Nemáte čas na stavbu iglu? Zatéká vám do bambusové chýše? Sežeňte si pořádný stan!

Spacáky

Příspěvekod robkill » čtv 12. dub 2012 17:36:01

dobry vecer,
premyslim o koupi noveho spacaku, nynejsi pouzivam jiz 14let a jiz delsi dobu je nevyhovujici. premyslim o nejakem komfortnim do 0°C i vice.

jsem ochoten do toho investovat 3000,-kč
koukal jsem na vyrobky primy a maji tam par z minuleho roku do 0°C do 3000,-kč.
(http://www.prima-spacaky.cz/)

tu jsem nahle nasel vyrobek od polskeho Heliconu: spacak do 0°C za 1280,-kč
( http://www.armymarket.cz/spaci-pytel-m- ... ikon-d3063 )

co myslite? mate doporuceni ci nazor? diky
Obrázek
Obrázek
robkill
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 04. bře 2012 12:58:19

Re: Spacáky

Příspěvekod VeverAk » pát 13. dub 2012 8:10:31

Ahoj,
S Primou mám nejlepší zkušenosti. Otázkou zůstává, kdy a za jakých podmínek bude spacák používán. Mám Trek 3D a jako třísezonní je téměř dokonalý, když byl nový používal jsem ho i při zimním táboření v kombinaci s celtou/žďárákem a i při - 12° stačil k pohodlnému spaní. Takže jedině doporučuji. Druhého výrobce neznám.
VeverAk
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 10. říj 2011 11:55:59

Re: Spacáky

Příspěvekod robkill » pát 13. dub 2012 11:12:59

mam v planu jej pouzivat celorocne, ve stanu, mistnostech i pod sirakem. jezdim celkem pravidelne na tabory, larpy a jine situace kde se spi ve spacaku. ta druha firma je polskej Helicon, vyrobky do outdooru, dnes se na nej jdu podivat fyzicky do obchodu
Obrázek
Obrázek
robkill
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 04. bře 2012 12:58:19

Re: Spacáky

Příspěvekod Oseransky » úte 15. kvě 2012 20:59:57

Oseransky
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 15. kvě 2012 19:32:05

Re: Spacáky

Příspěvekod Rase » stř 16. kvě 2012 1:22:37

Mě velice chytl spacák HL AIR od Ferrina, je lehký a hlavně má integrovanou nafukovací matraci, tak nepotřebujete nic jako karimatku.
šmejdil sem jestli nenajdu obdobný systém i u nějakých jiných spacáků, ale nepodařilo se mi, tak je jen tahle oranžovo-černý.
osobní zkušenost s ním nemám, ale nápad se mi moc líbí - moc chytrý. Odkaz zde:
http://www.ferrino.cz/item.php?zbozi=3663-hl-air
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Spacáky

Příspěvekod robkill » úte 22. kvě 2012 23:19:52

Rase píše:Mě velice chytl spacák HL AIR od Ferrina, je lehký a hlavně má integrovanou nafukovací matraci, tak nepotřebujete nic jako karimatku.
šmejdil sem jestli nenajdu obdobný systém i u nějakých jiných spacáků, ale nepodařilo se mi, tak je jen tahle oranžovo-černý.
osobní zkušenost s ním nemám, ale nápad se mi moc líbí - moc chytrý. Odkaz zde:
http://www.ferrino.cz/item.php?zbozi=3663-hl-air


zni to fantasticky, ale 4,7 za spacak je pro me momentalne celkem palka jako prase
Obrázek
Obrázek
robkill
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 04. bře 2012 12:58:19

Re: Spacáky

Příspěvekod Rase » úte 22. kvě 2012 23:50:25

Něco takového je prý i u vojenských spacáků, nevím ale u jakých a ani nic bližšího. Jen to, že je to prý moc velké - tedy k ničemu.
Tenhle spacák mi přijde zajímavý (je i lehký) ale mám obdobný problém - je pro mě drahý.
Já bych bral nějaký cyklospacák kvůli skladnosti a lehkosti. Problém ale je že nejsou do zimy a jsou drahé (sportovní věci jsou všeobecně drahé).
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Spacáky

Příspěvekod Vladius » stř 23. kvě 2012 0:05:51

Pánové, díváte se na problém pouze z jednoho úhlu pohledu. "Je mi zima, musím si koupit mega spacák." A tak každé dva-tři roky vyhazovat 3-5K.
A co to řešit jinak?
Když pominu nějaké ty typy ohně, co se nemusí hlídat a vydrží hořet celou noc, tak se to dá řešit kombinací levnějšího spacáku a:

a) vlněného termoprádla - kombinace "spodky s nohavičkami + tričko s dlouhým rukávem" vyjde na cca 1200-1500 a dá se nosit i ve dne, celoročně.

b) chemického zdroje tepla (takové ty gelové polštářky, co se krystalizují po zmáčknutí) nebo obyčejného gumového termoforu, kde se jednou za 4 hodiny vymění voda.

Třeba já mám spacák za pár stovek z Lidlu (extrém kolem nuly, tuším), ale v kombinaci s vlněným svetrem a ponožkami mi naprosto stačí, zvlášť pokud se před spaním dobře najím.
No a pro případ nějakého Průseru tahám izotermickou fólii, ale tu jsem použil snad jednou v životě. Vím, že Artifex pod takovou fólii v pohodě spal při teplotě kolem +5, ale to ať raději řekne on, kecal bych. Je to sice opačný extrém, ale pro pochopení dalšího úhlu pohledu stačí.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Spacáky

Příspěvekod Artifex » stř 23. kvě 2012 0:14:52

Bylo lehce nad nulou ale měl jsem vestu IV třídy, v tom je teplo vždy.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Spacáky

Příspěvekod Vladius » stř 23. kvě 2012 0:25:23

A teď si ještě vzpomínám, před pár lety jsem četl článek o chlapovi, který si ušil vlastní péřový spacák s nějakým naprosto brutálním komfortem, ve kterém pák často spal i v -30°C. Stálo ho to něco kolem 25-30 Eur.
Jak?
Koupil v aukci skoro novou péřovou deku, prošil ji, aby vytvořil víc komor a potáhl nějakou látkou jako obalem. Zapínalo se to na suchý zip, ale měl tam i poutka a knofliky, kdyby byly potřeba.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Spacáky

Příspěvekod Rase » stř 23. kvě 2012 0:33:38

Bral sem to jen jako zajímavý nápad (sloučit spacák s nafukovací podložkou).
Osobně bych šmejdil spacáky na kde se dají sehnat celkem slušné spacáky i pod litr peněz.
Záleží ale na tom co kdo potřebuje a do jakých podmínek spacák chce - ty do nižších teplot jsou těžší a větší, což se nehodí všem.
Rase
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 31. bře 2012 20:11:58

Re: Spacáky

Příspěvekod Tommy-K » sob 26. kvě 2012 16:20:11

Jak píše Vladius, spacák nemusí mít kdovíjak výtečné hodnoty tepelného komfortu aby ste se dobře vyspali, je jen důležité "umět si do toho lehnout" tedy správně zvolené oblečení, izolace od země atd. Já do teď měl také jakýsi Tesco spacák a vystačil jsem si s ním po léta, samozřejmě žádný extrém. Minulý týden jsem měl narozeniny a od rodičů mé přítelkyně jsem dostal spacák nový. Pravda už byl přeci jen potřeba tenhle byl na menší postavu. Je to Deuter Dreamlite 350, za ty peníze a při mém ne tolik náročném využití se mi líbil už předtím. Hodnoty +1°C /-5°C /-22°C jsou pro mě naprosto dostačující, využívám ho převážně od jara do podzimu a k tomu je i určen. Ještě jsem ho nestihl naostro vyzkoušet, zatím mohu pouze říct, že je v něm příjemné poležení :-) Co mě osobně trošičku vadí, mohl by být o kousek širší v oblasti od loktů po ramena, na to že mám nevětší velikost s délkou 220 cm a já sám nemám ramena až tak moc široká přijde mi, že moc místa zde není, i to kapku ztěžuje dopínání zipu až nahoru, ale po dopnutí a uvelebení se už mi to nepříjemné nebylo. Uvidím jak se osvědčí během léta.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Spacáky

Příspěvekod Lucius » pon 28. kvě 2012 12:35:27

Já mám tenhle už tři roky a nemůžu si vůbec stěžovat http://www.vlkodlak.cz/britsky-spaci-py ... rettyPhoto
Po sbalení je z něj roztomilý mrňous vážící kilo, s vhodně kombinovaným oblečením jsem s ním spal pod širákem kolem -5 až -7 stupňů a bylo mi příjemně teplo a do hamocku jsem ho použil jako deku a taky jsem se příjemně vyspal...
Výkon x cena pro mě uspokojující... Samozřejmě otázkou, jak by obstál při delším užívání po VP, ale v tomhle případě zůstávám optimistou :)
Lucius
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 29. bře 2012 23:17:52
Bydliště: Děčín

Re: Spacáky

Příspěvekod silentzzz » čtv 23. dub 2015 10:11:38

Nazdar, ak ti môžem dať radu, mal by si sa poobzerať po spacáku Husky Mantilla, výborny trojsezónny spacák, no ja v ňom v pohode zaspím bez ujmy aj v polke decembra...váha je tiež super, takže nemusíš nosiť so sebou osla, aby si sa odniesol :D ja ho mám z tejto stránky http://www.adamsport.eu/spacak-husky-ou ... -5246.html myslím že budeš spokojný ako ja
silentzzz
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 23. dub 2015 9:55:29

Re: Spacáky

Příspěvekod FORREST*007 » úte 28. dub 2015 19:34:10

Já bych šel spíše do toho Carinthia AČR.Spací pytel Carinthia AČR: modulárního systému ZIMNÍ 2008
Pytel spací modulárního systému zimní 2008 (dále jen pytel) je určen k odpočinku pro příslušníky speciálních jednotek AČR v normálních a extrémně chladných klimatických podmínkách do teploty cca -16.5 °C
Pytel je tvaru mumie se zapínáním na zdrhovadlo
Uvnitř pytle je v oblasti ramen všitý zateplovací límec. Jeho volné překrývající se konce lze sepnout dvěma stiskacími knoflíky. Tunýlkem zhotoveným po obvodu límce je provlečena kulatá pruženka opatřená na každém konci samosvornou. Pruženka umožňuje stažení límce. Stejným způsobem lze upravit obvod otvoru hlavové části
Na vrchní straně pytle se nachází kapsa o šířce 15 cm zavíraná zdrhovadlem
Dno pytle je obdélníkového tvaru a vytváří zvýšený prostor pro chodidla
Podšívka spacího pytle je ve spodní části v reflexním oranžovém barevném provedení, horní část podšívky je v barvě khaki
Spodní díl je zhotoven z nepromokavé tkaniny a je navíc opatřen dvěma protiskluzovými proužky
Ve vnitřních bočních švech pytle jsou všité dvě dvojice popruhů pro možnost spojení s pytlem spacím modulárního systému letním 2008
Pytel se balí do obalu na na pytel spací zimní 2008, který umožňuje kompresi spacího pytle při přepravě. Obal je součástí dodávky spacího pytle. V případě ztráty nebo poškození lze obal zakoupit samostatně
Tento pytel je obecně součástí modulárního systému 2008. Při současném použití letního a zimního pytle modulárního systému lze dosáhnout maximálního teplotního komfortu
Pytel spací AČR modulární systém: zimní 2008
Obj. č.
U92883
Hmotnost 3050 g
Rozměr ve sbaleném stavu
Bez komprese 30 x 57 cm
S kompresí 28 x 45 cm
Izolační látka: vlákno G-LOFT Plus
Délka 235 cm
Šířka v ramenou 90 cm
Šířka v nohách 70 cm
Svrchní materiál 1100 % Nylon Ripstop mini s protizátrhovou mřížkou
Vnitřní mariál 100 % polyamid
Barva
Olivově zelená; vnitřní podšívka v dolní části reflexní oranžová
VÝPLŇ G-LOFT PLUS
Vyrobeno z vysoce kvalitních dvousložkových polymerů. Struktura výplně G-LOFT Plus je ve skutečnosti v mnoha směrech podobná vysoce kvalitnímu husímu prachovému peří. Třírozměrné zkadeření zajišťuje maximální elastičnost a měkký omak.
TVAR PŘIPOMÍNAJÍCÍ MUMII
Zde hrají velikostní, váhová a tepelná kritéria nejdůležitější roli. Zúžená nožní část snižuje váhu a velikost spacího pytle. Hlavní výhodou je však to, že od kolen dolů je postupně stále méně vnitřního prostoru, což umožňuje lepší zahřátí. Nožní část by neměla být tak malá, aby chodidla jakoby „propichovala“ izolační vrstvy. Jako ideální se osvědčil tvar lichoběžníkový. Klínový tvar, jehož šířka se plynule zúžuje odshora dolů nekopíruje přesně tělesné proporce.
LICHOBĚŽNÍKOVÁ NOŽNÍ ČÁST
Zkušenosti ukázaly, že lichoběžníkový střih poskytuje maximální prostor pro chodidla v normální spánkové poloze. Chodidla se nedotýkají izolační vrstvy, takže nedochází ke vzniku studených míst. Tento lichoběžníkový střih poskytuje také místo k uskladnění náhradního oblečení a pytle na obuv.
THERMOFLECT
Thermoflect zvyšuje schopnost spacího pytle udržet teplo asi o 11%. Thermoflect je naším řešením k omezení ztráty tepla vyzařovaného lidským tělem. Thermoflect je ultralehká, ultrapružná a prodyšná textilie s jedinečnou schopností odrážet tělesné teplo.
OBOUSMĚRNÝ ZIP
Všechny vojenské spací pytle Carinthia jsou opatřeny oboustranným zipem. Jezdec na horní straně pytle nemá blokování a umožňuje rychlé a snadné vyklouznutí ze spacího pytle v případě nutnosti (např. poplachu). Jezdec dole je s blokováním, a lze jej otevřít kvůli větrání.
KOMBINACE / SYSTÉM SPACÍHO PYTLE
Některé z našich spacích pytlů lze kombinovat tak, aby tvořily ucelený systém. Takový systém lze pak použít jako spací pytel pro všechna čtyři roční období a dává vám možnost nosit pouze takovou váhu a takový objem, který potřebujete vzhledem k převládajícím teplotám.
Přílohy
635518993f296e305bd91aa67d0d969a--mm1000x1000 (1).jpg
635518993f296e305bd91aa67d0d969a--mm1000x1000 (1).jpg (70.25 KiB) Zobrazeno 49997 krát
FORREST*007
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 23. dub 2015 23:19:34

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Stany a přístřešky