Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Eruve0 » úte 25. zář 2012 20:10:55

Víš ono je trošku problém,aspoň co vidím ve svém okolí v tom, že na otázku VP ti každý odpoví, že jsi magor, že žiješ v demokratickém světe bez válek a tady u nás nám nic nehrozí...že jsme civilizovaný moderní svět...bohužel jen málo lidí se dá přesvědčit, aby si dali aspoň 2 + 2 dohromady...stačí je postrčit, aby si zopákli dějepis, nebo jen přečetli novinky z blízkého východu za posledních pár měsíců...ale popravdě :D znám jen velmi málo lidí co se trošku začali zajímat...i málo, je asi ještě moc, spíš jen štipec :-)
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod jack-3d » úte 25. zář 2012 20:37:14

Trochu jsem se předzásobil Makarovama, objednal tuning na kosu, nakoupil rýži v akci a začal dělat seznamy trvanlivého jídla/surovin, léků a dalších potřeb co se musí dokoupit.

Když se tu debatuje o blízkých a jejich pochopení, denně informuji svou drahou polovičku o událostech a článkách a řekl bych, že se do toho postupně dostává (zprvu nevěřila a koukala na mě jak na blázna). Navíc přijala úkol sledovat slevy všech možných obchodů a marketů a informuje mě co, kde a kdy výhodněji nakoupit.
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Artifex » stř 26. zář 2012 1:19:34

Gratuluju, jak se do toho dostane celá rodina, jde to lépe a s radostí.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Blazenka » stř 26. zář 2012 9:59:09

Ahojte :)

Snad nebude můj příspěvek mimo mísu.

Včera jsem koukala na seriál, kde hlavním tématem byl globální výpadek elektřiny. Hned mi v hlavě začalo šrotovat, co bych dělala. Teď se nacházím pracovně v Pardubicích, ale jinak bydlím v Olomouci. Normálně cesta na 2 hodiny. Ale, jak se dostat domů bez auta?

Koukala jsem po pokoji co by se dalo zužitkovat, nějaký oblečení, 2x deka, flaška s pitím, slzák. V autě bych pobrala lékárničky, sirky, mapu, vzhledem k tomu, s čím pracuji, jídlo mám taky.

Ale zjistila jsem, že nemám žádný nůž, všechny jsou doma... a taky, že mi chybí nějaký batoh, do kterého to dám. S kufrem by to asi nebyla moc pohodlná cesta.

dál, jsem přemýšlela o délce cestování domů. Vzhledem k tomu, že fyzička nic moc, si ani netroufnu odhadovat jak dlouho by mi pěšo trvalo ujít cca 130 km.

Nějaký tip co vozíte v autě, pro případ VP?
Blazenka
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 26. zář 2012 9:35:39

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Eruve0 » stř 26. zář 2012 12:35:12

Ahoj Blážo :-) Dovolím si reagovat a odpovědět ti, aspoň tím co vozím v autě já, určitě se těším na reakce ostatních rád se vždy něčemu přiučím.
Takže kde začít:
Standartní vybavení jako obvazy,nužky,dezincekce atd...vše co se žádá od autolékárničky, dále tam mám po jednom balení Ataralgin proti bolesti,Paralen na horečku,Imazol proti mikoze a plísni a betadine na popaleniny a řezné rány a borovou mast. Možná jsem trošku paranoidní ale i krabička jodidu draselného se tam najde :D , dál mám u sebe jeden zavírací nůž a v autě se najde nějaký větší kousek- dýka.
Jinak u sebe jako držitel ZP mám při sobě vždy alespoň jednu zbraň...Jinak jednu deku,1x náhradní spodní prádlo,2 páry ponožek,tričko,mikina a jedny náhradní boty,Pláštěnku JP 75.Přenosnou solární nabiječku autobateri a aktuální mapu z roku 1974 :D ale vždy jsme si vystačili...Plynovou masku M-10M a velkou krosnu na záda, kde je normálně 80% těchto věcí uloženo.Nějaký bordel, zřejmě nemoc z povolání jako šroubováky a klíče všech nejbežněji používaných velikostí...a vždy minimálně 2x1.5 l nějaké limonády a málem bych zapomněl balení 5x elektrikářská páska...každý stejda šikula ví, že s ní jde cokoliv zpravit :D

Jinak dnes se musím pochlubit mi došli semínka kubánského tabáku, protože uvažuji, že po VP bude tabák a cigarety velmi nedostatkovým zbožím,tak proč si ho nezkusit pěstovat a sušit doma doku ještě v klidu můžeme ne ? :-)
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Psax » úte 30. říj 2012 15:54:42

.. pročetl další část fóra.
.. si uvědomil, že je třeba nastudovat mapu okolí domova z úplně jiné perspektivy, než jsem zvyklý.
zažij svítání
pan Psax
Psax
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 29. říj 2012 15:03:46
Bydliště: Pribram, CZ

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod matoa » stř 31. říj 2012 0:02:53

...si kúpil dve vifonky :D
matoa
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 05. říj 2012 15:49:19

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod morton » čtv 01. lis 2012 18:17:16

Copak jsi si to pořídil? ..vifonky.. ????
morton
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01. dub 2012 18:45:43
Bydliště: Plzeň

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod matoa » pát 02. lis 2012 11:33:09

no hej... ja som to nikdy nejedol, furt mi to prišlo hnusné, jesť niečo také, tak reku okoštujem to ako to chutí....
matoa
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 05. říj 2012 15:49:19

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Vladius » pát 02. lis 2012 13:40:25

A co jsou vlastně "vifonky"?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Artifex » pát 02. lis 2012 14:38:22

Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod matoa » pát 02. lis 2012 15:32:09

morton píše:Copak jsi si to pořídil? ..vifonky.. ????


jaj, ty si asi chcel vedieť, čo to je... či?
matoa
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 05. říj 2012 15:49:19

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Luscinia » sob 03. lis 2012 22:33:39

Och, s nima jsem se seznámila velice dobře, když jsem loni pobývala na koleji...
(Dneska jsem si uvědomila, že kdyby to "teď" vypuklo, tak bych byla v háji. Vlastně stanici metra od "Hájí".)
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Eruve0 » ned 18. lis 2012 19:24:02

Tak jsem si dnes udělal radost a pořídil si nový kousek do sbírky...
Přílohy
W22.JPG
W22.JPG (48.69 KiB) Zobrazeno 13495 krát
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Artifex » pon 19. lis 2012 9:06:57

Ajaj, P22, hlavně do toho nedávej HV nebo cokoli silnějšího než standardy...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Eruve0 » pon 19. lis 2012 9:46:12

Čau,čau mistře...máš nějaké zkušenosti s municí pro P22 nebo její poruchovostí? Protože co jsem měl P22 půjčený od přítelkyně krmí ho právě jen HV municí a tento kousek jsem si koupil právě s tím že do něj budu cpát munici HV od Remingetona, u které máme vyzkoušeno, že z 10 m projde plechem tlouštky 3-5mm.Je teda fakt, že ona ho koupila z druhé ruky od fanatika, který se s ním zatraceně vymazlil, takže předpokládám,že spoustu chyb odstanil.Než jsem uskutečnil tento kup,nastudoval jsem si dost materiálu, takže vcelku čekám jakou první závadu budu muset odstanit.I když si myslím,že dost problému odstranil výrobce,přece jen čas nato měl...Takže jestli máš nějaké konkrétní typy "jak nato" budu rád když se o ně podělíš :)
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Artifex » pon 19. lis 2012 10:08:59

Mám zkušenost ohledně P22 v tom, že všem z mého okolí popraskaly takže bych do ní osobně nešel a když už tak bych ji nedráždil žádným silnějším střelivem, bohužel konkrétní obrázky z případů z okolí nemám ale tu máš pár obecných fotek kamenů úrazu: Závěr je blátozinkoslitina a praská dobře a praská rád.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Slitinové kopie služebních zbraní v .22, ať je to P22, 1911ctky, revolvery atd. jsou prostě zlo a je jasné, že nic moc nevydrží.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Luscinia » sob 26. led 2013 20:55:08

... zažila poněkud průserní situaci, kdy jsem po týdnu v cizině přijela do Prahy, kde jsem následně zjistila, že mi z karty ubylo víc peněz, než jsem si myslela, měla jsem v kapse přesně stovku, dvě sušenky, žádnou vodu a téměř vybitý mobil. Plán - dostat se do 2,5 hodin vzdálených Budějc. Pro někoho netypicky zabavené dopoledne, pro mě zkouška, jestli se dokážu dostat domů i bez peněz :)) Jde to i bez stopa, s pomocí kreativních známých a rodičů.
Co se mi nelíbilo: udeřily mrazy. Na můj vkus moc sněhu. Únava - jedu už dva dny bez spánku. Chodit v 6 ráno po Sherwoodu před Hlavákem. Lehký pocit bezmoci. Představa, že mě naši vydědí.
Co se mi líbilo: Impro. Představa, jak to budu vyprávět ostatním. Ochota cizích lidí pomoct (nejsem naivní, nemyslím si, že svět je růžovej a všichni lidičkové milí a hodní, proto mě to překvapilo). Že nebrečim a nepanikařim, když se mi něco nepovede :D
Řeknete si možná "Nic úžasnýho" nebo "Tak to seš teda velká holka", ale pro mě to byla poněkud nová situace, se kterou jsem se ještě nemusela poprat. Vyřešila bych to stopem, ale přecejenom mám tu "nevýhodu" být ženská.
Už se mi povedlo být pronásledovaná v Linzi úchylným Turkem, zaseknout se ve vlaku na trase PHA-ČB na 6 hodin (taktéž bez ničeho, v zimě, s nefčním topením), nasednout do blbých vlaků či autobusů, který pak jely na druhou stranu, jen tak se sebrat a jet na blind do Chorvatska - díky těmhle drobnostem vím, že plánování mi sice nejde, ale že umím dobře improvizovat. Jo, a taky že mám pohotové a spolehlivé rodiče :D
Btw pro mě nikdo nedojel (zamrzlý motory), dojela jsem po vlastních. Vlastně jsem zažila něco jako skautský výsadek, akorát trochu natvrdo :))
Takže dnešek beru jako skvělou lekci - musím víc používat mozek!
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Vladius » sob 26. led 2013 21:10:13

Ahoj, gratuluji k úspěšné akci! Ale přece jen ses mohla zastavit u nás v TimeCafé na šálek čaje, nějaké to jídlo a třeba i pro pár korun na cestu...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Luscinia » sob 26. led 2013 21:44:55

Vidíš, to mě nenapadlo! Příště :)
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Zantur » sob 13. dub 2013 11:19:24

Dneska jsem zjistil, že většina lidí jsou Ku**y (omlouvám se za ten výraz, ale jinak to říct prostě nejde).
Nebýt mých dvou psů, tak už dneska něco postrádám. ve 4 ráno se totiž partička opilých výrostků rozhodla, že nám zpříjemní noc tím, že nám něco vezmou.
Taky jsem zjistil, že být bez nějaké palné zbraně je v dnešní době docela naprd, protože jediný způsob, jak můžu fyzicky bránit sebe, rodinu a svůj majetek je švihat kolem sebe mačetou. Bránit takto svůj majetek, tak mě zavřou za několikanásobné ohrožení života, nepřiměřenou sebeobranu a ještě k tomu za extrémně brutálně provedenou obranu.
To nám to ten víkend pěkně začíná...
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Vladius » sob 13. dub 2013 11:22:33

phpBB [video]
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Artifex » sob 13. dub 2013 13:54:29

Zantur píše:Dneska jsem zjistil, že většina lidí jsou Ku**y (omlouvám se za ten výraz, ale jinak to říct prostě nejde).
Nebýt mých dvou psů, tak už dneska něco postrádám. ve 4 ráno se totiž partička opilých výrostků rozhodla, že nám zpříjemní noc tím, že nám něco vezmou.
Taky jsem zjistil, že být bez nějaké palné zbraně je v dnešní době docela naprd, protože jediný způsob, jak můžu fyzicky bránit sebe, rodinu a svůj majetek je švihat kolem sebe mačetou. Bránit takto svůj majetek, tak mě zavřou za několikanásobné ohrožení života, nepřiměřenou sebeobranu a ještě k tomu za extrémně brutálně provedenou obranu.
To nám to ten víkend pěkně začíná...


Sem to napiš, pseudopacifistům a nasrathumanistům.
http://forum.postapo.cz/viewtopic.php?p=7388#p7359
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Eruve0 » ned 28. dub 2013 18:07:35

Tak jsem dnes vyzkoušel svůj druhý Fotovoltaický panel... zde popisuji zapojení atd... již dříve:
post5312.html?hilit=eruve0#p5308
ještě mu chybí hliníkový rám.Panel váží 11.3Kg jeho nominální hodnoty jsou 24V/8A dnes u nás byl lehký opar ale v 10:22 jsem na panelu naměřil 17.44V/5.20A..Musím konstatovat,že jsem byl velmi mile překvapen.Protože jsou horka a mé "plantáže" malých stromečků začali povadat zkusil jsem vzít Autobaterii 44Ah/regulátor napětí 12V,o kterém jsem se zmiňoval již dříve v odkaze nahoře a připojil panel k baterii...na tu jsem poté napojil toto čerpadlo,které mi minulý týden přišlo :
http://aukro.cz/cerpadlo-pumpa-na-olej- ... 56109.html
Celý den běžel jak panel/baterie i čerpadlo a autobaterie je v tuto chvíli nabitá na nějakých 80%....Všem vřele doporučuji na chalupy/chaty prostě kamkoliv i do PA světa ;) ...
Pro rejpaly mezi námi,panel jsem stavěl cca 10 dní.Cena panelu mně vyšla na cca 1600Kč.A radost z dobře odvedené práce je k nezaplacení...kde seženeme panel o výkonu 90w za tuto cenu ?? :-)
Přílohy
pANEL.jpg
Panel 2-nedokončený
pANEL.jpg (61.25 KiB) Zobrazeno 12903 krát
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Dneska jsem...

Příspěvekod Tafi » čtv 02. kvě 2013 12:42:25

Střílel z ČZ 100 a nevím jestli se mi někdy z něčeho střílelo tak špatně
Tafi
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 04. dub 2013 2:32:36

PředchozíDalší
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Vše ostatní o PostApo

cron