Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Vajicka

Příspěvekod sahaw » ned 05. úno 2012 8:49:06

Od jakych zvirat jste zkouseli jist vajicka?

Pochopitelne od slepic je jedl kazdy.:)
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Vajicka

Příspěvekod Tommy-K » ned 05. úno 2012 14:51:05

Je vůbec nějaký výraznější rozdíl v chuti? Třeba vejce vodních ptáků je prý olejnatější a mělo by se jíst co nejčerstvější. Alespoň že vejce všech ptáků jsou bezpečně jedlá. Mám kamaráda, který má s jeho otcem u nás pštrosí farmu, o těch říkal, že mu přijdou prostě jako velká slepičí,žádné specifikum :-) Já jsem ho teda bohužel ještě nezkoušel, není zrovna zadarmo, ale z jednoho je taková rodinná snídaně jak nic.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Vajicka

Příspěvekod sahaw » ned 05. úno 2012 15:01:22

Pry cloveku staci na den 4 vajicka od slepic. To pstrosi by clovek mel na 2 dny.:)

U slepicich vajec je vyhoda,ze clovek vlastne nezabiji nenarozena mladata,protoze vajicka nejsou oplodnena.
Esu tinginys.
sahaw
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 816
Registrován: ned 04. pro 2011 19:33:00
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Vajicka

Příspěvekod Tommy-K » ned 05. úno 2012 15:34:14

Ono možná i na víc, je prý ekvivalentem asi 24vajíček možná více, nevím tu hmotnost přesnou :-) Výhoda je že má méně cholesterolu, i jeho maso má malinký obsah tuku asi 0,3% a cholesterolu, takže je dietní,ale dost drahý. ( k tomu kamarádovi jezdí pravidelně paní která kupuje vždy 15kg pro každou svojí dogu, při ceně cca 300Kč/kg je to dobrý kšeft pro ně a ti psi si žerou lépe a kvalitněji než většina z nás)
Kupovaná vejce jsou neoplodněná všechna, někde v přírodě kdybys jako nouzovku chtěl posvačit na nějakém hnízdě, tak by sis taky mohl do pusy rozklepnout vejce i s ptáčátkem a to by mě osobně asi přešla chuť :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Vajicka

Příspěvekod Gloch » ned 05. úno 2012 16:47:55

Tommy-K píše:Ono možná i na víc, je prý ekvivalentem asi 24vajíček možná více, nevím tu hmotnost přesnou :-) Výhoda je že má méně cholesterolu, i jeho maso má malinký obsah tuku asi 0,3% a cholesterolu, takže je dietní,ale dost drahý. ( k tomu kamarádovi jezdí pravidelně paní která kupuje vždy 15kg pro každou svojí dogu, při ceně cca 300Kč/kg je to dobrý kšeft pro ně a ti psi si žerou lépe a kvalitněji než většina z nás)
Kupovaná vejce jsou neoplodněná všechna, někde v přírodě kdybys jako nouzovku chtěl posvačit na nějakém hnízdě, tak by sis taky mohl do pusy rozklepnout vejce i s ptáčátkem a to by mě osobně asi přešla chuť :-)

V přírodě bych asi každé vejce napřed rozklepl na pánev nebo něco - jinak např vejce kachní jsou skoro stejná jak slepičí, bažant je vlastně slepice, atd
Gloch
 
Příspěvky: 332
Registrován: čtv 29. pro 2011 22:53:23

Re: Vajicka

Příspěvekod Tommy-K » ned 05. úno 2012 17:07:02

To je jasné, já osobně bych si ani raději netroufl je sníst syrová, to byla spíš taková narážka na extrem survival, tam když najde vejce a zpucne ho i se skořápkou, já bych se teda trochu bál že nemusí být dobré,anebo je už ve vývinu o nebezpečí salmonely nemluvě :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Možnosti

Zpět na Potrava a voda