Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Vladius » ned 19. kvě 2013 12:20:54

Co je dle vás lepší? Moderní palná zbraň, ke které nikdy nebudete mít dost nábojů (ano, vím o možnosti přebíjení), nebo třeba kuše/luk, ke kterým si šípy vyrobíte doma na koleni. A co to porovnat z hlediska účinného dostřelu? Hlučnosti? Váhy? Spolehlivosti usmrcení? Pojďme o tom diskutovat.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Vladius » ned 19. kvě 2013 12:25:05

A rovnou sem přenesu komentáře z článku: http://postapo.cz/nutne-k-preziti/zbran ... ani-pro-vp

Nikdo / 19.5.2013
Článek posoudit nemůžu, protože ze dvou třetin nevím, o co se jedná, zbraním skoro nerozumím :D Ale i přesto připojím svůj názor na střelné zbraně po VP: Kvůli nedostupnosti munice po VP (co si budeme nalhávat, jednou přece dojít musí a přebíjet náboje dost lidí nebude umět, včetně mě), radši dám přednost dobrému kladkovému luku. Šípy si při troše času a šikovnosti vyrobí každý :) Ale na druhou stranu: Jakou asi budu mít šanci s lukem proti někomu s puškou (nebo dokonce s útočnou puškou nebo samopalem) a zásobou munice? A právě na tuhle otázku si neumím odpovědět. Jaké jsou vaše názory? Rád se poučím :)


stepan-hawk / 19.5.2013
nikdo: Nejsem expert na sebeobranu nebo taktiku, ale řeknu svůj názor:: Bude hodně záležet na tom kdo z vás dvou bude na svém území a bude to tam znát. A kromě toho bdue záležet na tom co bude mít za zbroj ten člověk se samopalem. Myslím, že pokud by měl těžkou zbroj a velké odhodlání, tak ho ani s výhodou domácího prostředí v souboji jeden na jednoho nedáš. A v souboji 3 vs 3 to vyhraje ta samopalová skupina ještě spíše.
Trochu jiná věc je pokud by jsi měl těžkou hradební kuši. S tou to na domácím prostředí můžeš otočit, protože s těžkou hradební kuší prostřelíš i těžkou zbroj a i pokud neprostřelíš, tak stejně dotyčného pošramotíš tak, že z toho mírně řečeno „šťastnej nebude“.
Jenže na cizím území takovéhle zbraně těžko použiješ s úspěchem. Hradební kuši prostě nedokážeš nenápadně vléct. A pokud nepřítel bude mít jedinou střelnou zbraň s optikou, tak až se vychechtá, tak tě odstřelí a tvými zbraněmi si dovybaví svojí obranu. Tohle je spíše na diskuzi na fóru.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Nikdo » ned 19. kvě 2013 13:08:26

Já vidím přebíjení jako problém. Pochybuju, že po sobě lidi budou sbírat každou nábojnici, navíc se musí sehnat střelný prach a kulky. Vím, že si je můžu odlít, pokud mám odlévací kleště a vhodnou slitinu olova, ale ještě je potřeba ty odlité střely kalibrovat... Podle mě se lidé dříve nebo později budou muset přiklonit k alternativě v podobě luků a kuší.
Je ale pravda, že luk se hodí spíš na lov a na partizánský boj, než na přímé střety, kde budou lepší střelné zbraně, ale tady zase je problém s municí.
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Zantur » ned 19. kvě 2013 13:57:08

Výhodou luku je, že s ním můžeš střílet nepřímo (obloučkem) a takový "déšť" ze šípů není taky nic příjemného, ať máš pistol, nebo třeba kulomet.
Navíc takové ty klasické anglické dlouhé luky mají docela slušný dostřel i průraznost. Nevím, jak moc to platí i na moderní reflexní/kladkové luky a kuše, ale zabít s tím určitě zabiješ. ;-)
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod stepan-hawk » ned 19. kvě 2013 15:26:16

Jenže pokud cíl bude mít moderní přilbu a moderní obranou vestu (které dobíjení nepotřebují, takže budou fungovat asi ještě dávno po tom co do střelných zbraní dojde munice. A pokud bude mít nějaké kevlarové nebo aramidové kalhoty, tak možná ani ten luk nepřostřelí ruce a nohy. Takže pak už je na člověku velmi málo míst, která jsou nepříjemná. Dej si na obličej nějakou primitivní masku a můžeš se soupeři skoro smát do ksichtu. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod zombie hunter » ned 19. kvě 2013 16:21:07

Ahoj všem.
Myslím že rozdělení zbraní v mém případě bude, luk pro lov a střelné zbraně na obranu/útok i když si dovedu představit situace kdy to bude obráceně. Luk zatím nemám, ale chystám se ho pořídit do konce roku. Z mého pohledu má luk jednu obrovskou výhodu pro lov a to je ticho. Použití luku proti lidem se střelnými zbraněmi je a bude pouze zoufalé jednání zvířete zahnaného do kouta, pokud se nebude jednat o střelbu ze zálohy na jednotlivce. Co se tyká nedostatku nábojnic pro přebíjení, tak můj způsob řešení je, že všechny vystřelené nábojnice si schovávám.Toto řešení má výhodu v tom že jsou to zároveň uložené peníze do zajímavé komodity (pouze mosaz).VP nemusí nutně znamenat přestřelky v ulicích
zombie hunter
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 06. bře 2012 17:29:01

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Nikdo » ned 19. kvě 2013 16:46:13

stepan-hawk píše:Jenže pokud cíl bude mít moderní přilbu a moderní obranou vestu (které dobíjení nepotřebují, takže budou fungovat asi ještě dávno po tom co do střelných zbraní dojde munice. A pokud bude mít nějaké kevlarové nebo aramidové kalhoty, tak možná ani ten luk nepřostřelí ruce a nohy. Takže pak už je na člověku velmi málo míst, která jsou nepříjemná. Dej si na obličej nějakou primitivní masku a můžeš se soupeři skoro smát do ksichtu. :-)

Tenhle problém zase řeší tebou zmiňovaná těžká hradební kuše, nebo boj z blízka, pokud se ti podaří k nepříteli dostat dost blízko :) Ale ta kuše nejspíš jen v případě obrany domácího prostředí. Pochybuju, že by se mi chtělo tahat ji s sebou všude.
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Nikdo » ned 19. kvě 2013 17:02:35

zombie hunter píše:Ahoj všem.
Myslím že rozdělení zbraní v mém případě bude, luk pro lov a střelné zbraně na obranu/útok i když si dovedu představit situace kdy to bude obráceně. Luk zatím nemám, ale chystám se ho pořídit do konce roku. Z mého pohledu má luk jednu obrovskou výhodu pro lov a to je ticho. Použití luku proti lidem se střelnými zbraněmi je a bude pouze zoufalé jednání zvířete zahnaného do kouta, pokud se nebude jednat o střelbu ze zálohy na jednotlivce. Co se tyká nedostatku nábojnic pro přebíjení, tak můj způsob řešení je, že všechny vystřelené nábojnice si schovávám.Toto řešení má výhodu v tom že jsou to zároveň uložené peníze do zajímavé komodity (pouze mosaz).VP nemusí nutně znamenat přestřelky v ulicích

A jsme zase u toho :) Nábojnice nashromážděné před VP ti taky jednou dojdou a pochybuju že po sobě budeš sbírat každou vystřelenou nábojnici. Může se stát, že budeš muset utéct, nebo bude potřeba akci provést co nejrychleji a to už nebudeš mít čas nábojnice sbírat :) Ale máš pravdu. Jít s lukem na někoho se střelnou zbraní není dobrý nápad, ale pokud máš možnost využívat terén k manévrům a útoku ze zálohy, je výhodnější mít tichou zbraň. Ideální je opravdu kombinace luku nebo kuše a střelné zbraně, ale po určité době ti střelná zbraň neebude k ničemu a pokud nebudeš mít kulky a prach, budeš s nábojnicemi moct jedině obchodovat.
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod zombie hunter » ned 19. kvě 2013 17:32:51

Sbírat nábojnice určitě nebudu (kromě pušky pří střelbě ze zálohy). Součástí přípravy na VP je vytváření zásob, ale to určitě víš. Toho že mi dojde střelivo se nebojím:)
zombie hunter
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 06. bře 2012 17:29:01

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Nikdo » ned 19. kvě 2013 17:57:18

Však já ti to neberu, sám uvažuju o koupi střelné zbraně :) Akorát počítám s tím, že mi po čase nebude užitečná kvůli střelivu. Ale to už melu dokola furt jedno a to samy :) Spíš bychom měli moderní a archaické zbraně porovnat z jiných hledisek, než se pořád točit kolem střeliva :) Co třeba dát dohromady všechny klady a zápory, co nás napadnou?
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod ScraTch » ned 19. kvě 2013 18:47:54

Hodnotu klasických střených zbraní nechci nijak podceňovat, určitě nejsem jedinej kdo hromadí střelivo. Nicméně si myslím že celá záležitost přebíjení bude připadat v úvahu pouze pro nějaké dobře organizované a zajištěné skupiny, nejlépe s kvalitním zázemím v nějakém úkrytu. Z osobní zkušenosti mohu říct že kolem přebíjení je takovejch krámů a nesmyslů (praní nábojnic - ideálně ultrazvukovnkou, ta je včas na elektřinu, bez praní jsou nábojnice po pár použití nepoužitelné; rozpouštění olova; odlévání střel; přezápalkování nábojnic; dávkování prachu; a konečně nové střeli.) Celej postup přebití vyžaduje podle mě tolik času, námahy i hovadin, že to pro nějakého potulného samotáře popřípadě skupinu bez kvalitního zázemí, nebude připadat v úvahu.

Naopak mě včera zaujala foukačka u bratránka (nic extra, nějaká dětská za 300,- ; nicméně i šipky z ní se slušně prošpikovali smrkovou desku). Cold steel vyrábí i slušné kusy tak uvažuji nad koupí - jako doplnění střelných zbraní třeba na lov menší havěti (po veverce nebudu střílet z kosy, z veverky by moc nezůstalo) nebo případně proti lidem při použití jedových šipek (dovedu si představit že šipka nechaná přes noc zapíchlá v kořenu durmanu by dokázala zkazit den). Jakej je váš názor na tenhle zázrak ?
ScraTch
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 19. kvě 2013 18:26:18

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Nikdo » ned 19. kvě 2013 19:04:36

Ta foukačka mě zaujala. Na lov té menší havěti by opravdu nemusela být špatná. Nepřihodil bys foto, nebo nepřipsal rozměry foukačky a šipek a jaký to má zhruba účinný dostřel?
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Bonobo » ned 19. kvě 2013 19:28:53

Osobně jsem zastáncem kompromisu...lunt, křesadlo, perkus. To je staré, ale ještě ne archaické...:-) Černý prach se dá vyrobit, zápalky také, U perkusu je navíc možná konverze na lunt. Střely odlijete i nad trochu upraveným ohništěm - podstatná je dobrá kokila. Jen podotknu pro ty, kteří se rádi chlubí svými zásobami munice, že to není zrovna rozumné počínání. Nemluvě o tom, že jak jistě víte, existují nějaké zákonné limity, jejichž překročení je "nedovoleným ozbrojováním" se všemi důsledky pro vás...
Bonobo
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 19. led 2013 12:39:51

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Nikdo » ned 19. kvě 2013 19:49:14

Mě se perkusní zbraně a zbraně s křesadlovými zámky taky líbí, ale jsou bohužel poněkud nepraktické co se nabíjení týče. Trvá to hrozně dlouho a pokud se s tímhle dostaneš do boje, tak jednou vystřelíš a můžeš tak akorát nasadit bajonet, pokud nejsi v úkrytu a nemáš čas nabít. Je to škoda, ale je to tak. Víceranné perkusní zbraně, to už je něco jiného, ale po vystřílení zásobníku tady máme stejný problém jako u zbraní s křesadlovým zámkem.
Ale stejně se mi to zalíbilo :) Neměl bys někde schovanej návod na výrobu těch zápalek a toho černého prachu?
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod stepan-hawk » ned 19. kvě 2013 19:54:46

Jsem sice technolog a technik, ale tu výrobu zápalek po nějakém větším VP si nedokážu představit. něco jiného je mušketa s křesadlovým zámkem. Ta je "poměrně" jednoduchá. Černý střelný prach a odlévání olova zvládne pro sebe i vesnice o pěti rodinách. (Pokudmezi nimi bude znalec historie nebo technik nebo chemik.) Bude záležet na tom co se Vám podaří si pro VP připravit a hlavně jaký VP to bude. Pokud těžké EMP, tak myslím, že i velmi organizovaná a velká komunita skončí u těch mušket. Pokud to bude nějaká pandemie co vyklučí 99% lidí, tak to bude zase jednodušší, protože nebude pro přeživší problémem shromáždit si zásoby technik, technologií, knih i surovin a polotovarů.

A ohledně výhod, tak to je poměrně jednoznačné:

moderní: rychlejší střelba, přesnější střelba, snadnější učení se zacházení, vyšší průbojnost, snazší přebíjení a rychlá údržba (dokud Vám nedojdou propriety).

staré: tišší (většinou), jednodušší na výrobu, jednodušší na údržbu (po dojití propriet), snazší opatřování střeliva, střelivo je možné použít opakovaně.


A ohledně rychlosti střelby: červenokabátníci dali s mušketou s hladkou hlavní cca tři rány za minutu. Po nějaké době ale bylo nutné muškety vypláchnout vaříci vodou. (nebo aspoň teplou - v nouzi se v boji používalo vlastní močení.) Tohle se bude velice odvíjet od množství, které budete schopni obětovat měsíčně na výcvik a také od toho jestli budete mít papírové náboje nebo jen prachovnici s víčkem na odměřování.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Bonobo » ned 19. kvě 2013 20:27:51

Každý bude vždy preferovat to, k čemu má nejblíž...:-) Osobně předpokládám, že zbraň může být po VP použita především k lovu, jako odstrašení a v nouzi nejvyšší na obranu. Nějaká bojová střetnutí považuji za naprosto kontraproduktivní pro obě strany, z toho důvodu pomíjím rychlost ládování... Čistit hlaveň nebudete muset tak často, pokud budete používat pod střelu vyseknutou podložku ze zátěžového koberce, nebo filcu (na sucho). Trochu vám lauf vyčistí už během nabíjení a ochrání prach před mazivem...
Bonobo
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 19. led 2013 12:39:51

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod stepan-hawk » ned 19. kvě 2013 20:40:27

Podložka pod kuli se nedává kůli čištění hlavně, ale proto aby to těsnilo. Ty zbytky střelného prachu jsou tam nalepené tak, že nejdou pořádně dostat ven ani vytěrákem, takže myslet si, že si s nima poadí ucpávka mi přijde jako zvláštní.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Bonobo » ned 19. kvě 2013 20:52:16

Podložku pod střelu dávám z obou důvodů. V kombinaci se správným mazáním to opravdu funguje. Nejlepší materiál na podložku je kolečko "zátěžáku" o kousek větší než vývrt. Bez podložky musím používat kartáček mnohem častěji. Možná je to divné, ale používám to už léta...:-)
Bonobo
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 19. led 2013 12:39:51

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod ScraTch » ned 19. kvě 2013 23:28:42

2 Nikdo:
Na ty na které jsem koukal já jsou konkrétně "Big Bore blowgun" od Firmy Cold Steel. Dají se koupit i u nás a určitě si to dokáže každý hodit do googlu (nebudu sem dávat odkaz, nevím jak to tu máte s reklamou). Na stránkách kde jsem se koukal já se nechají koupit řekněme kolem 1500,- v závislosti na ráži a délce (ta délka jak jsi se ptal je většinou 40 nebo 50 palců - dají se koupit i kratší ale kratší foukačka podle mě ztrácí na výkonu a tím pádem i na smyslu).

K tomu dostřelu - Bratránkovou levnou na hobby střelbu jsem trefil s trochou cviku pet lahev na řekněme 20 metrů, na 50 metrů se nechala třefit i dřevěná deska (cca 40x50cm) ale už to ztrácelo na síle. Předpokládám že dražší foukačka co už nebude hračka bude podstatně silnější.

Ještě zajímavej poznatek byl že se to chtělo naučit tu foukačku hezky stabilně držet (ne křečovitě zase) a snažit se s ní nijak netrhat ani s ní necukat při foukání, pak dokáže být s trochou píle a tréninku opravdu přesná.


Jestli si ten zázrak někdy pořídím tak určitě poreferuju, to samé platí pro vás pokud mě někdo předběhnete :D
ScraTch
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 19. kvě 2013 18:26:18

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Haj-Ji » sob 08. čer 2013 3:27:29

Vidím že jste většinou zaměřeni na novodobé zbraně a netušíte možnosti tzv. starých zbraní (sám mám ZP)
Nepodceňujte možnosti a schopnosti starých zbraní.
--------------------------

Kámen
------------------
Začal bych tím nejjednodužším a tím je kámen.
Kámen dobře hozený dokáže jistojistě udělat slušnou škodu, ale... proti - malý dosah
to vědeli již naší předci a tak vymysleli praky.

Prak
------------------------
Nazaměňujte prosím za novodobé Y s gumou.
Náročnost na výrobu minimální, střelivo skoro všude (poušť, ledovec a spol. by moh být problém) dá se naučit velice rychle, i malé dítě s prakem dokáže nadělat slušnou paseku (voz. práčata) na jedné akci jsem nakoupil mini balonky na vodu (vodní bomby) a děti cca. od 5 let do deseti minut dokázali házet ukázaným směrem velice rychle a docela se jim dařilo zdecimovat protiůtok na historické akci.

Prakem se dá házet jak v přímce tak po oblouku, velice přesně přímo za zeď a dlažební kostka která padá na Vás zhora, Vám opravdu vezme chuť čekat za překážkou. Skupinka malých dětí s praky, řekňeme krytá zdí, dokáže svinsky znepříjemnit zalehnutí ( Stránka věnována prakům http://slinging.org/ )

Prak http://www.amam-magazine.com/sling-lethal-weapon1.jpg pro VP, ideální zbraň a nezbytnost pro vaše děti na lovení a ochranu
- stačí pruh látky, dvě tkaničky, popřípadě složitější kapsa, munice cokoliv co zvládnete (včetně pyrotechniky), možnost nosit jako čelenku (pruh látky) dostupné i v případě toho že nemáte téměř nic... Dosah podle munice a schopností a dá se dosáhnout neuvěřitené přesnosti.
a ještě důležitá věc, nemusí se roztáčet, jde hodit jedním pohybem a ani rychlost není špatná. Skupina prakovníků jde přirovnat ke kamenému dešti.

Tyčový prak http://upload.wikimedia.org/wikipedia/i ... buchet.jpg
- poněkud složitější na výrobu, podstatně větší dosah a osobně jsem s tím házel kámen o velikosti půllitru přez fodbalové hřiště (věřím tomu že i v komplet výzbroji budete mít sakra problém ustát zásah) náročnost dle délky tyče, provazu a vrhaného předmětu. Vhodné na házení z poza valu.

prak na vrhání šípú http://img78.photobucket.com/albums/v24 ... stros2.jpg
- na šíp se kdysi přidělávala koule olova kvůli váhy a šíp dopadal kolmo zhora. Není to nijak složité se s ním naučit házet.

Nebudu nastiňovat složitější praky použitelné k ochraně oběktů, které dokáží vrhat koše kamených projektilů naráz.

Vrhač šípů (vrhač kopí)
----------------------------------
Vrhač šípů či kopí http://www.tyden.cz/obrazek/201305/519f ... 20x349.jpg
- výroba není nijak složitá, dosahy podle síly a použitých délek. Nemá cenu se moc rozepisovat, loví se s tím dodnes a v případě kopí typu římské pilum, bych nesázel ani na balistickou ochranu

Luk
---------------
je zbytečné abych tady psal o luku když je na to výborné forum http://www.lukostrelec.cz/modules.php?f ... ame=Forums

já osobně považuji luk za zbraň která bude velice vhodná pro lov po VP. Který a nebo jaké provedení nechám na Vás a věřím tomu že va foru lukostřelec.cz se najde spousta lidí co Vás rádo zasvětí do krásy lukostřelby. Osobně bych nešel do kladkového luku, už jen z toho důvodu že je tam spousta věcí, které nemusíte být schopni opravit, třeba po té, co ho budete nuceni použít jako kyj, nebo po špatném pádu.

Kuš
--------------
Asi nejdokonalejší zbraň když Vám střelcům dojde munice... Je spousta systémů a záleží jen na tom co máte po ruce... S kuší se dá prostřelit středověká zbroj a troufám si tvrdit že novodobé zbroje taktéž.

Je mnoho variant, provedení a systémů a je jen na vás co zvolíte, ale zkuste třeba omrknout http://forum.brodec.org/viewtopic.php?f ... &start=135
Mechaniku s kolíkem je schopen vyrobit téměř kdokoliv. http://www.curiavitkov.cz/images/zivot/kusehawk.jpg

jsou kuše napínané heverem a nejsou nijak velké, účinek naprosto brutální...

Je možná dobré zmínit čínskou opakovací kuš (repeater crossbow) https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... -payne.jpg
nebude vynikat přesností ani dostřelem, ale troufám si říct že dva lidi + nabíječ, dokáží udržet vchod do budovy pokrytý neustálou palbou

Snad Vám tato malá vsuvečka ukáže, že naši předci byli mistři v boji, válčení a ochraně svého území.

Přeji Vám, by jste to nikdy nepotřebovali jinak, než na hraní...
Haj-Ji
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 07. čer 2013 2:12:22
Bydliště: Ostrava

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Haj-Ji » sob 08. čer 2013 8:40:26

Ještě si dovolím malou poznámku, prak, luk, ani kuš nejsou tiché zbraně, mají charakterstický zvuk a na pozadí lesa jsou slyšet hodně daleko.
Haj-Ji
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 07. čer 2013 2:12:22
Bydliště: Ostrava

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Nobody » sob 08. čer 2013 13:45:10

Co se týče sběru nábojnic. Jednou jsem zahlédl - stejně jako je zásobník na náboje tak je i zásobník na nábojnice (takže během střelby nepřijdete o žádnou nábojnici) . Jen jen jsem to zahlédl nejspíš v nějakém starém dokumentu z války , jestli o tom někdo víte více podělte se prosím. Avšak si myslím že by takoví lapač nebylo těžké udělat po domácku ... jedinej problém co vidím tak ten že když by se tam zase neštosovali ale jen volně padaly tak to je jak kdyby jste běhali s klíčenkou nad hlavou a řvali hej ! tady jsem ! :D ...
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Haj-Ji » sob 08. čer 2013 21:24:07

Ten sběrač na nábojnice, je jednoduchý drátěný rámeček a na něm pytlík... je to uchycené tak, aby otvor byl naproti vyhazovaným nábojnicím... http://www.impactguns.com/caldwell-ar-1 ... 22316.aspx omlouvám se lepší jsem nenašel tak na rychlo
Haj-Ji
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 07. čer 2013 2:12:22
Bydliště: Ostrava

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod martel » sob 08. čer 2013 23:22:45

Řekl bych, že základem bude udělat hned po VP nějaký muničák (nebo aspoň několik prodejen zbraní). Udělat si už teď seznamy, kde jsou jaká skladiště, prodejny...
Před VP má smysl zajistit si alespoň nějakou střelnou zbraň, vlastnit (vyhlídnout si) náklaďák, a připravit si na něj provizorní panceřování. S tímto vybavením se vypravit pro skutečnou výzbroj. Teprve po vyřešení této záležitosti se zabývat sháněním potravin, léků... Protože s "upgradeovanou" výzbrojí máte pádné argumenty, proč ta lékárna skutečně patří vám a ostatní si můžou vzít až to, co jim tam necháme.
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Re: Moderní VS archaické zbraně

Příspěvekod Nobody » pon 10. čer 2013 2:07:35

martel píše:Řekl bych, že základem bude udělat hned po VP nějaký muničák (nebo aspoň několik prodejen zbraní). Udělat si už teď seznamy, kde jsou jaká skladiště, prodejny...
Před VP má smysl zajistit si alespoň nějakou střelnou zbraň, vlastnit (vyhlídnout si) náklaďák, a připravit si na něj provizorní panceřování. S tímto vybavením se vypravit pro skutečnou výzbroj. Teprve po vyřešení této záležitosti se zabývat sháněním potravin, léků... Protože s "upgradeovanou" výzbrojí máte pádné argumenty, proč ta lékárna skutečně patří vám a ostatní si můžou vzít až to, co jim tam necháme.


To co jsi napsal považuji za sebevraždu. Taková místa budou jedny z nejhorší na dobití , hnedka po bunkrech. Jestliže tedy doma nevlastníš tank a jednotku mariňáků tak na to asi zapomeň. Provizorní pancéřování ti budou houby platné proti těžkým kulometům popřípadě raketometům (RPG75) (či granátometům) nebo terasnice a věř mi že i to by se tam našlo. Vem si třeba jeden ze šikovných českých e-shopů na zbraně a střelivo měsíčně prodá přes 2.000 zbraní a přes 1.000.000 ks munice a na prodej mají i takové lahůdky jako .50call Srbský Black Arrow. Nemluvě o tom jak ty místa musí být střežená už nyní a jak přísné bezpečnostní podmínky tam jsou.

Takže to co jsi napsal by šlo aplikovat tak na nějakej menší army shop ... osobně bych dříve navštívil lékárnu a jídlo ... pak se zpakoval do lesa a měl svůj klid...
To co nebudeš mít před VP po VP z těží seženeš aniž by jsi sebe nějak vážněji neohrozil na životě.
Nobody
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 08. kvě 2012 16:13:43

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí