Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Plynovka a jiné neletální zbraně u nezletilých.

Příspěvekod Jenda » pon 14. led 2013 18:31:22

Co se stane když u mě jako 16ti letého parchanta najdou Plynovou zbraň s paralizujicím plynem?.. Teď jde o policii a jiné... Kdybych jí například použil na Hnědočecha a zahlédla by mě policejní kamera. nebo strážník... Šlo by samozřejmě o sebeobranu. A co by se stalo kdyby si jí policista všiml na veřejném prostranství.. kdyby vykoukla z poza bundy,trička, opasku.. Prosil bych aby jste zdrželi hanebných komentářů o tom že mi není osmnáct.. děkuji..
Jenda
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 10. pro 2012 20:04:31
Bydliště: Sedlčany,Okres Příbram, central Bohemia

Re: Plynovka u nezletilých.

Příspěvekod End » pon 14. led 2013 19:20:00

Následovalo by zatčení, zabavení zbraně a obvinění. Jestli dostaneš veřejný práce, pokutu, nebo podmínku bude záležet na shovívavosti soudce. Nezáleží jestli jsi ji použil na sebeobranu, nebo by jsi ji měl jen za pasem. Porušil jsi zákon a budeš pykat.
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Plynovka u nezletilých.

Příspěvekod Hankye » pon 14. led 2013 21:25:15

No především by si měl zvážit nejenom právní rizika. Plynovka je šílenej hazard se životem, protože nikdy nevíš, kdo má ostrou. Radši si sežeň klasickej sprej než plynovku. Míň nápadný, skladnější atd.
Navíc pokud to napálíš do člověka opravdu z blízka, hrozej trvalý zranění (obličej - oči)a ty si za to pujdeš sednout. Zaprvý si ji neměl držet protože si nezletilý, zadruhý za nepřiměřenou obranu.
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Plynovka u nezletilých.

Příspěvekod Annele » pon 14. led 2013 22:20:08

Reknu to takhle: kdyby nekdo na me vytahl pistoli, budu se branit proti pistoli, to jest vsemi moznymi prostredky: pokud budu mit pistoli ja, strilim, pokud nuz a jsem pobliz tebe, vrham se na tebe a bodam, pokud hole ruce, vrham se na tebe stejne, jednou rukou odtlacuji pistoli, druhou ti bodam prstem do oka, dam pesti do ohryzku, kopu do varlat... Mas chut neco takoveho riskovat? Jsou takovi, kteri pred pistoli utecou, ale ne vsichni. Pokud je clovek v blizkosti nekoho s pistoli, potom je utok nejrozumnejsi reseni.
Take jsem zvazovala plynovou pistoli, ale z vyse uvedenych duvodu jsem si ji neporidila.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: Plynovka u nezletilých.

Příspěvekod Artifex » úte 15. led 2013 0:01:35

§ 279 trestního zákoníku: Nedovolené ozbrojování
(1) Kdo bez povolení vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává střelnou zbraň nebo její hlavní části nebo díly nebo ve větším množství střelivo nebo zakázaný doplněk zbraně, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
(2) Stejně bude potrestán, kdo uvede do střelbyschopného stavu znehodnocenou zbraň nebo na ní provede konstrukční změny směřující k jejímu uvedení do střelbyschopného stavu nebo na zbrani provede konstrukční změny směřující ke zvýšení její účinnosti, nebo kdo padělá, pozmění, zahlazuje nebo odstraňuje jedinečné označení střelné zbraně, které umožňuje její identifikaci.
(3) Kdo bez povolení
a) vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává výbušninu v množství větším než malém, zbraň hromadně účinnou nebo součástky, jichž je k užití takové zbraně nezbytně třeba, nebo
b) hromadí, vyrábí nebo sobě nebo jinému opatřuje zbraně nebo ve značném množství střelivo,
bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až pět let.
(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 3 jako člen organizované skupiny,
b) spáchá-li takový čin ve větším rozsahu, nebo
c) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Plynovka u nezletilých.

Příspěvekod Jenda » úte 15. led 2013 21:20:33

Dobře takto my to stačí.. a jaké jsou zákony ohledně nošení Pepřového spreje?..
Jenda
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 10. pro 2012 20:04:31
Bydliště: Sedlčany,Okres Příbram, central Bohemia

Re: Plynovka u nezletilých.

Příspěvekod stepan-hawk » úte 15. led 2013 23:09:29

Ten snad od šestnácti se smí ne?
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Plynovka u nezletilých.

Příspěvekod Artifex » stř 16. led 2013 8:38:59

Ne, 18+
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Plynovka u nezletilých.

Příspěvekod Vladius » stř 16. led 2013 11:34:08

Akorát pepřák se okecá mnohem snadněji, než plynová pistole. Ten není problém nosit i v šestnácti.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Plynovka u nezletilých.

Příspěvekod Artifex » stř 16. led 2013 11:41:47

Souhlas, pepřák není dle zákona o zbraních zbraň takže bych v tom neviděl problém, jen to prodávají až od 18.
Jinak pokud kdokoli vyndá, nebo mu vykoukne na veřejnosti, plynovku, jedná se o přestupek dle zákona 119/2002sb. § 76a: pokuta 15 000kč
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Plynovka u nezletilých.

Příspěvekod Jenda » stř 16. led 2013 16:45:12

Díky moc...
Jenda
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 10. pro 2012 20:04:31
Bydliště: Sedlčany,Okres Příbram, central Bohemia

Re: Plynovka a jiné neletální zbraně u nezletilých.

Příspěvekod Jenda » pát 18. led 2013 21:42:50

a ještě.... Co takový Paralyzér?..
Jenda
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 10. pro 2012 20:04:31
Bydliště: Sedlčany,Okres Příbram, central Bohemia

Re: Plynovka a jiné neletální zbraně u nezletilých.

Příspěvekod Hankye » sob 19. led 2013 1:42:30

S paralyzérem je to fakt o hubu. Tam prostě chytneš někoho se srdeční arytmií nebo kardiostimulátorem a narveš mu to do hrudníku tak ten člověk bude hotovej. stejně tak jako do krku. Navíc jde o elektronický přístroj takže hlídat baterky! Je větší a neskladnej. V zimě to s ním taky nebude do kožichu žádná hitparáda. Fakt ti doporučuju ten pepřák. Stříkneš to do xichtu a zdrhneš - přežils -> vyhráls :)

Navíc pepřák je oproti paralyzéru zbraň u který máš od agresora větší odstup a líp se schová do ruky - že když máš podezření a připravíš si ho do ruky, útočník to nemusí ani poznat - tím ho skvěle překvapíš

Jen ti doporučuju dávat si pepřák do sólo kapsy. Stalo se mi, že se mi propích o klíče a to se stalo v autě. Tak sem pak dal kalhoty větrat z vokna a museli sme větrat :D

K tomuhle tématu se hodí vypsat ještě teleskopickej obušek. Skvělá věc - pokud s tím ale člověk umí. Když ne, dostaneš na budku vlastním vercajkem. Jestli to chceš zkusit, přihlaš se na kurz Eskrimy - jinak ho určitě nepoužívej. Je dobrej v tom, že oproti noži si člověka můžeš držet dál od těla, nasadit páku atd. Narozdíl od pepřáku ten člověk bude celej modrej a zase ti hrozí, že si najde kumpány pujde na fízly a řekne, že si mu nabančil.

Nejlepší neletální zbraní jsou podle mě předvídavost, podezíravost a rychlý nohy ;) Sem tu už 25 let a vždycky mi stačily tyhle tři věci
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Plynovka a jiné neletální zbraně u nezletilých.

Příspěvekod Annele » sob 19. led 2013 10:29:04

S paralyzerem jsem cetla i takove zkusenosti, ze neparalyzoval dostatecne a tudiz nepomohl.
Peprak je super, kdyz je utocnik dal od tebe, je-li ale blizko, mam na mysli desitky centimetru nebo telesny kontakt, moc pouzitelny neni. Nevim, jak bych to mohla striknout do oci utocnikovi, aniz by se to dostalo do oci i mne. Peprak taky nekdy nepomuze.
To, ze ti ty tri veci zatim stacily, je super, ale to neznamena, ze to staci vzdy. Nekdy proste presto ke konflitktu dojde.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: Plynovka a jiné neletální zbraně u nezletilých.

Příspěvekod ladijego » stř 03. dub 2013 0:32:43

Peprak do očí teleskopem pod koleno a můžeš kráčet vychazkovym tempem :-)
Dead zombie is good zombie
ladijego
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 19. led 2013 12:02:47
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Plynovka a jiné neletální zbraně u nezletilých.

Příspěvekod Akenai » stř 03. dub 2013 22:40:38

mno teleskopem bych se radši vyvaroval jak hlavě tak kolenům, jinak jsou to opět trvalé následky, což bohužel jde proti tobě, teda alespoň v české kotlině.
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: Plynovka a jiné neletální zbraně u nezletilých.

Příspěvekod ladijego » stř 03. dub 2013 22:47:27

Um pravda. Tak do stehna ale bacha láme kosti.
Dead zombie is good zombie
ladijego
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 19. led 2013 12:02:47
Bydliště: Jindřichův Hradec

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí

cron