Jste v tísni? Jde do tuhého? Potřebujete rady pro přežití? Popište své trápení zde! Jinak tu budeme kreslit černé scénáře, vymýšlet problémy a způsoby řešení a vůbec všelijak chytračit.

Re: Sebeobrana

Příspěvekod Kozlowski » úte 19. bře 2013 10:31:43

Misazap píše:Já teď měla štěstí, dostala jsem se do kurzu sebeobrany pro ženy, který dělá policie, nejsem si jistá jestli to co nás učí je Musado, ale zřejmě z toho minimálně vychází (a je vybráno jen to, co použijeme a jsme schopny použít a využít ...). Je to nejen o znalostech (tedy pohybových) ale i o fyzičce a psychologii a to si myslím že je dost důležité. Rozhodně stojí za to něco takového absolvovat a udržovat.


Cvičím MUSADO nějakou chvilku a ve volnu chodíme dělat na tyhle kurzy fackovací panáky, takže mám radost, že o to je zájem, a o to větší, že jsem na zmínku o tom narazil tady!
Kozlowski
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19. bře 2013 9:55:28

Re: Sebeobrana

Příspěvekod Vladius » úte 19. bře 2013 11:54:17

Kozlowski píše:
Cvičím MUSADO nějakou chvilku a ve volnu chodíme dělat na tyhle kurzy fackovací panáky, takže mám radost, že o to je zájem, a o to větší, že jsem na zmínku o tom narazil tady!


No a jaký je osobní dojem fackovacího panáka? Mají tyto ženy šanci se pak ubránit na ulici? Nebo to spíše berou jako další power jógu a podobná cvičení?
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Sebeobrana

Příspěvekod Kozlowski » pát 22. bře 2013 11:43:41

Vladius píše:
Kozlowski píše:
Cvičím MUSADO nějakou chvilku a ve volnu chodíme dělat na tyhle kurzy fackovací panáky, takže mám radost, že o to je zájem, a o to větší, že jsem na zmínku o tom narazil tady!


No a jaký je osobní dojem fackovacího panáka? Mají tyto ženy šanci se pak ubránit na ulici? Nebo to spíše berou jako další power jógu a podobná cvičení?


Kurzy jsou určeny pro veřejnost od 15-let, kurz který konkrétně "dotujeme" navstěvuje cca 6-15 seniorů/důchodců, z nichž už část má "osobní zkušenosti" s přepadením na ulici. Velká část z nich si za krátkou dobu dokázala úspěšně vštípit základy, tzn. vyhnout se/blokovat, protiútok/použití pomůcek a volání o pomoc/útěk. Jejich šance jsou na slušné úrovni, záleží samozřejmě na přístupu, ale rozhodně vás překvapí důchodce mezi 60-80 lety, který se nebojí vám rozplácnout nos, nakopnout vás "mezi" a osvěžit slzákem, tím spíš, když vezmete v potaz jejich věk a zdravotní stránku.
Kozlowski
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19. bře 2013 9:55:28

Re: Sebeobrana

Příspěvekod stepan-hawk » pát 22. bře 2013 21:46:51

skoro bych to nějakému takovému hajzlovi přál, aly mu nejdříve důchodce rozpleskl nos, pak ho čutl mezi nohy tak aby dva dny mluvil fistulí a pak ho ještě pro sichr prosprejoval. Třeba by si to ten parchant rozmyslel. A nebo by příště důvhodce nejdříve zmlátil železnou tyčí. Chtělo by to takovému hajzlovi co přepadává důchjodce dát na rozmyšlenou deset let na zdravém povětří v kamenolomu.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Sebeobrana

Příspěvekod Misazap » pon 25. bře 2013 20:05:01

Vladius píše:No a jaký je osobní dojem fackovacího panáka? Mají tyto ženy šanci se pak ubránit na ulici? Nebo to spíše berou jako další power jógu a podobná cvičení?


Já teda nesloužím jako fackovací panák, ale podle toho jak se ti naši občas tváří, tak reálná šance tam je. V realitě půjde ale hodně o psychiku, jestli budeme schopné se probrat z prvotního šoku a použít to co nás naučili. Ale rozhodně už většina z nás po 40ti lekcích má sílu, grif i fyzičku na to přerazit nos, nakopnout do genitálu, vyrazit dech či dokonce pochroumat pár žeber kolenem a nakonec po použití tekuté střely utéct. K tomu nás naučili i pár dalších nouzových technik při chycení zezadu, povalení na zem, přiblížení na velmi malou vzdálenost, .. Už jsme se naučily s kesrem (tekutou střelou) a teď by měl přijít na řadu taky teleskopický obušek.

Jo a jako power jógu to fakt neberem, to cvičení je dost namáhavý a kluci nás honěj fest .. ale děláme to hlavně pro to se to naučit.
Misazap
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 24. úno 2013 23:23:59

Re: Sebeobrana

Příspěvekod Annele » stř 03. dub 2013 16:05:32

Zda zeny maji ci nemaji sanci se ubranit, zavisi z velke casti na dane zene.
Obecna odpoved je: ano, maji.
Dulezite je psychicke rozpolozeni napadeneho: nezpanikarit a do obrany dat veskerou razanci a zlost a utocnika nesetrit.
Je take nutne vedet, kam uderit, aby byl utok efektivni: je nesmysl busit do hrudniku nebo fackovat, je treba utocit na oci, krk, genitalie a podobna citliva mista.
Tyto dve zasady jsou u sebeobrany dulezitejsi nez silovy pomer utocnika a napadeneho. Pokud vam nekdo vrazi palec do oka nebo vas kopne do varlat, pekelne to boli vzdy.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Předchozí
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Rady pro přežití

cron