Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Vzduchovky

Příspěvekod cendlerqm » úte 22. kvě 2012 18:23:04

Vim ze vetsina lidi si ted predstavi orezlou slavku ale je fakt ze vyber vzduchovek je ohodne vetsi a taky technicka vyspelost a dostupnost se se zlepsuji.Dnes mame na vzduchovkach v Cr omezeni na 16j coz si myslim neni zas tak malo(ani hodne :-)) Jasne ze ma nevyhody ale taky spoustu vyhod Tak nejvetsi je dostupnost bez nejake registrace a taky presnost kdyz jste ochotni si priplatit ,taky levnost provozu (automaticky predpokladam ze CO2ka se pro VP nejak nehodi) krabicka 500 diabol vyjde na nejakych 150-200kc (kdyz budete mit dobrou zasobu coz neni narocne 2000 diabol predtavuje tak 800kc a neco pres kilo vahy to by se u ostrych zbrani projevilo nekolikanasobne), no a pak tichost.Na nejaky boj asi muzem zapomenout ale drobny lov a obrana , joto by slo.Zaverem nejake obrazove navrhy
Přílohy
2.jpg
klasicka pumpovacka
2.jpg (26.71 KiB) Zobrazeno 28210 krát
BSA-tactical.jpg
zlamovacka
BSA-tactical.jpg (19.46 KiB) Zobrazeno 28210 krát
t4_bp_2.jpg
Neco z toho drazsiho soudku.
t4_bp_2.jpg (30.34 KiB) Zobrazeno 28210 krát
Naposledy upravil cendlerqm dne úte 22. kvě 2012 18:32:15, celkově upraveno 1
cendlerqm
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03. čer 2011 1:17:20

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Artifex » úte 22. kvě 2012 18:31:53

No, já mám poměrně novou, neorezlou Slávku 634 a jsem spokojen, na normální střelbu člověk víc nepotřebuje + dílů v každém obchodě+ má nějakých 14-15J dle čerstvosti pružiny. Ta pumpovačka by se mi líbila ale do 5000 neseženeš kvalitní a Sharp Innovu z koprodukce čína/Malajsie nebrat bohužel, je tam plastové vše, co jen jde. S634 prostě mezi vzduchovkama do 5-6000 je kvalitou, výdrží a dostupností na předních příčkách.

Diaboly doporučuji vybírat od JSB, definitivně ne kovohutě Příbram, to je odpad.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky

Příspěvekod cendlerqm » úte 22. kvě 2012 18:35:56

No v zadnem pripade nechci slavku hanit a 634 je myslim jedina slusna vzduchovka ktera se da do 5k jeste poridit. Ta pumpovacka je lehce nad 5k
cendlerqm
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03. čer 2011 1:17:20

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Artifex » úte 22. kvě 2012 22:19:42

Hoď sem prosím link na tu pumpovačku...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky

Příspěvekod cendlerqm » stř 23. kvě 2012 10:44:46

Tady je v razi 5,5 :http://www.colosus.cz/vzduchovka-crosman-benjamin-392-cal-5-5mm/
cendlerqm
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03. čer 2011 1:17:20

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Artifex » stř 23. kvě 2012 15:05:17

5,5 nejedu, ty jsou na 16J už moc těžké střely. Mosazná hlaveň? Nebrat.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky

Příspěvekod dracekvo » čtv 24. kvě 2012 18:54:34

CO2 bych to moc nezatracoval. Mám QB79 a stílí fakt dobře a přesně, navíc ta cena. Verze 5.5 jde upravit až přes 16J (nikoho nenavádím, jen konstatuju)
Pořídíl sem si paintball flašku 5oz a vydrží tk 80-100 ran. K tomu mám dva 6kg hasičáky. Mám to už přes rok, a ještě sem ani nevystřílel první hasičák.
V době PA, nebudu střílet pro zábavu, ale nějaký ptáky na jídlo a to těch ran nebude zas tolik, takže by mi to muselo vystačit na několik let. V nouzi je možné hasičák někde ukořistit. počítám, že pro normální lidi to bude nezajímavý artikl.

zkusím tak nějak schrnout moje poznatky, kdyžtak mě opravte
Pružinovka ok, ale pokud budu chodit s natáhlou, počítám, že si brzo unavím pružinu. Chce to náhradní. Také těsnění pístu musí být v zásobě.
Pumpovačka je hezká, ale ta prodleva mezi dalším výstřelem, nutná zásoba těsnění
CO2 nefunguje v zimě, jsou tam těsnění, lze udělat zásobu
vzduch, funguje v zimě, ale je potřeba vysokotlaký kompresor. Lze pořídit ruční paintball pumpu, ale to je tak foukat při dlouhých večerech, celkem únavné a energii z jídla bude třeba využívat jinak. Pro PA asi nevhodný složitý systém. Čím víc věcí, tím spíš se to rozbije.

Ke střelám.
Zkoušel sem přesnosti různého střeliva. úplně nejhůře dopadli diabolky Gamo Pro Hunter. Daleko přesnější byli obyčejné broky. Lepší byli diabolo standard asi nastejno s diabolo boxer. O hodně přesnější byli JSB exact. A to tak, že jestli diabolo standard lítalo do 5 cm, tak JSB lítalo do 2 cm. Je pak z toho úplně jiná flinta.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Artifex » čtv 24. kvě 2012 19:54:24

Ano, mně se pružinovka zdá nejvhodnější. Jinak nechodím s natáhlou, mám diabolu v hlavni, pružinu spuštěnou a před výstřelem natahuju. Na toto jsou ideální třeba vzduchovky s bočním nátahem, kde se s hlavní vůbec nemanipuluje a může být i vlastně přilíceno a stále pozorovat cíl.

CO je imho průserovitější, jakmile dojde, je prostě po ptákách a z pušky je kus železa

Vzduch je lepší právě díky té pumpičce, po dlouhých večerech si člověk natlakuje pár zásobníků a má na měsíc pokoj.

Proč ne 5,5 do 16J? Když se nebudeme bavit o nějakých úpravách které jistě jdou tak má děsivou vnější balistiku, strašně to padá. S 16J PCP jsme kdysá blbnuli na 70m zavěšenou 0,5l petflašku a stále bez klikání na spodní dot na puškohledu při nějakém rozumném zvětšení co výstřel to zásah. Sice to bylo Pft... čekám, čekám, čekám.... Pic ale po prohnání bal. kalkulačkou měla střela stále dostatečnu energii na usmrcení dejme tomu potkana což při přesném zásahu je super takže do 50m se dá ostrostřílet.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: VzduchovkygY

Příspěvekod cendlerqm » pát 25. kvě 2012 12:36:06

No vecne dilema 5,5 vs 4.5 Ano je pravda ze 5,5 vic klesa ale taky je stabilnejsi pri bocnim vetru a ma lepsi predani energie na cil Ja mam obe a obe maji vyhody i nevyhody Kazda raze ma jeste ruzne tezke verze a tim padem se to da jeste kompenzovat a vybrat si to co mi nejvic vyhovuje(koupit lehke 5,5 nebo tezke 4,5)Mam qb78 i pcp s pumpou To pumpovani celkem jde mne to teda vubec nevadi troska manualni prace jeste nikoho nezabila za to mas vyhodu zasobniku a nekdy jednoduche zvyseni vykonu (jen u nekterych typu).
cendlerqm
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03. čer 2011 1:17:20

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Artifex » pát 25. kvě 2012 15:31:10

Taktak, s tímhle se nedá než souhlasit. Škoda té crossmanky, měnit hlaveň se mi ale na ní nechce, ten bronz něco sice vydrží ale ocel je ocel, bronz bude mít problém s namáháním při pumpování.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Hankye » sob 26. kvě 2012 9:51:35

Krom slávie kterou mam od 15 (630 top stav .) ) sem si před cca rokem koupil větrovku s200 cal4.5 - mít k tomu tu pumpu tak je to ideální záležitost (plním z lahví - přesušenej vzduch je přec jen lepší). http://hankye.rajce.idnes.cz/CZ_200_S_H ... C00013.jpg - mám k ní rychlonabíječ - 12 ran, optika Nikko Stirling-Platinum Nighteater 12x50, bipod Harris S 6"-9" s kloubem a od jistýho borce ještě regulátor tlaku. Vydupaná je přesně na 16j a na 40 - 50 metrů s oporou není problém střílet víčka od pet nebo piva.
Je relativně malá (oproti slávii) pažbu bych označil za dětskou. Po utlumení dělá největší randál dopad diaboly.
Munice je nejlepší od JSB - kovohutě Příbram dělají sajrajt co sviní hlaveň.

Je to spíš taková věc dodělej a odlaď doma. Kdo se s tímhle nechce tejrat doporučil bych spíš AirArms 410.

4.5 nebo 5.5 tak sem za čtyřiapulku. Když střelíte do padesáti cokoli na hlavu tak to stejně nemá šanci, navíc je to tam dvakrát rychlejc.
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Lucius » pon 28. kvě 2012 12:28:29

Hele kluci, nechce to některý z vás hodit do uceleného článku? Něco ve stylu +/- vzduchovek, popř. údržba vzduchovek atd. Minimálně já bych to uvítal ;)
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Hankye » úte 29. kvě 2012 23:39:55

Už to smolim. Zítra večer bych to měl poslat na korekce .)
Hankye
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 26. kvě 2012 9:22:12

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Artifex » stř 30. kvě 2012 21:22:53

Máš to na mailu, pokud s tím takto přepracovaným souhlasíš, dej vědět a dám to k vystavení.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Kubec » pon 13. kvě 2013 4:21:36

Pôvodne som chcel Hatsana alebo Slaviu 634. Na Hatsana bolo viac kritiky, na Slaviu zasa sama chvala. Nakoniec som sa ale rozhodol pre kompromis (myslim v názoroch) a kupil som GAMO SOCOM TACTICAL.. Stredu, stvrtok by mala dojst postou.

http://sport.bazos.sk/inzerat/24897594/ ... ctical.php

Precital som vela diskusii na temu GAMO, najdu sa aj kritici ale väcsina ludi je spokojna. Dost velke diskusie su ohladne sily niektorych vzduchoviek od GAMA, tych najsilnejsich kde udavaju 305m/s (SOCOM, SHADOW atd). V Spanielsku je totiz limit do 25J a vsetci pisu ze tie GAMA su silnejsie jak 634 ktora je tesne pod slovenskou hranicou 16J. Su rôzne teorie ako napriklad skratene pruziny, niektore pusky maju dokonca navrtane piesty, proste rôzne umele znizovanie vykonu. A ze je mozne natrafit aj na 7,5J Gama, pretoze taky limit maju zas v Nemecku. Tak som zvedavy co mi vlastne dojde, clovek od ktoreho kupujem povedal ze ta jeho striela v porovnani s 634 silnejsie (vyssia prieraznost) ale troska straca v presnosti na velku dialku vdaka silnejsiemu kopancu. Vzduchovka ma tiez dostala svojim vzhladom a doplnkami (laser, svetlo, dvojnozka. Pacia sa mi modernejsie pusky s takym military nádychom.


Jeden pán co vlastni asi 10 vzduchoviek mi povedal, ze pokial sa o GAMO staras, vydrzia velmi dlho. Ze jedine co tam pokulhava oproti napriklad Slavii, je spustaci mechanizmus.
Co si o tom myslite, GAMO SHIT? :D
Kubec
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 21. bře 2013 2:37:25

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Artifex » pon 13. kvě 2013 6:10:22

Ano, Gamo ještě mnohem, mnohem, mnohem větší shit než Hatsany, sorry.
Těm 305m/s nevěř, to je s lehkým střelivem, v praxi mají nějakých 14J stejně jako Slávie, na rozdíl od Gama má al Slávka ocelová mířidla, která nerozhazují soustřel, možnost vypuštění natažené pružiny bez výstřelu, kvalitní hlaveň která nestřílí za roh a vnitřnosti, které nejsou z plechu ale z ocelových obrobků a nemá těsnění ze shitového materiálu, který dieseling při prvních výstřelech z nové zbraně propálí a je na vyměnění. Každý svého štěstí strojvůdcem.
Pokud se o gamo staráš, nerozpadne se ti možná moc brzo plastová muška.
Jinak dutá plastová pažba prostě na pístovou vzduchovku nepatří, ty zvuky jsou něco strašného.

(Na otázky "A ty o tom víš prd": opravoval jsem gamovek i jiných vzduchovek dosti. )
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Kubec » pon 13. kvě 2013 15:52:18

To si ma velmi nepotesil ale tak co uz narobim. Ked sa nieco pokazi budem sa snazit zohnat vzdy nejaky kvalitnejsi diel, ako bol ten originalny
Kubec
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 21. bře 2013 2:37:25

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Kubec » ned 02. čer 2013 18:17:11

Tak vzduchovka je doma, vystrielanych asi 200 diaboliek. Na cca 30 metrov triafam zapalovač, to mi staci. Je tam sice viac plastu jak na Slavii ale vyzera to slusne tak uvidime.

http://fastimages.eu/images/2013052422.jpg


Chcem sa spytat, je tu niekto taky kto bere vzduchovku ako hlavny spôsob zabezpecenia potravy pri nazoaj VELKOM prusery? Popripade ako obranny prostriedok ked vám bude lúto resp. nebude potrebne mínať 9mm náboj? Aká zásoba diaboliek je podla vas dostacujúca? Je mi jasne ze cim viac tym lepsie ale milionar nejsom :D. A este sa chcem spytat, aky ucinok ma klasicka 16J vzduchovka pri zasahu dospeleho chlapa do hlavy. Samozrejme ze je rozdiel trafit oko/spánok alebo čelo, ale proste celkovo ma zaujima ci sa to vobec da pouzit ako nutna obrana ked zakony prestanu platit. Dik za kazdy nazor.
Kubec
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 21. bře 2013 2:37:25

Re: Vzduchovky

Příspěvekod ortvar » ned 02. čer 2013 21:02:36

problém je v tzv weak point. 16 J kdekoli na těle hoodně zabolí, ale nevyřadí, rsp. nezničí cít. Tzn. abys vyřadil či zabil musíš trefit 1. oko, 2. frontální sinus nekrytý a se stěstím to pronikne. Jinak to cíl max nasere a pokud je vyzbrojen lépe tak máš problém. S velkou, opakuji velkou dávkou štěstí by se tím dala vyřadit stacionární stráž. Jedna, možná víc, pokud nevykřikne či jinak na sebe neupozorní. Co se týká lovu malé zvěře je to naopak absolutní top. (kdo zkoušel ulovit veverku 58smou ví).

stačí si pročíst něco o stop efektu, I 9 mm na tom není zrovna dobře..
ortvar
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13. bře 2013 14:16:17

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Tugar747 » pon 03. čer 2013 9:14:58

Otázka daly by se klasické CObombičky tlakovat třeba ručním komprecorem, Mylsim třeba něčním jako jsou auto pumpy co by snad kolem tří atmosfér zvládly. s 6mm diabolou nebo brokem by to už nějakou energii mít mohlo.
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Artifex » pon 03. čer 2013 9:28:19

ROzhodně blbost, 3Bar jsou nic, CO2 kapalina/plyn má v bombičkách 60Bar plus minus, které je poměrně konstantní, dokud se může kapalný CO2 odpařovat (proto jsou sportovní zbraně CO2, teplota se neřeší a tlak je poměrně stabilní dokud je něco kapalného v bombičce) a větrovky střílí s cca 200Bar, takže s malou pumpičkou čekej jedno slabé flusnutí na úrovni flusbroku.
Dokonce spousta typů ventilků ty 3 bary prostě odfoukne jako zbytkový nevyužitelný plyn (myslím, že se to stávalo u LOVek s víceranným podavačem, kde prvně začínaly kulometit při sníženém tlaku a pokud se to dostalo pod nějakou únosnou hranici pro střelbu tak zbytek plynu vyfoukly, ruku do ohně za to nedám, naposledy jsou LOVku držel před mnoga ljety, každopádně 3 bar plynného vzduchu v objemu bombičky jsou venku jedním "pufnutím")
Na 200 bar vzduchové cartridge existují ruční pumpy, není to ale žádná slast:

Obrázek

touhle čtyřstupňovkou počítej 4 minuty usilovného pumpování na natlačení malého kontejnerku na HW100, na bombičku kupř. na gladiatoru počítej půlhodinu usilovné dřiny.
Nu, a tu máš cenu jednostupňové(časy a úsilí násob čtyřmi) obyčejné pumpičky na 200-250 bar: http://www.colosus.cz/pumpa-pro-vetrovk ... s-filtrem/
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Tugar747 » pon 03. čer 2013 11:51:59

O_O wow když vidim ty ceny tak by za to byli dvě slavie hromada náhradních dílů a doživotní zásoba diabolek.

Ale, díky za informaci. :)
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Kylon » sob 10. srp 2013 14:06:25

Kdybych si mohl vybirat tak koupim sportovni vzduchovku,pres zimu jsem strilel z Walthera.4,5 diabolky JSB,bohuzel jsem strilel jen na 10m v bunkru.Ale za tu cenu radsi koupim ostrou a nejakou Slavii
Kylon
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 07. dub 2013 8:21:06
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Vzduchovky

Příspěvekod Artifex » pon 12. srp 2013 6:46:28

Jak jsem již psal do komentářů: Předminulý týden jsme hodně blbnuli se vzduchovkami, se Slávií 634 a dokonce nakonec i se slabší 631 nebyl problém na 55m trefovat petflašky a plechovky se 100% úspěšností (S634 s optikou 6x40, S631 mechanická mířidla), na 20m nebyl problém trefovat špejle jako od papírových kytek na pouti. Tak se ptám, potřebuje běžný uživatel vzduchovky něco více, když ji vytáhne na zahradu, do přírody nebo nedejbože na lov škodné, který se nesmí a fuj a zákony a kdesicosi atd. když nepočítám pohodlnost typu vrazím do toho bombičky/naplním tl. nádobu a 50 ran do toho jen láduju diabole? Pokud je někdo slabý, že nenatáhne pístovou vzduchovku. Ano, na sportovní použití a lovení "desítek" v terči na 50m to není ale očekává to tu někdo?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky

Příspěvekod HiddenMan » stř 30. říj 2013 11:37:28

Gamo vytvořilo nové diabolky, které jsou schopné penetrovat 1,5mm silný plech.
Přílohy
06(5).jpg
06(5).jpg (107.34 KiB) Zobrazeno 25556 krát
Co vidíš, je snadné, ale co ne, a to něco tě sleduje, tak máš problém.
HiddenMan
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. říj 2013 22:52:40
Bydliště: Severní Čechy

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí

cron