Pestovani hub

Příspěvekod sahaw » čtv 16. úno 2012 18:06:43

Pestujete houby a jake druhy?
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Pestovani hub

Příspěvekod dracekvo » čtv 16. úno 2012 19:53:19

Někde sem četl, že houby, co rostou v lese se pěstovat nedají. Proto třeba hříbky vykupujou, protože jiná možnost není. Jediný co se pěstuje uměle jsou žampióny, hlívy a nějaký límcovky.

Žampiony sem doma měl v takovém tom pytli co prodávají. První rok dobrý, durhý rok nic moc, třetí rok skoro nic.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Pestovani hub

Příspěvekod sahaw » čtv 16. úno 2012 19:55:29

dracekvo píše:
Žampiony sem doma měl v takovém tom pytli co prodávají. První rok dobrý, durhý rok nic moc, třetí rok skoro nic.


Mel jsem taky ten pytel. Vyrostli mi jen 4 zampiony a pak nic. Pry uz bylo na ne teplo.:(
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Pestovani hub

Příspěvekod siva01 » čtv 06. pro 2012 12:44:09

sahaw píše:Pestujete houby a jake druhy?


Pěstuji hlívy, mám naočkované ucho jidášovo, shitake a opěnky. Ještě si chci pořídit žampióny
siva01
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 09. říj 2012 12:41:06

Re: Pestovani hub

Příspěvekod iacek » čtv 06. pro 2012 21:33:16

Já zkoušel hlívu v pytli ,ta byla super.Ale jen jeden rok. Teď jsem zkusil sadbu hub. Bylo to obilí naočkované pěti druhy hub. Prý se ujme ten druh pro který bude prostředí nejpříznivější. Hned první rok mi na tom místě opravdu pár hříbků vyrostlo. Tak jsem zvědavý co bude dál. Žampiony mám v plánu na jaro. Podle mě je pořád jednodušší jít do lesa.
iacek
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 30. lis 2012 18:00:05

Re: Pestovani hub

Příspěvekod Stalk » stř 22. kvě 2013 20:09:06

Ahoj,
například hřiby a většina z rodu hřibovitých potřebuje k životu konkrétní enzymy vylučované kořeny konkrétních stromů. Prodávaj se ale sadbovací "balíčky" , kde je podobně jako u žampionů naočkovaný nějaký substrát myceliem. Po zasazení ke kořenům se chytí konkrétní mycelium, pro které jsou podmínky.
Mycelium obecně se dá uchovat z výtrusnic: například na papír položíte klobouk a necháte ho na papír vytrousit spory (1-2-3dny). Dá se taky uchovávat v roztoku, ale u hřibovitých by to mohl být problém.
Stalk
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 11. kvě 2013 9:07:00

Re: Pestovani hub

Příspěvekod ScraTch » čtv 23. kvě 2013 21:23:07

Osobně jsem zkoušel žampiony, hlívu, shitake a nějaký další malý japonský houbičky. Nejlépe se dařilo asi žampionům, ty dokázali mít monstrózní úrodu, takže jako případná nouzová strava někde v bunkru super. Hlívě se u mě nedařilo zle ale nerostla tak jako slibovala prodavačka v zahrádkářství. Těch malejch japonskejch houbiček vyrostlo taky dost ale byly tak maličký že to nestálo za to pořádně. A shitake byla totální katastrova.
ScraTch
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 19. kvě 2013 18:26:18

Re: Pestovani hub

Příspěvekod martel » ned 11. led 2015 1:45:17

Houby jsou nahouby. Výživová hodnota minimální, je to spíš chuťové vylepšení jídla.
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Re: Pestovani hub

Příspěvekod Sandra » pon 18. dub 2016 10:23:14

Máme na zahradě kmen starého ovocného stromu (švestka, na kterou byla naroubovaná ringle). Strom byl v minulosti napaden chorošem (pravděpodobně troudnatec kopytovitý) a tak jsme strom loni pokáceli, protože rozpadal. Kmen je velký zhruba půl metru nad zemí a pomalu se rozpadá. Kmen je na slunném místě a nemá skoro žádný stín.

Napadlo mě, že bych tento kmen nějak zužitkoval a naočkovat jej nějakou houbovou kulturou (václavky, jidášovo ucho apod.) Myslíte, že je šance, že se tyto houby uchytí, případně doporučili byste mi nějaké jiné? Jak moc náročné jsou takové houby na pěstování? Nebo je lepší se na to vykašlat?
Sandra
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 18. dub 2016 9:42:02

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Možnosti

Zpět na Farmaření