Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Strelne zbrane pro VP pro lidi bez ZP

Příspěvekod xb.h » stř 10. čer 2015 21:49:51

Ja sam, ackoli jsem drzitelem ZP jsem si pro pripad nouze poridil nekolik zbrani z kat. D, na ktere neni potreba vlastnit zbrojni prukaz. Duvody jsou proste-krom sberatelske vasne jsou to nesmyslne vyplody EU a neustale utahovani sroubu majitelu ZP. Jsem skalopevne presvedceny, ze stane-li se nejaky prusvih, nastane obcanska valka nebo neco podobneho, dojde k zabavovani legalne drzenych zbrani. Z tohohle duvodu bych chtel predstavit par zbrani, ktere se nejcasteji objevuji na ruznych inzertbich serverech, Aukru a jejichz cena je jeste snesitelna. Zacnu perkusnimi zbranemi. Perkusni zbrane asi netreba prilist predstavovat, na internetu a ruznych streleckych forech je informaci hodne. Tady bych volil variantu takovou, ketra mi sedne a k jakemu ucelu bych chtel perkusni zbran pouzit. Pokud na sebeobranu tak jednoznacne perkusni dvouranny derringer. Na lov, popr. strelbu na vetsi vzdalenost urcite nejakou in-line pusku. Ja osobne si poridil jednu z nejlevnejsich Ardes cal .50 a krom miridel z plastu nemam zadne vytky ke zpracovani,presnosti apod. Jiste se najdou priznivci i odpurci ale to je na delsi debatu. Ja bych chtel poukazat na jednu vec-inline pusek existuji dve varianty. Jedna na klasickou perkusni zapalku s pistonem a druha na zapalku W209. Jednoznacne plus krom tedy o neco malo vyssi ceny za ranu ma zapalka W209. Bohozel v dnesni dobe jiz spada tato zbran do kat. C, cili ze na ZP. Nastesti ale existuji vymenne dnove srouby takze bych doporucil zakoupit klasicky piston a do zasoby dokoupit jeste dnovy sroub na W209 (samotny dnovy sroub na W209 neni hlavni casti zbrane, netreba k jeho drzeni vlastnit zp). Dalsi zbrani, ktera se casto objevuje na Aukcich je gewehr 88. Je to 5ti ranna kulovnice s otocnym odsuvnym zaverem raze 8x57J/JS. Kusy vyrobene do roku 1890 taktez spadaji do kat. D. O teto zbrani bych ale doporucil precist si vice informaci treba na gunshopu. Hlavne co se tyce pouziti streliva 8x57JS v teto zbrani. Zbran kazdopadne doporucuji dat na zkusebnu nez z ni zacnete strilet naslaplym strelivem. Dalsi takovou beznou zbrani je Steyr Kropatschek raze 8x60R kropatschek. Techto zbrani existuje nekolik variant. Nejbeznejsi a nejlevnejsi je dlouha varianta bez nadpazbi s trubicovym 8 rannym zasobnikem. Cenove vyjde do 10 000Kc. Problem muze nastat se strelivem, ktere je drahe (az 200Kc/ks) a muze se spatne shanet ale v soucasnosti je jeste pomerne dobre sehnatelne. Laborovat ho lze jak cernym tak bezdymnym prachem, ucinnost srovnatelna s razi 8x57 mauser. Dale se pomerne casto objevuji ruzne druhy brokovnic s damaskovymi hlavnemi ruznych razi. To uz je vicemene o financnich moznostech kazdeho. Levnym resenim brokove jednusky muze byt francouzska puska Gras Mle 1874 dobove upravena na brokovy naboj raze 28. Cenove vyjde take do 10 000Kc, strelivo je bezne k sehnani. Co se tyce jeho ucinnosti tak je spis vhodne na obranu na kratkou vzdalenost ci lov ptactva. Tohle byl jen takovy kratky vycuc moznosti. Zbrani volne prodejnych je samozrejme siroka skala ale casto byva problem s dostupnosti streliva na trhu. Co se tyce nakupu naboju pro lidi bez ZP tak v zakone je psano ze osoba, ktera vlastni zbran kat. D do ni muze nabyvat i strelivo ale v praxi to tak funguje jen malokde. Existuji ale obchody, kde po prokazani vlastnictvi zbrane kat. D strelivo do ni prodaji. Na internetu jsem dokonce nasel i krasne shrnuti ZZS pochazejiciho primo z MVCR: http://www.mvcr.cz/soubor/strelivo-pro- ... d-pdf.aspx
xb.h
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 10. čer 2015 21:13:48

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí