Veškeré obrázky, ať už reálné, nebo umělecké, patří sem.

Steam Punk

Příspěvekod Lomien » úte 16. srp 2011 10:27:42

Zadejte do google "Steam Punk" a koukněte na postapo umění a výrobky :))))
Lomien
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14. srp 2011 16:58:05
Bydliště: BRNO

Re: Steam Punk

Příspěvekod libertoSVK » stř 17. srp 2011 20:16:23

Steam punk nieje postapo
Názov je kombináciou slov "steam" - para a "punk" - čo znamená výraz pre hocičo alternatívne alebo je znakom rebélie. Teno názov sa objavil v angloamerickej literárnej terminológii len v 80-tych rokoch minulého storočia. Vychádza z cyberpunku, čo je podžáner sci-fi, ktorý využíva počítače a umelú inteligenciu a dej je zasadený do obdobia blízkej budúcnosti.Cyberpunk dal základ steampunku nielen názvom, spočiatku všetko kybernetické v knihách nahradila para. Neskôr sa však steampunk vybral vlastnou cestou a absorboval mnoho inej literatúry a vymanil sa zo sci-fi a priblížil viac fantasy žánru. Dej sa neodohráva v budúcnosti, ale je inšpirovaný viktoriánskym Anglickom, niekedy aj predviktoriánskym a odohráva sa v alternatívnom literárnom svete. Je to svet cylindrov, frakov, balónov, vzducholodí, ponoriek, parných strojov, koliečkových mechanizmov, ktoré dokážu poháňať aj robotov. Steampunkovú literatúru inšpiruje hlavne Jules Verne, Marry Shelleyová so svojim Frankensteinom, romány Jane Austenovej a sestier Bronteových. Taktiež Charles Dickens, R. L. Stevenson s Dr. Jekyllom a pánom Hydeom.
libertoSVK
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 17. srp 2011 20:07:28

Re: Steam Punk

Příspěvekod Lomien » čtv 18. srp 2011 9:16:30

Děkuji za opravu - to jsem nevěděl :) Přišlo mi to jako takové lepení ze zbytků techniky a civilizace. Případně jako počátek znovuzrození průmyslu... tak jsem to považoval automaticky za "postapo" :))) resp. věřím, že tak nějak by to ze začátku mohlo zase vypadat.
Lomien
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14. srp 2011 16:58:05
Bydliště: BRNO

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Foto/Art

cron