První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

Lékarnička

Příspěvekod Gray » úte 22. bře 2011 22:55:24

Zajímalo by mě, jak máte vybavenou lékárničku.Hlavně tipy na léky, desinfekce, apod.Já jen doplním, že po jedné příhodě, které jsem byl svědkem(Hypoglykemický šok) v lékarničce nosím už i cukr.Jelikož je diabetes čili cukrovka mezi lidmi dost běžná.Bohužel
Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Gray
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22
Bydliště: Olomouc

Re: Lékarnička

Příspěvekod Vladius » stř 23. bře 2011 11:26:39

Gray píše:Zajímalo by mě, jak máte vybavenou lékárničku.Hlavně tipy na léky, desinfekce, apod.Já jen doplním, že po jedné příhodě, které jsem byl svědkem(Hypoglykemický šok) v lékarničce nosím už i cukr.Jelikož je diabetes čili cukrovka mezi lidmi dost běžná.Bohužel


Bezne ve sve prirucni tasticce taham 6 pytliku Coldrexu, velke baleni Ibalginu (100ks), Valetol na pripadnou silnou bolest, Xyzal na alergie, obvazy - pruzny a obyc., dezinfekcni gel. Porad si pripominam, ze to chce jeste minimalne Smectu a zivocisne uhli, ale furt zapominam.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Lékarnička

Příspěvekod Gray » stř 23. bře 2011 20:11:03

Desinfekční gel se používá na desinfekcí rukou před ošetřováním, nebo k desinfekci rány?Zajímalo by mě jakou značnu toho gelu používáš.
Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Gray
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22
Bydliště: Olomouc

Re: Lékarnička

Příspěvekod Vladius » stř 23. bře 2011 22:12:02

Gray píše:Desinfekční gel se používá na desinfekcí rukou před ošetřováním, nebo k desinfekci rány?Zajímalo by mě jakou značnu toho gelu používáš.


K desinfekci rukou pred osetrovanim. Ale samozrejme hlavne pred jidlem atd. Pro preziti ve meste nutna polozka! Znacka Sanytol, ale myslim si, ze je to vicemene jedno.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Lékarnička

Příspěvekod Gray » stř 23. bře 2011 23:14:17

Pořídím do výbavy.Dík za tip
Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Gray
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22
Bydliště: Olomouc

Re: Lékarnička

Příspěvekod Vladius » čtv 24. bře 2011 0:25:53

Gray píše:Pořídím do výbavy.Dík za tip


Neni zac. Mimochodem, idealne take slouzi k snadnejsimu rozdelani ohne :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Lékarnička

Příspěvekod Gray » čtv 24. bře 2011 9:57:23

admin píše:
Gray píše:Pořídím do výbavy.Dík za tip


Neni zac. Mimochodem, idealne take slouzi k snadnejsimu rozdelani ohne :)


To je pravda, jestli obsahuje alkohol
Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví.
Gray
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22
Bydliště: Olomouc

Re: Lékarnička

Příspěvekod dracekvo » pon 18. črc 2011 20:47:51

Já mám vysoký krevní tlak, ale jen trošku nad limitem. Takže jsem scháněl rostlinu, která u nás roste. Dle info co sem naschromáždil by mi měl pomoci Hloh Obecný. Prej :)

Každý kdo má nějakou takovou nemoc, by si to měl zjistit. Jistota je jistota :)
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Lékarnička

Příspěvekod Leszi » pát 04. lis 2011 20:54:43

dracekvo píše:Já mám vysoký krevní tlak, ale jen trošku nad limitem. Takže jsem scháněl rostlinu, která u nás roste. Dle info co sem naschromáždil by mi měl pomoci Hloh Obecný. Prej :)

Každý kdo má nějakou takovou nemoc, by si to měl zjistit. Jistota je jistota :)


Bylinky pomůže. Ale ještě to chce zjistit si, jaká část rostliny, kdy nejlíp sbírat a jak nejlíp připravit. V tvém případě je to tuším květ hlohu, a zalít vroucí vodou na 5 min, nevařit... ;)
Leszi
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13. čer 2011 3:08:38

Re: Lékarnička

Příspěvekod Tommy-K » ned 18. pro 2011 22:00:49

Máte někdo sepsáno co do takové velké domácí/základnové lékárny,nebo nevíte kde se inspirovat? Nemyslím jen medikamenty,ale prostě všechno, i nástroje které se dají využít v případě nouze i jen proškoleným člověkěm a nebylo by od věci je mít apod.(například šití atd.) Samozřejmě neplánuju transplantaci srdce,nosní dírkou na kuchyňském stole,tak nějak rozumně :-) Tak trochu vím a pomalu to dávám dohromady, sestra je vystudovaná sestřička (dneska na to musí mít Bc.)a začala konečně pracovat v nemocnici a tak mi pomáhá shánět některé drobnosti, už se u mě objevil třeba i jednorázový skalpel a podobný nemocniční spotřebák. Pomohla i když jsem nemohl sehnat alkoholem napuštěný čtvereček do KPZ a lékárničky, je přibalený u nějakých vakcín a přitom ho ani nepoužívají, desinfikují před injekcí normálně čtverečkem,nebo vatičkou namočeným v desinfekci. Prostě jsem rád,že dokáže být užitečná :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Lékarnička

Příspěvekod WOWCE » ned 18. pro 2011 22:21:44

jenom přihodím, osobní lékárnička kterou má každý clen skupiny na first line:

Rukavice, sterilní, 2 páry
Rouška, resuscitační
Jehla, sterilní
Pinzeta
Trauma nůžky
Náplasti, různé velikosti
Náplast, cívka, bezpolštářková
Čtverce, sterilní, 5 balení
Obvaz, hotový (izraelák) 3 kusy
Obinadlo, elastické
Šátek, trojcípý, 1 až 2 kusy
ALU fólie
Betadine, roztok
Paralen, 500mg, 10 tablet
Ibalgin, 400mg, 10 tablet
Živočišné uhlí, 10 až 20 tablet
Antihistaminika (např. Zodac, Zyrtec)
Lihová fixa černá

je to jen nejnutnější minimum které má každý u sebe, více specifických věcí má pak konkrétní člověk v jednotkovém batohu..
WOWCE
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 12. kvě 2011 23:40:40
Bydliště: Neratovice

Re: Lékarnička

Příspěvekod Vladius » pon 19. pro 2011 10:14:45

Tommy-K píše:Máte někdo sepsáno co do takové velké domácí/základnové lékárny,nebo nevíte kde se inspirovat? Nemyslím jen medikamenty,ale prostě všechno, i nástroje které se dají využít v případě nouze i jen proškoleným člověkěm a nebylo by od věci je mít apod.(například šití atd.)



Velmi zajímavé by bylo přemluvit Artifexe, aby popsal svoji domácí lékárničku. Myslím, že budeme všichni koukat, co vše už má v zásobách.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Lékarnička

Příspěvekod Artifex » pon 19. pro 2011 10:19:12

No, kde začít... až bude čas tak to možná sepíšu...
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Lékarnička

Příspěvekod Píďa » pon 19. pro 2011 11:11:21

Na vysoký krevní tlak spolehlivě zabírá česnek,takže pozor všichni,kdo máte rádi česnek a máte nízký krevní tlak-bude vám po větším množství česneku pěkně blbě...(žlučníkářům samozřejmě bude po česneku blbě taky)...Obojí mám vyzkoušeno z praxe:)
Píďa
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. pro 2011 10:42:15

Re: Lékarnička

Příspěvekod Tommy-K » pon 19. pro 2011 11:19:49

No právě sem doufal, že by mohl pomoci člověk který je tak nějak už regulérně připravený na vše a to Artifex rozhodně je :-D Defibrilátor s EKG, to jsem někde četl, že má. To je nějaký odněkud odkoupený kousek? Nevypadá jako ty úplně moderní, ukázal sem ho sestře a ptám se jí jestli je s tím těžké zacházet, když nezná přímo tenhle typ. A ona na to, že má za sebou školení, a navíc i na tomhle jsou čísla podle kterých se dá logicky postupovat. Pochválila že už je nastavený na 150J na kterých se začíná :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Lékarnička

Příspěvekod Artifex » pon 19. pro 2011 11:36:05

Není pochopitelně nový ale je mobilní na baterie s nabíjecí základnou, dostal se ke mně na opravu a pak mi zůstal. Obsluha je v podstatě jednoduchá, zapne se, přiloží se elektrody napatlané vodivým gelem na místa kam patří, podívá se na displej v jakém stavu je elektrická činnost srdce (standardní vyhodnocení EKG křivky, případně lze vyjet i na papír, ten na fotce není založený v tiskárně), v případě zjištěného průšvihu se pacient uspí, když se jedná o arytmii tak se zapne synchro , nastaví se hodnota (70–120–200 J) a po zmáčknutí čudlíků na elektrodách následuje výboj automaticky synchronizovaný s vlnou R což by mělo přerušit arytmii, pokud ne tak následuje vyšší hodnota.
V případě fibrilace se začíná právě na těch 150J, bez synchra a pokračuje se dokud fibrilace nepřestane.
Tu jsou příklady arytmií, jde jen o to dobře vyhodnotit EKG, fibrilaci pozná i blbec, tam není na co synchronizovat protože tam jaksi R-vlna není:
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Lékarnička

Příspěvekod Tommy-K » pon 19. pro 2011 11:45:24

Užitečný kousek techniky, přeju ti abys ho nikdy nemusel použít :-) Dík za ten obrázek, ona mi to ségra vysvětlovala jak to je,ale na obrázku mi to říká víc.
Teď jsem koukal, to je vlastně přístroj co se používal v sanitkách a se stejným označením je i nějaká obyčejnější verze.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Lékarnička

Příspěvekod Vladius » ned 31. bře 2013 18:15:27

Vzhledem k velkému upgrade mé lékárničky obnovuji téma a zeptám se také, co vše vlastně nosíte neustále při sobě, co máte v batohu poblíž a co jen doma? Nebo jinak řečeno - kolik jich máte, kde je nosíte a co v nich lze najít? Svoje lékárničky nafotím a postnu večer nebo zítra ráno.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Lékarnička

Příspěvekod JuFu13 » ned 31. bře 2013 20:08:23

Zdravím, som tu nový a tiež som si zostavil lekárničku podľa seba a kopu vecí by som rád doplnil. Nakoľko som fanda military a do lesa nosím nejaké to vybavenie, tak 1. čo som zháňal bola lekárnička, zostavoval som ju tak, aby sa mi vošla do vrecka na taktickej veste a aby boli v nej (podľa mňa) najdôležitejšie veci. Táto lekárnička obsahuje: škrtidlo 40mm, 15ks sterilnej gázy (rozmer 10x10cm), 2 elastické obväzy rôznej šírky, dezinfekciu, kartičku prvej pomoci, to všetko zabalené šatke a vložené do plastového sáčku kôli ochrane pred vlhkosťou. Ako vravím, je to len základ a rád by som si nechal poradiť, čo by mi v nej nemalo chýbať.
!!! ANI KROK SPÄŤ, TAK TERAZ MUSÍ ZNIEŤ NAŠE HESLO !!!
JuFu13
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 31. bře 2013 19:58:25

Re: Lékarnička

Příspěvekod Vladius » pon 01. dub 2013 0:15:34

JuFu13: Nevím, zda bych osobně volil kombinaci gázy a elastického obvazu, místo třeba VZ.80 nebo Israeli Tourniquetu, ale jako první okruh (ten nejdůležitější) je podobný seznam víceméně naprosto v pořádku. Selským rozumem totiž lze dát dohromady několik okruhů dle jejích důležitosti.

1. Věci, které musím mít, když jde o vteřiny. Nosit vždy na sobě, co nejblíže k tělu. Škrtidlo, případně ještě hemostatikum. Ideálně bych k tomu přidal nějaké protišokové a bolest tlumicí injekce v autoinjektoru, ale to už je bohužel pro obyčejného smrtelníka říše růžových snů.
2. Věci, které mohu použít v řádech minut. V lékárničce na opasku, případně třeba ve FatBoyi či jiné příruční taštičce. Desinfekce, obvazy, gáza, náplasti apod.
3. Věci, na které mám více než 10-15 minut času. Umístěné klidně v batohu ve speciální krabici/taštičce. Vše ostatní výše neuvedené. Od prášků na průjem až po izotermické fólie a zubní náhrady.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Lékarnička

Příspěvekod Artifex » pon 01. dub 2013 13:01:40

Moje lékárnička ve stručnosti:
Termofolie, hemostop prášek
dva obvazy vz.80 a vlastní pytlík s lékárničkou

Ten obsahuje:
Dezinfekční gel, injekční materiál, peán a jehelec, sterilní igelitovou folii, několik atrauma šicích sad na svaly i na kůži, teploměr pod jazyk, skalpel a čepelky, náplasti, jodisol, zaškrcovadlo, resuscitační rouška, látková lepicí páska, aktivní uhlí, nůžky, v pytlíku s mnoha páry rukavic nějaké injekční sajrajtečky v ampulkách větších rozměrů a ampulky s různými dalšími sajrajtoidy, ty tu nebudu probírat pro případné rýpaly, kdo to neumí použít, nechť to raději nenosí.
Přílohy
IMG_6752.JPG
IMG_6752.JPG (114 KiB) Zobrazeno 14524 krát
IMG_6754.JPG
IMG_6754.JPG (128.34 KiB) Zobrazeno 14524 krát
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Lékarnička

Příspěvekod jeanpierrek » stř 24. dub 2013 12:31:13

Osobně používám klasiku, takovou jako je třeba tady http://www.eshop-pracovniodevy.cz/lekarnicky-a-merice-alkoholu/lekarnicky/ Ještě se mi osvědčilo tahat s seboui kalíšek konopné masti, rozhodně kvalitnější nůžky nebo nůž ;-) a taky osobní zásobu léků, co občas beru. Nebál bych se ani do něčeho dražšího jít, ale taky už jsme zase u otázky rozměrů (váhy).
jeanpierrek
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24. dub 2013 12:25:46

Re: Lékarnička

Příspěvekod Artifex » stř 24. dub 2013 18:52:09

A kterou myslíš? Vidím autolékárničku dle vyhlášky, nástěnnou lékárničku s obsahem autolékárničky a větší dřevěnou nástěnnou lékárničku s velice podobným obsahem a větším prostorem pro případné léky, u které jsem se zrovna dnes v práci smál, zdali tohle myslí vážně.

Konopná mast je super, doporučuju, ale nenosím, je to zbytečné, lékárnička má IMHO řešit nečekané situace, nikoli rekonvalescenci.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Lékarnička

Příspěvekod Tugar747 » čtv 25. dub 2013 0:46:09

Jinak si říkám, mít lékárničku je fajn, jenom by to chtělo víc cvičení ji umět používat, a nemusí to být rovnou v praxi. Z autoškoly to bylo sice poučný, ale stylu zavolej a oni ti řeknou trochu po Babicovsku a když to někde cáká tak to zaškrť a když to nejde zaškrtit tak to ucpi. A pak počkej až přijedou ti co to uměj. Rada dobrá, ale pouze v případě že nějaká pomoc vůbec dorazí. Lekce v práci na téma: Pokud mi někdo pod rukama utíká na respawn tak ho zkusit nahodit v rytmu staying a live od Beegees nebo ve vánočním duchu Rolničky, Rolničky byla docela fajn, ale jít víc do hloubky by asi neuškodilo.

Jinak jsem pořidil jakousi Miltec taštičku a bude to chtít rapidně rozšířit. Obzvlášť se mi líbí nápad s Hemastopem a bude to chtít nějaký normální obvaz, a samozrejmě přibude trocha pilulí na klasický kvartet střeva, teplota, bolest a žlučník. :)
+ v tašce antibakteriální gel a tekutý obvaz ve spreji
Přílohy
IMG_0493.JPG
IMG_0493.JPG (209.88 KiB) Zobrazeno 14367 krát
Naposledy upravil Tugar747 dne čtv 25. dub 2013 1:11:23, celkově upraveno 1
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Re: Lékarnička

Příspěvekod Vladius » čtv 25. dub 2013 1:08:33

Ono víceméně stačí ji mít neustále při sobě několik měsíců/let na opásku/v batohu a postupně se utřídí jak obsah, tak i povědomí o tom, co vlastně s ním. Rozhodně je to lepší cesta, než jednou sestavit, dát stranou a vědět, že tam někde je schovaná.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Medicína

cron