Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

PostApo receptář trvanlivých potravin a pochutin

Příspěvekod Vladius » stř 03. říj 2012 1:28:00

Sem patří textové, foto a video návody na všemožné dobrůtky, které nejsou náročné na skladování. Pokud něco takového znáte/děláte, pochlubte se. Já sem brzy přidám několik návodu na tradiční jídla asijských kočovníků (halva, kurt atd). Nejlepší recepty půjdou na hlavní stranu webu.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: PostApo receptář trvanlivých potravin a pochutin

Příspěvekod Eruve0 » stř 03. říj 2012 10:48:10

Čaute,
tak úplné dobroty tohoto ražení nedělám, ale co má velký úspěch jak u mých rodičů,známích nebo kamarádů je sušené maso...
Takže vezmu půl kila kuřecího,vepřového nebo hovězího, které nakrájím na plátky tenké cca 0.5cm (5mm) nejlépe ještě trošku tenčí, je to fuška, ale stojí za námahu,zasypu je solí a kořením a nechám 3 dny naložené v marinádě v lednici.Po této době je na 10 minut hodím do trouby na 200°C , abych zabil všechny případné potvůrky co v mase mohou být, tasemnice a kdo ví co ještě....no a potom ty plátky vyndám a dám je do sušičky potravin...přes noc jsou plátky dokonale vysušené...koupil jsem vakuovou baličku potravin. A nakonec z půl kila masa máte 150g sušeného kořeněného dobrého masa.Když se namočí nebo žužlá v puse, maso nabude nikam se mi neztratí vitamíny,minerály a bílkoviny sou tam, jen sušený...rychle to zasytí a jednou jsem zapomněl pytlíček, který jsem asi po roce našel v kredenci...musím říct, že i po tom roce perfektní chuť.
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: PostApo receptář trvanlivých potravin a pochutin

Příspěvekod babybliss » stř 03. říj 2012 10:55:44

Ako udrzat cerstve vajcia
Nie kazdy ma moznost chovat sliepky a ak nastane VP bude asi problematicke obstarat cerstve vajcia. Ak ste pozerali dokumentarny serial Doomsday preppers tak ste si mozno vsimli jedu pani ktora dokazala udrzat vajcia cerstve az 9-12 mesiacov.
Co budeme potrebovat:
Vajcia :)
Mineralny olej
Postup:
Zohrejeme si mineralny olej (10-15 sekund v mikrovlnke bude stacit), aby sme si zjednodusili pracu vopred si vyberieme vajcia z obalu. Dame si rukavice na pracu s potravinami a kazde vajce pekne potrieme mineralnym olejom. Natierame dovtedy kym sme si isty ze cely povrach bol natrety. Takto pokryte vajce dame spat do obalu. Pokracujeme az kym nemame cely obal plny. Ulozime na chladne tmave miesto.
Raz za mesiac cely obal prevratime hore nohami. Aby sme si ulahcili robotu mozeme si viest zoznam kedy sme ktory obal urobili.
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: PostApo receptář trvanlivých potravin a pochutin

Příspěvekod babybliss » stř 03. říj 2012 11:06:21

Dalsie moznosti su:
nalozit vajcia do oleja
alebo soli, mixu v rovnakom pomere pomleteho dreveneho uhlia a otrub, alebo sadry. Pri vsetkych predchadzajucich moznostiach mozme vajcia poukladat do niekolkych vrstiev.
babybliss
 
Příspěvky: 240
Registrován: úte 24. dub 2012 15:31:34
Bydliště: Belfast

Re: PostApo receptář trvanlivých potravin a pochutin

Příspěvekod rudo1ix » stř 03. říj 2012 11:12:32

Eruve0: aka marinada? nechavas to po vysuseni volne/v chladnicke? Akurat sa chystam do toho pustit cez vikend tak zbieram info, zatial zujem slivky a jablka, vcera som skusal banany susit este chcem paradajky tiez vyskusat. Dik
rudo1ix
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 25. led 2012 12:46:11

Re: PostApo receptář trvanlivých potravin a pochutin

Příspěvekod Eruve0 » stř 03. říj 2012 13:46:39

Tak jako marinadu používám. Např. když suším kuřecí maso, tak buď koupím již připravené marinády na grilování/pečení kuřete, nebo stačí vzít olivový nebo jakýkoliv olej,hodíš do toho tolik koření, jak chceš mít kořeněné (prostě dle chuti) ale třeba grilovací na kuře,nebo pepř sedmi barev jak komu chutná, a smícháš s olejem,to pak naleješ na maso a necháš to v lednici pár dní odležet, pak jsem psal postup výš :-) Jinak sušené maso právě zatavím tou vakuovou baličkou....dá se to koupit asi kolem 3000kč strčíš pytlík,vysaje to vzduch a za rok je to jako nový...(u masa) jinak sušené maso jsem zkoušel nechat na půdě...ale tam jsem měl problém s prachem, ale na teplé půdě a dobře větrané to klidně můžeš nechat, i usušit pokud nemáš sušičku. A ovoce, např. banán nakrájím na plátky 0.5 cm,zkoušel jsem i celé mandarinky,citrony atd...a usušíš, taky to jde v troubě,na 50°C a pár hodin to tam nechat,ale lepší je ta sušička,trouba to spíš upeče...To ovoce a zelenina pokud ji nezatavíš, jde nejlépe skladovat při nízké vlhkosti a teplotě kolem 15°C - 20°C , babička to vždy dělá v létě,pak to dá do plátěného pytlíku,nebo papírového a pořádně uzavře a dá do špajzky kde je tma,protože i když to usušíš,má to snahu vlhkost zpět přijmout....no a na vánoce,nepoznáš, že je to třeba půl roku sušené ovoce.
Nejsou lidi, kteří nemají rádi zbraně, ale jen takoví, kteří ještě nebyli přepadeni a nepotřebovali ji použít.Radši zbraň mít a nepotřebovat ji,než nemít a potřebovat ji.
Eruve0
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 05. zář 2012 10:54:15
Bydliště: České Budějovice/Třeboň

Re: PostApo receptář trvanlivých potravin a pochutin

Příspěvekod rudo1ix » stř 03. říj 2012 14:20:37

super, vdaka, vyskusam dam vediet, kupili sme cerstvo susicku tak makame po veceroch :) tento rok bola fantasticka uroda na jablka. ja to davam po vysuseni do tych 5l poharov a sup na skrinu
rudo1ix
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 25. led 2012 12:46:11

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Možnosti

Zpět na Potrava a voda