První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

Apendektomie

Příspěvekod sahaw » pát 10. úno 2012 13:53:34

Jak budete resit odstraneni slepeho streva? Mne nenapada jedine reseni u ktere by clovek prezil.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Apendektomie

Příspěvekod Gloch » pát 10. úno 2012 14:06:48

sahaw píše:Jak budete resit odstraneni slepeho streva? Mne nenapada jedine reseni u ktere by clovek prezil.

Tam ti nezbude než sehnat aspoň jednoho chirurga. Samotný výkon netrvá dlouho - zkušenému chirurgovi nezabere - v optimálních podmínkách víc než 15 minut. Anesteze by se dala Schimmelbuschovou maskou a éterem, ale ten chirurg se asi nahradit nedá. Snad ještě některý veterinární lékař by to mohl zvládnout.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Apendektomie

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 14:09:17

sahaw píše:Jak budete resit odstraneni slepeho streva? Mne nenapada jedine reseni u ktere by clovek prezil.


viz Malevil, kde hlavní hrdina zkapal na tuhle drobnost (v té knížce měl jít na operaci, myslím, že ten týden co byla apokalypsa, takže smůla). Jinak pokud dostanete slepák ve světě VP, bojím se, že je to konečná.
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Apendektomie

Příspěvekod sahaw » pát 10. úno 2012 14:12:47

Bylo mi doporuceno,ze jedine reseni je prevence. A protoze je to jen jist velmi zdrave,tak mam smulu. Nastesti ziji jako kybych zil svuj posledni den,tak si z toho nic nedelam.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Apendektomie

Příspěvekod Vladius » pát 10. úno 2012 14:32:06

A co takhle zopakovat hrdinský čin Leonida Rogozova? :)
http://bushcraft.cz/ze-zivota/pribehy-o ... -apendixu/
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Apendektomie

Příspěvekod Solomon » pát 10. úno 2012 14:41:24

ty vole, tak to je husťák. Ale bohužel Rus a ti jsou schopni nelidských výkonů, nevím jestli bych to třeba já vydžel. A on byl na anktartidě, kde nejsou prakticky ani viry či bakterie a už vůbec né špína. Myslím si, že ona samotná operace by možná byla, když bude chirurg a nářadíčko, ale následná péče je dost problém (viz kdo přežije, kde se i malá oděrka, ač odborně ošetřená, ukázala jako jízdenka domů, nebo končetina pryč)
Solomon
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 05. črc 2011 18:17:42

Re: Apendektomie

Příspěvekod Tommy-K » pát 10. úno 2012 15:15:36

Kdyby nebyl chirurg tak by mu jeho národnost asi nepomohla :-) O tom jsem četl a má můj obdiv. Také ještě bohužel vlastním slepé střevo,když jsem byl malý bál sem se aby mě to nechytlo a teď si říkám sakra proč to nepřišlo když sem byl malý. V dnešní době banální zákrok,ale bez chirurga jasná konečná. Můj otec málem zemřel protože mu slepák stačil prasknout než ho odooperovali, takže měl tenkrát opravdu na kahánku. To bych zažít nechtěl, Malevil mě také hned napadne jak jde o skon téhle formy :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Apendektomie

Příspěvekod dracekvo » pát 10. úno 2012 15:26:05

Kdybych měl knihu jak na to, tak bych se toho až tak nebál. Vždyť jde jen o to podvázat a uříznout. Nejhorší bude udržet sterilitu při operaci a hojení. Také nevím co s narkózou smrtelníkům se takové léky do rukou moc nedostávají.

Člověk co to dostane už je stejně jasnej, tak lepší se pokusit ho zachránit, než nic nedělat a jen koukat. V době PA by se možná dala sehnat i nějaká pokusná mrtvolka na trénování.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Apendektomie

Příspěvekod sahaw » pát 10. úno 2012 15:29:42

Jukni se na serial Chirurgove. vim,ze je to jen serial,ale myslim,ze tam davali pryc slepak. Po slednuti si uz moc nebudes fandit. Ja si tedy nefandim.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Apendektomie

Příspěvekod Artifex » pát 10. úno 2012 15:44:19

Myslím, že kdyby šlo do tuhého tak s pomocí své drahé jsem schopen slepák vyndat (a dokonce na to v podstatě stále nosím vybavení, Vladius ví, ukazoval jsem mu svoje EDC ve středu :D)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Apendektomie

Příspěvekod jimmyjazz » pát 10. úno 2012 15:59:35

za sebe mohu rict, ze bez praktickych zkusenosti (nebo pod odbornym vedenim) bych se do toho rozhodne nepoustel. Nicmene verim tomu, ze manualne zrucny clovek po par nacvicich na mrtvych telech by byl schopen tuto operaci zvladnout.
jimmyjazz
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 15. čer 2011 11:30:00
Bydliště: Praha

Re: Apendektomie

Příspěvekod Gloch » pát 10. úno 2012 16:10:47

dracekvo píše:Kdybych měl knihu jak na to, tak bych se toho až tak nebál. Vždyť jde jen o to podvázat a uříznout. Nejhorší bude udržet sterilitu při operaci a hojení. Také nevím co s narkózou smrtelníkům se takové léky do rukou moc nedostávají.

Člověk co to dostane už je stejně jasnej, tak lepší se pokusit ho zachránit, než nic nedělat a jen koukat. V době PA by se možná dala sehnat i nějaká pokusná mrtvolka na trénování.

Na anestezi "stačí" gáza a ethér - kape se to na masku. Je to takové zastaralé, ale kdysi se tak operovalo běžně.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Apendektomie

Příspěvekod curiousman » sob 11. úno 2012 15:47:21

Hehehe , vy jste mi teda hrdinove. Kazdej, kdo si mysli, ze by to sam udelal absolutne nema paru o cem mluvi. Ono je to vsechno hezky, kdyz vidite nekoho operovat , kdo to umi. I to vypada jednoduse, ale jakmile budete stat sami nad uspanym clovekem, nikde zadna pomoc v podobe zkusenejsiho, tak i kozni rez bude slozitej.

Vsichni pisete "banalni operace" , kolik uz jich mate odoperovanejch, ptam se ja ? Kazda operace ma sva rizika, nikdo nestona podle knizky, anatomie je sice hezka ale az se kouknete do bricha a uvidite ten chaos, odhodite nastroje a utecete se nekam schovat :) . Apendix u sebe nema velkou cervenou sipku a postup jak ho odstranit, ani nelita nikde ve vzduchu. Se zanetem v okoli muze byt obaleny peritoneem, fixovany, muze byt ulozen retrocekalne, ze ho ani najdete, muze byt fixovane cekum, ktere se nejdriv musi uvolnit, atd... To v zadne knizce nenajdete. Postup z knih je vicemene orientacni - provadime apendektomii - po uvolneni cervu skeletisace mesenteriola, podvaz apendixu, sneseni, ojodovani apendixu, zanoreni pahylu, reposice do DB. To je navod, co?

Cela tahle sranda se stava jednoduchou ale jen pro lidi, kteri to umi. Navic je taky velky rozdil operovat mladeho zdraveho cloveka, kteri se dobre hoji a starou nemocnou babicku/dedecka.

Kazdopadne z druhe strany je vzdy lepsi se o neco pokusit, nez nechat umrit kamarada na perforaci a naslednou peritonitidu. Otazka je kdo z vas bude ochotny na sebe vzit riziko. Je malo lidi, kteri vam po neuspesne operaci reknou, stejne by umrel, aspon se to zkusilo. Valna vetsina vam rekne, ze jste ho zabili...

Jednoznacne reseni je mit sveho chirurga, idealne vseobecneho.
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: Apendektomie

Příspěvekod Gloch » sob 11. úno 2012 16:53:41

Souhlas
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Apendektomie

Příspěvekod alive » sob 11. úno 2012 19:03:46

Vybaveni neni problem...ale bez chirurga a anesteziologa je snad lespim resenim nejake arzenikum...
alive
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. led 2012 9:20:50

Re: Apendektomie

Příspěvekod Honza0297 » pát 22. črc 2016 22:22:33

Nemá někdo k dispozici nějaký lidsky psaný návod na apendektomii?
Čistě pro zajímavost, abychom si aspoň mohli porovnat, jak jsme si to představovali a jak to ve skutečnosti funguje? Nejlépe od nějakého chirurga. Shodou okolností jsem taky četl Malevil a pořád si říkám, že v dnešní době přeci po VP musí zbýt alespoň nějaký uspávací prostředek, skalpel a další vybavení. Plus je lepší se o něco pokusit, když má člověk bez operace prakticky jistou smrt, i kdyby měla postapo operace úspěšnost jen 10 procent.
A co se týče uspávání, kdysi se třeba při amputacích člověk prostě ožral jak dobytek, šťastnější pak měli okno, smolaři se aspoň tolik necukali. I když zase alkohol zvyšuje krvácivost, tak nevím.
Honza0297
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 06. pro 2014 19:40:28

Re: Apendektomie

Příspěvekod martel » úte 30. srp 2016 21:32:12

Už to psal Curiousman.

Problém je už v tom, že jsou tuším čtyři základní pozice apendixu. Plus možnost, že bude posunut. Viděl tady někdo někdy, jak apendix opravdu vypadá? Aby to nedopado tak, že otevřete nebožákovi břicho a budete tam vejrat jak porodní bába do turbíny.

Pokud ve skupině nebude skutečný chirurg, bude jediná šance vybrat někoho, kdo se neštítí krve, nebojí se řezat do masa (třeba řezník) a tomu dávat k pitvání všechny mrtvoly, které budou k dispozici. Tak se může naučit aspoň anatomii a jak který orgán skutečně vypadá.
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Re: Apendektomie

Příspěvekod martel » stř 31. srp 2016 7:46:03

martel píše:Už to psal Curiousman.

Problém je už v tom, že je tuším šest základních pozic apendixu. Plus možnost, že bude posunut. Viděl tady někdo někdy, jak apendix opravdu vypadá? Aby to nedopado tak, že otevřete nebožákovi břicho a budete tam vejrat jak porodní bába do turbíny.

Pokud ve skupině nebude skutečný chirurg, bude jediná šance vybrat někoho, kdo se neštítí krve, nebojí se řezat do masa (třeba řezník) a tomu dávat k pitvání všechny mrtvoly, které budou k dispozici. Tak se může naučit aspoň anatomii a jak který orgán skutečně vypadá.
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Re: Apendektomie

Příspěvekod martel » stř 31. srp 2016 8:00:21

Vladius píše:A co takhle zopakovat hrdinský čin Leonida Rogozova? :)
http://bushcraft.cz/ze-zivota/pribehy-o ... -apendixu/


Když už jsme u toho Rogozova, víte,co se stalo s jeho synem?

Vladislav Rogozov (* 1969), který působil na Klinice anesteziologie a resuscitace v Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze. Následně pracoval na klinice britském Sheffieldu. Teď nesmí operovat, protože nedovoil muslimce operovat s šátkem na hlavě.
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Medicína

cron