I ve stanu řešíte "co na sebe"? Pak jste tu správně! Bundy, mikiny, kalhoty, boty, ponožky, šátky a také všelijaké Super-Hyper-Mega-Bomba-Texy!

Balistické vesty

Příspěvekod Artifex » úte 11. říj 2011 22:27:56

Další typ ochrany, taktéž vlastní, tentokráte proti střelám, ještě je na cestě kevlarová helma:
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod WOWCE » pát 14. říj 2011 18:55:26

Artifex: co v tom je za platy? keramika?
WOWCE
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 12. kvě 2011 23:40:40
Bydliště: Neratovice

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod Artifex » stř 02. lis 2011 0:54:14

Ano, teď už keramika třídy IV, dorazila i kevlarová helma:
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod Artifex » sob 26. lis 2011 3:55:39

Kapsa na sa58 zásobník má přední a zadní oddíl, do zadního jsem přesunul vždy nabitý zásobník, v předním je napěchovaná komplet autolékárnička jen s tím rozdílem že jsem vypustil nůžky (po ruce je vždy nůž) a to nepraktické miniškrtidlo vyměnil za pořádného širokého esmarcha. Taktéž jsem vyhodil roušku na dýchání z úst do jakéhokoli otvoru si představíte, místo toho jde použít jakýkoli igelitový obal třeba od trojcípého šátku do kterého se udělá díra.
V kapsách na malé zásobníky jsou zásobníky a za zapínání na sucháč nosím vysílačku.
Docela nezvyk je ve vestě střílet, začínám od začátku pěstovat nové střelecké pozice protože o vestu nejde kloudně zapřít sa58 kvůli úhlu. Naopak se škorpíkem je střelba jedna radost, drátová pažba lze zapřít o ochranný límec tak že neklouzá horizontálně ani vertikálně.

Do konce roku by mi měla dorazit ještě druhá vesta, tentokráte bez keramik takže jen IIIa ale pro změnu pro skryté nošení pod oblečením.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Ochranný oděv

Příspěvekod Artifex » čtv 08. pro 2011 20:42:19

A na běžné nošení:
Přílohy
Snímek 009.jpg
Snímek 009.jpg (45.9 KiB) Zobrazeno 14721 krát
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Vladius » pon 02. led 2012 12:31:42

Můj názor je ten, že maskovací vzor bude velkým bezpečnostním rizikem pro „nositele“.
Domnívám se, že v případě VP nikoho nebude zajímat, že ten chlápek v maskovací uniformě je spíše Švejk, než Rambo. Vojáci ho budou považovat za dezertéra, civilní obyvatelstvo se bude snažit zákeřným přepadem získat zbraně, které k „maskáčům“ jaksi patří a ostatní survivalisté budou střílet na potkání, jen aby sami nebyli postřeleni.
Co si o tom myslíte vy?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Artifex » pon 02. led 2012 12:35:17

to je těžké, sežeň mi těžkou vestu bez maskovacího vzoru, zvolil jsem aspoň bez českého.. Celkově ale maskáče také nemám rád.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Vladius » pon 02. led 2012 12:45:54

Jasné, když si kupuješ specializované vybavení určené pro armádu, tak ten vzor tam bude. Nutné zlo. Alespoň do chvíle, kdy to přebarvíš na něco rozumnějšího.
Já to podvědomě vnímám jako rovnici: maskáče = armáda, člověk v maskáčích = voják. A nachytám se na tom pokaždé, když někoho takového vidím v metru/na ulici. Nejdříve zaregistruji vojáka a až pak si uvědomím, že to je mladý airsoft „Rambo“, nebo děda houbař.
V případě VP se takové asociace jistě vyhrotí a bude docházet ke zbytečným incidentům, kdy se bude nejdříve střílet a až pak přemýšlet.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod martinozz » pon 02. led 2012 13:39:09

No abych byl upřímný tak tady na Jihu jsou maskáče bezi obyvatelstvem poměrně rozšířeným pracovním oděvem (když člověk jde do lesa tak každej druhej kdo čistí les je v nich), pohybuje se v nich i docela dost houbařů. Bydlím v Č. Budějovicích a když si vezmu jak se tu (a poměrně často) pohybují airofťáci tak si myslím, že bych prošel i skulometem skrz město v poho (respektive každý by si myslel, "zase jeden stěch pif-paf magorů co jdou za Mokrý". Navíc v léť je 90% čundáků a trempů v 95-tce a to včetně té něžnější poloviny lidstva. Osobně si myslím, že po VP by tu byly maskáče natolik časté, že by to tu nic neznamenalo.
martinozz
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 18. srp 2011 12:59:37

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod jirka44 » pon 02. led 2012 14:48:43

sohlasim stim že když někoho vidím v maskáčích tak mě hned napadne vojak nebo nakej airsoftak, v pripade VP priada v uvahu jedine moznost 1,řekl bych ,že po VP, se stanou lovenou zveri pro sve vybaveni,zbrane,prideli a podobne.preferoval bych spiše černe nenapadne oblečení,kapsáče + bunda+možna kanady nebo steely
jirka44
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 16. pro 2011 22:34:13

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Tuco » pon 02. led 2012 19:17:29

Artifex píše:to je těžké, sežeň mi těžkou vestu bez maskovacího vzoru, zvolil jsem aspoň bez českého.. Celkově ale maskáče také nemám rád.




zdravim X
hele ale platecerier se da poridit v mnoha barvach. ja ho mam v coyoti, neni problem oliva nebo cerna... sapicka do toho narves i s triackovym softem.

jinak kdyz bych mel fungovat v lese tak urcite woodland pres nej loveckej 3Dleaf a na to DOAVka...
dalsi moznost je pouzivat takticky obleceni bez kamuflaze jako veci od BHI, 5.11 a podobne. BHI ma v nabidce i TNT pants. (tactical-nontactical)
Tuco
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 01. led 2012 20:37:24

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Artifex » pon 02. led 2012 19:26:27

Tuco: Vnímáš to moc zjednodušeně, platecarier je jedna věc ale musí do něj sednout jak kevlarové tak keramické pláty a to už není sranda to napasovat, keramika s troškou snahy padne do všeho ale základ-kevlar musí být v carieru nafest a tam je problém, sháněl jsem na tu svoji carier a po osobním ozkoušení asi 6 nebo 7 různých jsem to vzdal a nechal ve woodlandu, ty kevlary jsou prostě větší než se do většiny carierů vejde a kupovat kvůli tomu zase další kevlary, to je jako jít s kanonem na veverky.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Tuco » pon 02. led 2012 19:41:48

Artifex píše:Tuco: Vnímáš to moc zjednodušeně, platecarier je jedna věc ale musí do něj sednout jak kevlarové tak keramické pláty a to už není sranda to napasovat, keramika s troškou snahy padne do všeho ale základ-kevlar musí být v carieru nafest a tam je problém, sháněl jsem na tu svoji carier a po osobním ozkoušení asi 6 nebo 7 různých jsem to vzdal a nechal ve woodlandu, ty kevlary jsou prostě větší než se do většiny carierů vejde a kupovat kvůli tomu zase další kevlary, to je jako jít s kanonem na veverky.



no je pravda ze netusim co za softarmor mas... mimochodem o jaky veste se bavime? co mas?
nicmene sehnat do mojeho paltecerieru soft armor neni moc problem. nejbeznejsi tvar, kopie BHI vest.
a kombinace skryty soft armorovy vesta a pres to jen nosic platu si vyloucil? mam pocit ze si zminoval ze skryty triacko budes porizovat....
Tuco
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 01. led 2012 20:37:24

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Frogstar » pon 02. led 2012 20:14:08

Artifex: myslim, že ty to spíš vnímáš zbytečně složitě. Když si koupíš SAPI pláty a BALCS cut soft armor, tak je nacpeš jak do nekonečný řady neprůstřelek (CIRAS,BALCS, RAV etc), vše s MOLLE/PALS vazbou, takže si sumky můžeš konfigurovat i smyslupněji než tu s prominutim obludnost, co máš na sobě-většina umožnuje připnutí chrániče třísel, krku a ramen na fastexy,takže tě to nebude otravpovat když nepotřebuješ. co je ještě podstatný, že na BALCS cut soft armor se dělaj i low vis nosiče podobný tomu, co máš na spodní fotce, namátkou firmy PACA, London Bridge Trading, Eagle a další. tzn do takhle malý mrchy si nacpeš soft armor třídy IIIA a navíc i SAPI pláty, takže dle volby plná oblož v minimálním rozměru.

co se maskáče týče-je snad stovka výrobců, tkerý dělaj vesty v černý, khaki, olivě a x dalších barvách bez maskovacího vzoru.

Pravdou je, že se do toho vykrvácíč víc,než do francouzský dvacet elt starý neprůstřelky a stejně starý přilby. funkčnost a praktičnost je ale dle mýho na zcela jiný úrovni.

a no offense,ale doporučuju se dřív než střílet v neprůstřelce, učit trigger discipline, nebo se dočkáš díry v gatích dřív než apokalypsy.
low speed high drag clown
Frogstar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. led 2012 20:04:37

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Artifex » pon 02. led 2012 21:30:23

Trigger discipline mám v pohodě, vysvětli co se nelíbí.
Není to francouzská 20 let stará ale současná slovenská od Stratosu, přilba je taktéž současná od Petrisu.

Pěkný teoretický příspěvek ale dokud mi to nezačneš sponzorovat tak opravdu jen teoretický, ceny toho co nabízíš jsou trošku někde jinde.
Naposledy upravil Artifex dne pon 02. led 2012 21:54:05, celkově upraveno 1
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Tuco » pon 02. led 2012 21:38:26

muzu se jen zeptat kolik si za tu vest a helmu dal?
dik
Tuco
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 01. led 2012 20:37:24

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Matysek » pon 02. led 2012 21:43:01

když je slovenská VP vyřadila tak jich bylo plno a daly se sehnat i kolem litru, teď je to malinko horší třebas tady
http://www.military-aktivity.cz/index.p ... t&Itemid=1
Naposledy upravil Matysek dne pon 02. led 2012 21:44:57, celkově upraveno 1
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Matysek » pon 02. led 2012 21:44:13

Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Artifex » pon 02. led 2012 21:45:19

Za vestu se vším všudy včetně keramik něco kolem 3K, je ještě rok a půl v záruce, za helmu si už nevzpomenu.
Ta z odkazu výše je bez keramik= jen IIIa, jinak je to ona, helma sedí.
Jinak proč nosím na střelnici balistiku? Jednoduše proto že občas učím začátečníky na ZP a nebudu riskovat to, že se na mne někdo obrátí, náhodou bude mít prst na spoušti a něčeho se lekne, nikdo studovaný z nebe nespadl a ač toto zmiňuju vždy jako první zásadu tak je potřeba si to vštípit a jistota je jistota.
Naposledy upravil Artifex dne pon 02. led 2012 21:48:12, celkově upraveno 1
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Tuco » pon 02. led 2012 21:46:14

hmm, pouzita, provedeny balisticky test. to je ale k nicemu.
Tuco
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 01. led 2012 20:37:24

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Artifex » pon 02. led 2012 21:48:47

Pokud je prostřílená tak to definitivně ano :D
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Artifex » pon 02. led 2012 22:03:04

Já mám pochopitelně neprostřílenou. Kapsy nejsou nic moc uspořádané ale jde si na to zvyknout. V kapse na banán zásobník jsou dvě oddělení, ve předním mám lékárničku, v zadním zásobník, v pistolových mám nadrcnuté 2 dvacítkové do škorpiona. Chránič klínu je pochopitelně oddělatelný, je na zip a jištěný ještě sucháčem, nákrčník je také na sucháč takže se dá okuchat v podstatě cokoli co tam je. Malou skrytou IIIačkovku mám už také=Hodonského Premiéra, nemá ale krytí ramen ale je lehoučká takže na běžné nošení super.
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Maskovací vzor – zbytečné riziko?

Příspěvekod Frogstar » pon 02. led 2012 22:10:52

nemůžu si pomoct,ale ja ten prs(t) na spoušti vidim :)

ej,s ID vesty sem ucák, každopádně co se použití a kvality týče, za svým názorem si stojím. tohle je poměrně jednoúčelová vesta,jak konfigurací (nevim jak ty,ale já bych na zombie apokalypsu chtel na veste vetsi palebnej prumer nez jedna sumka,tohle je tak pro strážáky na bráně), tak velikostí a použitím ve smyslu skrytí pod bundu nebo kabát, pozornost lákající kamufláž oproti jednobarevný a pod. Petrisky imho dobře dvacet let starý jsou, vychází to z PASGTy (rok 82/83), a pamatuju-li se dobře,tak stejne jako pasgeta maj II nebo IIA level (petris stranky s daty se mi nechtej zobrazit,nemuzu overit), současný helmy tařka všechny IIIA. každopádně za debatovatelnou část mýho příspěvku jsem považoval spíš tu,kde říkám,že mít kombinaci soft armoru,hard platů a zároven kompatibilni neprustrelky i low vis nosice, nebo plate carrieru,navic v nemaskovacim provedeni, neni nic nerealnyho.

Tuco: kombinovat dva nosiče na sebe je imho blbost, zbytečný vrstvy nylonu navíc, tim pádem větší neforemnost, horší nošení batohu, horší nasazení zbraně do ramene atd. kor ve VP prostredi si myslim,ze mene je vice uz kvuli nenapadnosti a pripadnymu honu prumernych spoluobcanu na lepe vybavene stastlivce.

edit: jaky datum vyroby je ta Tva stratoska?na netu sem videl nejaky z roku 2006,a mam za to, ze snad vsude se soft armor po 5ti letech obmenuje, v US ozbrojenych slozkach urcite, u nasich mam za to taky. cena 1600 by tomu odpovidala...neber jako rejpani,jen ze mas mozna doma neco,co te za par let muze prekvapit svymi (ne)vlastnostmi.
low speed high drag clown
Frogstar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. led 2012 20:04:37

Re: Balistické vesty

Příspěvekod Artifex » pon 02. led 2012 22:30:33

Prst na spoušti na fotkách je, to souhlasím, ale předtím byla více než jednou kontrolována komora, pro jedno foto je to IMHO v pohodě, to si pochopitelně při jiných situacích nedovolím. Rok výroby je je 2008 /05 takže záruka do 2013/05, co jsem ale viděl říznuté ty 2006ky tak kevlary byly v super stavu, viděl jsem říznuté 3 různé a ani jeden neměl rozjíždějící se vlákna ani okraje ani nic rozpadajícího se takže ty 2006tky budou mít ještě tak 5 let po konci záruky dobré vlastnosti, pak se uvidí. Helma je IIIačko stejně jako ten Hodonský Premier, ten je nový.

Helma z PASGT vychází, je ale trošku úplně jiná, měl jsem docela problém na to narvat pasgt obal, není to taková šiška.

Jinak jako rejpání to neberu, ty nosiče plus pláty ale vychází na trošku jiné ceny než toto všechno dohoromady takže je to mimo možnosti, ty sumky jsou sice trošku nemotorné ale zvyknout se na to dá, to že je jich málo mi přijde spíš že je jich moc, je hovadina nosit sumky NA vestě, vem si že jednu schytáš, ty to sice rozchodíš díky vestě ale jelikož jsou tam dva zásobníky na sobě tak dva zásobníky nepoužitelné, sumky volím spíš na pásku a níže, v pohodě se na pásku dá nosit pistolové pouzdro a všechno možné.
http://www.youtube.com/watch?v=rXziE0A9pgs Tu je vidět že nosit na pásku není problém, mám tam sumku na sa61, tady http://www.youtube.com/watch?v=-hx0vCbbE7g je taky trošku vidět
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Balistické vesty

Příspěvekod Artifex » stř 11. led 2012 14:19:16

Policie ČR oznámila, že nové neprůstřelné vesty se budou vyrábět z kůže , kterou mají ženy mezi nohama. Podle testů se od ní výborně odrážejí kulky.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Možnosti

Zpět na Oblečení a obuv

cron