Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod Tafi » pon 15. dub 2013 15:12:14

Jakožto člověku, co se právě na ZP učí, mi příjde, že End ty zkoušky asi ani neviděl...
Tafi
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 04. dub 2013 2:32:36

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod Tugar747 » pon 15. dub 2013 15:48:44

Na to jsem se ENDa chtěl právě zeplat, Neznělo to jako by ty zkoušky kdy dělal.
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod Al Zheimer » pon 15. dub 2013 15:55:44

Docela mne ta umanutost překvapila. Jakožto novopečený skoromajitel ZP (čekám, až si pro něj budu moci dojít na policii) musím říci, že to žádná brnkačka nebyla. Našel jsem si instruktora, s ním jsem docházel na střelnici, zpočátku páchal a později PROVÁDĚL rozborku a sborku a odstraňoval závady atp. Teoretickou přípravu jsem asi trochu podcenil, protože jsem z testů vyletěl. Sice o bod, ale přece. Napodruhé jsem si rovněž dopřál osvěžující lekci s instruktorem a věnoval se přípravě na testy se vší vážností. A dopadlo to dobře. Asi mi ta lekce prospěla, abych si uvědomil, že pero je sice mocnější zbraně, ale že zdravý respekt je určitě na místě. Hezky to uzavřel instruktor, když mi napsal: to byl jenom začátek, dál už je to na vás. Asi trochu OT, omlouvám se.
Al Zheimer
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát 15. úno 2013 9:57:27

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod stepan-hawk » pon 15. dub 2013 16:44:20

Artifex: Pokud teda správně interpretuji tvé informace, tak hlavní problém některých lidí je v nedostatečné přípravě. Že se na to "vydlábnou" a jdou na zkoušku s pocitem: ´Všechny nás nevyhodí´. Znám to z vysoké. Vyhodí klidně. (60 z 60 žádná míra) Zdá se, že se zbroják snaží udělat lecjaký namachrovaný ťuňťa. Jenže jich to většinu (asi +-) přeseje a nedostanou to.

Je to pro mne docela uklidňující informace nicméně na mém názoru, že by se neměla prodávat pušková munice užitelná v automatických zbraních to nic nemění. Pardon. Stejně jako některé zbraně. Já jsem v tomhle asi trochu názorově na opačné straně. (trochu dost.) Možná by to bylo někdy na diskuzi podrobnější, ale asi se bez toho obejdeme oba. ;) stejně bychom asi názor nezměnili.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod Artifex » pon 15. dub 2013 16:55:59

Ne, moje informace interpretuješ špatně, já se totiž nezabývám těmi, kterým bych zbraň sám nesvěřil, těm to upřímně řeknu a neučím je. Proto to dobré skóre. Lidem, kteří na to duševně nebo fyzicky nemají, to po nějakém úvodu hned řeknu narovinu a v procesu nepokračuju.


Oukej, dle tvého, kdyby se nesmělo prodávat střelivo použitelné v automatických zbraních, pak by se nesmělo prodávat NIC, na všechno střelivo existuje automatická zbraň, dokonce i na 6,35 browning jsem cosi viděl. Takže za mne: WTF? Ale jinak tedy OK, proč ne: Tím se zakážou i všechny myslivecké zbraně, 7,8mm mauser, 308 win, 30-06 a všechno ostatní myslivecké střelivo je vojenské střelivo a na všechno z tohoto je automatická zbraň.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod Eruve0 » pon 15. dub 2013 18:37:55

Přidám svou zkušenost s průběhem zkoušky na ZP na střelnici Borek v ČB.Je to sice již přes rok co jsem zkoušku dělal,ale ta probíhala následovně. Ráno v 7 hod nás 30 netrpělivě čekalo co se začne dít.V 8:00 začal písemný test a v 9:00 nás ze 30 bylo pouze 18! od 10:00 jsme měli praktickou část.Praktická část pro 18 lidí trvala do 16:00 odpoledne...nikdo si neumí představit ty nervy,který lidi měli...každý si myslel,že praktickou bude mít za 10 minut hotovou až ukáže bezpečnou manipulaci.Ale bohužel...Byla to rozborka/sborka brokovnice/CZ50 a malorážky.Bezpečná manipulace/popsání součástí zbraně/nábojů a případně kdo měl chybu v písemném testu,tak probrání správné odpovědi a případně ukázka v zákoně,kde se to píše.Po této zkoušce zbylo 7 lidí a střelby udělalo jen 5 z nás.Nevím jestli to takhle probíhá všude,ale už bych si je zopakovat s tímto zkoušejícím nejspíš nechtěl.Takže řeči typu,že je udělá každý jouda z dolní/horní rozhodně nejsou na místě...možná záleží podle toho,kde se ZP dělá...a na zkoušejícím,ale tohle bylo opravdu maso. Taková má zkušenost z Českých Budějic :-)
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod stepan-hawk » úte 21. kvě 2013 21:59:07

Jen tak mimochodem: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalo ... jidlo.html

Tématu se to myslím trochu týká. uvidíme jestli šlo o legální nebo nelegální zbraň.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod Bonobo » úte 21. kvě 2013 22:40:47

stepan-hawk píše:Jen tak mimochodem: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalo ... jidlo.html

Tématu se to myslím trochu týká. uvidíme jestli šlo o legální nebo nelegální zbraň.


Zkažené jídlo, připálený steak, švábi v pivě jsou nelegální zakázané zbraně, proti nimž je nutno se bránit všemi dostupnými prostředky... :-)
Zprávy z "Blesku" "Hromu" apod. neberu vážně...
Bonobo
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 19. led 2013 12:39:51

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod stepan-hawk » úte 21. kvě 2013 22:49:43

http://zpravy.idnes.cz/opilce-vykazali- ... zpravy_mkk
Tady je to trochu podrobněji.

Takže - nelegálně držená zbraň v rukou nasíracího parchanta = zbytečná střelba.

Tady trochu zmateněji a podrobněji:
http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/n ... snika.html

Zajímalo by mne zda si pro tu zbraň fakt došel domu nebo ji měl s sebou.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod jack-3d » stř 22. kvě 2013 1:02:06

Především bych zakázal hlad. Na něj zemře ročně 36 milionů lidí.

Podle wikipedie "Violence" zapříčíní smrt člověka pouze 0,98% z celkového počtu. "Violence" je široký pojem (války, atentáty, genocidy, přepadení, ...) a legální zbraně v tom budou hrát mizivou roli. Neberu-li v potaz již zmíněný hlad, největšími příčinami smrti člověka je infarkt 30%, infekce 23%, srdeční vady 13%, rakovina 12%, mrtvice 10%, ...). Zakažme hamburgery a kolu, parazity, kouření, aids, tuberkulózu, malárii, ...

Zákaz legálně držených zbraní je jen populistické gesto a svým způsoben další krůček k NWO.
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod stepan-hawk » stř 22. kvě 2013 7:08:50

Já bych zakázal smrt - na tu umře nejvíce lidí.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod Floki » stř 24. črc 2013 0:51:00

Pokud END není profi troll, pak mi připomíná tlustou holku na diskotéce - ví že si nevrzne, proto bude všechny hezčí holky pomlouvat že jsou pohlavně nakažené coury :D

Navíc se nedomnívám že je ve stresové situaci, na krátkou vzdálenost např. pistole běžné ráže účinnější než magor s mačetou - zakažme mačety !

Taktéž poznámka ve smyslu "zbraně do rukou jen profesionálům", z vlastní zkušenosti mohu ujistit že "profesionálové" jsou v drtivé většině méně cvičení a méně nastřílí než průměrně zapálený "civilista" se ZP. A o nějakých nácvicích na situace s různými druhy útočníků si též (až na specializované výjimky) může řadový člen průměrných ozbrojených složek nechat zdát. Nemluvě o tom že stát na palebné čáře s hlavní zbraní v ponosu a záložní v pouzdře, je trošku jiná situace než multikulturní dialog o půlnoci v podchodu....
Floki
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 24. črc 2013 0:22:48

Re: EU a zákaz zbraní!

Příspěvekod zombie hunter » pon 10. bře 2014 17:58:34

Ahoj všem.
Posílám odkaz na petici Mgr. Pavla Černého tikající se chystaných legislativních změn v EU a sjednocení evropské legislativy v oblasti držení zbraní a zvýšení kontroly soukromých zbraní. Pokud s peticí souhlasíte, máte mimořádnou možnost s tím něco dělat.
http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/ ... ni-strany/

Přeji hezký den.
zombie hunter
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 06. bře 2012 17:29:01

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí