První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

Popaleniny

Příspěvekod sahaw » ned 26. úno 2012 20:45:10

Upravena dyne.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Popaleniny

Příspěvekod Luscinia » pon 02. črc 2012 14:42:25

A já říkám aloe. Na spáleniny od sluníčka zase heřmánek, nebo se naložit do opravdu horké vany s hořčičným semínkem (na to máti nedá dopustit)
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Popaleniny

Příspěvekod Vladius » pon 01. dub 2013 0:45:09

A jak na těžké popáleniny? Rozlitý olej atd? Jak to ošetřovat, jak léčit?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Popaleniny

Příspěvekod babybliss » pon 01. dub 2013 1:34:54

Vladius píše:A jak na těžké popáleniny? Rozlitý olej atd? Jak to ošetřovat, jak léčit?


co pomaha je rozbit vajce (cerstve) a pod skrupinkou je taka blanka, tu treba odlupit a prilozit na popalene miesto, pockat kym uschne na popalenine, casom to moze popraskat, ked sa zacne odlupovat opakovat , vyborne to odcerpava teplotu z popaleniny ako aj obsahuje liecive latky na rychle uzdravenie pokozky, z vlastnej skusenosti mozem movedat ze mi to zachranilo kozu na rukach (popaleniny druheho stupna) ked som sa obaril parou
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Popaleniny

Příspěvekod Vladius » pon 01. dub 2013 1:57:48

Ještě vím z osobních zkušeností, že na lehké popáleniny hodně pomáhá mýdlová vrstva, skoro okamžitě tlumí bolest. Vzít kostku mýdla, silně si namydlit ruce a opatlat popáleninu. Ale to je opravdu jen pro lehké úrazy. Ale jak na ty těžké? Jaké léky, masti pomáhají nejlépe? Jak to ošetřit? Rovnou přikrýt nepřilnavou vrstvou (typu polštářku ve VZ.80), nebo před tím to nějak ošetřit a něčím napatlat?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Popaleniny

Příspěvekod robkill » čtv 04. dub 2013 0:59:31

ač to zni neuveritelne, stal se mi tento pribeh a mohu jen doporucit

jednou si pri vareni pritelkyne popalila prsty, skuhrala, fnukala a tak jsem usedl ke googlu a zacal hledat co na lehkou popaleninu od horkeho hrnce. nasel jsem neuveritelny pribeh veterana z vietnamu ktery skutecne zafungoval.
na jednom foru jsem nasel pribeh nejake zeny ktera vypravela:

Před nějakou dobou jsem vařila kukuřičné klasy a píchla jsem vidličkou do vařící vody, abych
zjistila jestli je kukuřice hotova. Minula jsem ale kukuřici a má ruka se ponořila do vařící vody...
Můj kamarád, Který je vietnamský veterán, k nám přišel právě v okamžiku kdy jsem skučela bolestí.
Zeptal se jestli někde nemám trochu obyčejné staré mouky... Vytáhla jsem ze spíže pytlík mouky a on
mi do něj strčil popálenou ruku. Řekl abych ruku v mouce nechala deset minut, což jsem udělala. Řekl
že ve Vietnamu, jeden voják začal hořet a oni, v panice, na něj vysypali pytel mouky, aby uhasili
plameny... Jenomže se jim podařilo nejen uhasit plameny, ale ten chlapík na sobě pak neměl ani
jediný puchýř!
Ve zkratce, konec tohoto příběhu - nechala jsem ruku v mouce deset minut, pak jsem ji vytáhla a ruka
nebyla červená, nebyl na ni puchýř a já Jsem necítila žádnou bolest.


puchyr se me slecne udelal, ale 10minut prst v mouce opravdu okamzite pomohl, aplikovala pro jistotu 2x a prst jiz nebolel. takze mouku na spaleninu jen doporucuji ;)
Obrázek
Obrázek
robkill
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 04. bře 2012 12:58:19

Re: Popaleniny

Příspěvekod Annele » čtv 04. dub 2013 19:57:10

http://popaleniny.cz/2008/08/01/popalen ... ich-lecby/
Mouku bych v zadnem pripade neriskovala, vysokove riziko zavleceni infekce, nikdy jsem to od nikoho s lekarskyym vzdelani neslysela, na fakulte nam naopak rikali, ze vse musi byt sterilni.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: Popaleniny

Příspěvekod zohaa3492 » čtv 25. zář 2014 13:40:05

Pojďme trochu rozebrat hemostatika. Jaké s nimi máte osobní zkušenosti? Jaké hemostatikum je dle vás nejlepší a proč? Je lepší volit práškovou formu, pěnu, tampony nebo gázu? Má smysl něco podobného mít v EDC lékárničce, nebo stačí esmarch?
Interested in 642-813 certification? Sign up for vceplayer online training for fail-safe University of California, San Diego exam preparation. See more detail ISEB best wishes.
zohaa3492
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 25. zář 2014 13:25:07

Re: Popaleniny

Příspěvekod martel » ned 28. zář 2014 23:49:02

Chladit, chladit, chladit. V postapo podmínkách nic lepšího, než studenou vodu mít nebudete.V případě rozsáhlých popálenin pro postiženého nic víc stejně neuděláte. Pokud budou k dispozici analgetika, tak podat něco proti bolesti. Příhoda s moukou je blbost, mouka by fungovala jako tepelný izolant a následky by byly jště horší. Pokud pani ruku jen rychle ponořila a rychle vytáhla, mohlo dojít k tomu, že se tkáň nestačila ohřát. Takže to mohlo skončit bez následků.
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Možnosti

Zpět na Medicína

cron