Katastrofy, pohromy, války, světové krize, a další radosti. O všem, co se kdy skutečně stalo a jak to dopadlo.

Požáry v Indonésii

Příspěvekod podlip » pon 28. pro 2015 20:17:59

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jaký máte názor na indonéské požáry. Podle informací, které se mi podařilo zjistit (že jich je ale pramálo) by se podle mě tato katastrofa klidně mohla blížit označení VP. Na internetu jsem bohužel nenašel žádné přesnější aktuální informace, víte někdo o tomto ekologickém problému něco víc? :)
S pozdravem Podlip ;)
podlip
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 28. pro 2015 14:12:58

Re: Požáry v Indonésii

Příspěvekod Hrobař » stř 30. pro 2015 23:17:54

Zrovna konkrétně o Indonésii nevím ale obecně se počet a rozsah lesních požárů zvětšuje úměrně oteplování Planety. Vyšší teploty znamenají nenej vyschlé lesy a kratší zimy beze sněhu ale taky větší počet blesků. Takže pravděpodobnost lesního požáru velkého rozsahu se zvýší prodloužením kritické části roku třeba i o celé měsíce plus větším počtem blesků. Navíc velký lesní požár dokáže za pár dní dostat do ovzduší uhlík úměrný roční produkci uhelné elektrárny což logicky vede k sestupné spirále.
Mimochodem stejný systém který způsobuje požáry a sucha na jednom místě vede i k povodním na místě druhém. viz. třeba teď Británie. Voda totiž nemizí, jen začala kolovat nerovnoměrně v extrémech sucho/povodeň.

Což vede k neúrodě, což zdražuje potraviny, což vede k migračním vlnám atd. Zbytek už si snadno domyslíš.
Hrobař
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 02. led 2014 19:36:29
Bydliště: Brno

Re: Požáry v Indonésii

Příspěvekod podlip » stř 30. pro 2015 23:50:34

Přímo v Indonésii jde o to, že dochází k vypalování velkých ploch pralesa. Každý rok dochází k lokálním požárům, ale letos se oheň vymkl kontrole.... Poslední aktuální články jsem četl v listopadu, psalo se v nich o nekontrolovatelném šíření požáru, ale od listopadu ticho po pěšině..... ani jedna zmínka :( tak nevím, jak je to tam dnes. Jinak podle neověřeného zdroje vypouštěly tyto požáry do ovzduší denně tolik CO2 jako celé USA, což může v budoucnu vést k dalšímu oteplení a i tento fakt podporuje tvou teorii ;) Taky mě zaráží, že jakmile se jedná o opravdu vážný problém, média absolutně mlčí - no posuďte sami. Slyšeli jste někdy za poslední půlrok byť jen zmínku o něčem takovém jako požár v Indonésii? Z televize, rádia....?
podlip
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 28. pro 2015 14:12:58

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Reálné případy Velkého Průseru