První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

Tlumeni bolesti

Příspěvekod Eruve0 » stř 03. dub 2013 14:24:43

Zdravím,
Dnes jsem trošku bloumal, a dostal jsem se k jedné otázce.Přivedla mně na ni má rodinná situace,kdy můj příbuzný umírá na rakovinu a je mu podáváno morfium ve formě injekcí.Pak se koukám z okna a říkám,kruci až jednou přijde den,kdy nebudou léky dostupné co pak s bolestí ??Když nepočínám rostliny a byliny...
Dostal jsem jednu myšlenku.
MÁK! si zasadí každý, a jak vím z nezralých makovic lze získat opium. Z každé makovice lze dostat cca 0.2g Opia. Pokud je kvalitní, tak obsahuje 10-15% morfia.
Jak tedy v PA světě dokážeme z opia,které získá každý zemědělec co si vypěstuje mák získáme právě morfium,které si myslím,v PA době může být velmi žádané??
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod Vladius » stř 03. dub 2013 14:51:41

Téma je to velice na hraně... Ale osobně si myslím, že když v dnešní době skoro každý puberťák pěstuje v pokojíčku vlastní marihuanu, tak v případě VP sehnat něco dříve zakázaného, zvláště rostlinného původu, rozhodně nebude problém. Děcka na to mají znalostí dost a specializace bude základem přežití :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod Eruve0 » stř 03. dub 2013 15:04:36

Souhlasím s tím,že téma je dost ošemetné,samozřejmě se nechci dostat za tu pomyslnou čáru,ale přišlo mi to jako dobrý dotaz. Kytičky budou sice dobrá věc, ale nemyslím si chlape,že by byla natolik účinná aby jsi s ní tlumil opravdu velké bolesti co jsem tak viděl.Další problém ohledně morfia vyvstává v jeho návykovosti,kdy si tělo čím déle se užívá zvyká na dávku a již není účinná,takže spotřeba se zvedá.Ale myslím,že pokud by jeho "výroba" nebyla zas tak težká dokáže hodně ulehčit život,nehledě na to,že když seženeš doktora co má aspoň nějaký "cajk" avšak bez anestetik/analgetik by s tímto dokázal víc a větší zákroky,něž když budeš muset kamaráda držet v křeči a do pusy mu narvat roubík aby si nepřekousl jazyk,když půjde o nějaký zákrok...Ale to by jsme to zas rozváděli až moc do detailů...já myslím,že myšlenku jsem nastínil :-)
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod Vladius » stř 03. dub 2013 15:10:04

No to je pravě to, co jsem měl na mysli. Stačí trochu povolené vodítko a děcka začnou pěstovat a nabízet jak hašiš a hašišový olej, tak i opium a další "radosti". O drogy a alkohol rozhodně nebude nouze.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod Scar » stř 03. dub 2013 15:21:36

Ještě musí zustat dost dětí na to aby toho dost produkovali ;)
Není důležité vyhrát ale přežít.
Scar
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 15. úno 2013 9:14:27

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 15:46:10

Novorozencum a mladsim kojencum staci na tlumeni mensi bolesti cukr.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod Artifex » stř 03. dub 2013 16:34:25

Tak na tohle by mne zajímala nějaká odborná studie, biochemický mechanismus působení atd.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 17:03:30

http://pediatrics.aappublications.org/c ... /215.short
Z vlastni zkusenosti mohu potvrdit, ze naprosta vetsina deti v tomto veku pri podani cukru behem injekci a odberu krve neplace.
Vyrazne to pomaha snizit plac deti po operacich a obrizkach.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod GarvielLoguire » ned 26. led 2014 11:40:08

Nemyslím si, že by morfium bylo vhodné na tlumení bolesti. Jednak jeho dávkování je dosti ošemetné, a druhý problém je příprava.
I kdyby se Ti nakrásně povedlo získat z makovic "tišící mléko", potřebuješ k získání surového opia celkem slušnou destilační aparaturu - a ta je rozměrná, křehká a neskladná.
Jako daleko vhodnější mi připadá izolování kyseliny acetylsalicilové z vrbové kůry, což je v podstatě surový acylpyrin. Předávkování se je daleko těžší, a analgetické účinky nejsou špatné.

Docela mě ale zaujala myšlenka použití botulotoxinu-jedná se o myorelaxancia, tj látky, které vlastně blokují přenos nervového signálu a tím způsobují ochabnutí svalstva. Botulotoxin vytváří bakterie Clostridium botulinum, které se běžně vyskytují v půdě... Jednoduchý a všude dostupný zdroj analgetik.
Primum non nocere.
GarvielLoguire
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26. led 2014 10:58:46

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod Gloch » čtv 30. led 2014 20:49:23

GarvielLoguire píše:Nemyslím si, že by morfium bylo vhodné na tlumení bolesti. Jednak jeho dávkování je dosti ošemetné, a druhý problém je příprava.
I kdyby se Ti nakrásně povedlo získat z makovic "tišící mléko", potřebuješ k získání surového opia celkem slušnou destilační aparaturu - a ta je rozměrná, křehká a neskladná.
Jako daleko vhodnější mi připadá izolování kyseliny acetylsalicilové z vrbové kůry, což je v podstatě surový acylpyrin. Předávkování se je daleko těžší, a analgetické účinky nejsou špatné.

Docela mě ale zaujala myšlenka použití botulotoxinu-jedná se o myorelaxancia, tj látky, které vlastně blokují přenos nervového signálu a tím způsobují ochabnutí svalstva. Botulotoxin vytváří bakterie Clostridium botulinum, které se běžně vyskytují v půdě... Jednoduchý a všude dostupný zdroj analgetik.

S botulotoxinem bych si nezahrával (pravděpodobně nejučinnější jed na světě), nehledě na problém s jeho získáváním. V minulosti - a ještě nedávné - se používala opiová tinktura - dodnes je opiová tinktura (Tinctura opii lékopisná podle PhBS III), která obsahuje 0,95-1,05% bezvodého morfinu občas zmíňována (nakolik se jedná o obsolentní léčivo). Její výroba je jednoduchá - v podstatě by ji měl zvládnout každý člověk, který je schopen si uvařit sám čaj.
Anestetikem by mohl být i Oměj šalamounek (Aconitum plicatum Rchb) ovšem také prudce jedovatý - obsahuje neurotoxin akonitin.
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod tabiola » pon 24. bře 2014 10:38:01

ráda bych věděla něco blýž k tomu šalamounkovi. nevíte kde bych sehnala víc info?
tabiola
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 18. bře 2014 20:58:41

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod martel » pon 02. čer 2014 12:27:59

Tak to bych rád viděl, jak bude někdo v postapo době schopen rozumně dávkovat "superjedy" typu botulotoxin, tubokurarin..... Buď pacienta otrávíte, nebo to nebude účinkovat. Ona ani narkóza pomocí etheru nebo chloroformu není žádná sradna. Rozmezí mezi III. a IV. stadiem je hodně úzké a chce to hodně zkušeností i při solidním přístrojovém vybavení. Navíc, pokud vám potom pacient sjede do IV. stadia, tak ho v polních podmínkách už můžete rovnou zahrabat.
Stejně tak bych si asi nelajsnul použít Atropa bella-donna jako antidotum proti nervově paralytickým látkám (organofosfáty).

Takže, pro tlumení bolestí přírodní látky salycilát, bolest zubů - hřebíček - koření, nebo už zmiňované opium. Rozumnou možností je oxid dusný, pro člověka s chemickým vzděláním není velký problém ho připravit. Další možností je udělat si zásobu Ketaminu. Jako anestetikum má velkou výhodu v tom, že nesnižuje TK a zůstává zachovaný tonus horních cest dýchacích (nehrozí zapadnutí jazyku). Při probuzení pacienta je ale nutno podávat sedativa - nebezpečí halucinací. Nebo pacienta hlídat (upoutat na lůžko).
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod Thomas » pon 31. srp 2015 10:42:22

Nevím, ale s opiáty bych si moc nezahrával. V rukou doktora je to věc, která určitě pomůže, ale v rukou amatéra je to cesta do pekel... Vždyť to je už skoro, jako by člověk užíval heroin. Bolest to ztlumí, ale co potom.
Thomas
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 24. srp 2015 9:37:00

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod wsgvnnnr » pon 04. led 2016 14:33:08

Jaké jsou nejlepší pilulky na rýma?
wsgvnnnr
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04. led 2016 14:29:23

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod Artifex » úte 05. led 2016 23:49:07

Jak říkal již Cimrman ve svém Dobytí severního pólu: Táhni a srůstej.
Rýmička není vada, to je vlastnost.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Tlumeni bolesti

Příspěvekod M.T. » ned 14. led 2018 1:33:31

Taky mě napadla podobná myšlenka s použitím máku. Na Youtube je video "Heroin holiday in the Czech Republic" ve kterém si feťáci vaří vlastní "heroin" jenom z mléka máku a octu. Podle chemického rozboru se nejedná o heroin, ale vzniklá substance obsahuje větší množství kodeinu a morfínu, které mají tlumící účinky. Takže v případě extrémní situace jako je například amputace v době VP se tohle zdá jako použitelné řešení k tlumení bolesti. Zároveň ale vyvstává otázka, jestli je nitrožilní podání "něčeho" uvařeného na ohni dobrý nápad a nebylo by lepší tu bolest nějak překonat.
M.T.
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. led 2013 21:41:54

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Medicína