I ve stanu řešíte "co na sebe"? Pak jste tu správně! Bundy, mikiny, kalhoty, boty, ponožky, šátky a také všelijaké Super-Hyper-Mega-Bomba-Texy!

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod Artifex » čtv 05. črc 2012 4:04:24

Ty, v OPCH jsme lezli do vody a těsný fakt je když se dobře zaváže, s vodou po hrudník (a pochopitelně rukávy nad vodou) se dovnitř nedostala ani kapka. Jinak jasně, je to těžký potvora ale když není přímo vedro nebo přímo zima tak se v tom pohybovat dá, docela často jsem oblek jednu dobu používal v laborce při práci s největšími sajrajty a OK. Ale jinak mám vyzkoušené běhání, lezení na stromech a vlastně skoro všechno. Polský OPCH je vlastně to samé akorát lehčí ale cca o 2/3 tenší, brzo na něj sepíšu recenzi, blbě se ale zapíná.
Ten BW je vlastně alternativa FOP
Obrázek
= je prodyšný a spoléhá na absorpční vložky v jednotlivých částech oděvu, pokud se Ti zdá že OPCH profukuje, v tomhle budeš jako v zimní bundě jak pocitem tak i prodyšností, když si dřepneš tak to bude funět všemi směry jak ven tak po narovnání dovnitř. Hlavně neprat, ten aktivní uhlík jako filtr to nepřežije.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod Rase » čtv 05. črc 2012 11:01:44

Diky, už tu podobnost vidím. Nechceš sepsat časem i něco o tech FOP - očividně nejsou tak funkční a neprodyšné, otázkou ale je, jestli je nutné mít dokonalou izolaci (přeci jen by se jinak FOP nedostaly do výzbroje tolika armád). OPCH mi přišlo strašně těžké a velké. Nemůžu si pomoct ale moc sem nevěřil tomu zapínání na hrudi - suběktivní názor.

EDIT: Britské NBC jsou taky zajímavé a dají se sehnat za dobrou cenu (nic ale o nich nevím, tak jako u FOP) zauvažuju o koupi:
http://www.earmyshop.cz/eshop/obleceni- ... oliva.html
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod Artifex » čtv 05. črc 2012 17:35:15

Když mi někdo FOPíka přihodí, něco o něm napíšu, bohužel už jsem do toho vybavení narval už tolik financí (teď jak bude série recenzí o geigerech/intenzimetrech až dokončím stěhování), že už nemůžu investovat ani pětikačku, klidně i ten německý, ať je s čím porovnat.
Ohledně toho tunýlku na hrudníku si pořádně přečti v recenzi postup zapínání s fotografiemi, když to takto uděláš, opravdu v tom můžeš vlézt do vody až po krk, nejslabší místo je spíš spojení s rukavicema ale netěsnost vůbec neřeš, kapalina se tam může dostat při ponoru, plynů minimum. Jinak když pořádně slepíš páskou s rukavicema tak by to nemělo propustit vůbec, zkoušeli jsme se v těchhle chemákách potápět s ZP-10 bombami:
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod Lapi » pát 03. srp 2012 0:10:01

Máte někdo zkušenosti s tím britským NBC?Nedávno jsem si ho pořídil, ale jelikož je vákuově zabalené tak ho nechci zbytečně rozdělávat.
Lapi
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02. srp 2012 23:34:50
Bydliště: Pardubice

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod bastcz » úte 25. pro 2012 23:50:08

Zdravím vás, milí spolupřeživší.

Měl bych malý dotaz, začínám se tak trochu zajímat o airsoft a hodlám si koupit plynovou masku M1O a mám dotaz jestli použité zorníky ( v komentářích pod recenzí jsem se dočetl že se jedná o tvrzené sklo ) vydrží střelbu z elektrických airsoftových zbraní. Rád bych ji používal místo obyč brýlí ale nechci aby mi po pár obdržených kuličkách vletěli kousky skla do očí.

Předem děkuji za odpovědi

(mimochodem se omlouvám pokud jsem tento příspěvek vložil do špatného tématu ale toto mi připadalo asi nejrozumnější)
bastcz
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25. pro 2012 23:41:49
Bydliště: Tišnov

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod Artifex » stř 26. pro 2012 8:35:56

Kup a vyzkoušej, dají se sehnat i kolem stovky takže člověk nemusí litovat zničení.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod morton » čtv 27. pro 2012 20:36:30

Na airsoft si kup brýle s drátěnou mřížkou (ale ne ty čínský, ty jdou normálně prostřelit). Je to nejlepší kompromis mezi pohyblivostí a viditelností, protože zatím všechny brýle, co jsem zkoušel se zamlží teplem od vesty, když se zpotíš a dýl běháš a nic s tím neuděláš. Používat masku je úplně na nic, ty zorníky ti jakákoliv silnější kosa normálně vyseká. Navíc nemáš periferní vidění a nic necítíš. Když se zadýcháš, tak trvá dost dlouho, než jsi schopen střílet přesně, ta maska taky docela demaskuje, na ty vzdálenosti, co se hraje soft.
Potřebuješ být rychlý a pohyblivý, takže masku nech doma a místo ní si vem radši brýle a víc kuliček.
morton
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01. dub 2012 18:45:43
Bydliště: Plzeň

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod Hankye » čtv 27. pro 2012 22:16:56

No, AS dělám též. Do některých aplikací je nutné ochrannou masku přibrat (např.: MOUT). Ideální je sehnat si bezpečnostní fólii a nalepit ji na zorníky z obou stran - tím je vystaráno.

Já osobně jsem používal brýle ESS, s něma nebyly problémy. Poslední dobou ale používám jako kolega mřížkovaný brýle. Na noc horší světelnost, ale nemam strach že se mi zamlží - z pravidla v nejnevhodnější chvíli :)
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod Rase » pát 02. srp 2013 21:44:39

bastcz:
No zrovna M10 má ty skla dvě (jeden pár přímo v masce a druhý odnímatelný). Pokud by došlo ke rozstřelení jednoho skla, druhé by oko ochránilo (kulička by ztratila většinu energie). Já osobně bych se tedy nebál. Na M10M byly skla trochu jiná, prý oděruvzdorná
na vnější pár skel by šlo snadno nalepit i obyčejnou průhlednou fólii (i obyčejná fólie zadrží úlomky), klidně i tónovanou (na vnějším skle se dá jednoduše sundat i se sklem...)
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Oblečení a obuv

cron