Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Re: Jednotný informační systém

Příspěvekod Zantur » pát 09. lis 2012 14:36:10

Zajímalo by mě, jak se dorozumíte při VP, jaký je třeba zmiňovaný v seriálu Revolution
(pro ty co to nechcou hledat: jedná se o to, že veškerá elektrika prostě nejde... čili žádné rádio, telefon, prostě nic :-) )
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: Jednotný informační systém

Příspěvekod Guardian » pon 12. lis 2012 8:14:08

Jo jako v knize od Neffa kdy přestala elektrika ze své podstaty fungovat ? Myslím že se to jmenovalo tma. No je to jednoduchý, pošleme rychlého kurýra hezky pěšky :D Koneckonců moc na vybranou nebude !
Guardian
 

Re: Jednotný informační systém

Příspěvekod kublaj-chan » pon 12. lis 2012 14:53:12

Ja by som tento problém riešil tak že by som sa zobudil a keby nedajbože existovala neznáma fyzikálna sila ktorá blokuje elektrinu, tak by vám to bolo jedno lebo by ste boli mŕtvy, totižto aj mozog a nervy fungujú na báze pohybu elektrónov(el. prúdu), ...
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Jednotný informační systém

Příspěvekod Zantur » pon 12. lis 2012 16:08:20

Nemyslím tím ale, že by úplně veškerý magnetismus přestal fungovat tak, jak funguje teď... jen by třeba ze slunce přicházelo nějaké záření, které by několikrát zvětšovalo odpor vedené elektriky a rušilo frekvence pro vysílačky...

Chápej to tak, že např. z jaderné elektrárny (např. Temelín) by byl velký problém dovést elektriku na hranici se Slovenskem, nebo třeba jen 20 km od zdroje, protože v přenosové soustavě by byl tak vysoký odpor :-)
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: Jednotný informační systém

Příspěvekod kublaj-chan » pon 12. lis 2012 16:47:41

Na základnej a strednej si moc dobrú známku z Fyziky asi nemal :D ale nič v zlom OK, v tom tvojom prípade priletia mimozemšťania a oni to pole vyrušia a mi na zemi sa zjednotíme a spoločnosť bude vyzerať ako v star treku :D
kublaj-chan
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 21. črc 2012 12:58:03

Re: Jednotný informační systém

Příspěvekod Zantur » pon 12. lis 2012 18:24:06

:-D :-D
fajn.. ok, ní to trochu jako science fiction, ale co ty víš, co se může stát :-D snažím se jen vidět všechny možné i nemožné .. problémy, které by mohl způsobit nějaký velký problém

btw. měl jsem vždycky tak za 2 ;-) :-D
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: Jednotný informační systém

Příspěvekod Nobody » stř 14. lis 2012 1:08:08

V nějakým seriálu(po VP) (už je to hodně dávno) jsem viděl že to měli vyřešený pomocí nástěnek v každem městě a pod. K té nastěnce jste přišli a dali vzkaz co jste chtěli někam poslat (byla tam uvedeno dalšíhí město a jméno příjemce) ten kdo šel tím směrem pak vzal třeba 10 vzkazů a v tom dálším městě je napíhnul na tu nástěnku kde si je vyzvedli osoby kterým byli určeny. Zdá se mi to velice jednoduché a praktické .
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Jednotný informační systém

Příspěvekod Artifex » stř 14. lis 2012 20:08:41

vlk972 píše:Nápad dobrý, ale má jednu vadu na kráse. Jak dlouho bude v případě průšvihu funkční net, jak bude fungovat GSM síť? Většina z nás asi nemá krizový mobil státní zprávy.
Navrhuji pokus - protože asi nejrozšířenější jsou PMR, pojďte stanovit datum, kanál a zkusit, jestli někoho uslyšíme.... Ony by se PMR daly slušně využít ke vzájemné pomoci i v současné "klidné" době, třeba na silnicích po vzoru kamioňáků a CB ch 10.
Záměrně upřednostňuji PMR, jsou dnes asi rozšířenější, než CB, jsou mnohem snáz dostupné - finančně (zdaleka neplatí, že dražší modely fungují líp, než ty obyčejně za pár stokorun) a také se dají koupit v každém městě, na rozdíl od CB. Dalším velkým trumfem je jejich kompaktnost. Naproti tomu nevýhoda je dosah, ale na "přímou viditelnost" překvapí - český rekord je přes 200 km.


Tohle nepůjde, pokud všichni nevylezou na největší hory v okolí, PoMeRančem se třeba ve městě domluvíš v rámci desítek, maximálně stovek metrů, většinou nebude PMR slyšet ani o ulici vedle. 0,5W a minianténka prostě dosahu nepřispívá, když už tyhle frekvence tak aspoň sdílenky na 70cm na povolených 5W s pořádnou anténou, CBčko na 11m na tom bude ještě mnohem lépe díky lomu o ionosféru, minimum čtvrtvlnná autoanténa, ideálně pořádná půlvlnná anténa, ručky s 1/16 také budou stát za prd.

Nobody píše:V nějakým seriálu(po VP) (už je to hodně dávno) jsem viděl že to měli vyřešený pomocí nástěnek v každem městě a pod. K té nastěnce jste přišli a dali vzkaz co jste chtěli někam poslat (byla tam uvedeno dalšíhí město a jméno příjemce) ten kdo šel tím směrem pak vzal třeba 10 vzkazů a v tom dálším městě je napíhnul na tu nástěnku kde si je vyzvedli osoby kterým byli určeny. Zdá se mi to velice jednoduché a praktické .


To je dobrý nápad, problém bude se zabezpečením, bude problém posílat nějaké důvěrné informace, dají se na druhou stranu třeba zaheslovat.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Jednotný informační systém

Příspěvekod stepan-hawk » stř 14. lis 2012 22:55:15

Domluvte si místo kde si po ... budete vyměňovat informace formou vzkazů na nástěnkách. Jenže pak stačí jediná svině, která si tam ostatní postupně vyčíhá, umučí, informačně vytěží a dotyčnou komunitu vyrabuje. A dejte si bacha aby nějaký ultrapřipravený magor nezljistil na jaká čísla se to posílá a nenašel si vás podle toho. :-D

Kontakt by se měl po ... provádět minimálně dočasně pouze na obchodním základě. "Já mám tužky" "já mám brambory" "kolik tužek za kilo?" "dvacet" "Dám šest" "dvanáct" "tak nic" a rozejdou se.

takže spíš by to bylo formou vzkazů na zdi u tržiště.
"první čtvrtek v měsíci přijdu. mám brambory, zelí a cibuli. sháním papíry, tužky, pastelky a knihy"
"v úterý dopoledne - látky a i nějaká konfekce a boty horšího ražení. vyměním za léky, med a věci s vitamínem C"
"nabízím připuštění kozla. Jsem tu ve čtvrtek a pondělí odpoledne."
"Mám ovce, nabízím vlnu a pergameny. chci slepice i s kohoutem. beran + 3 ovce za kohouta a 20 slepic s nějakým doplatkem. možná bych vzal i vola nebo krávu. záleží na nabídce."
"Opravy techniky - kontaktovat mě můžete ve velkopřevorském mlýně. přijďte beze zbraně a čekejte za vraty."
"léčím - mám alkohol, šití a zdravotnické vzdělání. chci potraviny, zlato a případně bylinky (dobře zpracované)"
"nabízím dehet, dřevěné uhlí a líh, chci žrádlo. sudá středa dopoledne."


Pochybuju, že bude nutné kontaktovat jiná města jinak než osobně. Aspoň mě takový důvod moc nenapadá kromě zjišťování zda je tam dotyčný příbuzný naživu. A to než se rozběhne, tak už tohle budou všichni vědět jinak.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Jednotný informační systém

Příspěvekod Zantur » stř 14. lis 2012 23:25:32

Teď je otázka, jestli si na tebe raději někdo nepočíhá i se skupinkou kamarádů (za podíl), než aby s tebou vyměňovali...
Řekl bych, že nejranější obchody budou tak max. v dědině, resp. když znáte lidi z okolních tak i tam. Ale aby šel někdo do města s tím, že někomu prodá kury... to ho dřív někdo zastřelí a kury si vezme :-)

Takže to vidím s obchodem bledě... leda, že by vznikly nějaké hlídané tržnice, kde si můžeš za poplatek pronajmout "stánek" a nějaký sklad (třeba staré kontejnery) a ve dne, v noci to bude hlídané... ale jinak asi ne ..
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: Jednotný informační systém

Příspěvekod stepan-hawk » čtv 15. lis 2012 7:18:00

Pak jsou města prakticky mrtvá a šance přežít v nich limituje k nule. Né že je nevelká.
Bohužel jeden debil z města, který zastřelí obchodníka z vesnice znamená, že se všichni vesničané na dotyčné město vyserou a to hlady pojde. Až na tři - deset lidí, kteří se v městě (velikosti např 2000 před) uživí pěstováním v truhlících.
A až takhle oslabí, tak je možné, že si příbuzní toho zastřeleného (kterých bdue pravděpodobně více) přijdou pro ten zbytek a jen tak pro jistotu ho popraví pro případ, že by vrah byl mezi nimi.

Myslím, že na individualismus nebude moc místa.

A že skupinky živící se rabováním, přepadáním a loupením dříve či později vymřou. Buď se pobijí mezi sebou nebo narazí na komunitu, která jim způsobí větší ztráty než bude zisk z rabování.(a to není problém. I jeden vesničan s jednou brokovnicí ti odpráskne tři lidi z dvacetičlenné skupiny na svém území a jídelní zisk z tohoto přepadení bude cca tříměsíční žrádlo. A to ani neberu v potaz to, že pravděpodobně si vesničané budou kolem svých baráků dělat pasti, takže se ztráty mohou rapidně zvýšit. Nebo v případě, že se bude jednat o vesnici, která bude držet spolu.)

A pokud na začátku bude těch rabujících většina, tak prostě lovci vyhubí všechny zemědělce a pak chcípnou sami. Je to stejný efekt jaký platí pro přemnožení lišek a zajíců. Jen s tím rozdílem, že zajíci při svém ulovení nezabijí tři lišky.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Vše ostatní o PostApo

cron