Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod Vladius » ned 17. bře 2013 23:07:15

Jeden můj známý (ne, já to skutečně nejsem:)) zásobuje cca dvojnásobně větší množství žrádla, než je potřebné, pro svého menšího psa. Počítá totiž s tím, že v případě VP to bude moc třeba konzumovat také. Odůvodňuje to tím, že ty granule mají veškeré potřebné bílkoviny, tuky, vitamíny a minerály potřebné i pro člověka, stačí jen dobře spočítat dávku. Akorát prý je to málo slané :). A také prý v případě rabování má větší šance na přežití, než ti, co zásobují tisíce konzerv. Co vy na to? Máte s konzumováním podobných krmiv nějaké zkušenosti? :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod Zantur » pon 18. bře 2013 1:18:15

Jo, máme.. jak jsem byl malý.. hoodně malý, tak jsme to psům brali z misek.. a docela nám to chutnalo :-D Jen neznám žádné recepty na přípravu jídel z granulí ;-)
Nicméně, když už jsi vzpomněl psí žrádlo, tatík jednou v Kauflandu potkal chlapíka, co měl v košíku snad 20 psích konzerv. Když se ho zeptal, proč toho bere tolik, tak řekl, že to přidá do mletého masa a má dvojnásobek jídla za poloviční cenu. A řekl bych, že má docela pravdu. Teda, pokud si zrovna nekoupíš konzervu, kde je pomleté všechno na co ve skladě přišli. Pokud máš konzervu s kousky masa, tak to stačí jen osolit, přidat vařené fazole a máš z toho trenčanské párky (konzerva 250g stojí i 40 kč) ;-)
co už...
Zantur
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 05. črc 2012 15:08:31
Bydliště: Vsetínsko

Re: Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod Misazap » pon 18. bře 2013 17:14:58

Já k tomu odvahu nenašla, ale brácha ochutnal kočičí a prý to docela šlo .. jako radši než sníst třeba toho psa, tak to bych radši jedla ty granule, ono v tom vlastně není nic špatného. Jo, jsou tam namletý a vysušený kůže, kosti, chrupavky a další "zbytky", ale ono to stejně není zdravé jíst jen čisté maso. Na nouzi jo, ale dlouhodobě se tím stravovat - děkuji ne, nedělám to ani svým psům.
Jen by chtělo zjistit správné poměry látek (bílkovin, sacharidů, tuků, ..) u člověka a podle toho to trochu upravit, třeba by šly mixovat psí/kočičí ..
Misazap
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 24. úno 2013 23:23:59

Re: Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod Akenai » stř 27. bře 2013 12:14:08

Granule jsem zkoušel. Jak pro psa, tak pro kočku. Momentálně bych se s tím nechtěl živit, ale když je nutnost tak proč ne. Asi takhle, když to jí pes, tak proč né člověk. Jde o to, co to má za živiny, a co to udělá se zažíváním... Kdyby na tom byl člověk několik dní, tak asi pak stráví několik dní na toaletě. Něco jiného to zkousit (pár kousků) než to jíst celý den a nic jiného.
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod stepan-hawk » stř 27. bře 2013 20:00:48

Napadá mě ten případ z ameriky kdy nějaký debilní zloděj procházel z baráku, který vykradl přes garáž a tam se zabouchl, že se odtamtud nemohl dostat tak tam necelé dva týdny strávil na kole a granulích. A pak žaloval majitele za to, že vypnul proud do ovládání vrat. (A vysoudil od něj 500 000.) Takže asi přežít se na to normálně dá.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod Akenai » stř 27. bře 2013 21:51:20

tojo, a pokud se člověku neudělá blbě, tak alespoň bude mít hebkou srst :)
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod ladijego » sob 30. bře 2013 20:05:58

my zkoušeli psí konzervu a ta převařená de :) nejlépe je si k ní přidat hrášek :)
Dead zombie is good zombie
ladijego
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 19. led 2013 12:02:47
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod Akenai » sob 30. bře 2013 23:09:40

Konzervy kupuji bezdomovci, vic masa ze mene penez. Az na tu vuni tak to jde.
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod Hanka » ned 31. bře 2013 14:50:16

Dobrý den pánové, omlouvám se za delší příspěvek. Já mám 2 velké psy a doma mám mimo zásob pro lidi vždy dost velkou zásobu granulí (cca 30 kg) i konzerv (cca 20 kg) pro psy. V případě nouze je dle mého lze bez problémů sníst, ale hodně záleží na složení. Nevím, jestli jste v obchodě někdy zkoumali, kolik je v konzervách masa. Já na to dávám hodně pozor a vím že v klasické konzervě, koupené v supermarketu je většinou 10%, občas až 20% masa. Nechci dělat ničemu rekamu, jen pro porovnání. Já kupuji konzervy Grand za 57 - 60 Kč.
- GRAND EXTRA - 1/2 kuře, 1300 g (98% kuřecí maso)
- GRAND s drůbežím masem, 1150 g (80 % drůbeží maso)
- GRAND s krocanem, 1300 g (40% krůtí maso, 40% drůbeží maso)
- GRAND s hovězím masem, 1300 g (30 % hovězí maso, 30 % drůbeží maso)

Granule kupuji zn. Acana bez obilovin.
- ACANA PACIFICA DOG (Čerstvý losos (13%), dehydrované maso lososa (12%), dehydrované maso sledě (10%), dehydrované maso síha (10%), celý hrách, červená čočka, čerstvé brambory, čerstvý sleď (5%), čerstvý platýs (4%), sledí olej, fazole, řepkový olej, na slunci sušená vojtěška, hrachová vláknina, přírodní rybí aroma (2%), čerstvá jablka)
- ACANA RANCHLANDS (Čerstvé hovězí maso (11%), dehydrované hovězí maso (10%), hrách, čerstvé jehněčí maso (8%), dehydrované jehněčí maso (8%), dehydrované maso síha (6%), sledí olej (6%), fazole, červená čočka, čerstvé brambory, dehydrované maso lososa (3%), čerstvé maso bizona (3%), čerstvá hovězí játra (3%), čerstvá jehněčí játra (3%), na slunci sušená vojtěška, hrachová vláknina, čerstvá jablka)
- ACANA GRASSLANDS DOG (Čerstvé jehněčí maso (11%), dehydrované jehněčí maso (10%), dehydrované kachní maso (10%), dehydrované maso síha (3%), hrách, červená čočka, fazole, čerstvé brambory, čerstvá kachna (3%), čerstvá celá vejce (3%), čerstvý candát (3%), kachní tuk (3%), sledí olej, na slunci sušená vojtěška, čerstvá jehněčí játra (2%), maso lososa (2%), hrachová vláknina, čerstvá jablka)

Máte někdo zkušenost s jinou značkou a podobným složením?
Hanka
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 10. pro 2011 0:14:02
Bydliště: Praha

Re: Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod Misazap » čtv 04. dub 2013 13:19:26

Akenai píše:Konzervy kupuji bezdomovci, vic masa ze mene penez. Az na tu vuni tak to jde.


Hele není to tak vždy, kupujeme konzervy Max celé kuře od Sokol Falco a to když otevřeš, to voní.
Misazap
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 24. úno 2013 23:23:59

Re: Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod Akenai » čtv 04. dub 2013 17:42:27

Co jsem kupoval já, tak nic moc. A jasně, nemůžeme generalizovat :)
Akenai
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 14. lis 2012 23:37:46

Re: Psí a jiné granule - vhodné i pro člověka?

Příspěvekod Vanhouten » úte 23. pro 2014 16:10:47

segra zkousela whiskas kocici kapsicky a rikala ze to chutna jak lepsi pastika akorat bez soli. ze kdyby se to dosolilo, tak to pry clovek snad ani nepozna :-)
Vanhouten
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 05. pro 2014 13:26:50

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Potrava a voda

cron