I ve stanu řešíte "co na sebe"? Pak jste tu správně! Bundy, mikiny, kalhoty, boty, ponožky, šátky a také všelijaké Super-Hyper-Mega-Bomba-Texy!

Maskovací vzor = zbytečné riziko?

Ne, maskáče jsou nedílnou součásti každého pořádného survivalisty!
22
81%
Ano, maskáče jsou zlo a měly by se zakázat!
5
19%
 
Celkem hlasů : 27

 

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod muzzleloader » stř 07. lis 2012 19:49:36

Ja si myslim,ze kazdy tu mate kus pravdy,ale presto nejvic souhlasim s nazorem,ze je nejlepsi mit dobre zvoleny civil a v baglu maskace.Ja bych vzal do batohu moje maskace vz.95 slovace.Oni to vlastne jsou vz.92 ale tim,ze fleky jsou stejne jako 95 tak to nikdo neresi.Komplet zazil tri mise + dalsi noseni,takze je v tom zpravnem stavu :-) a k tomu bych pribalil mul milovany realtree komplet.To hlavne pro lesni aplikace,kde je naprosto bezvadnej.
muzzleloader
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 06. lis 2012 20:29:35
Bydliště: Plzeň

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Guardian » čtv 08. lis 2012 8:26:11

Mám dotaz? Kde je možné sehnat právě maskáče typu Realtree a podobně. Nikde se mi nedaří se k takovému oblečení dostat a když, tak je to maximálné sólo bunda nebo kalhoty. Ale kompletní nabídku jsem nikde nenašel.
Guardian
 

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod muzzleloader » čtv 08. lis 2012 10:56:16

Realtree je u nas trosku problem,ale da se sehnat.Na ruznych paintball a airsoft shopech sezenes RT komplet v armadnim strihu,nebo i kombinezu.Ta kombineza se mi zda vyborna,protoze to jen pretahnes pres civil a je hotovo.Kolem obeda sem hodim odkazy.
Jinak naprosto perfektni obleceni,objednavame s chlapama v praci od firmy Engelbert Strauss.U nas nemaji zadny obchod jako v nemecku,ale eshop tu mame.Tam se da sehnat i letni a zimni RT obleceni.Moje skupina v praci ma od tehle firmy kompletni sadu v zelene barve.Kalhoty,kratasy,bluza v jarnim az podzimnim provedeni a to same na zimu,tedy bez tech kratasu :-).Zimni sada je nepromokava a zateplena.Kalhoty maji kolena prosita kordurou.Podle meho nazoru jsou to nejkvalitnejsi a taky asi nejdrazsi pracovni odevy v evrope.
Nedavno jsem v jejich katalogu videl i krasne kousky obleceni v bile zimni RT kamuflazi.
muzzleloader
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 06. lis 2012 20:29:35
Bydliště: Plzeň

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod muzzleloader » ned 11. lis 2012 9:22:39

muzzleloader
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 06. lis 2012 20:29:35
Bydliště: Plzeň

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod ortvar » pon 15. dub 2013 10:09:16

Velký výběr realtree maskování, i když ceny jsou trošku vyšší. Pro maskování na konkretní roční dobu a konkretní místo myslím není nic lepšího, trošku problém může být v univerzálnosti.

http://www.vseprolov.cz/pomucky-k-lovu/maskovani/
ortvar
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13. bře 2013 14:16:17

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Vladius » pon 15. dub 2013 11:05:14

Velice, ale opravdu velice zajímavé maskování vyvinula (?) firma FEAR GEAR: http://www.fear-gear.com/gallery.php
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Soja207 » pon 15. dub 2013 13:43:12

Nejlepší je podle mě volba nevýrazného civilu nějaké přírodní barvy (hnědá, zelená, ...) a do vaku nebo batohu maskáčový přehoz, nejlépe gore-tex. Nebylo by na škodu vyrobit si potah na batoh třeba z pytloviny, zvlášť pokud je to armádní taktická verze ověšená spoustou užitečného vybavení. Jednak to zvýší odolnost batohu, ale taky pak pro ostatní nevypadá nijak lákavě, ať je jakkoliv velký. Ty reakce na maskování po VP můžou být hodně odlišné, ale řekl bych, že budou spíš negativní. Jak už tady padlo, někdo ve vás uvidí užitečné vybavení které by chtěl pro sebe, jiní se od vás budou držet raději dál a tím můžete přijít o možnost komunikace nebo obchodu.
Soja207
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 01. dub 2013 14:10:08

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod ortvar » pon 15. dub 2013 13:49:41

Gore-Tex při pohybech celkem dost šustí. Pokud je na hlavě goretex kapuce, neslyšíš skoro nic jiného. Právě ten Realtree nevypadá vůbec vojensky...
ortvar
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13. bře 2013 14:16:17

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Soja207 » pon 15. dub 2013 13:55:05

S tím šustěním máš pravdu ale časem se to zlepšuje. Goretex ale využiješ hlavně pokud prší a to stejně nic neslyšíš.
Soja207
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 01. dub 2013 14:10:08

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Tugar747 » pon 15. dub 2013 14:17:07

To mě se spíš strašně líbí ten Fear gear. Přemýšlím jak si z toho udělat šablonu a skusit to na něco nastříknout. Jinak na výbavu se dá pěkná listová kamufláž stříknout i klasickým akrylem a bude to vypadat docela slušně.
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Vladius » pon 15. dub 2013 14:26:30

No mě pravě také těžce zaujal, akorát to vypadá, že to ještě buďto nedovyvinuli, nebo je zatím k dispozici jen pro velkoodběratele a armádu. Ale pro případ skutečného VP jako doplněk/náhrada k nenápadnému městskému oblečení je naprosto ideální. Zvlášť pokud města přestanou být udržována v takovém pořádku, jako dnes.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Tafi » pon 15. dub 2013 14:57:41

Maskáče už mě taky nelákají, povětšinu času se pohybuji v komplet černé SFU, a rozhodně po mě lidi nekoukají jak po airsofťácích v maskáčích :D... Jinak do města nosím kevlarové rifle, které jsou pro mě jedním z nejlepších vynálezů co se oblečení týká... Jen jsou trochu těžší než klasické...
Tafi
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 04. dub 2013 2:32:36

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Vladius » pon 15. dub 2013 15:08:54

Tafi píše:Jinak do města nosím kevlarové rifle



Mohu poprosit o link či osobní doporučení nějakých konkrétních modelů?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Tafi » pon 15. dub 2013 15:21:44

Osobně mám tyto http://www.4sr.cz/katalog/moto-kalhoty/jeans.html a ač jsem je kupoval původně na moto, nakonec je nosím častěji než rifle normální. Mám je 5 let, vydrželi za tu dobu neskutečné (Pád ve 120kmph na z moto, pád ze 70 kmph z moto, x pádů do střepů a dokonce jsem s nima i jedny skleněné dveře prošel a za celých těch 5 let si odnesly jen cca 2cm řez v oblasti levé holeně a já jen x desítek modřin ale ani jeden škrábanec na kůži. Na UrbEx a občas i do města je nosím včetně chráničů a je jen o zvyku, kdy člověk přestane vnímat rozdíl oproti riflím normálním. Osobně si dnes ani nechci představovat, jak bych vypadal je v jistých chvílích postrádat (Zvlášť děkuji kevlaru v oblasti zadku :D). Tenkrát byli asi jedny ze tří, co byli na výběr (byla to v čr novinka), dnes už je výběr širší a skoro všechny modely jsou i propracovanější...


Jestli je zájem, mohu zkusit sepsat krátkou recenzi a udělat pár fotek... ale termín neslíbím...
Tafi
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 04. dub 2013 2:32:36

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Vladius » pon 15. dub 2013 16:52:06

A to je přesně to, po čem jsem dlouho toužil! Džíny s navenek neviditelným chráničem kolena! Díky za tip. Pokud bude recenze, či jen krátký popisek a pár fotek hozených sem na fórum, rozhodně se nebudu zlobit :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Tugar747 » úte 16. dub 2013 0:46:47

To já si pořídil Dragging Jeans, ale na motorku mi přijdou na prd. Ono je to o tom kdo jak a na čem jezdí, jak to neni jenom na kochačku tak bez kožený kombinézy ani ránu. Ale na práci v garáži naprosto super. Sice jsem si do nich ty kapsy na chrániče musel našít sám, ale jinak spokojenost. Možná by mohly mít větší kapsy, takhle jsou max tak na zapalovač. Ale zase byli levnější. Na Vrbovce v Yshopu mívali jedny dražší, ale i Goretexovou vrstvou. Myslim že ty Draggin měli i v nějakých maskáčích, ale bylo to spíš tak pro srandu než že by to s maskováním mysleli vážně. Já si je koupil tady.

http://www.motoobchod.cz/kevlarove-jean ... 28&pgf2=20

A málem bych zapoměl zkušenost z praxe. Je tam na zadku, stehnech a kolenou docela dost tlustá vrstva tkaniny takže je v tom v létě hodně teplo a povrch té zpevněné části je na látku poměrně drsný takže rozhodně nedoporučuji nosit na ostro. Osobně odskoušeno. ;)
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Oblečení a obuv

cron