Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod Nobody » stř 17. dub 2013 0:01:17

Nedávno když jsem posiloval jsem používal potrvinoví doplněk zvaný všeobecně "Gainer" . Jedná se o práškovou směs lehkých sacharidů a proteinů , podporuje růst svalů atd... tak teď k tomu praktičtějšímu využití - mimo jiné velice dobře podporuje regeneraci svalů a jejich únavu - př. když se zřidíte těžkou prací , posilováním , dlouhým během kde vás druhů den bolí svaly že nejste schopni plnohodnotného pohybu po gaineru ne (jen cítíte pnutí jak svali rostou) - je to díky lehkým sacharidům které rychle dostanou do svalů a doplní je. Také je schopen nahradit i 1 velké jídlo deně (150g prášku + 700,l vody) . Když byla nouze a nebylo co do huby vydržel jsem na tom i celý den. Přestal jsem to pro cvičení brát (nemá to smysl když to přestanete použivat vrátí se vše z5 ale pro náročnou práci a při velkém fyzickém vyčerpání je to zajímavá věc.) Tu máte příklad nutričních hodnot na 100g. Dá se sehnat kvalitní balení 7Kg za 1500kč které se dá i dlouhodobě skladovat.

Tabulka nutričních hodnot:

100 g
energetická hodnota 1656 kJ/391 kcal
bílkoviny 20 g
sacharidy 69 g
cukry 47 g
tuky 3,3 g
nasycené mastné kyseliny 1,9 g
vláknina 3 g
sodík 0,1 g

Přehled vitamínů a minerálů:

100 g
vitamín E 7,9 mg
vitamín C 46 mg
vitamín B1 0,6 mg
vitamín B2 0,3 mg
niacin 10,4 mg
vitamín B6 0,8 mg
kyselina listová 115 mcg
vitamín B12 0 mcg
biotin 33 mcg
kyselina pantotenová 2,7 mg
vápník 280 mg
fosfor 260 mg
železo 9,2 mg
zinek 5,3 mg
jód 89 mcg
kreatin monohydrát 2000 mg
z toho kreatin 1764 mg
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Gainer

Příspěvekod Tafi » stř 17. dub 2013 1:46:00

S Gainerem mám také dobré zkušenosti... Relativně pomohl i při známém problému nás mladších kdy člověk né a né nabrat ani kilo navíc... Díky gaineru jsem během 3 měsíců nabral 8kg a pak zase stop stav... Dneska mám 80kg a k mému snu už mi chybí jen 20kg :D
Tafi
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 04. dub 2013 2:32:36

Re: Gainer

Příspěvekod Nobody » stř 17. dub 2013 6:53:48

Jo talé jsem ho použival pro tento účel. Vážil jsem 59kg (180cm) a né a né přibrat , mohl jsem jíst celý den cokoliv , pak jsem se dal na 6 jídel denně , posilka 3x týdně + gainer a dostal jsem se během 2 měsíců na 64kg ... ale pak nemoc všechno to šlo do háje ale je pravda že ta váha se mi sekla na 61-62. Ono strašně hnusná věc je ten kreatin (Pro ostatní - zadržuje vodu ve svalech) člověk rychle nabere váhu ale když to přestane používat tak ty svaly se zase "odvodní" .
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Gainer

Příspěvekod 1mato250 » stř 17. dub 2013 9:34:39

nerobte z toho gainera zasa nejaku bozsku vec. je to obycajna zmes sacharidov a bielkovin. takze rovnake vysledky v naberani by ste mali keby ste sa riadne najedli masa a ryze.
1mato250
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 17. dub 2013 9:32:04

Re: Gainer

Příspěvekod Vladius » stř 17. dub 2013 10:16:32

Božská věc to rozhodně není, ale přece jen je jednodušší vypít sklenici koktejlu, než (plácnu, nechce se mi přesně počítat) sníst 4 kuřecí prsíčka a 300g pohanky.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Gainer

Příspěvekod babybliss » stř 17. dub 2013 12:08:06

Ked chcete nebrat vahu tak gainer je celkom fajn, ale kedze toto forum je aj o priprave na VP, tak pridam svojich 5 centov. Ja mam pripravenu trochu inu alternativu. V jednom kile prasku mate zhruba 20 jedal takze to dost uspori na vahe. Nebudem tu davat link aby som nerobil zbytocnu reklamu ale kto chce tak si to najde; Maximuscle Promax Diet
Takze jeden vakuovy obal je pripraveny v BOBe pre pripad nudze.
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Gainer

Příspěvekod 1mato250 » stř 17. dub 2013 12:20:07

a co tak zmes maltodextrinu a 90% proteinu. v podstate to je gainer a doda to celkom dost energie. glukoza by nebola az taka vhodna lebo sa jej nemoze zjest naraz velke mnozstvo lebo sa prudko zvysi inzulin
1mato250
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 17. dub 2013 9:32:04

Re: Gainer

Příspěvekod Vladius » stř 17. dub 2013 12:50:42

babybliss píše:Maximuscle Promax Diet


To vůbec nevypadá zle.
Přílohy
Maximuscle Promax Lean.jpg
Maximuscle Promax Lean.jpg (60.89 KiB) Zobrazeno 14280 krát
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Gainer

Příspěvekod babybliss » stř 17. dub 2013 12:54:51

Hej, je to nahrada jedla, takze na VP ako stvorena, hlavne ked potrebujes mat relativne velke zasoby. podla mna by sa do dalo kludne skombinovat s MRE alebo uplne nahradit, a ked porovnam stare case ked som so sebou vlacil KD'cka tak toto je 1000x lepsie :)
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod haunter » stř 17. dub 2013 13:40:54

http://is.muni.cz/th/102713/fsps_b/Baka ... avadil.pdf

Ne. Je to vyživový DOPLŇEK v žádném případě to nemůžeš jíst místo normální stravy. V každém gaineru či proteinovém nápoji chybí určité látky, při jejichž nedostatku výkonnost značně poklesne... Nejlepší je v případě VP a fyzické zátěže jíst jídla s vysokým obsahem uhlohydrátů - rýže, brambory, těstoviny, fazole...

Prostě tu váhu co s sebou potáhneš si neušetříš žádnou náhražkou...

Radši bych si vzal kilo rýže než kilo gaineru či proteinu... nepotřebuju nabrat svaly, potřebuju se někam dostat a zásobit tělo živinama...

Teď jak jsem si přečetl to MPD tak to nechápu k čemu to je, tohle si dát tak před sportem aby tě to nabudilo, ale moc kofeinu při námaze nedělá dobrotu, a při velkém množství guarany dostaneš průjem...
Osobně místo kafe před sportem se víc nabudím sám, psychicky... Dosáhneš lepších výsledků a máš menší riziko zranění...

A ještě k tomu - v případě VP budeš chtít být spíš šlachovitý, vytvarovaný, vytrvalý, být zvyklý na málo prostředků, než mít hmotu, nízkou obratnost a vydržet krátkodobou zátěž...

Abych dodal na důvěryhodnosti - odmalička dělám atletiku, později extrémní sporty, několikrát jsem si vybudoval pěkné svaly, poprvé z většiny z müsli + posilovna, nyní (podruhé to je jednodušší) jen posilovna + proteiňáky a gainery, ano, s proteinem je VELMI lehké nabrat váhu, ale pouze NABRAT VÁHU!!! Nyní se starám jen o to abych ty svaly vytvaroval a vypadal tak jako kdysik z toho müsli (síla co jsem měl byla o poznání "kvalitnější")... Nejde mi o velikost ale o účinnost... proteiňáku se prostě nenajíš, vyzkoušejte a dáte mi za pravdu... A vybudování pěkných a hlavně užitečných svalů je podle mě otázka tak 3 let...
S kamarádem co studuje Masárnu SEBS uběhlo hoodně času při vysvětlování toho co se učili v "Potravinách a výživě"... A stále to nevím vše...
Naposledy upravil haunter dne stř 17. dub 2013 14:02:38, celkově upraveno 1
haunter
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 28. bře 2013 13:30:43
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod 1mato250 » stř 17. dub 2013 13:52:34

ako nahrada stravy sa to nemoze brat. ale v nudzi ked si bez jedla by ti aj tych 20-30g proteinu urcite pomohlo. len v jednej veci s tebou nesuhlasim. preco si myslis ze cim viac hmoty mas tym si menej obratny ? pozri sa napriklad na sprinterov. postavy maju ako kulturisti a obratnost im urcite nechyba.
1mato250
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 17. dub 2013 9:32:04

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod carrion » stř 17. dub 2013 14:00:59

Problém pak není ani tak v obratnosti, ale ve spotřebě. Tohle z tebe sice udělá hulka ale tvoje tělo si zvykne na určitej příjem potravy, rozhodi ti to metabolismus a po VP pro tebe bude mnohem těžší přejít na limitovanou stravu. Navíc objem ti bude míň platnej než výkon, akorát sebou budeš tahat 20 kilo svalů, který nevyužiješ.
carrion
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 30. led 2013 22:06:46

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod haunter » stř 17. dub 2013 14:12:54

Přesně tak, máš sílu, ale víc spotřebuješ... Sprinteři jsou jednostranně zaměření... Když se třeba budeme bavit o sportu konkrétně - sprintery máš svalnaté, výdržáři tolik svalů nemají, spalujou co nejmíň, když se podíváš třeba na desetibojaře ti jsou zas trochu jinak stavění...

V případě VP by to zas bylo takto - buď jsi v krytu, kde musíš být několik měsíců - dejme tomu že budeš muset šetřit jídlo, tím pádem budeš spíš hubený, budeš co nejvíc šetřit energie, když budeš hladovět, energie se bude brát ze svalů, z tuků...

Když budeš muset někam jít (např jeden měsíc v kuse) - mě osobně by stačil vařič, chleba, nějaké polívky ze sáčku, rýže, paštika, bonus nějaké různé konzervy... Proteiňáky jsou v tomto zase kontraproduktivní - nedají ti zas tolik živin které potřebuješ pro tento typ námahy a ještě k tomu to urychluje metabolismus takže potřebuješ daleko víc jídla... Když jsem se šel projít (cca 25km/den, týden v kuse), nedokázal bych si to představit s pitím proteiňáku každý den...

Síla ti stačí vesměs jen v nohách a na to abys unesl těch 20kg na zádech a ušel to... tělo se prostě omezí na to minimum... Ale zas je dobré když třeba před VP budeš svalnatý, mít vyšší váhu a tělo aspoň bude mít tu hmotu kterou může využívat na přizpůsobení se aktuální situaci.. a to si piš že se přizpůsobí sakra rychle!
haunter
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 28. bře 2013 13:30:43
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod Vladius » stř 17. dub 2013 14:18:44

Jako v každém jiném případě je potřeba se podívat na věc ze všech směrů. Jako dlouhodobá náhražka stravy to smysl nemá, to ne. Ale jako doplněk k velmi omezenému přídělu třeba v evakuačním táboře a na utišení hladu pro brečící děti, proč by ne?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod haunter » stř 17. dub 2013 14:26:26

No pokud si dáš gainer na lačno, za 5 minut máš znova hlad,
pokud proteiňák tak tak 10 - 15 minut :D
A ještě ti to ten metabolismus urychlí, takže další hlad dřív...

Na zahnání hladu je ideál již zmiňované müsli - v žaludku se ti zvětší jak se napije vodou..
a nebo gumový medvídek, ten se v žaludku zvětší hooodněkrát.
haunter
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 28. bře 2013 13:30:43
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod Vladius » stř 17. dub 2013 14:31:10

No a proč to nezkombinovat? Kašička z čoko proteiňáku a ovesných vloček třeba? Jinak je mi samozřejmě jasné, že Gainer a další výživové doplňky jsou úzce profilovaná věc. Ale mám-li volit mezi měsíční hladovkou či 2kg proteinů, volím jednoznačně proteiny.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod babybliss » stř 17. dub 2013 14:38:14

Ja som to nikdy nebral ako dlhodobu nahradu normalnej stravy. Ale ked sa potrebujes urychlene vzdialit na niekolko dni je jednoduchsie zo sebou zobrat 1kg praskovej nahrady stravy ktora dokaze nahradit jedlo (nejedna sa len o protein, ale mas tam vyrovnanu hodnotu vsetkych zakladnych zivin ktore tvoje telo potrebuje) ako zobrat 1kg KD'cko ktore ta zasiti na jeden den.
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod haunter » stř 17. dub 2013 14:40:22

Jo to určitě jo no :-D
Tak když je málo jídla bys právěže chtěl metabolismus co nejvíc zpomalit, abys nemusel tolik jíst... Jako jo, samozřejmě když budeme mít jen proteiňák a ovesné vločky tak co nám zbývá :D:D
Ale třeba teď při přípravě na VP bych se na spíš soustředil na stravu než doplňky stravy :D
haunter
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 28. bře 2013 13:30:43
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod 1mato250 » stř 17. dub 2013 14:41:27

preco by ti mal gainer alebo protein zrychlit metabolizmus ? metabolizmus funguje tak ze cim viac zjes tym je rychlejsi cim menej jes tym sa spomaluje. a byt svalnaty na zaciatku VP je dost vyhoda lebo telo si zacne brat ziviny zo svalov a tukove zasoby si necha na potom.
a este k tomu ze zbytocne zo sebou tahat 20kg svalov navyse. to je hlupost lebo svaly nie su mrtva vaha ktoru musis niest. 20 kilo tuku na sebe je zbytocne tahat so sebou ale svaly a sila sa zide.
1mato250
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 17. dub 2013 9:32:04

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod babybliss » stř 17. dub 2013 14:56:14

haunter píše:Ale třeba teď při přípravě na VP bych se na spíš soustředil na stravu než doplňky stravy


To sa tu snazi kazdy, v mieste kde chcem preckat VP mam normalne jedlo, ale na rychly presun potrebujes ist nalahko. takze je jednoduchsie zobrat kilo praskovej nahrady jedla ktora nahradi asi 20 jedal ako zobrat 15kilo jedla
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod Nobody » stř 17. dub 2013 15:36:16

Po gaineru rozhodně hlad nemáš , jak říkám mám i osobní zkušenosti kdy jsem na tom bezproblému vydržel celý den spolu s fyzickou zátěží a hlad nemáš , krátkodobě je to úžasná věc bo do sebe dostaneš potřebné tekutiny které obsahují i potřebné sacharidy a proteiny pro fungování těla (zdůrazňuji slovo krátkodobě) . Ale osobně jako hlavní plus gaineru vidím rychlou regeneraci svalů , když průměrně zdatného člověka naženete do lesa na celý den na dříví drůhý den není schopen pohybu ale po gaineru cití ve svalech jen pnutí ale není nijak omeze...je schopen běhet , pracovat atd.

Když byl upraven název tématu rád bych jednu věc upřesnil - gainer je směs proteinů a sacharidů , dále jsou jen proteinové směsi nebo jen sacharidové

Protein - má za úkol vám pomoci přibrat na váze (ukládají se do tuků tělo je pak může použít jako energii)
Sacharidy - Doplňují zásoby cukru (energie) svalům ("okamžitý" zdroj energie)

Gainery jsou většinou z 70-80% tvořeny sacharidy
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod Nobody » stř 17. dub 2013 15:39:22

Vladius píše:No a proč to nezkombinovat? Kašička z čoko proteiňáku a ovesných vloček třeba? Jinak je mi samozřejmě jasné, že Gainer a další výživové doplňky jsou úzce profilovaná věc. Ale mám-li volit mezi měsíční hladovkou či 2kg proteinů, volím jednoznačně proteiny.


Rozhodně není dobrý nápad to kombinovat. Už jen samotná dávka proteinu či gainerů obsahuje neuvěřitelné množství energie a je doporučeno to vypít například na 3x s 5min pauzama jelikož by to pak tělo nemuselo zvládat zpracovat a bude vám jen nehorázně zle (osobní zkušenost).
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod Vladius » stř 17. dub 2013 15:42:31

Nobody píše:
Rozhodně není dobrý nápad to kombinovat.



To už záleží na poměru. Ale přidání menšího množství do kaše přece neuškodí.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod 1mato250 » stř 17. dub 2013 16:12:08

gaineru mozete zjest aj kilo denne a nic sa vam nestane..neni to ziadny zazracny prasok je to len srvatkova bielkovina + ochuteny maltodextrin. takze nejaku regeneraciu svalov z toho necakaj. je to to iste ako keby si si dal 100g kuracich prs a ryzu. viem o com hovorim venoval som sa silovemu trojboju a sportovej vyzive. takze nejake dristy o regeneracii svalstva po davke gaineru sa mi az zle citaju... na cinke som maval nalozene aj vyse 200kg a urcite by som po tvrdom treningu noh a chrbta nezregeneroval vdaka gaineru
1mato250
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 17. dub 2013 9:32:04

Re: Gainer a jiné proteinové směsi

Příspěvekod Annele » stř 17. dub 2013 21:37:03

A co takhle vlaknina k tomu? Ta zvetsi svuj objem monohasobne, a tudiz zasyti.
S bilkovinami neprehanet, premira skodi ledvinam. Neuzivejte vic, nez je tam napsane, pokud prece jen chcete vic, potom jen o malo vic.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Potrava a voda

cron