Píšete "do šuplíku"? Už nemusíte! Zveřejněte zde své povídky, básně, romány či jakoukoliv jinou PostApo tvorbu. Ostatní uživatele si to rádi přečtou a třeba doporučí nějaké změny a vylepšení. Ti nejlepší z vás se dostanou na hlavní stranu webu.

kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » úte 09. pro 2014 23:35:12

Zdravím. Pár lidí už příběh tady na postapu četlo, tak bych se chtěl zeptat co si o tom myslí. Jestli se to líbilo nebo ne. Případně co se líbilo, co jim přišlo trefné a stejně tak (nebo i více) co se jim nelíbilo nebo přišlo nereálné. Ne že by to příběh extra ovlivnilo. Už dodělávám jen korektury. Ale přiznám se, že by mne názory i zajímaly. Tak když by se někdo vyjádřil tak díky.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod Matysek » stř 10. pro 2014 10:11:58

ahoj, mě se to moc líbí a čekám na pokračování, musím říct že píšeš moc dobře (-:
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » stř 24. pro 2014 13:22:57

Všem čtenářům mého příběhu přeji krásný Štědrý den a připojuji se k dárečkům jednou kapitolou navíc.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod Zagy » čtv 25. pro 2014 0:30:05

Taky přeji štastné veselé a nemateriální svátky...a jen tak dál s kaleidoskopem krachu at máme co číst !! :)
Zagy
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 06. led 2013 1:11:54

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » čtv 25. pro 2014 9:09:11

Kaleidoskop už je za půlkou. :-) Mám to od začátku napsané do konce a jen dokorektůrovávám.
Jsem rád, že se vyprávění líbí.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod Buellxb9S » úte 17. úno 2015 1:19:18

velmi dobré...opravdu
Buellxb9S
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 16. úno 2015 23:07:56

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » úte 17. úno 2015 19:29:38

Děkuji. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod Racek » stř 18. úno 2015 20:11:13

Je tam trochu zmatek v přímé řeči (jednotlivé věty v uvozovkách se psávají na samostatné řádky). Hodněkrát se mi stalo, že jsem se v tom ztratil a byl jsem zmatený z toho, že nevím, která postava zrovna mluví.
Ale to je jenom slohový nedostatek. Kdybys to vydal jako povídku, myslím, že by to mělo úspěch :) Příběh i tvůj styl psaní se mi hrozně líbí. Určitě pokračuj v tvorbě, máš na to :)
Racek
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 18. úno 2015 20:06:34

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » pát 20. úno 2015 6:47:26

Díky.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod apach » pát 20. úno 2015 14:12:04

Možná bych trochu pouvažoval nad logikou některých částí, namátkou - krachne všechna elektronika, ale hlavní hrdina dohrává počítačovou hru a rodina sleduje dál televizi. Či jeden z vedlejších hrdinu, ač blbý jak tágo, má dostatečně rozumu na to, aby postavil pevnost a skorotank. Nebo se třeba v ději neprojevují nemoci spjaté s hnilobou a rozkladem těl, které ve středověku vyhladily celé oblasti.
Píšeš čtivě, jen to nechej dopředu přečíst nějakému svému spřízněnému kamarádovi a možná taky něco objeví...
apach
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. bře 2012 14:47:30

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » pát 20. úno 2015 23:28:13

Já to několika lidem přečíst dal.
A proti první věci bych si dovolil protestovat důrazně, protože jasně byl popsaný krach elektroniky až později, když volal záchranku. To že předtím dohrával hru bylo způsobeno tím, že o konci světa ještě nevěděl.

Ten vedlejší hrdina nemusel být na myšlení sám. Jak prosté. I to bylo naznačeno v textu.

Nemoci z hniloby.... možná něco takového být může, ale...
a) nejsem epidemiolog. ;-)
b) dle mého neepidemiologického hlediska jsem si dovolil vycházet z tohoto: https://sites.google.com/site/rpgknihov ... Bloposmrti a dle toho usoudil, že třináctý den po smrti prvních lidí se ještě o nějaké extrémní hnití nejedná. Ale jestli jsi v tomto znalý, tak se rád nechám poučit. Koneckonců někdy v létě jsem si říkal, že bych k tomuto dopsal definitivní korektury a vedl to do ještě finálnější podoby než je ta současná finální. ;-)
Takže upozornění na chyby jsou vítány. (To že se je budu snažit odvracet a vysvětlovat je snad ale doufám všem jasné.)

Každopádně díky moc za reakci.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod proforma » ned 22. úno 2015 17:28:04

Pribeh zajimavy, hlavne co se technickych detailu tyce. Vypraveni ze 3 ruznych rovin taky dobre. Jen by to chtelo nejake korektury, chyb je tam pomerne dost a kazi mi to zazitek, kdyz to taha za oci. Ale je mi jasne, ze zrovna tohle se asi v PA resit nebude :-)
proforma
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18. zář 2014 7:26:35

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod dewi » pon 23. úno 2015 20:15:44

Ahoj, protože nemám stálý internet, tak zde nejsem moc činný, ale 1. věc, na kterou zde koukám je právé tvůj seriál. Opravdu výborné, kdybys to vydal, určitě bys vydělal. Jak už zde bylo řečeno, určitě piš dál, máš vážně talent. Pár nesrovnalostí se sice najde, ale to vždy. A už můžeš začít přemýšlet o další povídce.
dewi
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 03. úno 2015 20:50:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » úte 24. úno 2015 7:36:09

Proforma: Děkuji. S tím pravopisem se pokusím něco udělat. I když styl, který u jedné postavy se snažím mít čistě spisovný u druhé čistou pražačtinu a u třetího prostě sprostou hajzlovštinu zůstane. Čárky zápasím, ale snad se budu zlepšovat. Za tahání se omlouvám. ;-)

Dewi: Děkuji.


A pro všechny: Pokud vidíte nějakou nesrovnalost....a nechce se vám ji tady psát veřejně, tak mi ji napište do soukromé zprávy nebo na mail cernomlejnov@seznam.cz. S tím, že můžete poznamenat jestli ji smím se zachováním vaší anonymity zveřejnit nebo ne. Budu se na to samozřejmě snažit odpovídat.

Další věc bude nejdříve tak za rok. A kdo ví jestli něco bude. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » ned 01. bře 2015 11:46:10

Nic netrvá věčně. Ani láska k jedný slečně. (Já mám na svojí dříve slečnu, potom nastávající, dále ženu, nyní paní výjimku. Jen pro jistotu upřesním - je to stále ta samá osoba. ;))
Takže Kaleidoskop se nachýlil k závěru a po dnešní nejdelší kapitole už zbývají jen tři poslední kapitoly. Od každého vypravěče jedna. Doufám, že mě někdo za závěr nebude chtít natáhnout na skřipec. ;D

Tak si dnešní kapitolku užijte. Delší už to nebude. ;) Už to je za pár. Teda za pár a půl. ;-)

PS: S dnešní délkou kapitoly jsem překročil povolenou délku příspěvku.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » ned 15. bře 2015 1:33:00

Tak předposlední díl vypuštěn do světa. Příští týden ještě jedna z nejkratších Lukášových kapitol a konec.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » ned 22. bře 2015 8:36:55

Consummatum est – Dokonáno jest.

Tak doufám, že se ti, který se to líbilo vyjádří. A ti co se jim to nelíbilo a přesto to četli také. (I masochisté mají nárok na názor. ;) )
No dobře pokud se to někomu líbilo natolik, aby to četl a něco z toho se mu nelíbilo, tak to je přesně ten typ jehož názory mne docela dost zajímají.

Prostě a stručně: Napište, zda se vám to líbilo a případně kolik, jak, proč, kdo, co, koho čeho( sakra tohle ne...) s kým s čím (tohle asi také není na místě) o kom o čem (to na místě je)

Přeji Vám hezký den.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod Matysek » ned 22. bře 2015 13:41:49

super, mě se to moc líbilo, navrhuju pokračování třeba rok poté co?
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » ned 22. bře 2015 23:04:06

Matysek píše:super, mě se to moc líbilo, navrhuju pokračování třeba rok poté co?

Zatím o pokračování příliš neuvažuji. Ale quién sabe? Až dodělám školu a odpočinu si, tak se třeba zamyslím ještě jednou.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod Jason » stř 25. bře 2015 21:33:01

Zdravim autora,
predne smekam poklonu a vychvaluji za super dilo.. Konecne jsem se dokopal k registraci zde na foru abych se mohl zapojit do diskuze..

V prvni rade jeste jednou davam palec nahoru za super cteni, vsimnul jsme si tady toho tak v cca 1/3 a to jsem prehltnul naraz a pak jsem ocekaval kazdou nedeli pokracovi.. Kolikrat to byl lek na nedelni kocovinu, probudit se a hned se dat do cteni :o)

Priznavam se ze jsem to cele cetl jenom jednou, kolikrat ve spechu nebo s trosku zastrenou mysli zbytkovym alkoholem a proto se ted chystam si to dat cele znova a v klidu.. Abych jenom nechvalil tak mam k tomu par svych poznamek - berte to jako muj nazor a ne primo kritiku...

-trosku me zarazel cynismus u nekterych postav (viz smrt blizkych atd) - proste ze to nak vic neresili..
-obcas az moc nahod ze vsechno temer vzdy dobre dopadlo - nikdo nic hlavnim hrdinum neukradl (napr. nalozene auta v Praze), temer zadne urazy (jenom takove problemy se zubama by v PA dobe daly pekne zabrat..
-jeste trosku lidksy faktor jako takovy - temer vsichni se prizpusobili, nedelalo jim problem par dni po PA nekoho zastrelit atd.. Ve skutecnosti nevim jestli by se vsichni s tim tak lehce vyrovnali (treba prijit o cleny rodiny, nebo mit nekoho na druhym konci republiky a nevedet co s nim je atd)
-jak zde bylo jiz psano neni nejak pocitano s epidemii z mrtvych tel
-ted spise dotaz nebo potreboval bych vysvetlit - mozna to tam bylo mezi radky a nebo je to tim ze soucasny vojensky technice nak extra nehovim - pokud tedy doslo k nakymu masivnimu EMP kde vsechna nova auta byla na odpis atd jakto ze fungovaly vrtulniky? Jsou nejak konstruovane aby ten pulz vydrzely nebo tak neco? To stejne s tankem..

Jedina vec kterou bych trosku vytknul ze mi prisel zaver poslednich par kapitol trosku "odflaknutej". Nemyslim kvalitou ale spise ze to vse uz smerovalo moc rychle k zaveru. Predtim nekolik kapitol ktere byly hodne rozsahle tak kolikrat nepopisovaly neco dvakrat zasadniho ale zaverecny konflikt byl vyresen na par radcich.. Za me bych byl pro upravu toho konce, trosku rozepsat napr. o opevnovani vesnice, na druhou stranu priprava utoku taborskych atd.. Jak rikam jde ciste o muj nazor ale me prislo par poslednich kapitol trosku uspechanych..

Celkove abych to shrnul - cele dilo je velice podarene za me hodnotim 9* z 10*.. A vazne bych si nechal libit pokracovani - treba po tom roce.. Jeste jednou diky za obohaceni o super cteni, smekam
Jason
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. bře 2015 21:14:06

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod stepan-hawk » čtv 26. bře 2015 0:17:23

Jason píše:Zdravim autora,
... Kolikrat to byl lek na nedelni kocovinu ...

A když si říkáte, že už vás v reakcích nic nepřekvapí, tak málem vzbudíte zbytek rodiny, který spí za zavřenými dveřmi tím jak se řehtáte.
Jason píše:mam k tomu par svych poznamek - berte to jako muj nazor a ne primo kritiku...

Názory vítány. Kritika vítána velmi pokud bude konstruktivní, pokud bude nekonstruktivní, tak je mi jedno jestli někdo někde něco plká. Už jsem velkej kluk, tak mi to žíly netrhá. ;)
Jason píše:-trosku me zarazel cynismus u nekterych postav (viz smrt blizkych atd) - proste ze to nak vic neresili..

Uvažoval jsem o tom... nakonec jsem si psychologické debaty odpustil a to že byli dotyční vyřízení z osudu blízkých tam minimálně párkrát bylo zmíněno.
Jason píše:-obcas az moc nahod ze vsechno temer vzdy dobre dopadlo - nikdo nic hlavnim hrdinum neukradl (napr. nalozene auta v Praze), temer zadne urazy (jenom takove problemy se zubama by v PA dobe daly pekne zabrat..

Je to vyprávění, které je psáno z pohledu postav, které přežily. To jsou prostě ty, které štěstí měly. Ono když je málo lidí, tak je i málo zlodějů. Auta navíc na noc byla na dvoře domu, kde dříve bydlel Lukáš. Možná někdo mohl zkusit vykrást přívěsy, ale zatím je všude kolem plno krámů, kde jsou také věci, tak proč to krást někomu z auta, kde z toho můžou být zbytečné komplikace, když si to můžu vzít támhle z krámu, kde to nikomu asi problém dělat nebude.
Jason píše:-jeste trosku lidksy faktor jako takovy - temer vsichni se prizpusobili, nedelalo jim problem par dni po PA nekoho zastrelit atd.. Ve skutecnosti nevim jestli by se vsichni s tim tak lehce vyrovnali (treba prijit o cleny rodiny, nebo mit nekoho na druhym konci republiky a nevedet co s nim je atd)
viz výše.
Jason píše:-jak zde bylo jiz psano neni nejak pocitano s epidemii z mrtvych tel
viz má reakce výše.
Jason píše:-ted spise dotaz nebo potreboval bych vysvetlit - mozna to tam bylo mezi radky a nebo je to tim ze soucasny vojensky technice nak extra nehovim - pokud tedy doslo k nakymu masivnimu EMP kde vsechna nova auta byla na odpis atd jakto ze fungovaly vrtulniky? Jsou nejak konstruovane aby ten pulz vydrzely nebo tak neco? To stejne s tankem..

S vrtulníkem je to moje spisovatelská invence, kdy jsem si vymyslel, že někde na základně v Náměšti mají ve skříni proti EMP zabezpečené kritické elektronické součásti schované ještě z doby studené války a tak o nich Milan věděl. Nevím zda je něco takového v reálu. Tohle jsem si přibásnil a udělat by to reálně šlo.
Tanky jsou nastartovat i bez elektriky. Jde to na kliku pokud se nepletu. A jsou to diesly. Při boji by samozřejmě ruční ovládání místo elektrického mohlo být problémkem. Nicméně prostě tank bude střílet pomaleji a méně přesně, ale v takovémhle světě to stejně bude ultimátní zbraň.
Jason píše:Jedina vec kterou bych trosku vytknul ze mi prisel zaver poslednich par kapitol trosku "odflaknutej". Nemyslim kvalitou ale spise ze to vse uz smerovalo moc rychle k zaveru. Predtim nekolik kapitol ktere byly hodne rozsahle tak kolikrat nepopisovaly neco dvakrat zasadniho ale zaverecny konflikt byl vyresen na par radcich.. Za me bych byl pro upravu toho konce, trosku rozepsat napr. o opevnovani vesnice, na druhou stranu priprava utoku taborskych atd.. Jak rikam jde ciste o muj nazor ale me prislo par poslednich kapitol trosku uspechanych..
Lukáš opevňování vesnice z větší části strávil svářením. Z toho jsem referát dělat nechtěl. :)

Díky moc za reakci.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: kaleidoskop krachu diskuze

Příspěvekod Jason » čtv 26. bře 2015 10:26:48

Diky mockrat za odpoved a vysvetleni nejakych nejasnosti (aspon co bylo nejasne pro me). Jak rikam chystam se v klidu do toho ponorit znova abych si to jeste vychutnal...

Jak jsem jiz psal celkovy dojem ktery je naprosto luxus, trosku kazi ten zaver - na muj vkus trosku vice strucny ale to je ciste a jenom na autorovi jak to poda... Samozrejme jsem si taky obcas vsimnul nakych preklepu nebo ne zcela nejlepsich slovnich spojeni ale to znam moc dobre - kdyz neco pisu a hodne se na to soustredim tak pisu jak mongolsky dite trpici ADHD..

Za me vazne povede, po dlouhe dobe povidka (spise novela tedy) ktera se odehrava v "realu" - zadni zmutovani vocasove, ufoni atd.. Jeste jednou palec nahoru
Jason
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. bře 2015 21:14:06

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Literární tvorba uživatelů

cron