Jak vyřezat lžíci, postavit kánoe, nebo vyrobit mini jaderný reaktor? Diskutujte o tom tady!

Re: Vyřezávání dřevěné lžíce

Příspěvekod punta9 » čtv 28. dub 2011 23:13:42

admin píše:Zda se mi to, nebo na tom videu nuz porad tluce o palec? Jak jsou ty noze ostre?


Ty noze jsou mooooooooooooc ostre,protoze s tupym nozem by ses akorat mohl zranit.S tim tlucenim do palce se ti to jenom zda.proto ten nuz drzi pouze ctyrmi prsty a palec si opira o lzici.V tomto uchopu mas ten nuz pod kontrolou.Pripomona to jako kdyz brzdis na kolo rocnime brzdama,sice tam je drzis max tremi prsty,ale muzes presne davkovat silu.Ten kluk na prvnim videu mel nuz pro pravaka a sam byl levak.proto to tak blbe drzel a mozna kvuli tomu taky mel na te lzici tu druhou rukojet.
punta9
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 16. dub 2011 23:35:14

Re: Vyřezávání dřevěné lžíce

Příspěvekod Vladius » pát 29. dub 2011 19:19:10

Nedalo mi to a sel jsem dneska rano prozkoumat sve zasoby ruznych hracek. A mam tu sadu 5 dlat :). Starou, ale funkcni. Kdo chce, mohu pujcit, jen je potreba dobrousit. AKorat to nejsou ty zahnute noze, ale vylozene ruzne tvarovana dlata z tenkeho oceloveho plechu. Pozdeji sem hodim fotky.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Vyřezávání dřevěné lžíce

Příspěvekod jimmyjazz » pon 01. srp 2011 16:10:08

Jak rika alibaba. Vyrezavat lzici je zbytecne. Ne z zdravotnich duvodu, ale z duvodu, ze lzice z lisovane oceli ci hliniku, kterych jsou vsude tuny, jsou v podstate neznicitelne (aspon co se trvanlivosti z hlediska casu tyce) a je jich takove mnozstvi, ze v evakuacnim miste jich bez potizi lze skaldovat obrovsky nadbytecne mnozstvi.
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Re: Vyřezávání dřevěné lžíce

Příspěvekod Reiser » pon 08. srp 2011 12:20:13

jimmyjazz píše:Jak rika alibaba. Vyrezavat lzici je zbytecne. Ne z zdravotnich duvodu, ale z duvodu, ze lzice z lisovane oceli ci hliniku, kterych jsou vsude tuny, jsou v podstate neznicitelne (aspon co se trvanlivosti z hlediska casu tyce) a je jich takove mnozstvi, ze v evakuacnim miste jich bez potizi lze skaldovat obrovsky nadbytecne mnozstvi.


Tohle vlakno je zkopirovane z puvodniho fora na bushcraft.cz na tomhle foru asi nejake zvlastni vyuziti nenajde..
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Vyřezávání dřevěné lžíce je důležité, protože...

Příspěvekod Lomien » ned 14. srp 2011 17:38:37

Vyřezávání čehokoliv je důležité, protože tím trénujete šikovnost v práci se dřevem. Dále také trpělivost a tato činnost může svým výsledkem i zvednout morálku tvůrce. Případně morálku někoho, komu je darována. Je to asi tak praktické, jako rozdělávat oheň třením dvířek... ale to je jiná kapitola :) Ale pozor, kamarád si vytvořil lžičku ze dřeva své puse na míru a tuze si ji při každém jídle vychvaloval :)
Lomien
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14. srp 2011 16:58:05
Bydliště: BRNO

Re: Vyřezávání dřevěné lžíce

Příspěvekod Belovoj » čtv 12. led 2012 17:21:45

toto presne som chcel povedat... tvorba hocicoho ma velku psychologicku podstatu... a hlavne po VP, kedy sa nebude dat sadnut za pc a zapnut hru, alebo sa podobne odreagovat... uz len pocit po tom, ako clovek nieco vytvori ma svoj zmysel
a konkretne lyzica... no tak ju budem pouzivat tyzden a vystruham druhu... dreva je vsade naokolo dost
Belovoj
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 06. led 2012 13:56:06
Bydliště: Brno

Re: Vyřezávání dřevěné lžíce

Příspěvekod Narcotic » čtv 20. bře 2014 14:59:46

Haha, vypadá to jednoduše, ale když jsem si dlabal lžíci na čundry, tak jsem:
1) asi 4 nebo 5 krát dřevo zlomil
2) několikrát píchl do ruky, jak mě ujížděla ruka
3) vypotil litry potu a zanadával jako pohan

Každopádně jako zkouška trpělivosti dobré:-)
Narcotic
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 18. lis 2013 10:47:09

Re: Vyřezávání dřevěné lžíce

Příspěvekod tabiola » úte 01. dub 2014 11:39:03

měla jsem podobné pocity. vůbec se mi to nedařilo a zlomila jsem asi tucet dřev.
tabiola
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 18. bře 2014 20:58:41

Re: Vyřezávání dřevěné lžíce

Příspěvekod S.T.A.L.K.E.R. » čtv 24. bře 2016 10:53:42

punta9 píše:Ja uz jsem par drevenych lzic udelal a s kazdou bych se klidne najedl bez obav o sve zdravi.Za tu predchozi zpravu psanou velkym pismem se omlouvam.Rozhodne jsem na nikoho nechtel kricet



jseš frajer ja se oto pokousel a no byl jsem radže jsem nepřišel o prsty a něco jiniho ale musim se snazit vic
S.T.A.L.K.E.R.
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 18. bře 2016 14:21:43

Re: Vyřezávání dřevěné lžíce

Příspěvekod Thomas » čtv 14. dub 2016 11:05:34

tak ty rydla nevypadají špatně.
Thomas
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 24. srp 2015 9:37:00

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Možnosti

Zpět na Tipy a triky

cron