Píšete "do šuplíku"? Už nemusíte! Zveřejněte zde své povídky, básně, romány či jakoukoliv jinou PostApo tvorbu. Ostatní uživatele si to rádi přečtou a třeba doporučí nějaké změny a vylepšení. Ti nejlepší z vás se dostanou na hlavní stranu webu.

Olověná včelka - názory

Příspěvekod Racek » úte 24. úno 2015 9:11:41

Zdravím, budete-li chtít napsat hodnocení na Olověnou včelku, nepište to prosím mezi příspěvky, ale sem. Budu rád za jakékoliv názory a za kritiku :)
Racek
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 18. úno 2015 20:06:34

Re: Olověná včelka - názory

Příspěvekod stepan-hawk » úte 24. úno 2015 14:46:11

Zajímavé. Jsem zvědavý co bude dál.
Popis z pohledu dvou lidí na opačných stranách barikády.... Kde jsi něco takového viděl? ;-)
Možná jsi měl se zveřejňováním počkat až budeš mít napsán větší kousek.

Trošičku mi tam nesedělo časování chvíle, kdy do té kavárny, kde se střílelo, přišli ti dva milicionáři zvenčí. Myslím, že by se objevili dříve a možná i připravenější. Kavárny mívají prosklená okna a dveře a tak je vidět co se tam děje ještě než člověk vstoupí.
A druhá malichernost. Když srazil toho pronásledovatele na zem ranou do nosu, tak by ho nejspíše na místě zastavil a díky tomu by mu ležel pod nohama. Takže by ho tou pistolí bacil a pak jí odhodil. Neházel by ji po něm, když by ho měl na dosah.
Ale to jsou jen dvě drobnůstky.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Olověná včelka - názory

Příspěvekod Racek » úte 24. úno 2015 20:29:45

S tou kavárnou je trochu chyba v popisu, má to být spíš tmavší místnost bez oken, něco jako bar.
Tou pistolí ho chtěl zastřelit, ale zasekla se, střelec zpanikařil a hodil ji po vstávajícím milicionářovi. Je pravda, že ho měl přímo u nohou, ale prostě zpanikařil a udělal blbost. To házení pistolí tam je schválně, protože to ovlivní následující děj povídky :)
Pohled dvou lidí na opačných stranách barikády: Ne, neinspiroval jsem se Kaleidoskopem krachu :D Tohle jsem měl napsané cca 2 měsíce před tím, než jsem poprvé otevřel tohle fórum, podobnost je čistě náhodná :) Tohle mě napadlo, když jsem si pohrával s nápadem zakomponovat postavu s opačným pohledem na svět.
Během týdne bych měl zveřejnit dvě kapitoly, které tuhle povídku ukončí a které ještě upravuju, a začnu psát další :)
Racek
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 18. úno 2015 20:06:34

Re: Olověná včelka - názory

Příspěvekod Racek » čtv 19. bře 2015 13:07:19

Poslední dvě kapitoly povídky Olověná včelka zveřejněn. Postupem času budou do Olověné včelky přibývat další povídky :)
Racek
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 18. úno 2015 20:06:34

Re: Olověná včelka - názory

Příspěvekod stepan-hawk » pát 20. bře 2015 9:41:00

No tak trochu nechápu jak se mohla fotka dostat do novin dříve než si pro dotyčného přišlo komando. Že by ho chtěli upozornit, že přijdou? Není to trochu ptákovina? Myslím, že vytištění novin něco trvá a komando by na zatčení takovéhoto nebezpečného člověka nečekalo.
A ty otisky se daly určitě sejmout i na jiných místech než na pistoli. Klika baru, stůl, který dotyčný od sebe odhazoval, nábojnice, protože používal pistoli a ne revolver a určitě si to ládoval sám.

Ale to jsou jen drobnosti. Je to dobrý příběh.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Olověná včelka - názory

Příspěvekod Racek » pon 23. bře 2015 15:20:28

K těm drobnostem: Mě to s tou fotkou přijde logické. Jeho byt je první místo, kam by Milice opravdu přišla a to mu muselo dojít. Kdyby chtěl dál utíkat, do svého bytu by se nevrátil (a to zase muselo docházet Milicionářům), takže ta fotka se v novinách objevila hned ráno spíš proto, aby "varovala" ostatní před "spoluprácí" s tím mužem. Aspoň takhle mi to leželo v hlavě, když jsem to psal. A v novinách by se to hned ráno klidně objevit mohlo, když můžou vycházet každý den noviny s čerstvými informacemi z předešlého dne.
Ty otisky: Na kliku po něm sahal i ten důstojník milice, který střelce pronásledoval. S těmi nábojnicemi máš pravdu, ale mě se líbila ta varianta s pistolí, tak jsem to napsal takhle.
Jinak díky za názor a za pochvalu příběhu, jsem rád za každou připomínku, která by mohla zlepšit kvalitu dalších povídek :)
Racek
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 18. úno 2015 20:06:34

Re: Olověná včelka - názory

Příspěvekod Racek » stř 20. kvě 2015 16:02:31

Dal jsem na radu od stepan-hawk a upravil jsem poslední kapitolu olověné včelky, tak snad to bude uvěřitelnější a lepší :)
Racek
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 18. úno 2015 20:06:34

Re: Olověná včelka - názory

Příspěvekod stepan-hawk » stř 20. kvě 2015 21:17:11

Je to lepší. ;)
Zní to značně lépěji. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Olověná včelka - názory

Příspěvekod Racek » stř 20. kvě 2015 21:22:04

To je dobře, díky :)
Racek
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 18. úno 2015 20:06:34

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Literární tvorba uživatelů