Jste v tísni? Jde do tuhého? Potřebujete rady pro přežití? Popište své trápení zde! Jinak tu budeme kreslit černé scénáře, vymýšlet problémy a způsoby řešení a vůbec všelijak chytračit.

tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » úte 31. črc 2012 9:19:20

Jsme národ,který chová snad nejvíc psů na světě ve vzahu k velikosti populace. Po VP se bude jídlo získávat pracně a (mluvím o zemědělských komunitách) člověk nebude mít maso každý den jak je spousta z nás zvyklá.Čokl se trávy nenapase.Brambory, obilí, kukuřici všechno bude člověk pracně pěstovat,aby uživil rodinu,komunitu a něco z toho měl.Raději dám zbytky praseti než psovi, protože prase zabiju a budu mít zásoby pro rodinu na zimu.Majitelé nebudou chtít své psy utratit a tak je "lidumilně" vypustí s nadějí, že si pejsánek poradí a něco uloví. Žiju na vesnici,čokli tady nehlídají jenom tupě zírají do země a řvou bez důvodů ve dne v noci,veterináře neviděli celý svůj život.K tomu se přitoulají čokli z města. Budou chtít žrát odpadky, které nebudou a budou se držet lidských obydlí,protože to jinak neumí.Budou se množit.Ti neočkovaní (a i těm očkovaným vakcinace jednou propadne) chytnou vzeklinu.A bude to jak v Indii - tlupy nakažených agresivních hladových čoklů. A nemusí mít ani vzteklinu, stačí,když budou hladoví. Menší plemena ti větší sežerou a zůstanou jen ti větší. Na pastvu s husama budou chodit ozbrojení chlapi místo děcek a práce pro chlapy bude stát. Pokud vím byl na světě jen jeden případ,kdy dívka vzeklinu přežila - v uměle vyvolaném kómatu. Čokli se budou pokoušet dostat do kurníků nebo chlívků - můžou vzeklinou nakazit domácí zvířata, nebo je prostě budou trhat a žrát,budou napadat lidi....Co s tím? Zastřelit všechny psy v okolí než je sousedi vypustí? To nemá smysl-dostanou se sem zvedlejší vesnice nebo města. Každá fena vrhne x mláďat za rok podle rasy. A propos nevíte někdo,když jsme u té vztekliny, jak je to s konzumací masa, který tento virus už obsahuje? Člověk zabije srnu nebo divočáka v lese, co už to má, ale zatím bez projevu. Likviduje se tento virus pořádnou tepelnou úpravou jako většina virů? Dneska po honu se nekontroluje každý vzorek, ale na druhé straně,pokud by někde vypukla vzteklina, pochybuju,že by maso z té lokality bylo určeno ke konzumaci - spíše k likvidaci.
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Vladius » úte 31. črc 2012 9:59:51

Nějak takto :)

http://postapo.cz/nutne-k-preziti/vse-o ... si-hrozba/

A samozřejmě v případě skutečného VP, tak jak ho popisuješ, bude pes jistě vítaným zpestřením jídelníčku.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » úte 31. črc 2012 11:00:11

Vladius píše:Nějak takto :)

http://postapo.cz/nutne-k-preziti/vse-o ... si-hrozba/

A samozřejmě v případě skutečného VP, tak jak ho popisuješ, bude pes jistě vítaným zpestřením jídelníčku.


Dík, aspoň, teď vím, že smečky mají nějaké to své teritorium, ze kterého vyráží na lov. Takže hlídat, aby se smečka neuhnízdila v blízkosti, jinak likvidovat. Hlodavci jsou sice problém, ale kočky si s tím poradí (tady jsou líné, protože je krmí pětkrát denně, tak jednou za týden si ze sportu uloví ptáka), jak nebudou mít co žrát....nicméně i kočky přenášejí nemoci (hlavně jejich výkaly). To si člověk nevybere. Na druhé straně radši ty kočky - nejsou na člověku závislé, neprokousnou mi krk a nezmasakrují mi děcko. Na dvoře mi hlídkují husy - jsou na volno i v noci. A jak příjde někdo cizí, je to řev na celou ulici.

Psa bych nejedla - ne z psychických zábran, ale tvrdí se, že šelmy obecně nejsou moc chutné. I když po VP se asi na gurmánskou stránku hledět nebude.
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Gloch » úte 31. črc 2012 14:10:44

Setkal jsem se se smečkami toulavých psů několikrát - v Severní Africe a na Balkáně - není to příjemné. Nejhorší, je když je člověk sám. V Rumunsku se doporučovalo táhnout za sebou po zemi nějakou větev - první utok zezadu jde na ni. Tyhle smečky útočí zezadu - zepředu jen hrozí - část tím upoutává pozornost a zatím s jiní snaží zezadu zaútočit. Většnou stačilo pár ran klackem, popřípadě kamení k odehnání. Pocit to ovšem příjemný není. Pokud pojedete např. do českých vesnic v Banátu - dávejte si na psy pozor - žije tam etnická skupina, které se říká Almažáni - pasou dobytek a jejich psi jsou velmi agresivní - navíc cítí podporu svých rumunských pánů.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Matysek » úte 31. črc 2012 19:28:55

asi před dvěma týdny jsem se vrátil z Rumunska, kde jsem byl s kamarádem na takový procházce se stanama. Psů je tam jak nas.no, drží se vždy poblíž lidí, dál od lidských obydlí potkáte spíš jedince, kteří nejsou agresivní. Na psy tam platí klacek a kámen, stačí i jen naznačit že sbíráte kámen a házíte a drží se dál, pořádnej klacek je ale jistota, první den nás pěkně prohnali v Orsove, kde sme si chtěli zkrátit cestu přes " Floridu" od druhého dne sme si pořídili každý cca 160 cm bukový kmínek a psi si netroufli ani na 5 metrů a když ano, stačilo klacek zvednout, sou to zvířátka zbabělá a do rovného boje nepůjdou. Po VP myslím nebude úplně snadné psy lovit, jednak to bude chtít dělat každý a druhak psi se naučí si dávat pozor a troufnou si tak možná na samotné děcko,
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Hellva » úte 31. črc 2012 20:18:35

Nevím, jak je to se vzteklinou, ale v ČR nebyl hlášen případ vztekliny přes osm let. A určitě to není tím, že je očkováno 100% psů či koček. Tak nevím, když by se přestalo očkovat, jak rychle by se nemoc rozšířila. A k otázce užitečnosti psů, bych asi řekla to, že záleží co máte za psa. Jeden z mých psů je super lovec a to loví pouze na oplocené zahradě v noci. Přes den a na procházkách to má zakázané. Ten by se uživil sám a myslím, že by byl i prospěšný. Loví myši (víc než naše kočka), ježky, kuny, a bohužel sejmul i kočku, co nevěděla, že k nám na zahradu se nechodí. Tak si myslím, že kdyby dostal venku zelenou, tak by jsme si pošmákli na zajíčkovy.
Hellva
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 31. črc 2012 20:06:58

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Artyom » úte 31. črc 2012 22:50:15

Pes je kolikrát věrnější jak člověk, než abych zabil psa tak bych radsi zabil cloveka. ovsem pokud vas pes nenapadnul to je potom vyjimka.
ovsem svet je plny zakomplexovanych jedincu co psi zabijej jenom tak pro radost, a to nemam rad. videt nekoho jak to dela na vlastni oci tak bych sel asi na dlouho sedet :D
Artyom
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 20. čer 2012 10:46:59

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod matlafous » stř 01. srp 2012 9:19:54

pro: Artyom
No tak to jsem rád, že svět není plný zakomplexovaných jedinců, kteří radši zabijou člověka než psa. Asi se tu drtivá většina místních shodne, že zabíjení jen tak pro zábavu(a to čehokoli živého, ne jen psů) je opovrženíhodné, ale zabít radši člověka než psa? Zkus se prosím tě zamyslet nad tím co píšeš třeba v kontextu: "Má hlad tvůj pes i tvůj kámoš/parťák/potomek/rodič" - prostě dosaď si jakéhokoli člověka, který se tě nesnaží zabít. Koho radši zabiješ, aby ten druhý nezemřel hlady nebo netrpěl vysílením?
Klackama a kamením.
matlafous
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 01. bře 2012 16:14:03

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » stř 01. srp 2012 13:17:22

matlafous píše:pro: Artyom
No tak to jsem rád, že svět není plný zakomplexovaných jedinců, kteří radši zabijou člověka než psa. Asi se tu drtivá většina místních shodne, že zabíjení jen tak pro zábavu(a to čehokoli živého, ne jen psů) je opovrženíhodné, ale zabít radši člověka než psa? Zkus se prosím tě zamyslet nad tím co píšeš třeba v kontextu: "Má hlad tvůj pes i tvůj kámoš/parťák/potomek/rodič" - prostě dosaď si jakéhokoli člověka, který se tě nesnaží zabít. Koho radši zabiješ, aby ten druhý nezemřel hlady nebo netrpěl vysílením?


S tím souhlasím na 100%. Člověk má u mě vždy přednost (jasně, že vraha a úchyla živit nebudu). Já ani kytky netrhám jen tak - buď sbírám to, co sním, nebo léčivky, nebo trvalky do vázy. Znám lidi, co chodí kolem živých plotů a keřů a jen tak pro zábavu škubou listy. Když to pro mě nemá užitek, nechávám to být. Ale vadí mi, že jsou v poslední době psi nadřazeni lidem - prostě kult psa. Já se díky psům sousedů 8 let nevyspala pořádně. Holky nerodí děti, ale pořizují si psy (no, jejich věc, na stáří jim pes určitě pomůže s úklidem, pověsí záclony a dojde na nákup), v restauraci se u jídla musím dívat jak si pes olizuje genitálie (nemyslím v hospodě na zahrádce), sedí na židli vedle paničky, které chlemtá z její skleničky šlehačku z vídeňské kávy....doufám, že tu skleničku z psí mordy potom nedostanu já. Měla jsem psy, ale měli svoje misky jako my svoje nádobí a svůj pelech. Pokud mě psi neotravujou, nevadí mi, ale bohužel v posledních letech není úniku. Kamarádka chová tarantule, jsem zvědavá jak by to dopadlo, kdyby si je také jako mazlíčky vzala do restaurace. Proč má mít jeden větší právo než druhý? Navíc teď vznesu kacířskou myšlenku: každý druh, který vyhyne zahýbe ekosystémem. I ten komár slouží jako žrádlo pro ptáky a žáby. Kdyby vyhynul pes, který je závislý na člověku, co by se stalo? Divocí psi snad už žijí jen v Austrálii. Nechci ať vyhyne, ale nevím proč se mu přisuzuje taková důležitost nad ostatními tvory. Je to prostě extrém a žádný extrém není dobrý. Nebudu vybíjet psy (pokud nezačnou napadat lidi), ale taky chci mít svůj klid.Dobře vycvičeného psa jsem neviděla už roky.Kráva dává mléko, slepice vejce a pes zastupuje dítě a kamarády. Já jsem emočně náročný člověk - potřebuju lásku a přátelství lidí, kteří mě budou mít rádi za mé myšlenky, názory, duši - chcete-li, takovou jaká jsem a ne lásku tvora, který mě bude milovat za to, že mu dám misku se žrádlem. Ano, dávám přednost svému vlastnímu druhu, asi jsem nenormální. A proto, že je tady psů takové množství jsem vznesla tento dotaz, protože to může být problém.
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod babybliss » stř 01. srp 2012 16:06:26

Hellva píše:Nevím, jak je to se vzteklinou, ale v ČR nebyl hlášen případ vztekliny přes osm let. A určitě to není tím, že je očkováno 100% psů či koček. Tak nevím, když by se přestalo očkovat, jak rychle by se nemoc rozšířila. A k otázce užitečnosti psů, bych asi řekla to, že záleží co máte za psa. Jeden z mých psů je super lovec a to loví pouze na oplocené zahradě v noci. Přes den a na procházkách to má zakázané. Ten by se uživil sám a myslím, že by byl i prospěšný. Loví myši (víc než naše kočka), ježky, kuny, a bohužel sejmul i kočku, co nevěděla, že k nám na zahradu se nechodí. Tak si myslím, že kdyby dostal venku zelenou, tak by jsme si pošmákli na zajíčkovy.


Pokial viem tak na SR sa uz ani neockuje niekolko rokov len preto ze besnota vyhynula
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » stř 01. srp 2012 16:26:21

babybliss píše:
Hellva píše:Nevím, jak je to se vzteklinou, ale v ČR nebyl hlášen případ vztekliny přes osm let. A určitě to není tím, že je očkováno 100% psů či koček. Tak nevím, když by se přestalo očkovat, jak rychle by se nemoc rozšířila. A k otázce užitečnosti psů, bych asi řekla to, že záleží co máte za psa. Jeden z mých psů je super lovec a to loví pouze na oplocené zahradě v noci. Přes den a na procházkách to má zakázané. Ten by se uživil sám a myslím, že by byl i prospěšný. Loví myši (víc než naše kočka), ježky, kuny, a bohužel sejmul i kočku, co nevěděla, že k nám na zahradu se nechodí. Tak si myslím, že kdyby dostal venku zelenou, tak by jsme si pošmákli na zajíčkovy.


Pokial viem tak na SR sa uz ani neockuje niekolko rokov len preto ze besnota vyhynula


Já už si právě nejsem jistá jestli myslivci stále ještě v lesích pokládají návnady s očkovací látkou nebo to je minulost. V každém případě v Indii a všeobecně v Asii je vzteklina problém, taktéž v USA kvůli netopýrům.
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Tenktery » stř 01. srp 2012 22:23:58

Projděte si tuto fotogalerii, je tam pár fotek se psama - nějak podobně si představuju, že by to mohlo vypadat, kdyby nastal VP a nefungovaly by služby a společnost by byla v úpadku, ale fotky jsou z Indie a tam to souvisí s jejich rituály pohřbívání.
PS: jen pro silné nátury

http://www.chinasmack.com/2010/pictures ... tions.html
Tenktery
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 26. led 2012 0:31:40

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod SALIX » čtv 02. srp 2012 12:30:24

1) K loňskému roku jen naše firma (LČR) položila do režijních honiteb přes 3t preventivní očkovací látky proti vzteklině. Je pravda že už se u Nás nějakou dobu nevyskytla a pokládání je čistě dobrovolné.

2) Co se týče úlovků po honech, šoulačkách čekaných atd... Tak KAŽDÝ kus musí projít veterinmární kontrolou. Ovšem ještě nikdy jsem neviděl že by černá a srnčí zvěř trpěli vzteklinou, spíš se jedná o parazitální onemoctnění jako je svalovec stočený, plicnivky a jiné...

3) Co se týče psů, tak není pes jako pes. Samozřejmě mě (lesníka/myslivce) považovat za zaujatého ale srovnání s gaučovým čoklem (který neumí nic jiného než celé dny polehávat a po večerech vyřvávat na to kulaté na obloze) a lovecky vedeným a vycvičeným psem je liché!!
Nejen že v případě VP může posloužit jako zdroj potravy ale ještě líp ji umí obstarat a pomoct obstarat. Jen takové nalezení, stopování a dohledání zvěře které ušetří drahocenný čas, energii a ještě drahocennější střelivo je nevyčíslitelné. A ano v případě největší nouze jde i sníst.

4)Jinak maso z jezevce a psa není vůbec špatné. Jen liška hrozně smrdí psinou... No ale to je na jiné téma.
Uti. Non abuti...
SALIX
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 02. črc 2012 9:06:13
Bydliště: Mutěnice okr. Hodonín

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » pát 03. srp 2012 9:59:14

SALIX píše:1) K loňskému roku jen naše firma (LČR) položila do režijních honiteb přes 3t preventivní očkovací látky proti vzteklině. Je pravda že už se u Nás nějakou dobu nevyskytla a pokládání je čistě dobrovolné.

2) Co se týče úlovků po honech, šoulačkách čekaných atd... Tak KAŽDÝ kus musí projít veterinmární kontrolou. Ovšem ještě nikdy jsem neviděl že by černá a srnčí zvěř trpěli vzteklinou, spíš se jedná o parazitální onemoctnění jako je svalovec stočený, plicnivky a jiné...

3) Co se týče psů, tak není pes jako pes. Samozřejmě mě (lesníka/myslivce) považovat za zaujatého ale srovnání s gaučovým čoklem (který neumí nic jiného než celé dny polehávat a po večerech vyřvávat na to kulaté na obloze) a lovecky vedeným a vycvičeným psem je liché!!
Nejen že v případě VP může posloužit jako zdroj potravy ale ještě líp ji umí obstarat a pomoct obstarat. Jen takové nalezení, stopování a dohledání zvěře které ušetří drahocenný čas, energii a ještě drahocennější střelivo je nevyčíslitelné. A ano v případě největší nouze jde i sníst.

4)Jinak maso z jezevce a psa není vůbec špatné. Jen liška hrozně smrdí psinou... No ale to je na jiné téma.


Děkuji, to je vyčerpávající odpověď. Jinak, dobře vycičený pes je pomocník, uznávám, ale takoví se v našem okolí už nevyskytují. U nás jsou to vlčáci, jezevčíci a velcí teriéři, co nikdy nevyšli ze zahrady a jenom řvou a řvou - ve dne v noci bez důvodu. Myslela jsem, že po VP po tom, co skončí nejhorší období by se jich i pár dalo použít jako pastevečtí psi (v rámci komunity), nicméně všichni tihle nevychovanci, co roky tupě čumí do země jsou nepoužitelní a pochybuji, že se ve svých 10 letech ještě něco naučí.Co se týká hospodářství mám jisté, že psa živit nebudu, to radši kosti (a masa bude málo) z polívky rozemelu a dám slepicím a praseti - ti jsou aspoň chutnější :-)
Co se týče parazitů u lovné zvěře, mám za to, že dostatečnou tepelnou úpravou masa se zlikvidují? Prosím o opravu pokud se mýlím.
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod vlk972 » stř 14. lis 2012 14:47:07

Apaji: pročetl jsem si tohle vlákno a trochu bych to shrnul....... ty se prostě psů štítíš a co je ještě horší, máš z nich panickou hrůzu a zjevně o nich nic nevíš.
Pro tvou představu, já bych psa rozhodně živil i v PA době, z několika důvodů. Jednak společnost, vynikající pomocník při lovu, ochraně pasoucích se stád před predátory všech podob (a věř, že to dokážou i bez přítomnosti člověka), neocenitelné jsou jeho smysly taky při pohybu v terénu, upozorní tě na přítomnost zvířat nebo lidí o hodně dřív, než si všimne člověk sám a v neposlední řadě pes svého pána umí i hodně tvrdě bránit. A ještě další, jsou mnohem lepší deratizátoři, než kočky, zvlášť když budou mít hlad. Stravu vlka z 80 - 90% tvoří drobní hlodavci, pes má úplně stejný lovecký pud, jako vlk. A která zvířátka přenášejí mnohem běžnější nebezpečné nemoci, než vzteklina? Hlodavci, kterých pes spotřebuje víc než několik koček, které mimochodem přenášejí daleko zrůdnější nemoci než psi a to dokonce takové, se kterými má medicína potíže i nezkolabovaném systému.
Vlastně jde o platnějšího člena společnosti, než ukňučenci, takže volba koho živit je jasná.
A ještě jedna věc, psí maso je mnohem chutnější, než třeba kuře, tak to říkají psožravci.
Ber na vědomí, že když potkáme nebezpečí, pes brání mně a já zase jeho a to se vší důrazností, kterou disponujeme :-D
P.S. tadyje odkaz na náturu, která mimo jiné taky chce vyhubit psy, dobře si to projděte, pokud neznáte, velice zajímavé http://www.misantrop.estranky.cz/
vlk972
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 09. lis 2012 10:19:39

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Artifex » stř 14. lis 2012 20:02:01

Pes je určitě užitečný pomocník, pokud se ale ke mně bude přibližovat po VP jakýkoli pes, kterého neznám, bude z něj tuhý pes=večeře. Pes totiž dovede být nebezpečný, pes bez výchovy extra, kousnutí se špatně hojí, psovi z tlamy taky nekape dezinfekce, takže rána je kontaminovaná a po VP bez antibiotik riziko, že bude třeba amputace. To bohužel platí pro jakékoli zvíře.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod vlk972 » čtv 15. lis 2012 22:37:06

Artiflexi, psí sliny jsou naopak antiseptické a v lidovém léčitelství se rány doporučovalo nechat olízat psem,protože se rychleji čistěji hojí. Osobně jsem vyzkoušel. Samozřejmě ne s toulavým psem z ulice.
Jinak pes určitě umí být nebezpečný a to je taky jeden z důvodů, proč si naši předkové psy ochočili.
A byl bych opatrnej, pokud se blíží jen jeden pes, ten totiž vůbec nemusí být toulavý, ale někde za ním může postupovat páníček, který ho bude bránit a nebo se lovci svého psa řádně odmění. Jinak smečka psů je nejnebezpečnější, co může být..........
vlk972
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 09. lis 2012 10:19:39

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Artifex » čtv 15. lis 2012 23:28:32

vlk972 píše:Samozřejmě ne s toulavým psem z ulice.

A byl bych opatrnej, pokud se blíží jen jeden pes, ten totiž vůbec nemusí být toulavý, ale někde za ním může postupovat páníček, který ho bude bránit a nebo se lovci svého psa řádně odmění. Jinak smečka psů je nejnebezpečnější, co může být..........


No právě, každý cizí pes je neprověřený a nemusí jít jen o sliny, ať jsou antiseptické jak chtějí, když pes předtím ožužlá nafouklou mršinu krávy tak ať má antiseptické sliny jak chce tak při kousnutí je to jistota infekce.

Je jasné, že pes s páníčkem za zády je něco jiného, pes s agresivním postojem bez vodítka když není páníček poblíž je prostě mrtvý pes, s tím se nic nedá dělat, už z toho důvodu neprověřenosti a velkého potenciálního nebezpečí, do běžícího psa se blbě trefuje, pokud pes stojí a má obranný postoj, je jasné, že se ho člověk pokusí obejít, pokud ale bude jevit náznaky vystartování, má to jasné, sorry.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod vlk972 » pát 16. lis 2012 9:18:02

Víš, kousnutí psem se většinou zanítí až díky druhotné infekci. I když ono je to vlastně fuk, protože výsledek je stejný. Naopak látky obsažené ve slinách psa celkem spolehlivě její riziko odstraní a to i po olízání mršiny. V tohle směru jsou mnohem nebezpečnější třeba kočičí škrábance.
Pokud narazíš na smečku zdivočelých psů, to se může stát i teď, nemusíme čekat na PA dobu, je to dost nebezpečné. Pokud nemá člověk možnost ustoupit do bezpečí, tak je jedinná účinná možnost obrany okamžitý a rozhodný útok na vůdčího psa smečky. Jakmile ho zlikviduješ, zbytek prostě uteče.
Útoku osamělého psa se dá předejít, pes prostě respektuje sílu a když neucítí strach, většinou člověka za kořist nepokládá. Prostě žádné prudké pohyby, rozhodně neustupovat, neutíkat. I tak se může stát, že jediná možnost je likvidace psa, i když většinou stačí předstírat, že se shýbáš pro kámen a házíš.
Jinak i přes to, že psy mám rád, zažil jsem situaci, kdy se páníček NO vyloženě bavil tím, že jeho mazlík napadal maminky s kočárkama a malé psy, které tam venčily babky a malé děti. Tenkrát jsem tam taky veenčil psa, takže jsme se také stali středem zájmu NO. Pána jsem slušně upozornil, aby psa odvolal a dal na vodítko. Borec byl drsňák, takže naopak pes dostal pokyn k útoku. V tomhle případě už nebyla jiná možnost, takže pejsek dostal kulku. Majitel řval jak tur, mimochodem tu kulku zasloužil spíš on. Přivolaná policie (mnou), vyslechla svědky, majitele psa i mně a případ byl uzavřen jako oprávněné použití legálně držené zbraně v krajní nouzi. Pán dostal pokutu a tečka.
Zpátky k PA, na psy fkat bacha, protože osamělý pes fakt nemusí být toulavý a může znamenat mnohem větší riziko, než jen kousanec, ale to už se opakuju.
vlk972
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 09. lis 2012 10:19:39

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod curiousman » pát 16. lis 2012 12:10:47

Veskere rany kousnutim jsou brane jako primarne infikovane. Jde predevsim o kolonizaci tlamy / to same u cloveka/ , pes sezere vse na co narazi, zuby si necisti, tlamu ma plnou zbytku , kde rostou ruzne bakterie. V tlame , kde neni porusena sliznicni bariera a kde sliny pusobi jako aktivni ochranna bariera / ve slinach se vyluciji protilatky, prirozene cisti a v jakesi mire prispivaji k osidleni prirozenymi mikroorganismy/ se nic nedeje, ale pri kousnuti se i z bezny flory stane patogen.

Dnes je standarden pri kazdem pokousani davat sirokospektra ATB.

Rany se dusledne vycisti, sterilne kryji, vetsi rany se nesiji, pouze lehce adaptuji a drenuji.
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod Misazap » pon 18. bře 2013 18:18:19

Myslím že po VP by asi vyloženě toulavé tlupy sužující celý kraj nevznikly, už jen proto, že je hodně lidí, kteří by takového psa chytili a použili na jídelníček. Já mám doma dva psy (feny) a byť nejsou vycvičené zcela dle mých představ(není čas) tak si moc nedovedu představit po VP bez psa. Je mnoho důvodů proč si psa člověk ochočil a tyto důvody budou přetrvávat. Samozřejmě to musí být pes cvičený. Z dlouhodobě necvičeného psa leda získat štěňata a ty cvičit. Jinak u každého zvířete (pes,kůň,..) to zvíře nám dá jen tolik, kolik do něj vložíme.

Olizování ran .. byť mám psy doma, tak olizování je věc, kterou moc netoleruji a to ani na čisté pokožce. Pes má v hubě docela velkou zoo a mnoho z těch bakterií dokážou napáchat ošklivé škody. než olízat psem, to si to radši opatlám medem ;-)
ne vážně, není to nejlepší nápad a byť to v některých případech k ničemu vážnému nevedlo (a tělo si prostě ránu uzdravilo samo), tak jindy by vás to mohlo stát i život.

Pokud by jste se ale přeci jen někde vyskytli u toulavé smečky, je to rozhodně situace ohrožující život.
Misazap
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 24. úno 2013 23:23:59

Re: tlupy toulavých čoklů,vzteklina

Příspěvekod martel » stř 05. čer 2013 9:04:07

Ještě je varianta žrát psí maso. Oni to psi z člověta cítí a raději se klidí z cesty.

Můj bývalý kolega, který sloužil v padesátých letech na hranicích jako psovod mi vyprávěl příběhy o
převaděčích. Ti sebou při přechodu přes hranice nosili v pytli vesnického voříška. Pokud
zjistili, že jsou pronásledováni hlídkou se psy, voříška záměrně co nejbrutálněji zabili, aby
vydával co největší kvičení (pes má mimo vynikajícího čichu i dobře vyvinutý sluch). Jeho
tělo pak roztrhali a poházeli po okolí. Jakmile psi pronásledovatelů přišli k jeho ostatkům,
stáhli ocasy mezi nohy a odmítali pokračovat v dalším pronásledování. I když byli biti,
odmítali dále pokračovat. Doslova mi popisoval, jak jeden z nejtvrdších psů u jednotky odmítl
pokračovat v pronásledování ač byl za to velmi surově bit svým psovodem, přesto si lehl na
záda a dal najevo svou prohru odkrytím břicha a současně se pokálel.

http://bpej.sk/Myty-a-omyly-v-survivalu ... -neuci.pdf
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Rady pro přežití

cron