Jste v tísni? Jde do tuhého? Potřebujete rady pro přežití? Popište své trápení zde! Jinak tu budeme kreslit černé scénáře, vymýšlet problémy a způsoby řešení a vůbec všelijak chytračit.

Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod vlk972 » pon 19. lis 2012 12:49:01

Tak mně napadá, jedním z možných VP může být třeba okupace, nebo politický převrat. Pak by se mohlo hodit dokázat zmizet pro orgány státní správy ze světa.
Přemýšlel někdo z vás, jak na to?
vlk972
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 09. lis 2012 10:19:39

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod Guardian » pon 19. lis 2012 12:58:20

Sranda by to zrovna nebyla, ale ...... Myslím, že jediná rozumná možnost je "prohlášení za mrtvého". Po dohodě s rodinou bys odcestoval někam do jihoamerických pralesů nebo za Sandokanem na Mompračem :-). Oni by nahlásili, že tě postrádají! Po nějaké době (musel bych kouknout do zákona z hlavy to nevím) a při splnění dalších podmínek, by museli požádat o to, abys byl úředně prohlášen za mrtvého. Potom by došlo k vypořádání dědictví a ty bys úředně zemřel. Problém je, že abys měl možnost se vrátit sem, musel bys nějak získat jinou identitu. Osobně si myslím, že to za to nestojí a poměr vloženého/získaného by nebyl zajímavý.
Guardian
 

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod vlk972 » pon 19. lis 2012 13:11:20

Získat novou identitu můžeš celkem snadno, pokud máš dost peněz. Jenže to každý nemá.
Jinak můj děda to dokázal za protektorátu, jeho kamarád doktor napsal úmrtní list a on si pak v lese žil jako partyzán s tím, že po jeho rodině nikdo nešel. Konce války se nedožil, ale předpokládám, že tehdy by získání identity zas takový problém nebyl. Dneska je to asi skoro nemožné.
Ale možná někdo s nápadem přijde.
vlk972
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 09. lis 2012 10:19:39

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod Nostromo » pon 19. lis 2012 23:26:25

vlk972 píše:Tak mně napadá, jedním z možných VP může být třeba okupace, nebo politický převrat. Pak by se mohlo hodit dokázat zmizet pro orgány státní správy ze světa.
Přemýšlel někdo z vás, jak na to?

Narukovat do francouzské cizinecké legie . . . .
Nostromo
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 21. úno 2012 11:56:27
Bydliště: Brno, CZE

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod stepan-hawk » úte 20. lis 2012 13:27:18

Nostromo píše:
vlk972 píše:Tak mně napadá, jedním z možných VP může být třeba okupace, nebo politický převrat. Pak by se mohlo hodit dokázat zmizet pro orgány státní správy ze světa.
Přemýšlel někdo z vás, jak na to?

Narukovat do francouzské cizinecké legie . . . .


A v rámci toho se účastnit oné zvůle.

Sakra proč mi to jako ooptimální nepřipadá. :-D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod Apaji a Hugo z hor » úte 20. lis 2012 13:48:04

vlk972 píše:Tak mně napadá, jedním z možných VP může být třeba okupace, nebo politický převrat. Pak by se mohlo hodit dokázat zmizet pro orgány státní správy ze světa.
Přemýšlel někdo z vás, jak na to?


To je těžké, před pár roky jsme s manželem viděli dokument s názvem "Velký bratr se dívá" - je to o člověku, který se rozhodne na zkoušku zmizet ze světa (je z Británie). Detektivní agentura (ne státní policie a systém, ale dektektivové!) mají jen jeho fotku a jméno. A mají 30 dní na to, aby ho našli a chytili. Vše se točí, postupy jak a co hledají, kde našli informace....Je to psycho. Doporučuji. Odkaz tady: http://spotter.tv/894968-velky-bratr-se-diva.htm

Apaji
Apaji a Hugo z hor
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 05. úno 2012 16:40:35

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod Artifex » úte 20. lis 2012 14:52:56

Preventivním řešením může být ukončení trvalého pobytu v ČR:
http://www.weblog.rider.cz/articles/263 ... -a-proc-ne
Zde je postup a FAQ. Když člověk i přesto poté třeba vlastní nějaké nemovitosti, nemusí se v nich zdržovat a pak je teoreticky úředně nedohledatelný, ideálně v kombinaci s datovou schránkou na řešení úředních záležitostí.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod sahaw » úte 20. lis 2012 16:42:26

Zmizet zcela ze systemu neni tezke. Znam par lidi, kteri zcela zmizeli. Aby si lidi uchovali urcity zivotni styl,tak musi spolupracovat s lidmi,kteri jsou jejich kamosi a nebo pribuzni. Nebo mit nasetreno hodne penez.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod Matysek » úte 20. lis 2012 17:34:08

Sahawe, trošku přeháníš, schovávát se před bengama, to není to samý jako ze systému zmizet víš (-:
Nehledě na to, že zmizet ze systému a přesto zůstat v ČR pokud už by se podařilo, s sebou nese dost nevýhod, minimálně jinou totožnost potřebuješ, jinak zapomeň na doktory, zapomeň na řízení auta beze strachu že tě zastaví, zapomeň na MHD, na zaměstnání čí podnikání a další...a pokud tohle a další nepotřebuješ a chceš si žít samostatně na samotě v horách bez většího kontaktu s ostatníma, tak ani není třeba zmizet, dokud nic nevyvedeš, nikdo tě hledat moc nebude.
Naposledy upravil Matysek dne úte 20. lis 2012 17:39:23, celkově upraveno 1
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod sahaw » úte 20. lis 2012 17:37:59

Vim jaky je rozdil. Je fakt velky rozdil,kdyz nekoho hledaji za neplaceny alimentu a treba kradeze a pak uprchleho masoveho vraha. Je to fakt velky rozdil.:))

Nebo zmizet jen protoze ma obrovske dluhy a kdyby nekde oficialne bydlel a nebo pracoval,tak by hned prisel exekutor.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod Matysek » úte 20. lis 2012 17:42:39

sahaw píše:Vim jaky je rozdil. Je fakt velky rozdil,kdyz nekoho hledaji za neplaceny alimentu a treba kradeze a pak uprchleho masoveho vraha. Je to fakt velky rozdil.:))

Nebo zmizet jen protoze ma obrovske dluhy a kdyby nekde oficialne bydlel a nebo pracoval,tak by hned prisel exekutor.


...ale ani jeden tím, že se schová ve sklepě ze systému nezmizí, pod pojmem zmizet si představím to, že ho nikdo hledat nebude aniž by se schovával
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod sahaw » úte 20. lis 2012 17:57:20

Simulovat svoji smrt,aby zcela clovek zmizel to fakt nevim. Neslysel jsem o tom. Neresim to.

O pripadu,kdy clovek mel si sednout,ale mel dost penez z kradeze,tak se pekne oblikal a vypada a jen se prestehoval do jineho mesta. Mel klid. To bylo pred rokem 1989.

Dnes si zit mimo system je velmi snadne pokud neudelal nejaky zavazny cin a tudiz neni kazdy den v televizi. Tech lidi,kteri se vyhnuli vazbe je dost. Policie si na ulici nikoho nevsima. Pracuji na cerno a ziji si v pohode. Ten,kdo na to nema nervy,tak brzo zacne chlastat a fetovat.

Ja jsem se o tohle tema velice zajimal. Jak zmizet zcela ze systemu. I tak,ze mne budou hledat. Vyslo z toho,ze clovek potrebuje penize,pevne nervy,zkusenosti s preziti.
Pokud clovek neni hledany,tak mu staci jen ty kamosi anebo pribuzny.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod martel » stř 05. čer 2013 8:46:47

Pokud zmizíš do zahraničí (mimo EU) a rodina tě nechá prohlásit za mrtvého, tak se asi nedostaneš zpátky do ČR. Budeš potřebovat nějaký platný pas. A musel bys přijet ze země bez vízové povinnosti. Možná by se dalo koupit občanství nějaké banánové republiky. Ale ty asi budou mít k ČR (EU) vízovou povinnost. Netuším, jak by to dopadlo třeba s pasem Hutt River, za komančů někdo utekl s homemade diplomatickým pasem tohoto knížectví. Ale poměrně nedávno na Ruzyni zatkli čecha, když pravý pas Hutt River předložil pasové kontrole...

Důležité je, aby systém neměl tvoje otisky, DNA, snímek sítnice. Což teoreticky může být problém. Věřím tomu, že v případě zájmových osob si policie obšlápne zdravotnická zařízení a když půjdeš na odběr krve, tak si vzorek seženou. Šance by snad byla podstrčit systému cizí DNA tak, aby se domníval, že je tvoje. Pokud by ses nějak vrátil s jinou identitou s platným pasem jiného státu, tak si ČR asi rozmyslí tě zatknout, pokud nebudou mít důkaz, že jsi hledaná osoba, která se vydává za mrtvou.

Jedině snad zmizet např do Afriky, nechat se prohlásit mrtvým a potom přijet na lodičce s imigr. špínou do Itálie a z pobřeží rychle zmizet, aby tě nechytili italský policajti. A pak pěšky, stopem... do ČR.
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod Annele » stř 05. čer 2013 18:03:35

Mozne to je a v jistych situacich to bude vyhodne. Ne ovsem v ramci zeme jako CR, pokud pocitas s tim, ze budes zit, nikoli prezivat. Pokud nebudes zit v nejake bananove republice nebo mimo civilizaci naseho typu, budes potrebovat falesne doklady. Na ty potrebujes penize a/nebo zname.
Annele
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 14. říj 2012 15:24:27

Re: Systém - jak z něj zmizet

Příspěvekod Patrixon » pon 30. zář 2013 17:20:45

Já bych si půjčil loďku a jel bych rybařit na nějakou větší přehradu, což bych oznámil co nejvíc lidem. V loďce bych nechal všechny své doklady, mobil atd. Nějaké oblečení bych hodil do vody. Týden by mě hledali a po nějaké době prohlásili za mrtvého. Převzít jinou identitu by asi nebyl problém (ukradnu někomu mě podobnému), ale to není "zmizení ze systému" to je setrvání v systému pod jinou identitou. Zmizení znamená nemít "žádnou identitu", tedy žádné doklady, karty, nic. To s sebou samozřejmě nese spoustu nevýhod. Na auto můžu zapomenout (to je moc riskantní), ale můžu v klidu jezdit vlakem a autobusem. Sehnat podnájem bez dokladů myslím nebude problém, pokud budu platit dopředu a slušně. Na nějakém větším sídlišti se snadno ztratím, tam nikdo nikoho nezná. Mobil bych si koupil v sámošce s předplacenou kartou a internet bych si "napíchl" někde z chodby, případně bych se sousedovi naboural na jeho wifi. Když budu dost přesvědčivý, tak si vystačím i s falešnými doklady. Většině lidí (ne na úřadech) bude stačit kopie občanky, kterou není problém na počítači vyrobit se zcela smyšlenými údaji. "Tu máte, přinesl jsem rovnou kopii mých dokladů, můžete si jí nechat, ať si to nemusíte kopírovat". Pokud budu nosit kšiltovku a tmavé brýle, jsou na mě i kamery krátké.
Patrixon
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. zář 2013 8:32:11

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Možnosti

Zpět na Rady pro přežití