádaš a s pravdepodobnosťou 99% VP aj tak nebude :D (alebo bude?), ja to beriem ako najme teoretik a snažím sa získať najme teoretické vedomosti a dôležitá je aj psychická príprava. A nejaké trvanlivé potraviny na 1-2 týždne alebo vodu na 3-4 dni tak to určite ti doma nezakážu, alebo ak začneš zarábať nejakú striebornú(zlatú) mincu ak si kúpiš tak nič nepokazíš a ten zbroják je tiež super(k tomu nejakého kompakta alebo subkompakt v 9mm Luger), .... . Ide hlavne o to ak sa vyskytne nejaké VP tak to bude z 70% o šťastí, z 20% o vedomostiach a 10%pripravenosť materiálna. Záleží hlavne na tom aké VP a kde sa stane :D takže netreba nič preháňať, ale ani podceňovať, ale hlavne aby bola sranda :D
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Dilema

Příspěvekod Artifex » pon 01. říj 2012 19:56:02

Luscinia píše:Jdu na všechno z druhé strany - neříkám jim nic :D a tajně v kuchyni doplňuju skříně. A byla jsem se podívat do SUPRA v Budějcích. Pán byl víc než ochotný a vysvětlil mi všechno okolo zbrojáku :) dokonce mi vymluvil autoškolu. Co je pravdy na tom, že by s v blízké době mohla změnit legislativa ohledně vlastnictví zbraní? (já jenom, pokud se mi nesnažil nějak nahnat strach, aby měl kšeft nebo tak něco)


Kšeft se snažit nahnal, připravovaná novela (která vlastně v podstatě nic důležitého neřešila, jen detaily na kterou kartičku se bude psát co a že si ti, co mají jen sběratelské kousky nezastřílí, pak hlavně blbosti ohledně převozu velkého množství a jiných věcí pro obchodníky) byla už dávno smetena ze stolu a o ničem se tak nějak teď neví. Takže pokud se něco potichoučku nekutí (což by nevěděl ani vážený maestro ze Supry) tak nic nehrozí v blízké době. Pokud se o tématiku zajímáš, doporučuju se regnout na střelecká fóra, všichni tuto problematiku pečlivě sledujeme protože nám všem jde o kejhák a když se něco začne kutit, LEX se to dozví a informuje (nebo doposud tak bylo)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dilema

Příspěvekod Luscinia » pon 01. říj 2012 21:41:36

Super, díky. Jedno jsem se naučila, nikdy nevěřit prodavačům ani za mák ;) (kývat hlavou & myslet si svoje) Každopádně bych se nedivila, kdyby nám (širší veřejnosti) vláda chtěla ztížit podmínky získání zbrojáku. Čechy patří k těm benevolentnějším státům, pokud se nepletu...?
Bavila jsem se v létě s jedním Dánem, který říkal, že zbraň nemají pomalu ani policisté. Sám dělá hasiče a má zákaz nosit jakoukoliv zbraň, včetně nože. Což pro něj jako pro skauta a hasiče je značně těžké dodržet :D
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Dilema

Příspěvekod Artifex » pon 01. říj 2012 22:23:08

Ano, docela tu máme poměrně rozumný zákon i když v některých oblastech poměrně otevřený různým výkladům. Každopádně snaha zhoršovat podmínky držení zbraní je dlouhodobá a někdy více, někdy méně úspěšná. Kupodivu poslední zákon 119/2002 Sb. je o dost benevolentnjší než ten předchozí, v tom byly zakázány mimojiné i zbraně které se vnějším tvarem podobají vojenským takže tehdy nebyly žádné hermexy, CZ 858 ani Novohradský, škorpíky , M4, sajgy a nic. Vroucně doufám, že tak, jak je to teď to zůstane ještě dlouhá a dlouhá léta pro spokojenost nás všech i když by se ještě některé záležitosti daly vylepšit (je docela nesmyslné zakazovat zaměřovače na bázi nočního vidění, když stejně každý druhý myslivec ho na flitně má. Je nesmyslné zakazovat lasery na zbraních protože to ani zas tak neurychlí a navíc prozradí pozici střelce, je nesmyslné zakazovat tlumiče, protože to není jako ve filmech, že by výstřel byl jako plesknutí do stehna, ten tlumič utlumí nějakých 150-160dB na 120-130, stále nic příjemného ale na střelnicích by každé ztišení pomohlo, prostě u těchto technických výdobytků se zákonodárci rádi dívali na televizi a neověřili si fakta (ten zákaz laserů tuším vznikl díky seriálu Profesionálové je taková perlička)) Ale to je rýpání do detailů, jako celek je to imho dobře nastavené.

Ještě jinak: I kdyby se měnila legislativa, bude se to týkat všech střelců takže to, jestli člověk udělá ZP dřív nebo později nic nezmění.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dilema

Příspěvekod jack-3d » úte 02. říj 2012 13:44:00

Zkus jít na rodiče přes nějakej pěknej televizní dokument, totéž plánuju já u svých. Každopádně má nejbližší rodina je teď moje přítelkyně a naše malá dcerka. Jelikož jsem zde hlavou rodiny já, tak u nás se připravujeme spíše co se zásob týče a denně sledujeme široké spektrum nezávislých informací.

ZP a nějaká ta flintička je dobrá věc, ale stále to není nic jistého, tendence odzbrojit obyčejný lid se opakují za každého režimu.
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Re: Dilema

Příspěvekod Artifex » stř 10. říj 2012 18:34:38

Tak se ke mně ta informace o zpřísňování ZP také dostala a jestli je pravda všechno z doslechu tak nám nezůstanou ani větve a kamení...

Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dilema

Příspěvekod kublaj-chan » stř 10. říj 2012 20:09:32

Artifex načo sú vám zbrane, veď v Čechách a na Morave ,, Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí!“!!! :D
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Dilema

Příspěvekod Zantur » stř 10. říj 2012 23:18:48

zkus přemluvit člověka, co dva týdny nejedl, aby ti nechal všech 30 ks 5L flašek se zavařeným jídlem ;-) :-D a jestli se ti to povede, tak zbraně nepotřebuješ :-D
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: Dilema

Příspěvekod Antonin » stř 10. říj 2012 23:32:55

Mno, bylo mi divne, ze jisty vyznamny cesky puskar a zbrojir konci s podnikanim v branzi a kupuje misto toho pivovar.., ted uz to chapu.
Antonin
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. úno 2012 9:30:43

Re: Dilema

Příspěvekod Luscinia » pát 12. říj 2012 7:35:58

Safra, jdu si urychleně udělat zbroják.
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Dilema

Příspěvekod Artifex » pát 12. říj 2012 21:26:05

Návrh novely MVČR z 6.9.2012 byl docela pozitivní, spousta věcí šla spíš střelcům na ruku a snad nic proti ale pokud se vyplní to, co se šíří v kuloárech...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dilema

Příspěvekod Annele » pát 19. říj 2012 19:04:40

kublaj-chan píše:Luscinia presne tak, ber Survival počas a po VP ako hoby a netreba tlačiť na rodinu, lebo sa len s nimi pohádaš a s pravdepodobnosťou 99% VP aj tak nebude :D (alebo bude?)


Nesouhlasim. Ja bych spis rekla, ze na 99% nejaky ten Pruser bude. Zacala hospodarsky krize. Staci se podivat na zpravy z Recka. Lide protestuji, zapaluji, a toje teprve zacatek. Zachranit Recko je prakticky nemozne, bankrot je temer jisty. Kdyz to tam nyni vypada takhle, jak to asi bude vypadat po bankrotu? Italie, Spanelsko, Irsko na tom take nejsou vubec dobre. Nejsem ekonom, ale ctu-li zpravy a davam-li si veci do souvislosti, ceka nas velka krize. Devalvaci Eura v pristich letech povazuji za moznou a velmi se bojim, ze prijdu o veskere sve uspory (apropos, mate nekdo nejaky plan na to, jak je rozumne investovat - ne jen do survivaloveho vybaveni?). V ekonomike oblasti povazuji pruser za temer jisty, otazkou bude jen mira pruseru.

Dalsi znepokojujici vec je soucasna politicka situace. Mnoho statu se otevrene priznava, ze pocitaji s moznosti valky. Kdo?
Izrael vyhrozuje napadenim Iranu, nezastavi-li tento jaderny program. Kdo vi o zabezpeceni jaderneho programu, iranskych vojenskych silach alespon to, co ja, tomu je jasne, ze to Izrael nebude mit vubec snadne. Bude-li Iran napaden, zacnou milice Hizballahu a Hamasu ostrelovat Izrael. Ten bude donucen k intervenci v Libanonu a Gaze. Egypt se jiz vyjadril, ze zreviduje dohodu z Camp Davidu o miru s Izraelem. Izrael (ca. 8 mil obyvatel, z toho cast Arabove, kteri se budou snazit jej jako pata kolona rozvratit) se ocitne v ohrozeni. Je ve valecnem stavu s Iranem (70 mil. obyvatel.), Libanonem (4 mil.), mozna i Egyptem (80 mil), sousedi se Syrii (40 mil), kterou zuri obcanska valka a jejiz obyvatele by se teoreticky mohli vrhnout i do Izraele. Je vysoce pravdepodobne, ze Izraeli v teto dobe prijdou na pomoc Spojene staty. Cina se jiz vyjadrila, ze bude Iran branit i za cenu treti svetove valky, Rusko je take proiranske. Co asi bude delat NATO? A co se nas Cechu tyce: jaka bude role Ceske republiky? Kdo cte noviny, vi, ze vztahy CR a Izraele jsou nadstandartni. Co presne politici domlouvali a co presne by udelali, netusim. Velmi proizraelsky postoj nasi zahranicni politiky je ovsem vsude znamy a predpokladam, ze vsichni zname oblibene bojove praktiky tech, kteri budou v tehle velke valce protivniky Izraele - Arabu. Je temer jiste, ze budou zastrasovat Izrael a jeho spojence teroristickymi utoky. Je mozne, ze nektery z nich zasahne nasi zemi.
Z tohoto plyne, ze v dobe, kdy budeme zit s utazenymi opasky, prudce vzroste cena ropy (tudiz temer vseho), i primarni cena spousty zbozi z dovozu (jelikoz lide budou misto sklizeni bavlny/ryze/datli valcit), coz dal prohloubi chudobu, bude pomerne vysoke nebezpeci teroristickeho utoku. Mozna je i totalni valka, i kdyz nejspis ne na nasem uzemi. Co by nas mohlo postihnout by byly biologicke, chemicke, jaderne zbrane (i jine zbrane hromadneho niceni, nevim, co vsechno uz lide dokazali vymyslet).

Doufam, ze jsem pri popisovani toho druheho scenare byla paranoidni a nic podobneho nikdy nenastane.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: Dilema

Příspěvekod Artifex » pát 19. říj 2012 19:44:59

Annele píše:apropos, mate nekdo nejaky plan na to, jak je rozumne investovat - ne jen do survivaloveho vybaveni?


Zlato, v podobě šperkových slitin, to prodáš vždy, o čistém investičním se tu psalo v rozboru reálných událostí z jižní ameriky, že ztratí hodnotu na to obyčejné šperkové.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dilema

Příspěvekod Annele » pát 19. říj 2012 19:46:20

Taky jsem o tom uvazovala, ale pry se soucasne dobe prodava moc draze.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: Dilema

Příspěvekod Artifex » pát 19. říj 2012 20:04:36

Jasan, protože už začala krize, ideální bude nakoupit to před 5 lety :D
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Vše ostatní o PostApo