I ve stanu řešíte "co na sebe"? Pak jste tu správně! Bundy, mikiny, kalhoty, boty, ponožky, šátky a také všelijaké Super-Hyper-Mega-Bomba-Texy!

Botky

Příspěvekod Matysek » pát 03. úno 2012 21:49:20

jaké máte boty? mě dnes dorazili po dvou měsících haix x21 a jsem nadšen, zítra je testnu
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Botky

Příspěvekod Vladius » čtv 01. bře 2012 23:06:06

Tak jak dopadly? Na můj vkus jsou až moc military, ale to je věc názoru. Já jsem čirou náhodou objevil v listopadu v Tescu vysoké kožené (cca 4mm) boty, kterým jsem neodolal. Stály 1200Kč, ale nebylo co řešit.
Když jsem pak zavítal do Tesca v prosinci, nestačil jsem se divit. Byly v mega akci za 350Kč. Samozřejmě se okamžitě zorganizovala výprava do všech dostupných poboček v Praze a nyní i já i můj nejlepší kamarád máme menší zásobu :). Celkem je mám třikrát a kdyby to šlo, koupil bych si i další! Po napuštění SNO-SEALem vydržely neskutečné prasárny a navíc díky civilnímu vzhledu nepoutají pozornost ani při běžném nošení ve městě.
Přílohy
botky.jpg
botky.jpg (96.45 KiB) Zobrazeno 16506 krát
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Botky

Příspěvekod Matysek » pát 02. bře 2012 0:23:24

nosím je pořád, po rozšlápnutí jsou úplně super, co se ventilačního systému týče uvidíme v létě(-: každopádně nekloužou a co se pocitu týče vážně se od kotníků dolů cítím nesmrtelný(-:, jinak pod kalhotama vypadájí jak malinko extravagantní polobotky, kanadoidní vzhled nula( po zakrytí nohavicí)
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Botky

Příspěvekod Vladius » pát 02. bře 2012 0:34:21

Nicméně na rozdíl od mých se nedají nosit třeba k hnědému koženému saku :). Já ty svoje totiž tahám denně i na různá jednání apod :)

Spíše jsem zvědav, jak dlouho ti ty Haixy vydrží. Já jsem se před dvěma lety nechal zlákat českým Prabosem, a docela toho pak litoval. Začaly se rozlepovat po nějakých 15km, což je smutné.

Mimochodem, ty dva měsíce, to je dodací lhůta ze zahraničí? Odkud je máš a na kolik tě vyšly?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Botky

Příspěvekod End » pát 02. bře 2012 16:51:54

do lesa a na lezeni po skalach mam obycejne ACR original boty vz. 95 asi za 700kc nove. jsou to paradni boty nemuzu si na nic stezovat je zarucena odolnost v extremnich podminkach pohodlnost a za tuhle cenu snad asi ani lepsi sehnat nejdou.
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Botky

Příspěvekod matlafous » pát 02. bře 2012 17:23:11

Asi budu vypadat tak trošku jako matlafous, ale za tu cenu se daj ty 95 sehnat kde?
Klackama a kamením.
matlafous
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 01. bře 2012 16:14:03

Re: Botky

Příspěvekod Překladatel » pát 02. bře 2012 17:31:03

Třeba tady: http://armatex.cz/vojenske_boty_95.php Osobně mám s jejich přístupem dobré zkušenosti. Ale jestli autor myslí tyto boty, tak s nimi příliš dobré zkušenosti nemám. Raději mám léty prověřené a opravdu nezničitelné vz. 60.
Překladatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 25. úno 2012 16:55:53

Re: Botky

Příspěvekod hnupek » pát 02. bře 2012 19:53:53

Bates Delta-8 gore ... nemozem si vynachvalit, najpohodlnejsie boty ake som kedy mal - podrazka protismykova, testovana na betone, snehu a blate - bez smyku :) podrazka nastavitelna podla toho, co pozadujete (makke, odpruzene, ploche nohy, klasika)

Obrázek
hnupek
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 29. led 2012 14:23:41

Re: Botky

Příspěvekod Matysek » pát 02. bře 2012 21:17:42

botky šly z německa, výjdou na cca 4.000,- a dneska jsem s nima v rámci romantické procházky šel podél vltavy ze zbraslavi do podolí, odhaduju cca 10 km a nerozlepily se(-:
vypadají pořád jako nové, nosím je každý den, na sněhu či blátě s nima žádný problém.
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Botky

Příspěvekod marish » stř 07. bře 2012 0:46:36

End píše:do lesa a na lezeni po skalach mam obycejne ACR original boty vz. 95 asi za 700kc nove. jsou to paradni boty nemuzu si na nic stezovat je zarucena odolnost v extremnich podminkach pohodlnost a za tuhle cenu snad asi ani lepsi sehnat nejdou.


Já teda nevím, ale jestli to jsou ty co dávali na vojně ke kanadám, tak to sem měl za špatný vtip. Přišlo mi že je jedno jestli vezmu pravou na levou nebo naopak. Dokonce nám je snad dávali do civilu a já je zahodil. Ale už je to nějakej pátek, tak si to nemusim pamatovat přesně...
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: Botky

Příspěvekod Lucius » pon 04. čer 2012 13:49:18

Docela zajímavý článek:

Boty polní 2000 a jejich možné náhrady

Nákupy výstroje a výzbroje v Armádě České republiky snad již od pradávna vyvolávaly silné emoce a vášně. Není divu, vždyť je skoro pravidlem, že naše Armáda vždy dokáže nějakým zázračným způsobem zaplatit hodně peněz za málo muziky. Každý si určitě vzpomene na notoricky známé miliardové kauzy. Avšak milióny se točí i trochu níže, ne u tak mediálně populárních nákupů a zakázek. Příkladem může být nákup Bot polních 2000, kdy si dovolíme zapochybovat o tom, že česká armáda koupila ten nejlepší produkt za nejvýhodnější cenu.

http://www.armadninoviny.cz/boty-polni- ... hrady.html
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: Botky

Příspěvekod Hankye » pon 04. čer 2012 14:22:09

No mam polní boty bundeswheru. Normálně skvělý. Prej je vyrábí pro němce prabos (Cena 2000 - kožené bez gore-texu). Totální špička. Mam je třetí rok, podrážka drží. Pravidelně osmidenní pochody a není v tom žádný problém. Podrážka relativně měkká ale odolná - chůze po silnici není problém. Bohužel sem je vystavil na nejedný akci strašnýmu vlhku - 5 dní deště a i při krémování 2x denně prostě popraskali. Nicméně držej dál a vodu jen tak nepustěj. V kombinaci se spinkama je to skvělý. Boty mají háčky nikoliv dírky. Při troše cviku se do nich dá obout pod patnáct sekund (zavázaný šněrovadla). Až budu doma, pošlu foto
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Botky

Příspěvekod Luscinia » úte 03. črc 2012 13:32:08

Už třetí léto mám právě goretexové Prabosy. Ne, nerozlepily se mi :D, a ani neprotejkaj. Na zimu jsou parádní, posloužily mi vždycky, když napadlo víc jak 10 cm sněhu a kozačky už nezvládaly. Akorát jak tak všechny poslouchám, tak to asi nebyl nejlepší kauf (stály asi 1800 v armyshopu) a pořád čekám, až se mi na puťáku po pár metrech rozpadnou. Snad překvapí
"Demokracie je, když 2 vlci a jehně hlasují o tom, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře vyzbrojené jehně může výsledek hlasování zpochybnit."
Luscinia
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 26. čer 2012 10:41:10
Bydliště: Budějce

Re: Botky

Příspěvekod zombie hunter » úte 03. črc 2012 14:35:49

Ahoj, já používám HANWAG Alaska GTX a mohu vřele doporučit. Pří správné péči vydrží věčnost , první jsem používal 6let, letos jsem si koupil nové a ty jeté zařadil do skládku.Cena odpovídá kvalitě.
zombie hunter
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 06. bře 2012 17:29:01

Re: Botky

Příspěvekod SALI » úte 03. črc 2012 22:48:53

Tiež mám skúsenosť s HANWAGom, používam ale model Tatra GTX a môžem len odporučiť-je to skvelá obuv, neviem ju zničiť už tretí rok...
SALI
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30. dub 2012 16:09:41

Re: Botky

Příspěvekod Lapi » čtv 02. srp 2012 23:57:55

Já nosím americký Jungle nebo český kanady vz.90.Stěma Junglema jsem naprosto spokojen mohu jen doporučit, ale ty devadesátky jsou spíš na zimu v létě se v nich až moc paří noha.
Lapi
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02. srp 2012 23:34:50
Bydliště: Pardubice

Re: Botky

Příspěvekod Vladius » ned 31. bře 2013 21:01:48

Teď v jednom soukromém rozhovoru jsme s kolegou dáli dohromady tézi - "čím větší přijde průser, tím dražší následně budou boty". Ostatní oblečení se dá vyrobit celkem snadno a i pro ty méně zručné jedince výpadky dodávek nebudou tolik znatelné. Oblečení má každý dost. Ale boty jsou něco jiného. A tak stále a stále přicházím k závěru: "Pokud se někdo skutečně připravuje na Velký Průser a očekává po něm desítky let úpadku - ať zásobuje kvalitní obuv." Co si o tom myslíte vy?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Botky

Příspěvekod Kubec » ned 31. bře 2013 23:25:12

Ked sa jedna o naozaj kvalitne boty ktore by teoreticky mohli vydrzat 5 rokov, dva-tri pary do zasoby by mohli stacit si myslim. Ja mam puštne Batesi ale zatekaju a spinia sa preto planujem kupit cierne goratexove ako postol kolega vyssie.
Kubec
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 21. bře 2013 2:37:25

Re: Botky

Příspěvekod Tommy-K » stř 03. dub 2013 20:58:55

Mám pocit, že boty budou vždy má Achillova pata. Protože jsem opravdu velký kus chlapa, jsem vybaven ploutvemi vel.50 či 15 dle číslování a to už někdy od střední školy. Je dost veliký problém sehnat v této velikosti pořádné boty. Nějaké obyčejnější "křusky" na ven se téměř nedají sehnat a když, tak už u nadměrných čísel cena opravdu neodpovídá kvalitě a životnosti. Značkové sportovní boty se nadměrné sehnat dají,ale tam si zase platím možná více třetinu ceny jen za značku a kvůli ceně je problém pořídit najednou několik párů, což by se do zásoby hodilo, takové boty po nějakém průseru už tuplem neseženou. Co jsem zatím sehnal z odolnějších bot akorát kanady vz.90 které neoplývají zrovna komfortem při delším nošení a nejlépe se mi zatím osvědčily v zimě do sněhu.Na čochtání po lese,turistiku apod. jsem odkázán na botky zn. Olang (Itálie vyrobená u nás) které musím říct za ty rozumné peníze opravdu nejsou špatné,ale mají své rezervy a po delším výšlapu to také není s komfortem nošení úplně nejlepší. Co by se mi líbilo,jsou třeba botky od Meindl, který dělá některé modely až do velikosti 17, ale to už jsou pohory za nějakých 6500Kč což je pro mě docela dost.Docela závidím vám s normální velikostí ten bohatší výběr :-) Kdybyste měl někdo náhodou nějaký tip na takto velké boty tak sem s ním.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Botky

Příspěvekod Vladius » stř 03. dub 2013 22:00:36

Zrovna před pár měsíci jsem zaslechl něco o velkém evropském e-shopu nadměrných velikostí bot s poštou zdarma, ale teď si vůbec nemohu vzpomenout na adresu. Vím, že se tam chlubili tím, že mají i ty největší velikosti stále skladem. Zkus hledat, třeba narazíš. Každopádně tě tímto snad alespoň trochu povzbudím :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Botky

Příspěvekod ladijego » stř 03. dub 2013 23:09:45

Já mám taky bundesverth botky a úplně úžasné :-)
Dead zombie is good zombie
ladijego
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 19. led 2013 12:02:47
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Botky

Příspěvekod Hennawy » úte 09. dub 2013 14:29:45

Tak ,jelikož se chystám na koupi bot na tury ať už po ČR tak i mimo,pravděpodobně Norsko. Tak jsem se chtěl poptat znalců, jaké by jste mi doporučily,vidím to pravděpodobně na tyto 3 odkazy,ale nebráním se úplně něčemu jinému. Pokud je máte nebo víte něco víc budu rád za info :) díky
http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/ ... ng-gv-nbk/
http://www.rockpoint.cz/boty-garmont-ne ... html#dinfo
http://www.proturisty.eu/products/ranger-gtx/
Hennawy
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 07. dub 2013 1:14:15

Re: Botky

Příspěvekod Soja207 » úte 09. dub 2013 15:50:07

marish píše:
End píše:do lesa a na lezeni po skalach mam obycejne ACR original boty vz. 95 asi za 700kc nove. jsou to paradni boty nemuzu si na nic stezovat je zarucena odolnost v extremnich podminkach pohodlnost a za tuhle cenu snad asi ani lepsi sehnat nejdou.


Já teda nevím, ale jestli to jsou ty co dávali na vojně ke kanadám, tak to sem měl za špatný vtip. Přišlo mi že je jedno jestli vezmu pravou na levou nebo naopak. Dokonce nám je snad dávali do civilu a já je zahodil. Ale už je to nějakej pátek, tak si to nemusim pamatovat přesně...


Jo s těmahle botama taky nemám nejlepší zkušenost, snažím se je marně rozchodit už dva roky :D. Výsledek stále stejný, rozedraná pata a dost slabá voděodolnost. Pokud to plátno s hydrofobní úpravou nemažete něčím, co opravdu odpuzuje vodu, tak máte po pár kalužích mokré ponožky.
Vypadají velice pěkně, ale pokud je budete kupovat tak rozhodně osobně a vyzkoušet jak padnou na nohu.
Boty sem koupil 2x, protože sem myslel že sem koupil špatný kus, ale jak už to bývá.. laciné dvakrát placené a ani druhý pár na tom není o nic líp.
Momentálně šetřím na tyhle ( http://www.safeart.cz/7260-holenove/886 ... oholenova/ )
Soja207
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 01. dub 2013 14:10:08

Re: Botky

Příspěvekod Tafi » úte 09. dub 2013 20:22:00

Já mám tyto botky (Magnum Stealth Force 8.0) a maximální spokojenost... :)

Obrázek
Tafi
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 04. dub 2013 2:32:36

Re: Botky

Příspěvekod Nikdo » pon 20. kvě 2013 17:10:47

Já jsem si v říjnu koupil v pracovních oděvech za 1300,- kanady (později jsem se dozvěděl, že je používá naše policice) a byl jsem s nimi spokojený až do dubna, kdy se mi začaly párat dva švy n obou botách. Je to škoda, přes zimu se v nich chodilo dobře. Ale v létě by mi asi sežraly nohu :D Už v tom dubnu mi v nich bylo vedro a to nebyly zimní :D Po opravě švů už je nosím jenom na zábavy a na běžné nošení hledám jiné.
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Oblečení a obuv

cron