Vše ostatní, co se pořádného vybavení týče!

Protiúderový štít

Příspěvekod Eruve0 » čtv 27. zář 2012 11:29:32

Zdravím, tak jsem dnes brouzdal po netu a narazil na Protiúderový štít zde: http://www.euro-security.info/euro-secu ... cejni-stit
údajně dokázal zastavit střelbu z brokovnice na krátkou vzdálenost. Na větší možná i normální střely např. z malorážky ?? Tak bych rád věděl názor ostatních po VP. Protože vezmu si myšlenku...útok na budovu,mám obsazená okna, ale hlavní dveře se hlídají řekl bych nejhůře...tak mně napadla myšlenka,co by se stalo kdyby se jeden člověk postavil do dveří právě s tímhle nádobíčkem a druhý krytej za ním pálil jak o život :-) Jediná nevýhoda bych snad řekl rozměr na nějaké extra přenášení, ale kdo vi :-) rozhodně bych o něm uvažoval, protože když si vezmu co stojí naše výbava na VP, tak cena této věcičky je zanedbatelná.
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Protiúderový štít

Příspěvekod Artifex » čtv 27. zář 2012 14:59:20

Toto Ti malorážku pravděpodobně neudrží, brokovnici s birdshotem 30m+ asi ano ale větší broky určitě ne, 10-15m birdshoty také ne, ty broky poletí ve shluku a pravděpodobně se to provalí. Je to dokonce slabší než obyč plexi, vyzkoušej odolnost 0,3mm plexi a tohleto bude jen trošku ohebnější jakožto část úderové odolnosti.

Ber, že nejlehčí balistické štíty IIIa váží x-kilo, jsou z nějakého hardoxu a průzor mají z mnohonásobně vrstveného odolného plexi:
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Protiúderový štít

Příspěvekod Eruve0 » čtv 27. zář 2012 20:19:36

Ano, ano tyto štíty znám,bohužel však i přibližnou cenu :( proto mi tento štít připadal zajímavý,Tak ti člověče nevím hledal jsem dál něco málo k tomuto štítu a našel jsem u výrobce toto:

Ač štíty ESP nejsou rozhodně cíleny pro balistickou ochranu, při testech se paradoxně prokázalo, že dokonce jsou částečně odolné i proti takové hrozbě. Při jedné z četných zkoušek čelní plocha štítu dokonce dokázala zachytit i následky výstřelu z brokovnice. Střílelo se opakovaně ze vzdálenosti cca 10 metrů, a to municí s olověnými broky o velikosti 3 mm. Všechny střely byly jak je vidno ze snímku zachyceny hned první vrstvou. To dává v reálu šanci ochrany i před lehčími střepinami. Nikomu to však přesto rozhodně nedoporučujeme zkoušet „na živo…“

Osobní automobil a poté i dodávka Ford Transit několikrát přejel po štítu – a to příčně i podélně. Tento výrobek od ESP překvapivě nedoznal mimo několika drobných oděrek pražádné újmy. Tak neuvěřitelné výsledky a přesvědčivou ukázku kvality neočekávali ani samotní tvůrci tohoto neobvyklého produktu.

nevím ale ze svého prvního dojmu bych, mu trošku možná i věřil, ale kdo ví...co se nevyzkouší, tak nejde říct... ale 2.5k rozstřílet,není sranda :D
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Protiúderový štít

Příspěvekod morton » čtv 27. zář 2012 21:03:16

Lepší ochranu by ti asi poskytly improvizované prostředky, např. zbytky nábytku zpevněné pytli pískem nebo zeminou, různé trámy poházené přes chodbu svázané drátem, aby je nebylo lehký rozkopat, slepý místa krytý kobercem nebo nějakou tkaninou atd. Navíc ti ten bordel umožní i lépe ukrýt své postavení, taková holá chodba se štítařem - nic moc. K boji bys potřeboval balistický štít, protože většina lidí bude mít pistoli 9mm Luger, nebo pušku 7.62mm, a proti tomu by ti ten protiúderák rozhodně nestačil, to nejvýš, že by ses přetlačoval s nějakým zlodějem doma na chodbě.
morton
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01. dub 2012 18:45:43
Bydliště: Plzeň

Re: Protiúderový štít

Příspěvekod Artifex » čtv 27. zář 2012 21:22:03

Trojky broky je docela slušné, rozhodně ale stejně nevidím moc šancí, že by to něco většího zastavilo, on ten jednotlivý brok sám o sobě má mizivou energii, teď jsem vážil 3,5mm brok a má 0,06g.. při rychlosti 350m/s má energii nějakých 3,7J. To není zas tak moc, to je jako stará vzduchovka, samotný malý brok se zavrtá max pod kůži, síla brokovnice v tomhle je, že těchhle broků je pár set. Pokud se to rozptýlí na větší plochu tak to není zas tak strašné, jak to dostane člověk pod kůži v těch pár stovkách tak to ale dovede ublížit právě proto, že si broky vzájemně vrtají cestu. To samé platí i u lovu hus třeba, ta husa dostane několik zásahů malou energií a tomu vlastně podlehne, jednotlivé broky by jí způsobily dejme tomu lehčí zranění. Dokonce si dovedu představit tedy, že by tenhle štít dovedl zastavit i vzduchovku o síle 16J, dlouhá malorážka ale jednorázově uvolňuje energii dejme tomu 150J na plochu 5,6mm (u výstřelu z pistole dejme tomu 90J), tam je zatížení materiálu na plochu už úplně jinde. Takže proti kulovým to definitivně nepomůže a to ani proti nejslabším.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Video z TESTOVÁNÍ

Příspěvekod Filip » sob 24. kvě 2014 15:05:42

Filip
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 24. kvě 2014 14:59:13

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Veškeré ostatní vybavení

cron