Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod zombie hunter » stř 07. bře 2012 14:52:52

V tebou popisovaném případě jde tedy o vadné pouzdro, pokud by v něm byla jakákoliv jiná zbraň (bez pojistky/nezajištěná) tak při stejné shodě okolností by a)vystřelila b) nevystřelila????? Za dobu co střílím jsem měl jen minimum selhaných továrních nábojů(bez ohledu na značku).Jistě, chyba nápichu se stává u všech zbraní a to z mnoha důvodů,ale tyto argumenty neznamenají ze Glock není pro obranu to pravé oříškové.Vzhledem k profilu závěru se právě u Glocku tak dobře odstraňují všechny druhy závad.Tebou popisovaná činnost při selhaném náboji je jako z učebnice a přesto je to velice nebezpečný návyk.Proti náboji v komoře a tahání prvního výstřelu v DA nic nemam, měl jsem na mysli že v tom pouzdře by nejspíš vystřelila také když jí nosíš nezajištěnou.Další plus u pistolí glock, absence vnější pojistky - užší profil zbraně(skryté nošení) a eliminace chyb při střelbě ve stresu (když je někdo bezmozek ve státních službách). PS:pi. vz. 82 je ta největší S....a se kterou jsem musel pracovat.
zombie hunter
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 06. bře 2012 17:29:01

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » stř 07. bře 2012 14:55:37

Nevystřelila, 4kg DA spouště jen zasouváním nepřetlačíš náhodou jako u glocka přednataženku, už bys poznal, že tlačíš přes něco, co pruží.
CZ82 je otázkou vkusu, mně vyhovuje ale nikomu ji nenutím, střílí přesně, spoušť jsem si vyladil, nemám s ní problém. Ty služební ostřílené, neudržované sračky jsou ale vinou majitele, ne systému.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod zombie hunter » stř 07. bře 2012 15:05:59

Artifex píše:Nevystřelila, 4kg DA spouště jen zasouváním nepřetlačíš náhodou jako u glocka přednataženku, už bys poznal, že tlačíš přes něco, co pruží.
CZ82 je otázkou vkusu, mně vyhovuje ale nikomu ji nenutím, střílí přesně, spoušť jsem si vyladil, nemám s ní problém.


Vzhledem k tomu co je vidět na obrázku se to nejspíš nestalo při zasouvání do pouzdra, ale v okamžiku kdy si ten nešťastník sednul. U 82 nemám problém s přesností, ale spolehlivost je ten problém. Pořád jsi neuvedl proč je glock ne-oříškový pro obranné účely. Pokud se ti nelíbí tak prosím ale, buď objektivní.
zombie hunter
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 06. bře 2012 17:29:01

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » stř 07. bře 2012 15:24:12

Není oříškový z toho důvodu který jsem uvedl, nemožnost řešení špatného zápalu druhým cvaknutím, tedy vyřešit situaci bez potřeby jakékoli další manipulace. Dále pak v některých rážích nemají oporu nábojnice v celé komoře a při tučnějších navážkách se rády přinejlepším nafukují. Mají problémy se střelbou olověnými střelami, zanáší se hrana komory vepředu u přechodového kužele a pak mají problém se zamykáním (to je přímo napsáno v manuálu). Co mi na něm navíc nevyhovuje je až extrémně malý a nepohodlný záchyt závěru.

No, je jedno jak to nešťastníkovi vystřelilo (při sedání si to nedovedu představit, spíš při vstávání, kdy mu hrana zásobníku zavadila o zadek sedačky a celou pistoli zatlačila hlouběji do pouzdra) ale jasné je, že spoušťová pojistka byla zmáčknutá také.

Spolehlivost 82 je OK dokud z toho nestřílí člověk ruské makarovy se zelenou nábojnicí, ty mají tvrdé zápalky a je potřeba podložit bicí pružinu, pak zase chodí spolehlivě, po vyřešení této záležitosti jsem neměl jedinou selhávku ani s civilními, ani s vojenskými ruskými, ani s 9mm vz.82. Jak při mířené pomalé tak i při rychlostřelbě, po úpravě nastříleno přes 3000ks bez selhávky, před úpravou na tvrdší zápalky a používání standardní munice taktéž cca 1300ks bez selhávky.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » stř 07. bře 2012 15:54:27

No, abych to shrnul. Glock a jeho systém nemusí sedět každému ale je to zbraň která funguje, v tom máš pravdu, mně je třeba tento systém krajně nesympatický, nesedí mi do ruky a ovládání mi nesedne, dle toho tuto zbraň hodnotím.
V podstatě na obranu co je důležité není to, jaká je to zbraň ale jak je spolehlivá, jak s ní uživatel umí zacházet a jak se s ní sblíží. Aby to tu zase nevypadalo jako boj všechny ostatní vs. glock, neříkám, že mu do budoucna nedám šanci a jednoho si nepořídím až budu mít čas a chuť experimentovat, zatím ho ale neshledávám natolik užitnějším oproti čemukoli jinému abych ho vyzdvihnul nad ostatní. V současnosti kdybych si měl vybrat jednu jedinou pistoli na které by měl záležet spolehlivostí a přesností můj život s pár zásobníky a bednou munice do ní, vybral bych si Makarova nebo HK USP v .45ACP
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod zombie hunter » stř 07. bře 2012 17:26:05

Artifex píše:No, abych to shrnul. Glock a jeho systém nemusí sedět každému ale je to zbraň která funguje, v tom máš pravdu, mně je třeba tento systém krajně nesympatický, nesedí mi do ruky a ovládání mi nesedne, dle toho tuto zbraň hodnotím.
V podstatě na obranu co je důležité není to, jaká je to zbraň ale jak je spolehlivá, jak s ní uživatel umí zacházet a jak se s ní sblíží. Aby to tu zase nevypadalo jako boj všechny ostatní vs. glock, neříkám, že mu do budoucna nedám šanci a jednoho si nepořídím až budu mít čas a chuť experimentovat, zatím ho ale neshledávám natolik užitnějším oproti čemukoli jinému abych ho vyzdvihnul nad ostatní. V současnosti kdybych si měl vybrat jednu jedinou pistoli na které by měl záležet spolehlivostí a přesností můj život s pár zásobníky a bednou munice do ní, vybral bych si Makarova nebo HK USP v .45ACP


Jsem rad že uznáváš že ta zbraň funguje a neduhy té zbraně jsi vyjmenoval všechny :) To že někomu nesedí do ruky je věcný argument, ten záchyt se dá vyměnit za větší, ale podle mého názoru to není potřeba. Pokud budu porovnávat spolehlivost-životnost-cenu-blbuvzdornost, tak moje doporučení začínajícímu střelci je jasné a to Glock. Zkus porovnat ostatní zbraně podle toho klíče a uvidíš k čemu se dopracuješ. A v situaci déletrvajícího VP se hodí zbraň u které výrobce garantuje 40.000 ran, ne proto že by někdo dostal šanci to vystřílet ,ale proto že to o ledasčem vypovídá.
zombie hunter
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 06. bře 2012 17:29:01

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » stř 07. bře 2012 17:57:17

No, když už argumentuješ těmi 40 000 ranami tak 20-40 000 musí vydržet naprosto každá. To je totiž údaj kolik vydrží hlaveň (no, a když už jsme u toho tak ty naše "slavné" BRENy garantují jen 20 000), nějaká hloupá pružinka může prasknout u jakékoli zbraně, ať je sebelepší, i u gloků jsem viděl prasknuté závěry po 5000 vystřelených, prasklé plastové rámy, ustřelené rozborné páčky až dovnitř lučíku (to fakt nevím jak se povedlo) atd. takže záleží kus od kusu jako u jakékoli zbraně.
Po VP ale pravděpodobně bude kvést přebíjení, olovo se zase budou lít, Glock bude mít nevýhodu potom v údržbě (ano, umí to střílet olova ale jak to člověk nebude čistit tak moribundus).
Jako první zbraň bych ho ale nedoporučil, právě proto, že člověk neprocvičí základní střelecké návyky pro všechny ostatní=pistole s kohoutem, kterých je většina. Takže když pak dojde na lámání chleba a v kritickém okamžiku získá (jakoukoli) pistoli, může se jednoduše zaseknout na tom, že mu nedocvakne, že má natažený kohout a zajištěno (1911-style cock and lock) nebo kvůli nedostatku tréninku v DA režimu netrefí ani vrata od stodoly (nedělám si srandu, zlaté DAO u CZ45, to je lehoučké jak motýlek ale třeba taková CZ50(naprostý mor v DA, občas přemýšlím jestli jsem nezapomněl odjistit :D) nebo jiné služební zbraně, trefit prvním výstřelem a tahat na spoušti kolem 5kg není sranda)
Proto stále stojím za svým názorem, že zbraň s kohoutem ale není to, protože bych se chtěl přít, je to kvůli praktičnosti, střeleckým návykům a všemu výše, co jsem vyjmenoval. Takže za mne dávám volbu první zbraně: Makarov, Sig sauer, HK, Walther a až na posledním místě Glock

(Na prvním místě Makarov, tomu se Glock spolehlivostí, plochostí=skrytou nositelností ani výdrží nevyrovná a třeba o prasklé pružině, vypadávání tvrdochromu ve vývrtu (glokaři vědí a stydí se za Gastona) nebo praskání čehokoli jsem neslyšel a to ani u hodně olítaných zbraní)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod zombie hunter » čtv 08. bře 2012 14:14:26

Artifex píše:No, když už argumentuješ těmi 40 000 ranami tak 20-40 000 musí vydržet naprosto každá.


Ahoj, k těm závadám většina je způsobena neodborně přebíjenou municí a jak jsi zmínil výše , olovo je pro glocka mor.Co se týká, střelecké gramotnosti, je jedno jaké zbraně vlastníš. Důležité je se vzdělávat a zkoušet všechny dostupné zbraně.Pokud pro tebe není vypovídající záruka od výrobce, co třeba počet ozbrojených sborů které glocky používají? O vypadávání tvrdochromu jsem ještě neslyšel a poprvé to čtu od tebe.Možná se mýlím ale v hlavni glocku žádný tvrdochrom není. Nejspíš máš na mysli mikrotrhlinky ve který se hromadí materiál z plášťů střel a ta trhlinka se zvětšuje a jednou po vypadne nebo roztrhne hlaveň. To se stává naprosto u všech zbraní, ale opravdový problém to je jenom u puškových ráží (přesnost jde do prdele),nicméně se tomu dá předcházet zalapováním a správným čištěním.
zombie hunter
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 06. bře 2012 17:29:01

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » čtv 08. bře 2012 15:34:45

Jestli má glock tvrdochrom ve vývrtu nevím, většina moderních zbraní jej má takže jsem počítal že glock také, pokud ne, můj omyl, pokud ale neopadávat tvrdochrom tak se rozpadal vývrt, řešilo se to na střelectví a můjglock. Tuším, že se fabrika Glock k tomu postavila asi takto: "Vývrt vlasntě pro zbraň není důležitý takže to jako reklamaci nevezmeme dokud to ještě střílí jakžtakž dopředu". Vývrt vypadával tuším už po 500 výstřelek po zakoupení a řešilo to velké množství majitelů zbraní.

Ohledně střelecké gramotnosti, většinou ten, kdo si koupí jednu pistoli a u ní zůstane nebude půjčovat na střelnicích jiné a zrovna ten by potřeboval gramotnost rozšířit, nadšenec co rád zkouší nebude zase mít jen jednu zbraň a ten zvládne cokoli od subcompactu po flak s troškou přemýšlení.
Pokud jsme u ozbrojených sborů, pokud si dobře pamatuji tak, s přehledem vítězí Beretta a glock na druhém místě.
Jinak myslím, že flame glock vs. zbytek můžeme ukončit, vše podstatné jsme shrnuli.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Al Zheimer » pát 03. kvě 2013 8:12:58

Pistole pro začátečníka! To je téma, které jsem hledal, abych nezaložil nějaké duplicitní.

Tak v kostce: prosím o radu nebo komentář zkušenějších. Jsem si vědom toho, že ta první láska s největší pravděpodobností nebude ta celoživotní, ale přesto si ji chci užít naplno. Musí ná ni být spoleh, její nároky bych měl umět uspokojit a měla by se mi taky líbit. :-)

Stanovil jsem si limit 5 000, neumřu, když ho přelezu a nebudu smutný, když budu pod ním, ale jakous takous hranici mít musím. Nekoupím si jako první pistoli kvér za 20 000. Ráži řeším potud, že by střelivo mělo být bez obtíží dostupné a nemělo by to být nějak brutálně drahé, tak mi vychází 7,65 B - 9 mm B, L, M.

Zbraň by měla být použitelná pro denní nošení a mělo by s ní jít střílet. To znamená, že jakkoli jsem fanda škorpa a intenzivně jsem se zabýval myšlenkou si sen splnit a koupit ho, myslím, že na nošení a jako první zbraň to vhodná volba není. A že by s ní mělo jít střílet? Některé zbraně na mne působily dojmem, že jsou natolik křehké, že jsou k nepoužití. Zkrátka chci střílet co nejvíc, střelnici mám přes kopec, chci se s tou zbraní sžít a umět ji s automatickou jistotou ovládat. Chápu, že se jakýkoli mechanismus může porouchat, mělo by proto jít o zbraň snadno opravitelnou z hlediska dostupnosti dílů a ceny. A protože i o první holce máme i nějaká fyzická očekávání, třeba - aby měla plavé vlasy, modré oči a ňadra dmoucí, tak by mne potěšily různé kufříky, pouzdra, zásobníky, čištění atp.

Hodně uvažuju o CZ 75, protože jsem s ní dělal zkoušky, jen je možná na to nošení příliš velká a rozhodně nad výše zmíněným limitem, CZ 83, protože se mi dobře držela a slušně se i s ní střílelo, nebojím se nějakých STARek, Kevinů či jiných (ne)značek. No a pak je tu ten škorp :-) , přičemž jeho pozitivem je, kromě silné nostalgické hodnoty, bezesporu i cena a výbava včetně záručního listu.

Co myslíte? Nejdu na to blbě a nezískám místo blondýnky nějakou starou stanovou kůži? Jak jste to řeši-li / -ly?
Al Zheimer
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát 15. úno 2013 9:57:27

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Artifex » pát 03. kvě 2013 11:12:54

Pětasedmu rozhodně ne.

Pokud na nošení i na střelbu, něco relativně malého, spolehlivého tak za mne CZ82 nebo Makarov.
Kevin ne, to je slitina, ne železo a má strašnou spoušť, spoušťově dobrých DAO malých pistolek jsem potkal málo.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Zantur » pát 03. kvě 2013 21:14:02

Zdravíčko,
nevím, jak moc přínosný bude tento příspěvek do diskuze, nicméně je tam napsáno něco málo o zbraních AČR, čili i Artefixem zmiňované CZ 82 i Alzheimerova CZ 75 a spousta dalších. ;-)

http://www.army.cz/assets/files/9334/zbrane_definit.pdf
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod babybliss » pát 03. kvě 2013 22:56:46

Pokial sa chcete dozvediet nieco malo o roznych gulovych zbraniach a zaroven si chcete trochu precvicit anglictinu tak skuste toto
http://www.youtube.com/user/hickok45/videos?view=1
chlapik sa trochu vyzna a je to celkom zabava pozerat
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Al Zheimer » čtv 09. kvě 2013 12:27:06

Nu, zatím hlásím, že jsem zcela deprimován, výběr zbraně je úplně stejně strašlivá věc, jako výběr auta, lyží, kola, bot, Poláka (jak někde psali, že jsou od 12 tisíc korun) atp. Mezistupněm do blázince je pro mne zvažování mezi ČZ a Berettou. Z domácí produkce jednoznačně model 83 s tím, že si připouštím i možnost koupě nové, nikoli jenom ojetiny (v pražské prodejně ZUB ji mají). Z Itálie pak buď jetina, kterou má puškař Novotný (B 85, 9 mm B.) nebo funglovka 9000 S type F.

Pomalu se propracovávám do stavu, kdy mi začíná být všechno jedno :0 a výchozí kritéria berou za své.

Zkoumal jsem ten Artifexem doporučovaný Makarov, tam je jediná, ale pro mne docela důležitá věc, že se mi ta zbraň nelíbí. Ale uznávám, že je to, minimálně z hlediska ceny a odolnosti, zajímavá karta vnesená do hry. Díky
Al Zheimer
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát 15. úno 2013 9:57:27

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Eruve0 » čtv 09. kvě 2013 18:32:18

Přihodím zkušenost mou a jak jsem si i párkrát utvrdil u kolegů tak i docela běžnou :D .Je to celkem stejné...Člověk když jde pro první zbraň, tak přečte hafo článků,recenzí.Koukne na spoustu fotek atd....Má nějaké představy,očekávání.A nakonec když přijdeš do obchodu,tak si odneseš první kvér,který ti přirostl k srdci vzhledově.Je úplně jedno co to je,hlavně když na to máš peníze a prostě se ti fakt líbí. Nakonec ho půl roku proklínáš na střelnici protože ti to nežere munici,nechce to přebíjet a dělá si to co chce.Ale stejně tomu dáš šanci,za další měsíc seš se zbraní jako jedna duše.Ale protože je to skoro rok,tak jdeš do shopu podruhé s dalším nákupním povolením, ale to už vybíráš rozumem, ale ten "první" mazlík.Je prostě první ;)
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod jack-3d » čtv 16. kvě 2013 0:47:57

Proto je lepší vyřídit si více než jedno povolení ;o) Levnou ověřenou CZ82 nebo Makarov nic nezkazíš. Je to držák, dobré na nošení a rozhodně si to nikdo nesplete s plynovkou ;oD Abych byl save, koupil jsem nejprve CZ82 (předtím několikrát vyzkoušel na střelnici, takže jsem věděl, že mi zbraň plně vyhovuje) a na další povolení jsem měl rok zkoušet a hledat pistoli pro zábavu respektive pistoli na terčovou i dynamickou střelbu. A našel jsem GP XTRIM.
Přílohy
ceskoslovenske_devitky.jpg
ceskoslovenske_devitky.jpg (70.01 KiB) Zobrazeno 23164 krát
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Hornet » pon 29. črc 2013 12:57:06

Osobně Glocka nedoporučuji. Zkoušel jsem ho a dle mého názoru je to hrozné kopyto, které tě nenaučí nic jiného než mačkat spoušť. Doporučuji pistoli s kohoutem. Osobně mohu doporučit HK USP. Je to skvělá zbraň a příjemně se z ní střílí.
Hornet
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 28. úno 2013 23:52:45

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Floki » úte 30. črc 2013 8:54:31

Těžko radit - asi jako kdyby jsi chtěl po širokém plénu doporučit, s kterým děvčetem si ztrátu panictví nejlépe užiješ :D Vše záleží samozřejmě na vkusu každého soudruha. Pokud chceš jenom "mít zbraň", nezbývá než vyzkoušet na vlastní ruku vše, co ti rozpočet může dovolit. Pokud chceš denně nosit, tak se výběr zužuje podle tvé tělesné konstituce (pokud máš 150cm a 40kg, šestipalcový magnum těžko skryješ) a stylu oblékání. Osobně si nemyslím, že by se na oficiálním trhu ojetých zbraní, v tebou daném rozpočtu vyskytovaly vyloženě nebezpečné kousky. Stát se může cokoli, kdykoli i u nové zbraně a nových nábojů. Ale počítat s tím jako s téměř jistou věcí je dle mého názoru paranoia jdoucí za hranice i tohohle webu :)
Floki
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 24. črc 2013 0:22:48

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Hornet » úte 30. črc 2013 17:03:14

Proto jsem rád, že mám 180 cm a 100 kilo. Já ten šestipalcovej .357 schovám. :D A pak budu jak Žán Pól Belmondo :D
Hornet
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 28. úno 2013 23:52:45

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod xMeda » čtv 07. lis 2013 1:35:47

Poridil jsem po nekolikamesicnim zkoumani Vz.82 a je tak akorat. Sedi to pekne do ruky, je to mensi nez CZ75 Compact a zaroven ma ram z poradneho materialu. Uchop zbrane prirozene miri tam, kam ukazuje ruka. 12 ran je pro NO/KN az az. Kdyby pri teoreticke prestrelce s gangem nestacilo, druhy zasobnik je tam hned. SA spoust jde krasne. DA je tak akorat na energicke zmacknuti pri taseni v sebeobrane, na par metru od boku je stejne tezko minout. V pripade selhace jde promacknout znovu, nebo natahnout kohout palcem. Podavani naboju u zdrave pistole beha tak, ze nabije a pak spolehlive vyhodi i prazdnou nabojnici. Tvrdochromovana hlaven s polygonalninm vyvrtem se lehko cisti a urcite prezije i moje vnoucata. Na bezne cisteni staci plastovy kartac a ultra pripeceny humus po delsim strileni jde lehko ven bronzovym kartackem. K rozsahlejsimu cisteni cele mechaniky spoute uz je lepsi sundat strenky, prostrikat to treba Ballistolem a pak za hodinku vytrit hadrou. V nouzi z toho jde vystrelit po jednom do komory nabijene 9x19 Luger aniz to zbrani nejak zvlast ublizi. (jde tam strcit i tokarev, ale nevim, co by to provedlo :) Pomer cena/vykon je moc fajn.
Pokud se postesti, jde k devitkovym 82/83 sehnat .22 adapter pro levne hratky na strelnici.

Jen teda je potreba najit neco fungujiciho, protoze tezce pouzivane vyrazenky z armadniho skladu, jako lze najit treba v krabicich u Rehak&Rehak, jsou zrale tak na rekonstrukci puskarem a protivnika by bylo s nimi snadnejsi umlatit, nez zkouset zneskodnit strelbou. Vojaci s tim delaji buhvico, pak zahodi do skladu a vezmou jinou. Nasledne to nekdo zbezne utre, postrika olejem a proda ven. Na druhou stranu koupit to za 3500 a nechat zrepasovat taky nemusi prijit v souctu tak draho.
Ty lepsi vyrazenky mizi do USA, kde to po repasi povrchovky rychle rozprodaji za $200-250, s curious and relics povolenim si to muzou objednat v balicku az domu. Navic u nich je mozne pouzivat i HP strelivo, ktere se na obranu docela hodi.


Pokud si poridite Vz. 82, kterou jde vyzkouset na strelnici a predchozi majitel s ni strilel, pak se neni ceho bat. Strelivo 9x18 Mak se da sehnat levneji nez 9x17 Browning. Proti zive sile bez neprustrelne vesty je +/- stejne ucinne jako 9x19 Luger. Spis jeste je mensi pravdepodobnost, ze nechtene zastrelite nekoho za cilenym utocnikem.

ad ucinek streliva 9x18:
phpBB [video]



Skoda, ze to CZUB prestala delat.. na IDETu povidal jeden ze stanku, ze podpora po ukonceni vyroby 10let a pak uz to zrusi. Nicmene tyhle kvery jsou v ČR/SR hodne rozsirene, takze dilu z kanibalizace starych bude asi dost, navic tech beznych (pruziny, zapalniky atd) ma armada jeste mraky na skladech. Kdyby se ale nejakou nahodou k vyrobe vratili, chtel bych vz.82 v nerezu :) A mohli by i zkusit omezit pocet pouzitych dilu.



Jako zajimava varianta pistole na noseni se mi jeste jevi HK G2000. A PM Makarov je taky zajimava moznost, jen by mi vadila ta pojistka zasobniku dole..

Testovani spolehlivosti PM Makarova (bulharskej)

phpBB [video]
xMeda
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04. lis 2013 1:52:39

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Miroslavus » ned 29. pro 2013 10:40:32

Citujem :
Poridil jsem po nekolikamesicnim zkoumani Vz.82 a je tak akorat. Sedi to pekne do ruky, je to mensi nez CZ75 Compact a zaroven ma ram z poradneho materialu. Uchop zbrane prirozene miri tam, kam ukazuje ruka. 12 ran je pro NO/KN az az. Kdyby pri teoreticke prestrelce s gangem nestacilo, druhy zasobnik je tam hned. SA spoust jde krasne. DA je tak akorat na energicke zmacknuti pri taseni v sebeobrane, na par metru od boku je stejne tezko minout. V pripade selhace jde promacknout znovu, nebo natahnout kohout palcem. Podavani naboju u zdrave pistole beha tak, ze nabije a pak spolehlive vyhodi i prazdnou nabojnici. Tvrdochromovana hlaven s polygonalninm vyvrtem se lehko cisti a urcite prezije i moje vnoucata. Na bezne cisteni staci plastovy kartac a ultra pripeceny humus po delsim strileni jde lehko ven bronzovym kartackem. K rozsahlejsimu cisteni cele mechaniky spoute uz je lepsi sundat strenky, prostrikat to treba Ballistolem a pak za hodinku vytrit hadrou.

Úplne súhlasím, zbraň je podľa môjho názoru vhodná ako prvotina. Ja mám zatiaľ dve pištole, prvou bola K 100 Mk7 od Grand Power. Ako druhú som kúpil strakonickú CZ 50. Tá bola kupovaná v poľovníckych potrebách, o jej predchádzajúcom majiteľovi som sa nedozvedel nič. Podrobným skúmaním v predajni a aj vďaka ochote personálu pri poradenstve som sa nakoniec rozhodol ju kúpiť a neľutujem. Hlaveň bola ako zrkadlo, no zbraň prešla obnovou povrchovej úpravy a drobného doladenia mechanizmu u originál vyučeného majstra puškára a robí mi radosť. Zbrane v podstate kupujem na rôzne kalibre, ktoré budú dostupné, keby náhodou... A samozrejme, chcem si tiež obstarať CZ 82 Makarov, asi to bude môj novoročný záväzok :-) Ale tiež ma zaujala aj pištoľ BERSA THUNDER 9 Pro, len ju nejdem na Slovensku nikde zohnať. Viac na http://www.bersa.com
Přílohy
008.jpg
008.jpg (132.04 KiB) Zobrazeno 22030 krát
Otázka útočníka: Zomrel by si za svoju rodinu ?
Moja odpoveď: Nie... ale zabíjal by som pre ňu...
Kto nosí, neprosí... :-)
Miroslavus
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 28. pro 2013 22:16:35
Bydliště: Banská Bystrica - okolie

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Miroslavus » pon 30. pro 2013 18:27:45

A ešte by som chcel pridať aj dôvody, prečo som si vlastne zbrane obstaral, myslím, že väčšina čitateľov sa tu v nich nájde :-)

Nenosím zbraň, aby som zabíjal. Nosím ju, aby som nebol zabitý.
Nenosím zbraň, aby som desil ľudí. Nosím ju, pretože svet občas dokáže byť desivé miesto.
Nenosím zbraň preto, že som paranoidný. Nosím ju, pretože vo svete existujú skutočné nebezpečia.
Nenosím zbraň preto, že sem zlý. Nosím ju preto, že už som vo svojom živote videl dosť zla.
Nenosím zbraň preto, že nenávidím vládu. Nosím ju preto, že do niektorých vecí mi vláda nemá čo rozprávať .
Nenosím zbraň preto, že sa teším, až ju použijem. Nosím ju, aby som sa raz nemusel po zvyšok svojho života nenávidieť za to, že som nebol pripravený.
Nenosím zbraň ako náhradu pohlavného orgánu. Nosím ju preto, že v ohrození mi originál veľmi nepomôže.
Nenosím zbraň preto, že chcem niekoho zastreliť. Nosím ju preto, že chcem zomrieť v deväťdesiatke v posteli, nie zajtra na chodníku.
Nenosím zbraň preto, aby som cítil ako muž. Nosím ju preto, že muž sa dokáže postarať o seba a svojich blízkych.
Nenosím zbraň preto, že by som si pripadal menejcenný. Nosím ju preto, že proti niekoľkým útočníkom by som bol s holými rukami menejcenný.
Nenosím zbraň preto, aby som si hral na policajta. Nosím ju preto, že v prípade ohrozenia pravdepodobne žiadny policajt nebude v blízkosti .
Nenosím zbraň preto, aby som vyhľadával problémy. Nosím ju preto, že si problémy môžu nájsť mňa.
Nenosím zbraň preto, že by som miloval zbrane. Nosím ju preto, že milujem život a ľudí , ktorí mu dávajú zmysel...

Presnú mušku a všetko najlepšie v Novom roku 2014 želá Miroslavus.
Otázka útočníka: Zomrel by si za svoju rodinu ?
Moja odpoveď: Nie... ale zabíjal by som pre ňu...
Kto nosí, neprosí... :-)
Miroslavus
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 28. pro 2013 22:16:35
Bydliště: Banská Bystrica - okolie

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Miroslavus » úte 31. pro 2013 21:55:09

Všetko najlepšie v Novomroku 2014
Přílohy
3mWoYE7Vu90.jpg
3mWoYE7Vu90.jpg (45.48 KiB) Zobrazeno 21861 krát
Otázka útočníka: Zomrel by si za svoju rodinu ?
Moja odpoveď: Nie... ale zabíjal by som pre ňu...
Kto nosí, neprosí... :-)
Miroslavus
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 28. pro 2013 22:16:35
Bydliště: Banská Bystrica - okolie

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Miroslavus » ned 10. kvě 2015 19:33:37

Priatelia, prešli dva dlhé roky, kým som našiel, čo som hľadal. Dakedy dávno som si dal predsavzatie, že svoju zbierku rozšírim o pištoľ CZ vz. 82 Makarov. Ako sa vraví, trpezlivosť ruže prináša, tak toto čakanie sa mi naozaj vyplatilo. Zohnal som vojenskú uloženku za pomerne priaznivú cenu. Až na jednu jedinú chybičku funkčnosti, ktorú mi pomohol odstrániť môj kamarát zbrojár, je to maximálne spoľahlivá búchačka. Na strelnici som po oprave strelil stovku makarónov a výsledok bol ten, že som na sedem metrov v stredovom kruhu vystrieľal otvor ako dlaň veľký. Pokiaľ sa mi podarí, tak pripojím aj foto, ako som odstránil tzv. chorobu šmykľavej rukoväte, kde som na určité vyznačené miesta, nalepil zdrsňujúcu lepiacu pásku pre lepší úchop aj pri spotenej ruke.
Přílohy
020 01.jpg
020 01.jpg (60.33 KiB) Zobrazeno 19814 krát
019 01.jpg
019 01.jpg (22.58 KiB) Zobrazeno 19814 krát
017 01.jpg
017 01.jpg (14.96 KiB) Zobrazeno 19814 krát
Otázka útočníka: Zomrel by si za svoju rodinu ?
Moja odpoveď: Nie... ale zabíjal by som pre ňu...
Kto nosí, neprosí... :-)
Miroslavus
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 28. pro 2013 22:16:35
Bydliště: Banská Bystrica - okolie

Re: Pistole pro začátečníka

Příspěvekod Miroslavus » ned 10. kvě 2015 19:42:32

A takmer som zabudol pripojiť odkaz, kde som ju kupoval, tu je: http://www.dmarmyshop.sk/
Otázka útočníka: Zomrel by si za svoju rodinu ?
Moja odpoveď: Nie... ale zabíjal by som pre ňu...
Kto nosí, neprosí... :-)
Miroslavus
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 28. pro 2013 22:16:35
Bydliště: Banská Bystrica - okolie

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí

cron