Vše o posilování těla a duše.

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod stepan-hawk » stř 03. dub 2013 21:13:32

2 metry? A nebudu na ulici bez kalhot vypadat blbě když tam je pod nulou? :D
Nemám v dosahu ani kalhoty ani tepláky akorát batoh a z toho si kalhoty neudělám. Kdybych tu minutu mohl dělat co chci tak se v klidu sbalím, ale takto opouštím byt bez kalhot v pantoflích s batohem na zádech a teda potěš koště v tomhle počasí. Horní polovina těla by na tom byla sice lépe (flanelka, montérková bunda, kterou mám náhodou v batohu), ale stejně žádná sláva.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 21:25:32

Hauntere, obvykle jsem spise tichy typ, ale pokud se probira neco pro me zajimaveho, tak mi to obcas neda.
Stepane, divne bys vypadal, a mooozna by ti byla i zima. V klidu by ses nesbalil, maximalne oblekl, vzal batoh a sel.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Tommy-K » stř 03. dub 2013 21:43:46

Ono tady šlo spíše o to rozhlédnout se na místě kde právě teď jsi, pobrat,to co by se mohlo hodit a vypadnout, Vladius nepsal v popisu této situace nic o tom, že sedíš doma v obýváku, ovšem, skoro všichni kdo reagovali tak dělají z domova od PC,takže tady je jasné, že kvůli nějakým dvoum metrům nenechám ležet v rohu zabalený BoB protože je dál a vezmu si jen deku z gauče. Někdo by mohl reagovat z mobilu, a popisoval by to co má k dispozici na místě kde je právě v tu chvilku, tak to myslím bylo původně myšleno.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Vladius » stř 03. dub 2013 21:55:38

Samozřejmě mi nešlo ani o metry, ani o minuty. Cílem bylo zkusit se zamyslet nad tím, co kde vlastně mám a co mám u sebe v případě, že zrovna jedu tramvají a domu se už bohužel nedostanu. Takovéto "Co když" si ostatně pokládáme denně, jinak bychom tu nebyli :) Tato hra tomu jen dodala nějaké hrany, nějakou formu, byť stanovenou dosti volně.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod stepan-hawk » stř 03. dub 2013 21:58:13

Jasně, že jsem to pochopil, ale psal jsi do dvou metrů. :-D Tak jsem si dělal srandu.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Vladius » stř 03. dub 2013 22:07:47

To nebylo myšlené na tebe, spíše jsem chtěl tak nějak objasnit vlastní motivaci takové hry vůbec vyhlašovat :). Rozhodně nečekám, že všichni začnou odměřovat pravítkem metry. Ale to, že někdo si zapnul stopky a zkusil si to spočítat, znamená velké plus. To si zaslouží bludišťáka!
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 22:26:45

Radeji konzervu ;)
Hra je to super, ale formulace zadani je velmi neurcita. Asi jako dotaz "co mam delat, kdyz me nekdo napadne" bez dalsich specifikaci v kurzu sebeobrany.
Jak rikam, co bych delala, zalezi na konkretnim scenari, je rozdil, kdyz se mi v bezpecnem meste s fungujici policii nekdo v noci vloupava do bytu a rozdil mezi tvym scenarem s evakuaci obyvatelstva z nejasneho duvodu.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Vladius » stř 03. dub 2013 22:45:49

Annele píše:Hra je to super, ale formulace zadani je velmi neurcita.


Nutí to přemýšlet hned nad více scénáři, že? ;)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 23:03:30

Spis mi to prijde trochu neodpovidajici realite. Az se neco stane, neposle mi kamarad smsku "behem minuty se sbal a opust misto, kde se prave nachazis". Pravdepodobne to bude neco ze scenaru, ktere jsem uvedla nebo co jsi napsal ty. Konkretni indicie, bez presnejsiho casoveho omezeni, s moznymi ocekavatelnymi "specialitami" typu zamoreni (treba i budovy plynem) ci nasili.
Navic kdyz to napises takhle, ma kazdy diskutujici jinou predstavu o tom, co by to mohlo byt, muze se nevhodne inspirovat prispevky ostatnich, kteri pocitaji s jinou variantou, brani to feedbacku.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Artifex » stř 03. dub 2013 23:07:34

Žiš, Anelle, musíš to stále donekonečna rozebírat? pravidla jsou a dle nich je asi jasné, co je za quest. Příště bude třeba: Je radiační poplach a máš 2 minuty na to utěsnit byt proti spadu... nebo: Teď se ti vysypala všechna okna blízkým výbuchem a do 5 minut musíš utěsnit byt proti chemickému útoku. Pak budeš vědět o co jde, teď je prostě indicie: Sbal do minuty na co dosáhneš a hurá do evakuačního autobusu, protože máš limit 2 minuty nasednout a minutu ti bude trvat cesta.
Jasné? Dotazy?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 23:17:10

O evakuacnim autobusu tu napred nic psano nebylo, kdyby bylo, nepsala bych, aby to upresnil.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Artifex » stř 03. dub 2013 23:23:37

Příběh si domysli jaký chceš, zadání je jasné: Musíš vypadnout, Můžeš vzít jen věci v okruhu... a čas na to máš...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Kubec » pát 05. dub 2013 19:43:18

Teraz nechcem rypat, naozaj ma to zaujima. Aka realna situacia moze nastat aby som bol donuteny opustit svoje bydlisko? Podla mna nic neni bezpecnejsie ako vlastny dom kde mam vsetky svoje veci po ruke. Pokial do vasho bydliska nevpali raketa, myslim ze neni dôvod ist prec. Dajme tomu ze padne cely system, na uliciach anarchia. Pojdem do ulic? Naco? Radsej zabarikadujem dom a vsetkym pritomnym rozdam nejake zbrane. Pokial uz nebude v dome jedlo, tak ho pojdem von zohnať, ale potom zasa pekne rychlo domov. Samozrejme ze su pripady kedy moze byt utek lepsie riesenie ale myslim ze je ich fakt malo.
Kubec
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 21. bře 2013 2:37:25

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Artifex » pát 05. dub 2013 19:51:19

Bombardování a musíš do krytu, chemický poplach a evakuační vozy do bezpečného tábora před domem... vymyslet si můžeš cokoli.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod babybliss » pát 05. dub 2013 20:06:33

re Kubec:

Je noc, elektrika odisla, nastali prudke dazde a voda stupa kazdu minutu uz je pri tvojich dverach, uz je po kolena, mas minutu aby si vypadol z domu, co urobis?
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Tugar747 » čtv 25. dub 2013 16:45:09

Možná reálná situace, jsi hypotetický člověk žijící v Neratovicích kousek na sever od Prahy. V Neratovicích je Spolana (Dělal se tam i Agent Orange pokud vim), ozvou se sirény a věř mi že nemusíš čekat na rádio abys věděl jak moc v pytli to může být. Myslím že lidi by se měli zamyslet hlavně nad možnými příčinami evakueace v místě jejich bydliště. Jám mam kousek vojenské letiště a plynárnu. takže bych se obával tlakových vln, tříštivých naváděných zařízení a chemie. Myslim že na pád letadla na barák se asi připravovat nemusim. To bych asi stejně nestíhal. ;)
Pokud je někdo v údolí u potoka další budova 10km daleko tak bude asi reálnější blesková povodeň než výbuch továrního komplexu, pokud na horách tak třeba taková stoletá vychřice, a ve městě třeba nějaká forma extrémního blizzardu, kdy prostě zkolabuje systém.
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Hanka » čtv 25. dub 2013 19:48:05

Myslím, že máme poblíž stejné letiště a plynárnu a věř mi, že Spolana mi dělá daleko větší starosti.
Hanka
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 10. pro 2011 0:14:02
Bydliště: Praha

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Annele » čtv 25. dub 2013 21:48:21

No a tady je prave otazka, zda se evakuovat a riskovat, ze me toxicke latky, tlakove vlny a letajici strepy z nejakeho zarizeni ohrozi na ulici nebo v aute vic, nez kdyby me chranily zdi vlastniho domu.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Vladius » čtv 25. dub 2013 21:51:05

Ano, pokud bouchne Spolana a do ovzduší se dostane nespočet toxických látek, rozhodně bezpečnější bude se zabarikádovat doma a ignorovat veškeré výzvy k evakuaci... A nebo ne? ;)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod martel » úte 11. čer 2013 12:36:21

Je to nesmyslné zadání. Pokud máš před barákem vojcly, tak ti nezbude, než je poslechnout. Zdrhnout tě nenechaj. Můžeš zkusit dělat mrtvýho brouka, nejsi doma. I když je budeš muset poslechnout, nebudeš mít omezení na věci v okruhu 2m a 1 minutu. Zbraně ti seberou, to neměj obavu.

Pokud je povinost opustit město, tak nikam nejdu, nejsem ve městě. Pokud rozkaz k evakuaci vydává AČR a mě se to nezamlouvá, tak mizím do lesa za čáru, mám to pár metrů... Vzhledem k tomu, kde jsem, tak se o nás naši politici ani armáda starat nebudou... V blízkosti není chemička, jaderná elektrárna, přehrada, zimní stadion, silnice po které by mohli převážet nebezpečný náklad. Můžu v klidu osedlat, sbalit věci, vzít rodinu a psy a zmizet v lesích.

Pravděpodobnost, že se něco podělá takhle nahonem je mizivá. VP bude předcházet eskalace problémů.
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod martel » úte 11. čer 2013 12:57:02

Vladius píše:Ano, pokud bouchne Spolana a do ovzduší se dostane nespočet toxických látek, rozhodně bezpečnější bude se zabarikádovat doma a ignorovat veškeré výzvy k evakuaci... A nebo ne? ;)



Nebude. Na jak dlouho ti budou stačit filtry? Pokud tedy nějaké máš. Ale pokud uniknou opravdu nějaké chuťovky a bude to poblíž, tak ti to všechno bude asi platné jak mrtvýmu zimník. Filtry masek jsou konstruované pro koncentrace max 1-2% škodlivin. Ani armáda, ani záchranáři nemaj masky a filtry pro více než cca 10% populace. Jaký filtr máš v masce a jaké máš v zásobě? Barva filtru, jeho písmenné značení. Vojenské univerzály? V případě průmyslové havárie můžeš mít problém, jejich účinnost a životnost může být hodně nízká, vzhledem ke složení škodlivin. V případě CO (CO2), jsou ti k ničemu. U specializovaných filrtů je doba ochrany do 1 hodiny!
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Vladius » pát 14. čer 2013 0:08:14

To byl sarkasmus... :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod stepan-hawk » pát 14. čer 2013 10:08:15

Sarkasmus - to je názor bývalého francouzského presidenta Sarkozyho?

A ironie to je přece voda na mytí oken ne?

;)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod Patrixon » pon 30. zář 2013 11:52:04

Jsem v kanceláři zrovna sám, tak si to můžu vyzkoušet !
Když se rozhlédnu, moc použitelného tu není. Beru mobil z nabíječky, má 59%. Strkám ho do své taštičky přes rameno, kde mám peněženku, klíče, vlhčené a papírové ubrousky, zapalovač, multitool, pepřový sprej a hlavně mou miniaturní KPZ. V kapse mám zavírací nůž. Jenom rozhlížením a přemýšlením jsem ztratil 15 sekund. Vezmu ještě načatý balíček sušenek ze stolu a dám si ho do hadrové tašky, kterou mám složenou pod stolem. Co bych ještě mohl vzít ? Nevím co se děje, jen rychle vypadnout. Vodu jsem dopil už ráno, tak beru alespoň prázdnou petku. Přezouvám se a běžím do koupelny, která je hned vedle vchodových dveří. Na sobě mám džíny a mikinu, jiné oblečení jsem si dnes nevzal, je ještě docela teplo. Napouštím vodu do petky, kohoutek naplno. Vteřiny rychle ubíhají, stačí mi půl láhve a kašlu na to. Zbývá mi asi 10 vteřin a vybíhám před budovu. Potkávám dva kolegy co jdou na oběd a divně na mě koukají...
Patrixon
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. zář 2013 8:32:11

Re: 1 minuta, 2 metry a pryč z města.

Příspěvekod OlaffLudwig » čtv 03. říj 2013 15:18:27

Sedim v práci.
Na stole: propiska, blok, "Vyhlídka na věčnost", hrnek, noťas, prázdný hrnek, velká "audiofilská" sluchátka, mobil nabíjející se v noťasu (100%) a několik monitorů.
V batohu: Svetr, řemeslnická minisada 3 v 1 ( 4 šroubováčky , navíjecí metr, led svítidlo), nějaký kabely, papíry, ibalgin.

Oblíkám svetr, věci ze stolu do batohu (krom monitorů) a mířim k východu z kanclu. Po cestě potkám věšák z koženou bundou a v ní peněženka, také oblékám.

+/- minuta a zjištění, že tu mám minimum věcí, který by mi v něčem pomohly.
Uděluji si černý puntík :D
OlaffLudwig
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 26. črc 2013 17:39:30
Bydliště: zatim Praha

PředchozíDalší
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Fyzická a psychická průprava