Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Vodu na cestách -

vždy beru s sebou
16
94%
najdu na místě
1
6%
 
Celkem hlasů : 17

 

Voda na cestách

Příspěvekod Vladius » sob 09. dub 2011 11:42:53

Mám dotaz: Když se vydáváte na delší cesty, nosíte vodu s sebou v batohu, nebo spoléháte na přírodní zdroje a hospody? :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Voda na cestách

Příspěvekod alibaba » ned 10. dub 2011 6:08:14

Voda neni dulezita ve stredni Evrope ,nebot krome par teplych dni neni moc treba ,nebo videli jste nekdy aby si eskymaci nosili sebou vodu a tak voda je dulezitejsi v krajich jizni Evropy ,pri cundrovani jsem nosil sebou asi jen 1a 1/2 l lahev co se plnila nekde v civilizaci a byla dulezita az na jihu Evropy ,zde v aute asi od konce dubna vozime sebou v aute ,alespon 4 litre vody je to levnejsi a pohodlnejsi nez se zastavovat, na severu v Bostonu jsem nic takoveho nevozil ,nebot to nebylo treba .....
alibaba
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Re: Voda na cestách

Příspěvekod matus » ned 10. dub 2011 12:49:45

vždy beriem aspon liter kedže chodim k vode tak jej tam je dost ale nie je pitná takže využívam ju na hasenie ohna atď.
matus
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10. dub 2011 12:40:58

Re: Voda na cestách

Příspěvekod Reiser » ned 10. dub 2011 13:22:04

admin píše:Mám dotaz: Když se vydáváte na delší cesty, nosíte vodu s sebou v batohu, nebo spoléháte na přírodní zdroje a hospody? :)


Mám k Deuteru 3l hydrovak, takže s sebou beru to..dřív jsem tahal PETku, vždycky aspoň 1.5 l.. nemám problém to vypít sám i během "kratšího" výletu. PETka zabere moc místa a navíc nerad zastavuju a sundávám batoh abych se napil. Na druhou stranu PET láhev nebo jiná láhev má v nouzové situaci asi širší využití než hydrovak.
Reiser
 
Příspěvky: 114
Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Re: Voda na cestách

Příspěvekod dracekvo » pon 18. črc 2011 20:37:20

Mě stačí dvě petky. Jinak si pomocí GPS najdu pramen a vodu převařím. Pro jistotu tahám i čístící tablety, ale ty sem ještě nepoužil. Nerad se pěchuju chemií.
Jak už tu někdo psal. U nás o vodu není nouze. Co pár km je vždy nějaká sámoška.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Voda na cestách

Příspěvekod martinozz » čtv 18. srp 2011 13:23:56

To jsem jedinej co sebou na vícedenní nebo delší (40km+) čundry tahá i přes pět litrů vody? (ne, že by neexistovaly tablety, ale kdo ví kdo v český krajině kde čím hnojil či co toxického pohodil) V horách, jsou sice prameny čisté, ale i tak mi příjde 1,5 litru na osobu a den málo. Na sámošky se skouším nespolíhat, nerad lezu mezi lidi.
martinozz
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 18. srp 2011 12:59:37

Re: Voda na cestách

Příspěvekod Lomien » čtv 18. srp 2011 19:13:04

GPS je fine, ale "v post apo" nebude asi fungovat
Lomien
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14. srp 2011 16:58:05
Bydliště: BRNO

Re: Voda na cestách

Příspěvekod Lomien » čtv 18. srp 2011 19:17:19

Myslím, že ideální je kombinace Camel system (nevím jak se temu říká přesně - ale viděl jsem to kámoša cucat z batohu a super) a klasické PET láhve. Možná lepší ještě je nějaká hliníková láhev s antibakteriální vnitřní úpravou (nevím esi se tomu antibakteriální dá věřít, ale zní to dobře ne?). Po obojím toužím a zatím chodím s klasickou PET. Po pár dnech ta voda v PET chutná divně.... Na posledních pár čundrech jsem v důsledku minimalizace velikosti výstroje podcenil množství vody potřebné na pití, vaření) Doporučuji na klasickou víkendovou akci alespoň 3 l, hospoda nemusí být vždy po ruce.
Lomien
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14. srp 2011 16:58:05
Bydliště: BRNO

Re: Voda na cestách

Příspěvekod WOWCE » čtv 18. srp 2011 20:52:26

Hooah, prekvapuje me jak malo berete vody, taham okolo 4-5 litru na den .. pokud jdu s batohem, na lehko staci camelbag. Tablety samozdrejme taham taky, ale snazim se jim vyhejbat.
Vodu prenasim v:
-Camelbag 3l
-Nalgene bottle vcetne hrnecku 1l
-us cutora s esusem 1l
-zbytek vody v petkach v batohu..

foto water gearu: http://wowce.rajce.idnes.cz/MY_GEAR/#voda.jpg
:)
WOWCE
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 12. kvě 2011 23:40:40
Bydliště: Neratovice

Re: Voda na cestách

Příspěvekod Artifex » úte 23. srp 2011 13:58:48

Vody nemusím nést moc, stačí čutora a krabička pantocidů.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Voda na cestách

Příspěvekod Lomien » úte 23. srp 2011 17:28:25

Artifex píše:Vody nemusím nést moc, stačí čutora a krabička pantocidů.

Pantocid je proti průjmu, když vypiješ vodu z potoka???
Lomien
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14. srp 2011 16:58:05
Bydliště: BRNO

Re: Voda na cestách

Příspěvekod martinozz » sob 27. srp 2011 9:20:42

No s družkou jsme včera vylezli Nová Pec - Plešné j. - Plechý - Trojmezná - Třístoličník - dod Rosenauerovy nádrže po modrý podél Schwanzenberskéh kanálu - Jelení hory - Láz - Nová Pec. Lidi nám bylo 6,5l vody málo nakonci jsme šli docela na suchu (naštěstí už po tmě).
martinozz
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 18. srp 2011 12:59:37

Re: Voda na cestách

Příspěvekod Artifex » stř 31. srp 2011 20:07:44

Lomien: Ne, nabereš vodu z potoka do čutory, hodíš do toho tabletku, 5 minut necháš ustát, občas protřepeš a vyleze Ti nezávadná voda po které průjmy mít nebudeš.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Voda na cestách

Příspěvekod Lomien » pát 02. zář 2011 9:40:12

Artifex píše:Lomien: Ne, nabereš vodu z potoka do čutory, hodíš do toho tabletku, 5 minut necháš ustát, občas protřepeš a vyleze Ti nezávadná voda po které průjmy mít nebudeš.


To zní hezky. Kde se to dá koupit? :)
Lomien
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14. srp 2011 16:58:05
Bydliště: BRNO

Re: Voda na cestách

Příspěvekod Matysek » pát 02. zář 2011 18:34:38

Lomien píše:
Artifex píše:Lomien: Ne, nabereš vodu z potoka do čutory, hodíš do toho tabletku, 5 minut necháš ustát, občas protřepeš a vyleze Ti nezávadná voda po které průjmy mít nebudeš.


To zní hezky. Kde se to dá koupit? :)


ale chutná hnusně po chloru, zkus něco s následným odchlorováním např aquasteril, voda je pak sterilní a chutná normálně
http://www.lekarna.cz/aquasteril-2-tram ... ekce-vody/
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Voda na cestách

Příspěvekod martinozz » pon 19. zář 2011 13:45:08

Tabletka sice řeší živé potvůrky ve vodě, ale neřeší chemické znečištění. Myslím reálné protože opravdu nikdo netuší kde je kolik těžkých kovů, či kde nějakej vydlák či mastňák co zahodil (od hnojiv, přes postřiky, schované a zapomenuté DDT z časů JZD, ropné produky, černá skládka autobaterií a jiné sračky).
martinozz
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 18. srp 2011 12:59:37

Re: Voda na cestách

Příspěvekod Matysek » pon 19. zář 2011 20:10:21

proto je třeba pokud možno vodu filtrovat, např. ponožka(čistá) s pískem nebo s vatou a vodu brát z tekoucího zdroje, jistotu jeden nemá nikdy ale pít se holt musí. Nebo je možné si koupit fitrační zařízení, které odfiltruje z vody i nečistoty o velikosti viru, tedy i většinu chemického znečištění například tento
http://www.prezit.cz/detail/filtr-na-vodu-msr/
Matysek
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 19. čer 2011 16:54:18

Re: Voda na cestách

Příspěvekod Artifex » čtv 29. zář 2011 9:56:52

Matysek píše:
Lomien píše:
Artifex píše:Lomien: Ne, nabereš vodu z potoka do čutory, hodíš do toho tabletku, 5 minut necháš ustát, občas protřepeš a vyleze Ti nezávadná voda po které průjmy mít nebudeš.


To zní hezky. Kde se to dá koupit? :)


ale chutná hnusně po chloru, zkus něco s následným odchlorováním např aquasteril, voda je pak sterilní a chutná normálně
http://www.lekarna.cz/aquasteril-2-tram ... ekce-vody/


Po chloru nechutná, jen lehce sladce, navíc stačí tu vodu nechat chvilku vyvětrat a po pachuti ani stopa.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Voda na cestách

Příspěvekod hnupek » stř 01. úno 2012 0:00:12

pozor na tie tabletky, nezabijaju iba zle bakterie ale aj crevnu mikrofloru - pri dlhodobejsom uzivani mozu nastat crevne problemy
hnupek
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 29. led 2012 14:23:41

Re: Voda na cestách

Příspěvekod Tommy-K » stř 01. úno 2012 15:47:44

Ty tablety většinou používají vysokou koncentraci chloru, stačí ho nechat jen tak vyprchat to trvá sotva čtvrt hodiny a je pryč. Doma také pijeme chlorovanou vodu pokud máme městský vodovod, takže na nějaké malé koncentrace musí být tělo zvyklé. Asi máš pravdu,že při dlouhodobém používání to může být problém,ale horší podle mě je jednou si nedát tabletku do vody a mít ten střevní problém hned :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Možnosti

Zpět na Potrava a voda