Sedí vám na krku manželka? Tchyně počítá každou korunu? Nemáte peníze na pořádný výlet z hranice? Toulejte se po ČR a popisujte to tady!

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod JD Hashimoto » stř 24. črc 2013 19:24:52

Zdravím vás, jsem tu nový a i když jsem zatím nepřispěl do žádné diskuze, napíšu zde o sobě pár řádků :)

Kolik mi je - 28 let
Odkud pocházím - Strakonice
Bydlím - Brno
Hlavní povolání - PČR/instruktor MUSADO MCS
Další oblasti vzdělání a ostatní dovednosti - škola hotelovka, dělal jsem vodáckého vedoucího, mám sjeto spoustu řek jak u nás tak i v zahraničí, dělám instruktora musada, a dále spoustu jiným bojových umění, ovládám zbraně, ale nejsem odborník na opravu, oblíbené mám CZ 858 tactical, G17, Sajga M3, umím celkem obstojně vařit, zašívat, šít, rybařit, chytat zvěř do pastí, pěstovat zeleninu, ovládat chladné zbraně, z AČR mám spoustu kurzů od motorové pily, řízení PTS, řízení VT55, Tatra 815, autobus..., kurzy první pomoci, taktické dovednosti, a bohužel můžu nabídnout také své vojenské zkušenosti, bohužel proto, protože to není nic moc co se cení, radději bych chtěl umět techničtější věci, víc si v tuhle chvíli nevybavuji
Kolik lidí mám v rodině - přítelkyně a já
V čem mohu být přínosem - pokud nebudu přínosem s ničím co jsem napsal výše, tak myslím, že 100 kg mé váhy dobře poslouží k potravě a hnojení :D
V čem naopak potřebuji pomoc - skoro nerozumím opravám aut, ale jinak asi ve všem, vždycky je v čem se zlepšovat :)
JD Hashimoto
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 22. črc 2013 16:30:08
Bydliště: Brno

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Patrixon » úte 01. říj 2013 10:30:34

Kolik mi je: 35
Odkud pocházím: Poděbrady
Hlavní povolání: IT, správce počítačové sítě
Další oblasti vzdělání a ostatní dovednosti: Maturita v oblasti bankovnictví, Angličtina - Cmabridge FCE, Microsoft Certified Partner. Záliby - počítače, střelné zbraně, japonské meče, lukostřelba, paintball, airsoft, turistika, užitková zahrada, vaření. Postavil jsem dům, takže mám praktickou zkušenost se všemi aspekty stavby - zednictví, topení, voda a kanalizace, izolace, a podobně.
Kolik lidí mám v rodině (manžel/ka, děti, další osoby): přítelkyně
V čem mohu být přínosem: Vše okolo počítačů a sítí, montáž a oprava HW. Přebíjení nábojů, menší úpravy střelných zbraní. Jsem správcem střelnice. Jsem to já, kdo u nás doma vaří, peče, zavařuje.
V čem naopak potřebuji pomoc: Vůbec se nevyznám v autech (dokážu si maximálně vyměnit olej a žárovku). Nikdy jsem nezkoušel dávat první pomoc. Rád bych se zdokonalil v sebeobraně.
Patrixon
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. zář 2013 8:32:11

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod pepinolupino » sob 05. říj 2013 14:47:20

Jak to tu tak pročítám, tak mám dotaz - je tady nějaký horní věkový limit pro angažovanost v této problematice??
pepinolupino
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 13. lis 2012 0:16:10

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Vladius » sob 05. říj 2013 19:05:45

Žádné limity samozřejmě nejsou. Ba naopak, zrovna starší lidé podobný způsob myšlení považují za naprosto přirozený a samozřejmý.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Hasdrubal » stř 09. říj 2013 17:27:09

Zdravím všechny,
Je mi 17
Našli byste mě v Ostravě
V této době studuju
Další oblasti vzdělání a ostatní dovednosti- učím se truhlařinu a tím pádem umím pracovat se dřevem a dřevozpracijícími stroji, první pomoc, orientace nejen v mapě, hasební prostředky a numismatika (doufám ,že po VP budou drahé kovy dobrým platebním prostředkem).
V čem mohu být přínosem a v čem naopak potřebuji pomoc - vždycky se něco najde.
Hasdrubal
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 09. říj 2013 16:46:14

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod T.B.A.Z » sob 19. říj 2013 10:28:52

Taktéž všechny zdravím.
Za necelé tři měsíce mi bude 28.
Pocházím z maleho města v severním pohraničí jménem Raspenava.
Co umím... Zde je to těžké, protože o survival se zajímám jen krátce, momentálně ani nemůžu najít práci, jedinou výhodu mám snad v jen tom, že umím docela přesně střílet. Mám výuční list v oblasti potravinářská výroba, ale prakticky i ze zbytků umím ukuchtit slušnou mňamku. Odzkoušeno ;-)
Tvůj život, je tvé přežití. A já dodávám, že v dnešní době je nejlepší být opravdu připravený, protože ono to přijde...
T.B.A.Z
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 17. říj 2013 19:10:18
Bydliště: Raspenava

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Hrobař » pon 06. led 2014 14:04:13

Věk: 24 let.
Pocházím z Brna
Povolání: Momentálně pracuji jako bezpečák ale už brzo se budu stěhovat na farmu.
Vzdělání: Lesnictví, nejvyšší myslivecké zkoušky, kurz programování a obsluha CNC.
Rodina: Partnerka je v survivalu taky znalá a aktivní takže tvoříme dobrý tým.
Přínos: Díky lesnické škole ovládám některé věci, které k tomu patří jako práce v lese, stopování, lovecká puškařina, kynologie, mapy atd. Ale aktivní myslivec nejsem. Taktéž trochu rozumím strojnímu CNC obrábění. Mezi moje relevantní dovednosti patří jeskyňaření, turistika, práce se zvířaty ale hodně i s lidmi. Dále pak první pomoc, bezpečnost obecně a těm co chtějí zažít opravdu život na hraně můžu i něco uvařit :-) Mám široký přehled napříč přírodními a společenskými vědami.
Potřebuji pomoc: Neumím střílet. Hnutím osudu jsem si nemohl udělat zbroják už na škole a cítím, že je to má největší slabina. Takže nějaká návštěva střelnice spojená s názornou ukázkou by přišla vhod. Survivalu se věnuji jen pár let, takže stále hodně čerpám od zkušenějších.Tudíž se každá rada hodí.
Hrobař
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 02. led 2014 19:36:29
Bydliště: Brno

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Truhlík » ned 22. lis 2015 17:00:47

Věk: 17
Pocházím z Jindřichova Hradce a bydlím pár kilometrů odtud.
Povolání: Studuju v Českých Budějovicích, kde se i pochopitelně většinu dne vyskytuju.
Rodina: Rodiče, mladší sestra
Přínos: Studuju požární ochranu a v rámci toho i základy zdravovědy atd. Dál se dost zajímám o survival, postapo tématiku a podobné věci.
Potřebuji pomoc: Našla by se určitě řada věcí... Hlavně okolo elektrotechniky.
Truhlík
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 22. lis 2015 16:05:47

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod sdat70 » ned 22. lis 2015 20:33:17

Zdravim všechny prřitomne.Pracujia žiju na konske farmne jako instruktor jezdectvi a zaroven se staram o kozi stado,dojim a vyrabim syry.Připadne zajemce jsem schopen tyto věci naučit.Bavi mne lukostřelba,pobyt v prirode obecne.Rad se ucastnim kurzu preziti,či sam trénuju jak přežit s minimem věci a nechcípnout.rad bych našel podobne smýšlejícího partaka,partacku pro ruzne akce z okoli vlašimi či benešova.Mym velkym hoby je kynologie a toulani se po horach.Jsem antitalent na počitače a opravy aut.
sdat70
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 22. lis 2015 20:09:49

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod štek » úte 24. lis 2015 4:26:19

Zdravím
Je mi 26 let
Pocházím z Přerova
Bydlím tamtéž.
Povoláním jsem obsluha tavících pecí.
Vzděláním jsem elektrikář ale neživím se tím...čili spíš jen základní vědomosti.
Býval jsem historický šermíř, mohu naučit základy boje s dlouhými chladnými zbraněmi.
Ovládám základy první pomoci, práce s dřevem, kovářskou.
Jsem ucházející střelec z dlouhé malorážky.
Mojí specializací by nejspíš byly těžké manuální práce.
Čemu nerozumím je oprava motorů a vozidel a veškerých IT
štek
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 22. lis 2015 22:42:51

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod LoneWolf51 » úte 24. lis 2015 12:12:25

Také zdravím.
Bude mi 30.
Pocházím ze severu Čech, Frýdlant v Čechách, je to nedaleko polských hranic a máme tu jediný BVP kde se ještě pracuje s municí.
Nechci psát kde přesně bydlím, ale je to nedaleko.
Povolání nemám.
Vzdělání potravinářská výroba + praxe pekaře. Hold to byla součást praxe na SOU.
Ovládám základy první pomoci, mám základy survivalu. Zajímám se sice o něj celý rok 2015, ale i předtím, i když jsem předtím přitom hledal i něco jiného. Koketoval jsem se vstupem do AZ, ale protože bych neprošel, tak jsem poznal, že survival (přežití) je dobrá cesta. A v poslední době můj zájem posílila migrační krize v Evropě. Protože pokud chci přežít, musím něco umět.
Umím docela přesně střílet, jak na střelnici ze zapůjčených zbraní, tak i ze vzduchovky.
Mou specializací by byl asi lov nebo spíše různé manuální práce.
Ale jsem ještě laik, a mnoha aspektům přežití se teprve budu učit.
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola s překvapeným výrazem ve tváři.
LoneWolf51
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. lis 2015 18:06:01
Bydliště: Malé město na severu ČR (Je to nedaleko polských hranic a máme nedaleko muniční sklady :-) )

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Racek » pát 27. lis 2015 2:27:02

Zdravím.

Věk: 20

Odkud pocházím: okres Prostějov

Kde žiju: okres Prostějov

Rodina: To bude trochu těžší (rodiče, sestra, přítelkyně plus její rodiče a sestry, prarodiče od nás obou, pes...)

Vzdělání: Střední strojírenská s maturitou (Sigmundova SŠ strojírenská v Lutíně) - obor mechanik-seřizovač (pokud vám ten název nic neříká, tak jde o obrábění kovů na CNC strojích)

Povolání: Mechanik-seřizovač CNC

Dovednosti: Základy kovařiny (vyrobím nůž, mačetu, sekeru,... Ale mám se hodně co učit, na škole to byl můj koníček, teď to zatím nemám kde dělat), obrábění kovů (soustruh, frézka,... Jak klasika, tak CNC), ruční šití oděvů (z látky i z kůže, na stroji šít neumím a hadry si šiju na LARPy), kutilství. Nemám svářečák, ale COčkem jsem už pár svárů udělal, takže možná i základy svařování CO. O tom, jestli jsem dobrý jako "vůdce," sám posoudit nemůžu, ale pár lidí mi řeklo, že v různých situacích na sebe dokážu tak nějak "přirozeně" a nenásilně vzít roli vůdce. Nadprůměrně přesná střelba (zatím jsem střílel jen ze vzduchovky a měl jsem možnost porovnávat svou přesnost s několika známými, co stříleli se mnou - střílel jsem výrazně přesněji, než ostatní). Řidičák skupiny B. Šerm chladnými zbraněmi (úplné základy - zkušenějšího šermíře bych asi neporazil). Učím se vyrábět čepelky ze skla a z pazourku štípáním (flintknapping).

Co mi moc nejde: Nevyznám se v rostlinách. Poznám jen pár "základních" a známých druhů. Nejsem na tom moc dobře s vařením. Nevyznám se ve střelných zbraních, munici a věcí kolem nich. Nevyznám se v elektrice a v elektrikářských pracích. V boji holýma rukama nejsem moc dobrý (nikdy jsem nebyl žádný bitkař - krom toho vážím necelých 70 kg a to je při kontaktním boji další nevýhoda). Neopravím auto - nevyznám se v motorech.

Zájmy: LARP, kovařina, historie, chladné zbraně, kutilství, válečné strategie a taktiky (všechna historická období), les.
Racek
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 18. úno 2015 20:06:34

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod dewi » pát 04. pro 2015 17:19:26

Věk: 15
Bydliště: Karlovy Vary
Rodina: ačkoli to může znít bezcitně, tak mi záleží spíše na přátelích, ti jsou po celé ČR, takže nikdo, kdo by za to stál
Povolání: Student kvinty na osmiletém gymnáziu
Dovednosti: první pomoc, přežití v přírodě (od sedmi skautuju, navíc asi od dvanácti mě začalo bavit testovat své hranice a učení se nových přežívacích dovedností), opravdu amatérské základy pyrotechniky, elektrotechnika a počítače, základy historického šermu, až nadměrná vůle přežít, na dnešní dobu nadprůměrná znalost rostlin,
Potřebuju pomoct: sebeobrana, opravy aut, většina odborných prací, vedení skupiny, nestřílel jsem z ničeho než ze vzduchovky, nejsem schopný ujít velké vzdálenosti se zátěží nad 20 kg,
dewi
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 03. úno 2015 20:50:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod filkins » stř 09. pro 2015 1:05:03

Věk: 20
bydliště: Brno venkov
Rodina: přejíždím mezi Brnem ( matka ) a venkovem (otec), pak bratr, zhruba polovina blízkých přátel na vesnici

vzdělání: průmyslovka, obor automatizace, v současnosti VUT (mechatronika)

koníčky a dovednosti.

Jsem modelář, takže od malička se věnuji dílně, stavbě letadel (dřevo + polystyren) poslední 4 roky pak stavbě parních strojů. mám hodně praxe na ručním soustruhu a ostatním vybavením zámečnických dílen (pily, pilníky, vrtačky, ruční opracování kovů, dřeva i dalších materiálů). základy elektroniky a elektrotechniky (spíše jednoduché obvody typu zapojení elektromotoru, žárovek, ale zkoušel jsem sestavit i nějaký ten log.obvod či pulzní regulátor. Obecně mě baví mechanika, mechanismy (motory, zbraně, stroje a cokoli co se hýbe :) ) věnuji se i autům, vyvařoval jsem celou karoserii COčkem, následně pak nutné opravy (tlumiče, čepy, výměna světel,dveří, zbytek mě postupně čeká, u motorky potom výměna pístu, kroužků, vůle ventylů... a docela mě to též baví). Jinak se snažím opravovat cokoli, místo dávání do servisu...střílel jsem již z více zbraní (pistole, malorážky, útočné pušky) ale nikoliv pravidelně, takže spíše bych se nějak úspěšným střelcem nenazval, ale na 50 metrů z pušky terč (postavu) trefím. Z airsoftu mám základní návyky taktiky, chování se v terénu, radiové komunikace) Začínám na zahrádce s pěstováním zeleniny...samozřejmě pobyt v lese a pod stanem :) umím aspoň trochu vařit :D

neumím:

nejsem nijak fyzicky zdatný (umím běhat a chodit po horách) ale např pěstní souboj bych si dvakrát rozmyslel. Nemám víceméně žádné zkušenosti s první pomocí krom nějakých cvičení ve škole a ošetřování škrábanců. neumím plynně anglicky. vím že jsem zmatkař. do budoucna bych chtěl rozhodně zlepšit znalosti radiokomunikace (mám zkušenosti pouze z PMR) elektrotechnniky, hlavně pak slaboproud a log. obvody, programování. Nedovedu odhadnout, jak bych obstál např při lovu, či v krizových situacích (záplavy, požár,autohavárie, nedej bože VP) nemám přehled o botanice až na základní a nejznámější rostliny a jejich použití, Mám problém odhadnout co vzít např. do batohu a proto většinu tahám i věci, co nepotřebuji...Nevím jak se starat např o koně, což by byl po VP velmi blízký pomocník.
filkins
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. zář 2015 1:49:25

Re: Kdo jsem, odkud pocházím a co umím?

Příspěvekod Drobek » sob 26. pro 2015 17:01:52

filkins píše:
neumím:

nejsem nijak fyzicky zdatný (umím běhat a chodit po horách) ale např pěstní souboj bych si dvakrát rozmyslel. Nemám víceméně žádné zkušenosti s první pomocí krom nějakých cvičení ve škole a ošetřování škrábanců. neumím plynně anglicky. vím že jsem zmatkař. do budoucna bych chtěl rozhodně zlepšit znalosti radiokomunikace (mám zkušenosti pouze z PMR) elektrotechnniky, hlavně pak slaboproud a log. obvody, programování. Nedovedu odhadnout, jak bych obstál např při lovu, či v krizových situacích (záplavy, požár,autohavárie, nedej bože VP) nemám přehled o botanice až na základní a nejznámější rostliny a jejich použití, Mám problém odhadnout co vzít např. do batohu a proto většinu tahám i věci, co nepotřebuji...Nevím jak se starat např o koně, což by byl po VP velmi blízký pomocník.


Za mě máš palec nahorů protože umět si přiznat nedostatky je důležitý a někam tě to může posunout.
Drobek
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 26. čer 2015 12:20:14

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na PostApo v České republice