Nože na přežití, pily na dřevo, krumpáče a sekery na obranu a další harampádí.

Považujete tento článek za přínosný?

Ano, autor je bůh!
4
31%
Ano, ale mohlo to být lepší.
5
38%
Spíše ano.
2
15%
Spíše ne.
0
Žádná hlasování
Ne, skoro nic jsem nepochopil/a.
0
Žádná hlasování
Ne, autor byl zřejmě pod vlivem drog!
2
15%
 
Celkem hlasů : 13

 

Výroba nože.

Příspěvekod GLORY » sob 25. úno 2012 12:57:43

Připravil jsem pro vás jednoduchý návod na výrobu nože v polních podmínkách. Na připadné dotazy rád odpovím :) uvedený postup platí pouze pro pružinové ocely! Článek je ke stažení zde: http://uloz.to/xRmtM3h/vyroba-noze-docx
Svět ovlivňuje nás, a my ovlivňujeme svět.
GLORY
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 25. úno 2012 9:02:40

Re: Výroba nože.

Příspěvekod Vladius » sob 25. úno 2012 13:15:39

Děkuji za zpracování, hodím ho dnes na hlavní stranu.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Výroba nože.

Příspěvekod GLORY » sob 25. úno 2012 13:22:06

Neni zač, ono to je jen velmy rozsáhlé téma a dalo to hodně práce skovat dohromady, navíc počítam se základy jako je umění nabrousit nůž atd. :)
Svět ovlivňuje nás, a my ovlivňujeme svět.
GLORY
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 25. úno 2012 9:02:40

Re: Výroba nože.

Příspěvekod GLORY » ned 26. úno 2012 22:03:52

Přeje si někdo, abych přidal jěště fotonávod na výrobu kožené ručky a pouzdra? Stačí písnout a vrhnu se na to :P
Edit: Popřípadě přeďelal návod na výrobu nože do podrobnější podoby a přidal k tomu ten návod na výrobu kožené rukojeti?
Svět ovlivňuje nás, a my ovlivňujeme svět.
GLORY
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 25. úno 2012 9:02:40

Re: Výroba nože.

Příspěvekod Vladius » pon 27. úno 2012 0:48:45

Pokud ty návody budou dva, jeden na ručku, druhý na pouzdro, budu velmi rád! Aby zase v tom nebyl guláš.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Výroba nože.

Příspěvekod GLORY » pon 27. úno 2012 21:10:18

Dobrá, zrovna se to hodí, jelikož mám zakázku na nůž s koženou ruckou :), ale chvilku to potrva předpokládám že tak 3 týdny jelikož dělám jen o víkendech :(
Svět ovlivňuje nás, a my ovlivňujeme svět.
GLORY
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 25. úno 2012 9:02:40

Re: Výroba nože.

Příspěvekod End » pát 15. čer 2012 16:08:46

tak sem si vyrobyl macetu z listove pruziny. ma sice uplne primitivni tvar ale na prvni pokus neni spatna. rukojet je udelana z kusu hadice a celou cepel jsem vyblejskal smirkem. vyhen jsem spleskal z nekolika cihel naskladanych na sebe zahazenych hlinou a jako mech sem pouzil slapaci nafukovadlo na bazen. chci si udelat jeste nuz o velikosti cca 30cm. na netu jsem se docetl ze ocel co se pouziva na kulicky do lozisek je prakticky stejna jako AUS-8A (je z toho treba Ka-Bar Dozier nebo Cold Steel SRK). nevim ale jak ji zpracovat v domacich podminkach protoze je to hromada kulicek.
Naposledy upravil End dne pát 15. čer 2012 16:56:03, celkově upraveno 1
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Výroba nože.

Příspěvekod Lucius » pát 15. čer 2012 16:40:48

Dělal sis fotodokumentaci výroby mačety? Nebo aspoň výsledný produkt :) hoď to sem, pls pls ;)
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: Výroba nože.

Příspěvekod End » pát 15. čer 2012 16:49:24

Lucius píše:Dělal sis fotodokumentaci výroby mačety? Nebo aspoň výsledný produkt :) hoď to sem, pls pls ;)

mam to nafocene v mobilu ale nemuzu najit kabel do kompu
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Výroba nože.

Příspěvekod Lucius » sob 16. čer 2012 12:38:36

Tak až se ti zadaří, tak si na nás vzpomeň ;)
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: Výroba nože.

Příspěvekod GLORY » ned 17. čer 2012 0:00:00

End píše:tak sem si vyrobyl macetu z listove pruziny. ma sice uplne primitivni tvar ale na prvni pokus neni spatna. rukojet je udelana z kusu hadice a celou cepel jsem vyblejskal smirkem. vyhen jsem spleskal z nekolika cihel naskladanych na sebe zahazenych hlinou a jako mech sem pouzil slapaci nafukovadlo na bazen. chci si udelat jeste nuz o velikosti cca 30cm. na netu jsem se docetl ze ocel co se pouziva na kulicky do lozisek je prakticky stejna jako AUS-8A (je z toho treba Ka-Bar Dozier nebo Cold Steel SRK). nevim ale jak ji zpracovat v domacich podminkach protoze je to hromada kulicek.

Ahoj, optám se kamaráda co má stímhle zkušenosti a pak to sem postnu, mimochodem pomohl ti ten můj návod? :) A ještě se chci omluvit, že reaguju až tak pozdě :(
Svět ovlivňuje nás, a my ovlivňujeme svět.
GLORY
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 25. úno 2012 9:02:40

Re: Výroba nože.

Příspěvekod End » ned 17. čer 2012 6:54:55

navod pomohl :D prakticky vsechno jsem delal podle neho az na popousteni protoze se mi ta maceta nevesla do trouby :D
End
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 20. úno 2012 16:47:04

Re: Výroba nože.

Příspěvekod Tomáš » ned 17. čer 2012 21:07:01

Čau lidi jsem tu novej ale PostApo čtu už asi půl roku.No zkrátka návod je suprovej fakt bezva. Jen dodam že já svuj první nůž mam z pilovího listu materiál HSS, nemusí se kalit ani nic jinýho a v místě řezu vydrží 600 stupňů, ale pilkou ho asi neuřízneš.Prostě vzít flexku a řezat.Mam i mačetu ale je velký riziko zlomení.
Tomáš
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01. kvě 2012 19:11:17

Re: Výroba nože.

Příspěvekod wwmagic » pát 12. dub 2013 23:30:05

zdravím,
chtěl bych si vyrobit nějaké nože ze starého pilového kotouče. Najde se někdo z místních uživatelů kdo pracuje s laserem a za mrzký peníz by mi je vypálil.
díky
wwmagic
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 11. dub 2013 22:18:49

Re: Výroba nože.

Příspěvekod Nikdo » ned 19. kvě 2013 17:18:13

Tomáš píše:Čau lidi jsem tu novej ale PostApo čtu už asi půl roku.No zkrátka návod je suprovej fakt bezva. Jen dodam že já svuj první nůž mam z pilovího listu materiál HSS, nemusí se kalit ani nic jinýho a v místě řezu vydrží 600 stupňů, ale pilkou ho asi neuřízneš.Prostě vzít flexku a řezat.Mam i mačetu ale je velký riziko zlomení.

Mačety a sekací nože z materiálu HSS nikdy nedělej, je to škoda materiálu, kterej by se víc hodil na obyčejné nože. Mačety a sekací nože dělej z péroviny (většina listových per je z oceli 14 260) a popouštěj je do modrofialové barvy. Obyčejný nůž popouštěj jen do přechodu mezi žlutou a hnědou. Já to tak dělávám a nemám se svými noži a mačetami žádné problémy :)
Zapoměl jsem dodař, že svoje nože kovu, takže pokud je jen flexou vyřízneš z nějakého materiálu, není potřeba tepelné zpracování, ale správná volba materiálu je důležitá vždycky :)
Tak ještě malá úprava, na kterou jsem zapoměl: tím materiálem ale musí být něco kaleného jako např. právě to listové pero, jinak tepelné zpracování proběhnout musí
Nikdo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 18. kvě 2013 17:39:19
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Výroba nože.

Příspěvekod Tugar747 » pát 20. zář 2013 0:51:17

Měl bych dotaz, není tu někdo z Prahy a okolí kdo by měl možnost broušení na pásu? Mám jeden relativně Bčkový nůž (popravdě netuším z čeho je) a má hodně masivní a těžkou šepel, Líbil by se mi jednoduchý brus kulatějšího tvaru podobně jako má klasický opinel. Pokud tu někdo něco podobého dělá bylo by to fajn.
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Nože a nástroje